Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lawnowerman

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lawnowerman

  1. > Zrób lepiej tego swapa na 1.8 T, a nie kombinujesz jak zatrzeć silnik No właśnie chce ale z racji własności auta nie mogę sprzedać itp. Muszę mieć powód. Wtedy ew. swap albo inne auto.
  2. > Jak pompa wody pędzona paskiem klinowym to zdjąć/poluzować pasek. I co wtedy? Zagotuje się? To wywali jakiś waż albo chłodnice.
  3. > Wbij drugi bieg przy 120km/h Próbowałem. Nic nie daje. Nie chce dobić skrzyni.
  4. Ale clu sprawy jest właśnie to, żeby Ci odmówili w którymś momencie. Oni zarobili już na zwiększonej opłacie, prowizji dla nich itp. Samochód był tylko nośnikiem. Nie jesteś już im potrzebny. Stąd takie ruchy.
  5. Zakładamy, że chce dobić silnik. Korba ma wyjść bokiem albo się zatrzeć. Co wlać, wsypać, żeby ew. po demontażu nie było wyraźnych śladów. To znaczy nikt go nie będzie rozbierał, ale może głowice zdejmą [?] ew. coś innego? stanąć na luzie zaprzeć pedał gazu o fotel kijem i piłować 1h na odcince?
  6. > Dla mnie ma sens No nie ma bo zapytałeś się co zrobić nie mając środków na zrobienie tego czegoś [finalnie czegokolwiek] > Na opony nie mam, o czym wspomniałem. W styczniu SPRZEDAJĘ, szwagrowi. Czekamy do stycznia, bo mu > się lokata terminowa kończy wtedy. IMO dopóki będzie sucho i nawet chłodno, spoko dasz radę [na letnich]. Przy pierwszym przymrozku, opadach czegokolwiek leżysz. No to inne rozwiązanie. Szwagier przecież nie będzie jeździł na letnich tylko kupi zimówki - to pożycz/weź od niego kasę, kup zimówki i jeździj.
  7. Temat jest bez sensu. Nie wiemy ile masz pieniędzy, jak użytkujesz auto itd. Za m-c sprzedajesz samochód, czy zaczynasz próbować sprzedać? Ile realnie km przejedziesz? Czy możesz zamienić jazdę samochodem na taxi ? Ja bym kupił komplet opon zimowych [nowych - nawet najtańszych byle firmowych] a letnie sprzedał na wiosnę. ew. jeżli zobacz ile wydałbyś na taxi <> koszt opon.
  8. > uśmiechnął się 123 ale jedno nieosiągalne a drugie z fatalną blachą Więc nie wiem.... A > chciałbym coś co nie jest tak toporne jak np warszawa, a jest eleganckie i ponadczasowe... Jeżeli ma być to auto do jazdy na co dzień to szukałbym W124. Jeżeli chcesz coś z wykopem to rzeczywiście może jakiś XJR może spojrzyj w kierunku amerykańskiej motoryzacji - na pewno jest większa szansa na coś z wykopem, nietuzinkowego. Jakieś Camaro 2-3 gen? Saab ? Napisz może bardziej jak zamierzasz to używać?
  9. > no własnielink by sięjakiśprzydał > czy 150 czy 140 i czy "i" czy "lub" 12 lat... Czyli jak ma 150 i ponjze 12 lat to nie moze ?
  10. > A które polecisz do felg alu? Aby łatwo montować? Thule to to samo chyba? Jakieś różnice w cenie? Kupilem koniga Zaklada sie je w 2 min i sciaga je jednym poiagnieciem. Niestety nowe kolo 500 Ale nie zaluje. Sa super.
  11. gdzie do gliczarowa jezdzisz? lancuchy kup normalne z samonapinaczem. jakies dobre np koniga tekstylny nadaje sie na snieg tylko i to taki nie ubity
  12. Szfajcar płakał jak go sprzedawał i tak tęskni, że do dzisiaj do mnie dzwoni. Nie wspomnę już o tym, że się rozmyślił i pod samą granice mnie gonił. Jak do kraju wjeżdżałem to mi celnicy brawo bili, a tirówki kwiatami witały. Podczas jazdy autostradą na CB miałem już dwie oferty kupna. Kierownica powycierana, bo Szfajcar do kościoła w rękawiczkach jeździł. Nieraz jak mi fotoradar zdjęcie cykną to zamiast mandatu kwiaty na przeprosiny przysłali, a jak na kopercie stawałem to straż miejska Panie Komendancie do mnie mówiła. Sarna jak chciała we mnie uderzyć to najpierw zapytała czy może. W niedziele nie raz jak jadę do kościoła to mi dzieci kwiatami sypią bo myślą że Biskup przyjechał. Co do silnika to taka żyleta, że nawet nieoznakowany radiowóz z pościgu zrezygnował. Olej taki, że jak mnie kaszel złapie to sobie łyżeczkę wypije zamiast syropu. Auto paliwo tylko wącha. Sprzęgło łapie szybciej niż cygan monety z fontanny. Czasami jak pod remize podjeżdżałem to się ku##wy w drzwiach dusiły Przebieg bardzo mały , bo o Szfajcar tylko siadał radia posłuchać. Jak przez wioskę jadę to się dzieci między sztachetami przeciskają żeby zobaczyć co jedzie, a jak do MC Donalda podjeżdżam to z okienka wychodzą żeby pooglądać. Jedyny minus tego auta to ten na akumulatorze
  13. > To ikarusy jeszcze jeżdżą ? > . Pisałem o autokarach wycieczkowych. Setra, Mercedes. Sądząc po wypasie to gdzieś po 2000 roku. Ale generalnie rozumiem, że w Europie to nie jest standard, ale po co w autobusie manual? dopłata do automatu przy koszcie autobusu rzędu strzelam kilkaset tys to robi różnicę? Czy po prostu automaty nie wytrzymują takich mocy?
  14. maska z >93. Lampy przod wioska tuning. Tyl tez z wersji po 93 Podlokietnik jakis mod Gaz w takim silniku to masakra bo to jest wtrysk mechaniczny
  15. Jeździłem ostatnio ze szkoły z dziećmi. Wszystkie ręczne. Czemu?
  16. > Więc konkretnie jakie całoroczne są polecane ? > No 16" bo przejrzałem parę wątków ale jak zwykle trudno o konkrety http://www.ceneo.pl/Opony_caloroczne;szukaj-goodyear+4seasons+16
  17. > bez przesady- wiele osób żyje w przeświadczeniu, że ich auto jest tyle warte, a faktycznie tych > uszanowanych wartych ceny jest jak na lekarstwo. Piszę o tym, bo sam szukam czegoś z początków > lat 90-tych i wcześniej. Sporo aut różni się tylko ceną, a stan techniczny jest praktycznie > taki sam. > Skłaniam się ku temu, żeby zakupić w okolicach 1/2 ww. budżetu, a za pozostałą kwotę auto > doprowadzić do stanu takiego, że człowiek nie będzie się bał wsiąść i pojechać tym w świat. > Niestety problem jest znaleźć coś nie trafionego i zrobionego ze sztuką, a nie drutem, a > takiego który nie ma dziwnych patentów i modów, któremu najbliżej do stanu fabryki szukać ze > świecą. Uwierz wiem co mowie. Za 5 tys to kupisz papiery i cos na odbojnice do molo
  18. > Nie, najtańszą zimową kupię w rozmiarze 195/65 r15 za ~150, wspomniane 4cośtam goodyyear to koszt > 350. > Więc nie 30%. Ale najtańsza zimówka to nie jest = najwyższy model całorocznej goodyeara weź średnią albo wyższą półkę > Nie, nie znalazłem wielosezonowej tańszej od zimowej Słabo szukałeś > Skoro nie zmieniam na nowe co roku a jeżdżę cały rok na jednych oponach to które, sezonowe czy > wielosezonowe będą po roku bardziej zużyte, które po 2 latach będa bardziej zużyte? Ale sumarycznie, czy jednostkowo? Przecież wiadomo, że całoroczne.
  19. > 3 sezony czy 3 lata? Sezonem dla całorocznej jest rok. Dla leniej/zimówki 2/3 - 1/3 roku > Startują z wymianą na jesieni, zrobisz 2 zimy i 2 sezony letnie, bo 3ciej zimy już pewnie "nie dasz > rady" Zależy pewnie jak jeździło się, jaki przebieg. Zakładając, że mam auto którym robię kilka tys rocznie to może być nawet i 5 albo 7 lat > Przy sezonowych robisz po 3 sezony bez większego problemu, czyli pełne 3 lata, na letnich myślę że > i 4 lata. > Patrz, zachodni sąsiedzi często tak jeżdżą i nic zlego się nie dzieje u nich Załóż kiedyś zimówki i pojeździj przy 25-35 st. > W miastach, być może > Niech to będzie 20 dni, powiedzmy miesiąc roboczy Powiem, Ci, że oprócz jakiś bocznych uliczek, ew. parkingów to ja nie pamiętam dnia, żeby był taki śnieg leżący na ulicy. Sł. oczyszczania miasta działają już na prawdę dobrze. > Znowu duża aglomeracja... > Negujesz że gorzej chociazby wypisując takie dyrdymały jak konieczność jazdy 4x4 z AT na kolcach. Parafrazuję Twój pęd do zimówki. Zimówka nie jest odpowiedzią na całe zło na świecie. Nie jest magicznym panaceum na śnieg, lód i zawieruchę. Jest nią rozum [mózg] > Powtarzam, da się jechać i na letnich (w końcu nie ma śniegu przecież bo odśnieżone), Pewnie, tylko po co? > nawet da się > na jeden dzień (bo tyle były białe ulice w 3city) nie iść do roboty. Na jakaś komunikacja jeździ. > Gorzej jak się wyjedzie poza swoje DC, gorzej jak w nocy sypnie i trzeba gdzieś dojechać. Ale zakładamy, że masz całoroczne czy letnie? > Całoroczna to rodzaj alternatywy dla kogoś kto mało jeździ, jeździ tylko po dużym mieście (ba, > nawet tylko po jego centrum), kogoś kto może zostawić auto i podjechać zbiorkomem, dla kogoś > kto tak na dobrą sprawę nie ma musu jazdy autem. Matko , nareszcie zakumałeś. I teraz jeszcze zakumaj, że jak nawet napada to na całorocznej też wyjedziesz na te Twoje boczne drogi, bo na pewno pojedziesz lepiej niż na letniej i pewnie lepiej niż na najgorszej zimowej [zakładając że kupiłeś jakąś dobra całoroczną] i pewnie pojedziesz wolniej niż na najlepszej zimowej. Ale pojedziesz. > Ale nie jest żadną alternatywą dla kogoś kto jeździ poza miasto, nie ma zbiorkomu i innych w/w > uwarunkowań. Alternatywą jest nawet posiadanie starych opon radialnych i wypchanie ich szmatami.
  20. > Na upartego uzyję każdego kompletu 3-4 razy, czyli powiedzmy mam opony na 3-4 lata. Wielosezon > wytrzyma w tym przypadku połowę No połowę nie. Wtytrzyma koło 3 sezonów a komplet lato zima wytrzyma realnie o jeden wiecej. >co wydaje się być logiczne (w końcu tyram 2 komplety po pół > roku a nie jeden cały rok) No nie do końca bo zimówka po 4 sezonach jest realnie do wywalenia. Więc wyliczeni ma sens jak byś jeździł jeszcze na letniej > Wyjdzie więc może różnica w przekładkach, do tego zimowe można dojechać sobie latem (nie każdy > jeździ jak Kubica) czyli wydłużyć życie letnich. > Ale nawet nie o to chodzi tak do końca. Nie jeździłbym na zimówce w lecie. > Tam gdzie jest dobre utrzymanie, jak ktoś może sobie pozwolic olać robotę i zostać w domu, jak ktoś > używa auta od święta co by do marketu skoczyć po prowiant. można jeździć na wielosezonowych. Pamiętaj, że w miastach i na większości dróg [głównych] odśnieżanie jest dobre. Ile realnie miałeś dni powiedzmy w tym roku, że na drodze był śnieg [leżąca ubita albo sypka - kilka cm warstwa] Bo w 3-city może był jeden. > Tam gdzie z tym gorzej...no to niestety z tym gorzej i typowa zimowa spisze się lepiej. Ależ oczywiście, i nikt tego nie neguje. Jak pisałem sam jadę w góry co roku i nie wyobrażam sobie wjechania do najwyżej położonej wioski w polsce na czymś innym niż topowa zimówka. Ale ja jadę w te góry przez całą polskę w środku zimy i potem 2 tyg. jestem w miejscu gdzie drogi składają sie lodu, śniegu itp. Bez super łańcuchów też tam nie jadę. Ale robię to raz w roku !!! Na 12 dni. Idąc Twoim tokiem rozumowania powinienem jechać tam Hummerem na obkolcowanym AT
  21. > Jeżeli zimowa opona przy 5mm nadaje się do śmietnika, to także wielosezonówka z takim bieżnikiem > nie nadaje się na zimę, więc realny czas eksploatacji opon wielosezonowych to 2 lata (wg > Twoich wyliczeń). Zrobiłem pewne uproszczenie. Przyjąłem poziom zużycia na jakimś tam poziomie. Więc realnie to może być 2, 2.5 3 a może 3.5 sezonu każdy inaczej jeździ masz inną drogę. Sam miałem 12 letnie opony które miały 7,5 mm W tej chwili mam letnie które mają 5 mm a mają 8 lat - przejechały 100 tys km na zmianę z zimówkami. Czyli realne biorąc pod uwagę, że 2/3 czasu jeździła letnia to 3 mm zjechały sie przez 70 tys km.
  22. > w124 e320 byłoby ok, ale z 2x większym budżetem no 320 może tak. Ale 300 spokojnie kupisz w tej kwocie Zdarzały się 420 nawet ale generalnie W124 < 10 tys to zawsze jest jakaś loteria
  23. Jezeli denerowaowaly cie wysokie obroty to szukaj czegos z turbo albo duza pojemnoscia Takie samo audi tylko 150/180 KM byloby zle? Jakies w124 300/320?
  24. > Nie, najtańszą zimową kupię w rozmiarze 195/65 r15 za ~150, wspomniane 4cośtam goodyyear to koszt > 350. > Więc nie 30%. Dlaczego porownujesz najtansza zimowke z najlepsza wielosezonowa? Porownaj sredniej klasy zimowke albo porownoj najtansze z najtanszym. > Nie, nie znalazłem wielosezonowej tańszej od zimowej Zadnej? Masz bana na ceneo i google? > Skoro nie zmieniam na nowe co roku a jeżdżę cały rok na jednych oponach to które, sezonowe czy > wielosezonowe będą po roku bardziej zużyte, które po 2 latach będa bardziej zużyte? > I ten ostatni przykład wykorzystam. > Wielosezonowe to takie adidasy. Nie. Letnie to adidasy Trekingowe to wielosezonowka A trekingowy z rakiem to zimowka > Czemu ich nie zakładasz?, przecież też możesz do nich dopiąć raki (takie łańcuchy do kół) i śmigać > w nich ? > Zakładasz buty bo nawierzchnia, pora roku tego wymaga, ale opony zostawisz w stanie > "adidas"...dziwne no nie. Zostawiam w stani treking Potrafie caly ro chodzic w glanach hd > I czy muszę wyjechać czy nie to bardzo dyskusyjne. Przecież jak spadnie sniego to nie powiem że nie > idę do roboty, bo spadło trochę śniegu, albo pogodynka zapowiadała na 12 intensywne opady. No to zamaiwasz taxi z 4x4 albo jedziesz autobusem Albo po prostu nie jedziesz Masz wolna wole czy mieszkasz w krdl ? > Może Ty tak możesz , myślę że jednak większość dojeżdżających do pracy wywołała by uśmiech > politowania Sadze iz na razie twoje teorie budza usmiech politowania wsrod czytajacych. Raz ze nie umiesz dyskutowac na argumenty a dwa jak widac nie mozesz znalezc konsensusu w swoim zyciu. Trzeba umiec wyposrdkowac a nie isc zawsze po bandzie
  25. > W rozmiarze 185-195/65r15? > Całkiem sporo opon jest. Cena oczywiście za sztukę nie za komplet. ale wyszło taka różnica będzie między kompletem wielo a zimówek Różnice w cenach tych opon sięgaają do może max 30% jakbyś wziął najtańszą zimówkę i najdrozszą wielo. A znajdzie pewnie i wielo tańsza od zimówki > Ale oczywiście że nie, natomiast neidostatki najczęściej wychodzą na jaw w momencie jak czegoś > bardzo potrzebujemy. Ale tak samo może się okazać, że Twoja super zimówka ma już 5 mm i jedzie gorzej od nowej wielosezonówki. Przeciez nie zmienisz opon co roku na nowe? > I o ile przyspieszenie w owe 7,5 nie jest niezbędne, o tyle hamowanie jak najbardziej skuteczne > bywa przydatne. Szczególnie na śliskiej nawierzchni. Ale tu już nie jestes w stanie tego zaplanować. Zimówka, czy wielosezonówka w przeciwieństwie do letniej ma siedobrze zachować w temperaturach bliskich zeru i mniej [jeżeli piszemy o jeździe zimą] Przecież nie jedziesz na max za każdym razem. Prosciej. Jak jedziesz 100km/h i wiesz, że droga twojego hamowania to 40 m to nie trzymasz się 40 m za następnym autem tylko większy odstęp robisz? Przecież nie wyliczysz komputerowo, że przy danej nawierzchni, stanie opon, zużyciu zawieszenia, Twoim czasie reakcji, temperaturze, rodzaju syfu na jezdni, rodzaju asfaltu, ilości dziur masz mieć 43,4567 m odstępu. Robisz 100 m bo nie wiesz jaka jest droga hamowania. To jakie ma znaczenie czy zimówka stanie po 40 m a wielo po 43 ? > Ja wiem że można i na letnich odpowiednio uważając...ale nie o to chodzi Chodzi. Na letnich w większości przypadków zimowych nie ruszysz, droga hamowania wzrośnie nie o kilka m a o kilknascie > Ale to już ekstrema. Tyle że się zdarzające. Mimo że mieszkam na pomorzu to miałem takie sytuacje > że do domu wracalem krajówką, bo powiatowa zasypana była, przez w sumie prawie tydzień. > I co, miałem nie jeździć, albo do domu nie wrócićNa wielosezonach raczej bym nie dojechał bo zimowe > ledwo sobie radziły. Nie wiem jak Ci wytłumaczyć - żyjesz dla siebie i dla rodziny a nie dla jeżdzenia samochodem, nie dla klientów, pracy, szefa. Jeżeli droga jest nieprzejezdna to nie jedziesz. Tyle. > Tak że owszem, może i są przydatne, ale komuś kto mało jeździ, albo tylko po dobrze utrzymanych > drogach. > Jak ktoś pokonuje jednak odcinki pozamiejskie...slabo widzę wielosezonowe. Musisz po prostu używać samochodu z głową. To jest narzędzie. Jak idę w góry na stok i zmieniam buty z narciarskich na "trekingowe" to mam założone do nich raki. A widziałem jak ludzie zakładali adidasy. Ale nie zakładam raków jak moja trasa to dom <> szkoła[dzieci] <> praca <> dom i też żyję. Ok ?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.