Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Turbo ,kompresor czy wolnnossacy

Featured Replies

Napisano

jako ze maly ruch na kaciku to zapodalem taki temacik. jakie wolicie , jakie macie doswiadczenia z takimi autami i co byscie wybrali. mowa oczywiscie o benzynie zlosnik.gif ja mialem wszystkie rodzaje ale swoje zdanie na koncu przedstawie zlosnik.gif

Napisano

Ja jeździłem każdą z tych wersji.

Turbo i kompresor fajnie ciągnie od niskich obrotów,wolnossącego trzeba wkręcić na obroty,ale ten dźwięk przy 6000-7000 obr. jest wspaniały.

Jak na razie to zostaję przy N/A.

Napisano
  • Autor

> Ja jeździłem każdą z tych wersji.

> Turbo i kompresor fajnie ciągnie od niskich obrotów,wolnossącego

> trzeba wkręcić na obroty,ale ten dźwięk przy 6000-7000 obr. jest

> wspaniały.

> Jak na razie to zostaję przy N/A.

jesli chodzi o dzwiek to chyba kompressor mi sie najbardziej podoba . przynajmniej w vweju.. G ladder zlosnik.gif

do tego jeszcze blow offa i cos pieknego smile.gif

turbo tez jest fajne zlosnik.gif

Napisano

> Ja jeździłem każdą z tych wersji.

> Turbo i kompresor fajnie ciągnie od niskich obrotów,wolnossącego

> trzeba wkręcić na obroty,ale ten dźwięk przy 6000-7000 obr. jest

> wspaniały.

> Jak na razie to zostaję przy N/A.

a co stoi na przeszkodzie wkreceniu turbodoladowanego silnika na 7000RPM?? devil.gif

Napisano

> a co stoi na przeszkodzie wkreceniu turbodoladowanego silnika na

> 7000RPM??

albo na prawie 8000? zlosnik.gif

Napisano

> jako ze maly ruch na kaciku to zapodalem taki temacik. jakie wolicie

> , jakie macie doswiadczenia z takimi autami i co byscie wybrali.

> mowa oczywiscie o benzynie ja mialem wszystkie rodzaje ale

> swoje zdanie na koncu przedstawie

nie jezdzilem autem z kompresorem ani wolnymssakiem duzej pojemnosci.

Majac do wyboru wolnegossaka o normalnej pojemnosci czyli powiedzmy do 2 czy 2.5l to zdecydowanie wybieram turbodoladowana jednostke devil.gif najchetniej chyba boksera zlosnik.gif

Napisano

> albo na prawie 8000?

perwers 270751858-jezyk.gifzlosnik.gif

Napisano

> Ja jeździłem każdą z tych wersji.

> Turbo i kompresor fajnie ciągnie od niskich obrotów,wolnossącego

> trzeba wkręcić na obroty,ale ten dźwięk przy 6000-7000 obr. jest

> wspaniały.

Akurat często jest odwrotnie niż piszesz... duże NA jedzie od samego dołu, a silnik z turbosprężarką musi się trochę wkręcić na obroty i dopiero wtedy spaliny porządnie rozkręcają turbosprężarkę.

A kompresor faktycznie fajnie ciągnie z dołu, niestety na górze jest raczej gorzej niż z turbosprężarką

> Jak na razie to zostaję przy N/A.

nie ma to jak wolnyssak o konkretnej pojemności cool.gif 6-8 jest litrów jest w sam raz zlosnik.gif

Napisano
  • Autor

> Akurat często jest odwrotnie niż piszesz... duże NA jedzie od samego

> dołu, a silnik z turbosprężarką musi się trochę wkręcić na

> obroty i dopiero wtedy spaliny porządnie rozkręcają

> turbosprężarkę.

> A kompresor faktycznie fajnie ciągnie z dołu, niestety na górze jest

> raczej gorzej niż z turbosprężarką

> nie ma to jak wolnyssak o konkretnej pojemności 6-8 jest litrów jest

> w sam raz

mylisz sie smile.gif kompresor ma fajny niuton na dole i ciagnie tak jak N/A do samej gory

Napisano

> perwers

gościu, gg Ci się chyba zepsuło... we morde.

Napisano
  • Autor

> mylisz sie kompresor ma fajny niuton na dole i ciagnie tak jak N/A

> do samej gory

przeczytaj jeszcze raz to co napisałem ok.gif "gorzej niż z turbosprężarką"

Napisano
  • Autor

> przeczytaj jeszcze raz to co napisałem "gorzej niż z turbosprężarką"

no to chyba dobrze przeczytalem. mialem auto na turbince ( uno turbo ) i kompresorek ( polo g40 ) i wydaje mi sie ze kompresor ma mocniejsza gore.

nie tego tzw "jebniecia" ktore daje turbina jak sie wkreci ( zalezy od turbo ale prewaznie miedzy 2000-3000 obr) a kompresorek ladnie ciagnie az do samego konca

Napisano
  • Autor

> no to chyba dobrze przeczytalem.

napisałeś "ciagnie tak jak N/A do samej gory" - czyli sam porównałeś do wolnegossaka a nie do turbosprężarki grinser006.gif no ale nieważne.

> mialem auto na turbince ( uno turbo

> ) i kompresorek ( polo g40 ) i wydaje mi sie ze kompresor ma

> mocniejsza gore.

> nie tego tzw "jebniecia" ktore daje turbina jak sie wkreci ( zalezy

> od turbo ale prewaznie miedzy 2000-3000 obr) a kompresorek

> ladnie ciagnie az do samego konca

imho turbosprężarka da więcej mocy na górze niż kompresor... ale to tylko moje skromne zdanie grinser006.gif

Napisano
  • Autor

> napisałeś "ciagnie tak jak N/A do samej gory" - czyli sam porównałeś

> do wolnegossaka a nie do turbosprężarki no ale nieważne.

> imho turbosprężarka da więcej mocy na górze niż kompresor... ale to

> tylko moje skromne zdanie

mi sie wydaje ze jednak nie bo turbina jak sie wkreci na te swoje maxymalne obroty to caly czas daje jakies tam csnienie a zwiekszone obroty ( czyt. spaliny wylatujace) nie nakreca jej bardziej . natomiast kompreosrek napedzany paskiem swoja maxymalna wydajnosc ma przy maxymalnych obrotach czyli im wyzsze obroty tym wiekszy POWER zlosnik.gif

Napisano

> a co stoi na przeszkodzie wkreceniu turbodoladowanego silnika na

> 7000RPM??

Nic nie stoi,ale po co?

Chyba,że mocno podkręcony.

Napisano

> Akurat często jest odwrotnie niż piszesz... duże NA jedzie od samego

> dołu, a silnik z turbosprężarką musi się trochę wkręcić na

> obroty i dopiero wtedy spaliny porządnie rozkręcają

> turbosprężarkę.

> A kompresor faktycznie fajnie ciągnie z dołu, niestety na górze jest

> raczej gorzej niż z turbosprężarką

> nie ma to jak wolnyssak o konkretnej pojemności 6-8 jest litrów jest

> w sam raz

Z tym dużym N/A masz rację,ale ja piszę o pojemności spotykanej w naszym kraju najczęściej czyli do ok.3 litrów.

Mniejsze silniki trzeba wkręcić wyżej.

Napisano

> Nic nie stoi,ale po co?

> Chyba,że mocno podkręcony.

napisałes

Quote:

wolnossącego trzeba wkręcić na obroty,
ale ten dźwięk przy 6000-7000 obr. jest wspaniały


wiec Cie informuje ze dzwiek zaturbionego boksera wkrecanego na 7000 tez jest niczego sobie smirk.gif

Napisano
  • Autor

> jako ze maly ruch na kaciku to zapodalem taki temacik. jakie wolicie

> , jakie macie doswiadczenia z takimi autami i co byscie wybrali.

> mowa oczywiscie o benzynie ja mialem wszystkie rodzaje ale

> swoje zdanie na koncu przedstawie

turbo jest swietne, ale kompresor ma te zalete, ze nie trzeba studzic auta po ostrym palowaniu, a smiga tez calkiem zgrabnie smile.gif

Napisano

no i rzeczywiscie kompresora nie trzeba rozpedzac tak jak to w przypadku turbiny, czyli mamy doladowanie od samego dolu

Napisano

> napisałesQuote:

> wolnossącego trzeba wkręcić na obroty,ale ten dźwięk przy 6000-7000

> obr. jest wspaniały

> wiec Cie informuje ze dzwiek zaturbionego boksera wkrecanego na 7000

> tez jest niczego sobie

Też jest wspaniały,to wiem slinka.gif

Napisano
  • Autor

> Też jest wspaniały,to wiem

a mi np dzwiek boksera nie podoba sie ani troche. taki jak by chcial a nie mogl. ale dzwiek np mitsu lancera evo jak ten silniczek sie wkreca jest piekny

Napisano

> jako ze maly ruch na kaciku to zapodalem taki temacik. jakie wolicie

> , jakie macie doswiadczenia z takimi autami i co byscie wybrali.

> mowa oczywiscie o benzynie ja mialem wszystkie rodzaje ale

> swoje zdanie na koncu przedstawie

tylko i wylacznie duzo wolnossaca benzyna i

i automat ok.gif

powaznie juz innego auta nigdy nie kupie cfaniak.gif

Napisano
  • Autor

> tylko i wylacznie duzo wolnossaca benzyna i

> i automat

> powaznie juz innego auta nigdy nie kupie

ostatnio jezdzilem Clem 500 AMG zlosnik.gif wiem co masz na mysli. cos pieknego zlosnik.gif

Napisano

> a mi np dzwiek boksera nie podoba sie ani troche. taki jak by chcial

> a nie mogl. ale dzwiek np mitsu lancera evo jak ten silniczek

> sie wkreca jest piekny

Bokser ma piękny dźwięk na wolnych obrotach.

Napisano

> Bokser ma piękny dźwięk na wolnych obrotach.

chyba nagram swojego na wysokich hehe.gif

Napisano

> a mi np dzwiek boksera nie podoba sie ani troche. taki jak by chcial

> a nie mogl. ale dzwiek np mitsu lancera evo jak ten silniczek

> sie wkreca jest piekny

jak możesz icon_eek.giffoch.gif przeciez to najpiękniejszy dźwięk świata serduszka.gif

nie wiem jak brzmi Evo w środku, wiem że na zewnątrz to nic szczególnego oslabiony.gif Z zewnątrz słyszałem kilka i wydawały z siebie syk zbliżony do tego jaki wydaje moja Octavia bez kata jak ide pełnym ogniem rotfl.gif

Subru (dla mnie) brzmi bosko, szczególnie z jakimś fajnym wydechem serduszka.gif a i w środku dźwięk jest ładny (i nie jest to ten bokserowy bulgot)

Napisano

> chyba nagram swojego na wysokich

ciekawe qrfa jak rotfl.gifbeksa.gifrotfl.gif nie nadarzysz za nim biec rotfl.gifbeksa.gifrotfl.gif

w sumie trzeba by nagrać tego Twojego rozdarciucha jak idziesz pełnym ogniem devil.gif dźwięk jest dosyć ciekawy alien.gif

Napisano

> ciekawe qrfa jak nie nadarzysz za nim biec

> w sumie trzeba by nagrać tego Twojego rozdarciucha jak idziesz pełnym

> ogniem dźwięk jest dosyć ciekawy

trzeba skołować jakiś porządny dyktafon, bo próbowałem komórką, ale chyba było za głośno dla niej rotfl.gif

Napisano

> turbo jest swietne, ale kompresor ma te zalete, ze nie trzeba studzic

> auta po ostrym palowaniu, a smiga tez calkiem zgrabnie

Każde auto trzeba studzić cfaniaczek.gif

Napisano

> jako ze maly ruch na kaciku to zapodalem taki temacik. jakie wolicie

> , jakie macie doswiadczenia z takimi autami i co byscie wybrali.

> mowa oczywiscie o benzynie

Mam jak wiecie niezły N/A i owszem, uwielbiam go kręcić.

Redukcja jest zawsze potrzebna żeby był maksymalny "kop"

przy przyspieszeniu.

Ale nie powiem żeby mi to przeszkadzało bo przebieg momentu właściwie

jest płaski a skrzynia w razie potrzeby - bardzo precyzyjna.

Turbo bardzo mi się podobało w Golfie GTI.

Nie ma jakiejś turbo-dziury a gazu dodaje się tak sobie, żeby syczał zlosnik.gif

A w sumie nie miałbym nic przeciwko uturbionemu boxerowi zeby.GIF

A w ogóle najmądrzejsza konstrukcja to kompresor + turbo jak np. w śmisznym Golfiku GT.

Silnik 1,4 a osiągi niezłe ok.gif Na niskich działa kompresor, potem turbo waytogo.gif

Napisano

>

> A w ogóle najmądrzejsza konstrukcja to kompresor + turbo jak np. w

> śmisznym Golfiku GT.

> Silnik 1,4 a osiągi niezłe Na niskich działa kompresor, potem turbo

Ciekawe jak by wypadło porównanie kosztów wyprodukowania i eksploatacji tego silnika 1,4 z jego dwoma sprężarkami do sześciocylindrowego 2,8 z odłączanymi cylindrami. Gdy potrzeba pełnej mocy pracuje 6 cylindrów. Gdy toczymy się dostojnie pracują np tylko 3. Trzeba zdać sobie sprawę, że tendencja do małych silniczków turbo jest wymuszona nie tylko ekologią, ale odgórnymi przepisami, chociażby podatkowymi. W USA gdzie też jest nacisk na ekologię ale nie ma tak silnej ,,promocji" kosiarkowych pojemności taki chociażby Cadillac już w latach 90tych produkował V8 z odłączanymi cylindrami. V16 Cadillaca, które ma być wkrótce produkowane seryjnie też ma odłączane cylindry.

Napisano

> jako ze maly ruch na kaciku to zapodalem taki temacik. jakie wolicie

> , jakie macie doswiadczenia z takimi autami i co byscie wybrali.

> mowa oczywiscie o benzynie ja mialem wszystkie rodzaje ale

> swoje zdanie na koncu przedstawie

na pewno wybierając pomiędzy turbiną a kompresorem wybrałbym kompresor i to bez 2 zdań, generalnie jednak w pojemnościach 2,5-3,5 wybrałbym zdecydowanie najnormalniejszy w świecie silnik wolnossący, taki tez wybrałem zresztą i jestem bardzo zadowolony z wyboru smile.gif

Napisano
  • Autor

> mi sie wydaje ze jednak nie bo turbina jak sie wkreci na te swoje

> maxymalne obroty to caly czas daje jakies tam csnienie a

> zwiekszone obroty ( czyt. spaliny wylatujace) nie nakreca jej

> bardziej . natomiast kompreosrek napedzany paskiem swoja

> maxymalna wydajnosc ma przy maxymalnych obrotach czyli im wyzsze

> obroty tym wiekszy POWER

Poczytaj trochę na temat turbosprężarek i kompresorów i na pewno zgodzisz się wtedy ze mną, że pod względem efektywności i maksymalnych możliwych osiągów kompresory są daleko za turbosprężarkami. ok.gif

Najlepszym potwierdzeniem tego, że kompresor daje płynnie moc od samego dołu, a turbosprężarka da więcej mocy na górze, jest nowy silnik 1.4 VW, w którym te dwa doładowania się uzupełniają. Gdyby było tak jak piszesz, to nie wkładaliby tam turbosprężarki.

Napisano

> Poczytaj trochę na temat turbosprężarek i kompresorów i na pewno

> zgodzisz się wtedy ze mną, że pod względem efektywności i

> maksymalnych możliwych osiągów kompresory są daleko za

> turbosprężarkami.

> Najlepszym potwierdzeniem tego, że kompresor daje płynnie moc od

> samego dołu, a turbosprężarka da więcej mocy na górze, jest nowy

> silnik 1.4 VW, w którym te dwa doładowania się uzupełniają.

> Gdyby było tak jak piszesz, to nie wkładaliby tam

> turbosprężarki.

Panowie, miejcie na uwadze, ze sa rozne kompresory tzn roznej budowy (odsrodkowe, spiralne, srubowe/Roots) co przeklada sie na ich rozne charakterystyki. Kompresory srubowe/Roots moga ladowac od samego dolu do konca wysokich obrotow silnika. Tego typu sprezarki (srubowe i Rootsa) sa powszechnie stosowane sa w Mercedesie (wlacznie z SLR) czy Mini Cooper S Mk1 oraz wielu amerykanskich autach. Obecnie coraz bardziej popularne beda kompresory odsrodkowe (zimna strona jest taka jak w klasycznych spalinowych turbosprezarkach) a to dzieki patentowi pana Antonova na zastosowanie w tego typu kompresorach przekladni dwustopniowej jego pomyslu (bez owej przekladni kompresor odsrodkowy staje sie coraz sprawniejszy wraz ze wzrostem obrotow silnika).

Napisano

badałeś może temat kompresora do C2 ? smile.gif

Napisano

Rozpisałem się jak nie wiem co i ... komp się od tak wyłączył klnie.gif

Więc krótko: z moich doświadczeń: kompresor jest najfajniejszy.

Ale generalizować nie można, za dużo różnych turbosprężarek

i kompresorów jest, oraz za wiele dla nich zastosowań,

by wrzucać wszystko do jednego worka.

N/a ? Fajne ... ale z doświadczenia wiem, że ciężko mi w ruchu

nadążyć za kompresorem, którego na prostej leje, ot co 893goodvibes.gif

Napisano

> badałeś może temat kompresora do C2 ?

O kompresorze w C2 jeszcze nie slyszalem (trzeba poszukac u Dunczykow albo Holendrow, oni lubia wkladac kompresory do Cytryn). W UK jest juz natomiast do kupienia kolektor rurowy pod turbo+turbo (prawdopdobnie Garrett GT17)+downpipe w sumie za 1300 funciakow do C2 1.6i 16V.

Kompletny zestaw bedzie pewnie kosztowal drugie tyle.

Napisano

Mam troszke zmodyfikowane Uno Turbo ( wieksze turbo i inne wałki)

Samochód jedzie a raczej zapier.... od 3500 obr az do odcinki czyli 6700.

Raczej nie zamienił bym nigdy turbo na kompresor a tym badziej na NA. Raczej bo w sumie nie miałem okazji jeździć z kompresorem (Corek G60 w fotelu pasazera) a najmocniejsze NA jakim w sumie jechałem to BMW 525.

Po za tym ciekawe czy przy N/A lub kompresorze dało by rade zrobić wiecej niż 250 km z silnika 1,4 tak jak to mozna zrobić w Uno Turbo czy PuntoGT bez zakuwania i bardzo drogich przeróbek.

Napisano

> Mam troszke zmodyfikowane Uno Turbo ( wieksze turbo i inne wałki)

> Samochód jedzie a raczej zapier.... od 3500 obr az do odcinki czyli

> 6700.

Jechalem kiedys Punto GT, do 3000 auto jechalo jak zolw a potem atiepier rakietu. Mega turbodziura czyli w sumie malo fajne.

> Raczej nie zamienił bym nigdy turbo na kompresor a tym badziej na NA.

> Raczej bo w sumie nie miałem okazji jeździć z kompresorem (Corek

> G60 w fotelu pasazera) a najmocniejsze NA jakim w sumie jechałem

> to BMW 525.

> Po za tym ciekawe czy przy N/A lub kompresorze dało by rade zrobić

> wiecej niż 250 km z silnika 1,4 tak jak to mozna zrobić w Uno

> Turbo czy PuntoGT bez zakuwania i bardzo drogich przeróbek.

Silnik N/A z zalozenia ma slabsze graty niz silnik doladowany (sposob doladowanie ma tu znikome znaczenie) bo obciazenia sa zupelnie inne i nie ma potrzeby wkladania mocniejszych gratow do N/A. Oczywiscie graty w N/A umozliwiaja zbudowanie na ich bazie silnika doladowanego ale raczej bez szalenstw w stylu ponad 150 KM z litra pojemnosci. Kute graty znowu do silnika N/A nie sa tak znowu drogie szczegolnie jak sie je zamawia w stanach. Wiecej problemow przysporzy sprzeglo czy skrzynia.

Co moga kompresory wystarczy spojrzec na Mercedesa SLR czy pierwsza edycja Mini Coopera S (w obu kompresor srubowy typu Roots) lub superbolidy Koenigsegga (kompresory odsrodkowe Rotrex).

PS. Moj AX GTi AD1991 (200k km) z silnikiem 1.4i 8V po modyfikacjach (seryjne graty!) mial 136 KM. Oczywiscie bez zadnego doladowania czy nitro.

Napisano

> Po za tym ciekawe czy przy N/A lub kompresorze dało by rade zrobić

> wiecej niż 250 km z silnika 1,4 tak jak to mozna zrobić w Uno

Przy pomocy turbo możesz wyciągnąć i 200 KM i więcej z litra -

niezależnie od tego, czy to Uno czy nie biglaugh.gif

Najlepsze siniki N/A dają około 130 KM z litra.

Ale rzeczywiście mają inną konstrukcję- duża średnica i mały skok tłoków,

za to wysokie obroty. Montowanie do nich turbo lub kompresora dość często

kończy się awarią crazy.gif

Napisano

> Jechalem kiedys Punto GT, do 3000 auto jechalo jak zolw a potem

> atiepier rakietu. Mega turbodziura czyli w sumie malo fajne.

Hmm. Zalezy co komu się podoba. Mi akurat pasuje jazda powyżej 3000obr.

Zreszta to tylko na pierwszym biegu bo potem juz wpadasz w odpowiedni zakres obrotów i ciśnienie jest szybko.

> Silnik N/A z zalozenia ma slabsze graty niz silnik doladowany (sposob

> doladowanie ma tu znikome znaczenie) bo obciazenia sa zupelnie

> inne i nie ma potrzeby wkladania mocniejszych gratow do N/A.

Najcześciej tłoki w turbo sa inne bo jest inny stopień sprężania.

Korbowody w Uno Turbo 1,4T i 1,4 NA są takie same.

> PS. Moj AX GTi AD1991 (200k km) z silnikiem 1.4i 8V po modyfikacjach

> (seryjne graty!) mial 136 KM. Oczywiscie bez zadnego doladowania

> czy nitro.

No to bardzo ładnie. Ja jednak uważam ze grzebanie sie w NA to duże koszty a małe efekty.

Poi za tym tłoki z USA do popularnych silników Hondy czy podobnych są tanie ale do Fiata to już się robi problem.

Reasumując. Zależy jaki dzwiek cię "podnieca" taki bedziesz miał silnik.

Napisano

> Najcześciej tłoki w turbo sa inne bo jest inny stopień sprężania.

To tez ale kute tloki sie daje bo zwykle puchna od temperatury. Zreszta w mocnych NA tez sie daje kute graty (np Swift 1.3GTi ma kute).

> Korbowody w Uno Turbo 1,4T i 1,4 NA są takie same.

Seryjne korby w NA sa w stanie wiele zniesc (budujac mocne NA mozna nawet jeszcze odchudzic i wypolerowac seryjne korby). Gorzej z tlokami (tym bardziej, ze nie kazde NA ma natrysk oleju an denka tlokow).

> No to bardzo ładnie. Ja jednak uważam ze grzebanie sie w NA to duże

> koszty a małe efekty.

Zalezy czego sie szuka. Silnik z doladowniem zrobiony na profi to tez ogromna kasa (wiele wieksza niz budowa NA) a pozatym silnik to nie wszystko bo to co wygeneruje silnik trzeba jeszcze przesniesc na droge a transmisja setek niutonow nie jest nia prosta ani tym bardziej tania.

> Poi za tym tłoki z USA do popularnych silników Hondy czy podobnych są

> tanie ale do Fiata to już się robi problem.

Za mniej niz 1000 dolcow zrobia Ci tloki do wszystkigo.

Sprawdzone.

Napisano

> Ale rzeczywiście mają inną konstrukcję- duża średnica i mały skok

> tłoków,

> za to wysokie obroty. Montowanie do nich turbo lub kompresora dość

> często

> kończy się awarią

hehe a właśnie uno turbo ma taki silnik, duży tłok mały skok, w stare uno turbo co miałem bez odcięcia można było kręcić do 8tyś obr jak nic, tylko że turbo musiało by być większe żeby to dobrze wykorzystać

ja jezdziłem zarówno szybim turbo jak i szybkim n/a

moje dość podłubane uno turbo grinser006.gif

i kolegi civic vtec

oba idą podobnie, ale jazda jest zupełnie inna

w turbo ładnie czuć moment na plecach, jest bardzo fajne wrażenie, do tego ten ciągły świst zasysanego powietrza

w hondzie mniej czuć że idzie (ale idzie tak samo 270751858-jezyk.gif), ale za to fajna satysfakcja jak wskazówka obrotomierza nie spada poniżej 7tyś grinser006.gif i to jak się ten silnik jedocześnie wydziera mega głośno grinser006.gif

zuepłnie inaczej jezdzi się takimi autami, w n/a puścisz gaz, naciśniesz znowu jedziesz, w turbo trzeba chwile czekać

to zupełnie inna bajka, oba są tak samo szybkie ale w zupełnie inny sposób

ja wolałbym n/a, ale turbo jest znacznie tańsze na początek

jakby pieniądze nie grały roli to auto FWD to tylko N/A

turbo to jedynie do napędu na tył i 4x4

a najlepiej to mieć oba grinser006.gif

kompresora bym nie chciał, ani to n/a ani turbo takie niewiadomo co wink.gif

Napisano

> hehe a właśnie uno turbo ma taki silnik, duży tłok mały skok, w stare

> uno turbo co miałem bez odcięcia można było kręcić do 8tyś obr

To prawda ok.gif Ale moc max przy 6000 więc kręcenie do 8000 wiele sensu nie ma.

Napisano

Ja tak troche z innej beczki. Macie jakieś informacje o turbinie HT10-9? Wiem tylko tyle, że była montowana w Vitarze 2.0TDi/C.

Napisano

> To prawda Ale moc max przy 6000 więc kręcenie do 8000 wiele sensu

> nie ma.

dlatego napisałem że naseryjnej turbinie bez celowe, gdyby mieć coś większego + "mocniejszy" wałek to moc rośnie dalej ok.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.