Skocz do zawartości

etui na okulary


irek88

Rekomendowane odpowiedzi

> Użytkuje może ktoś COŚ TAKIEGO ? Zainteresowało mnie i się

> zastanawiam czy nie jest rachityczno/skrzypiące ?

Mam cus takiego ,sam montowalem a zakupilem od Freeco ok.gifok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie qmam, nie masz czegoś takiego ?

ano nie posiadam o czym była mowa w jakimś innym wątku na temat wyposażenia różnych roczników. Chociaż jak się zastanowić to przyczyną najbardziej prawdopodobną jest to iż przed włącznikami oświetlenia jest kratka mikrofonu "od nawigacji z telefonem" więc pewnie koliduje z miejscem na okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wiem, że odgrzewam troszki starego "kotleta" wink.gif. Ale ostatnio pojawiło się parę promyków słońca i w związku z tym nowe okulary cool.gif, które niestety nie mieszczą się w "etui" na podsufitce crazy.gif.

Postanowiłem sobie zakupic to z Cromy, ale niestety Fiat oszczędzał po FL i u mnie brak gwintu(elementy "kostki" z gwintem). Dlatego niestety nie moge sobie tego zamontować.

Tak wygląda miejsce na tą kostkę:

280395855-22.JPG

To chyba tak wygląda(strona pasażera), powinno być identyczne dla 2 strony, ale kto wie hmm.gif

280395855-11.JPG

Moje pytanie czy to jest ten element ePER nr: 14648390, ale tu się to nazywa nakrętka confused.gif.

Druga sprawa czy ktoś to już dokładał do swojego Stilo, da radę to zrobic i jak to zamontować?. Bo to tak jakby było troszkę większę niż otwór (jakby wkładane od 2-giej stony).

Czy poprostu wciska się w ten otwór i już?.

280395855-srubka1.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....nie wiem czy to nazywa się "nakrętka" ponieważ zakupując od kolegi freeco on zadbał aby dokompletować te cudeńka do wkręcania smile.gif

.....co do montażu, nie jest kłopotliwy, ta "nakrętka" daje się wsunąć w wycięcia, choć pamiętam, że troszkę było kombinacji (czytaj obracania blaszki w dłoni w każdą stronę i pomagania sobie wkrętakiem w upchnięciu cudeńka)......ogólnie nie jest to wielki kłopot cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolegi freeco on zadbał aby dokompletować te cudeńka do

> wkręcania

A jaki koszt tych blaszek?

> .....co do montażu, nie jest kłopotliwy, ta "nakrętka" daje się

wsunąć w wycięcia, choć pamiętam, że troszkę było kombinacji (czytaj obracania blaszki w dłoni w każdą stronę i pomagania sobie wkrętakiem w upchnięciu cudeńka)......

Ok, znczy da radę zrobic. A może się zdarzyć, że blaszka wpadnie do środka (rynienki) i już jej nie wyjme bo i jak? I będzie jezdziła i hałasowała frown.gif .

A jakby tak odgiąc te "wąsiki" i próbowac wsunąc blaszkę, a potem dogiąc wąsiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki koszt tych blaszek?

> wsunąć w wycięcia, choć pamiętam, że troszkę było kombinacji (czytaj

> obracania blaszki w dłoni w każdą stronę i pomagania sobie

> wkrętakiem w upchnięciu cudeńka)......

> Ok, znczy da radę zrobic. A może się zdarzyć, że blaszka wpadnie do

> środka (rynienki) i już jej nie wyjme bo i jak? I będzie

> jezdziła i hałasowała .

> A jakby tak odgiąc te "wąsiki" i próbowac wsunąc blaszkę, a potem

> dogiąc wąsiki?

...............koszt nakrętek i śrub (bo ich też nie było w komplecie) zamykał się w 10zł

........przy montażu o ile pamiętam nie było potrzeby odginania "wąsika" a jak nie odginasz to i nie wpadnie nakrętka do rynienki bo po to jest właśnie "wąsik" ...........wsuwanie tych nakrętek wyglądało chyba tak, że dłuższa część najpierw do otworu i przesunięcie całości żeby gwint ładnie był widoczny w prześwicie........ i już cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już zamontowałem i oto co jest potrzebne jeżeli ktoś nie ma "kostek":

1. Kosti, wg. ASO "koszyczek" Nr. ePer: 14648390,

2. Śruby 2 szt. wink.gif Nr. ePer: 46813573,

3. Etui z Cromy

W kwesti montażu "koszyków", nie jest to kłopotliwe i tak jak yorli wspomniał jest to kwestia poobracania koszyka i już. Jeżeli się zdarzy, że koszyk wpadnie do rynienki, to można to wyjąc - zdejmując trochę uszczelkę i grzebiąc palcem pod podsufiktką, jakoś wydostać, no przynajmniej u mnie dało radę ok.gif.

P.S. Przed montażem u siebie polecam sprawdzić te numerki części, żeby uniknąć pomyłek smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już zamontowałem i oto co jest potrzebne jeżeli ktoś nie ma "kostek":

A jak to wygląda...?

Czy to jest to samo co na allegro za 40 zł... montowane w miejsce uchwytu - raczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> > Chyba dzisiaj wykupiłem ostatnia sztukę - bo na sklepie po moim

> zakupie juz etui nie ma

mój błąd net mi siadł i se myslałem że jestem tym ostatnim co to zakupił grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz powiedzieć do czego służą te dwa przyciski bo też to mam a

> jeszcze nie rozgryzłem

jesli masz alarm fabryczny ( a na pewno masz ) to jeden słuzy do tego ze mozesz np zostawić dziecko ,psa w samochodzie jednocześnie załłaczasz alarm a tym przyciskiem wyłaczasz czujkę ruchu w samochodzie.

drugi to wyłaczsz alarm ( tzw czujnik przechyłu pojazdu ) gdy chciałbyś go holowacć na twz wózku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli masz alarm fabryczny ( a na pewno masz ) to jeden słuzy do tego

> ze mozesz np zostawić dziecko ,psa w samochodzie jednocześnie

> załłaczasz alarm a tym przyciskiem wyłaczasz czujkę ruchu w

> samochodzie.

> drugi to wyłaczsz alarm ( tzw czujnik przechyłu pojazdu ) gdy

> chciałbyś go holowacć na twz wózku

OK Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podaj linka do tego na Allegro, bo ja nie widziałem nic takiego na alledrogo.

Montowana w miejscu na rączkę i pewnie wersje do 2003 roku mają kostki- koszyki i tam tylko śrubki i już ok.gif.

A wygląda to tak:

280464982-etui.JPG

Ładnie i Praktycznie

post-110575-14352491518207_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie to samo 40 zł... ETUI

> u tego sprzedawcy.....

wychodzi że to jest to samo, ale na alledrogo masz bez srub( koszt dodatkowy 10zł -według opisu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wychodzi że to jest to samo, ale na alledrogo masz bez srub( koszt

> dodatkowy 10zł -według opisu)

Ale poco śruby... te od raczki ( po jej odkreceniu ) nie pasują? A za ile w ASO to coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale poco śruby... te od raczki ( po jej odkreceniu ) nie pasują? A

> za ile w ASO to coś ?

po części masz rację , ale ja np po stronie kierowcy nie mam rączki jedynie wcisniete zaslepki, stad sruby musowo musza być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No klnie.gif, to tego nie widziałem icon_eek.gif. Ale kupiłem u nich osobiście, to jest ASO w Piasecznie i ja z Carserwisu jede tam bo podobno tylko oni mieli 6 szt. w Warszawie (teraz już 4 270751858-jezyk.gif). I co na miejscu, że etui jest ale śrubek brak icon_eek.gif, ale Pan mi poradził upewnić się czy posiadam te koszyki - no i ich nie było. To 2-gi raz do nich z Carserwisu po koszyki, bo mieli 4 szt. na Warszawe, zamontowałem u nich na P i ide po reszte i zonk brak śrubek ale na zamówienie i na Poniedziałek były.

I już mam.

Tylko to etui na miejscu kosztuje 37,99, koszyk po 3,49 sztuka i śrubki 2 szt. 1,3 PLN

Razem 46,27 plus czas i benzyna angryfire.gif. Ale miałem odrazu(prawie, przez chwile jezdziłem bez raczki z tyłu, potrzebowałem śrubek zlosnik.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ja np po stronie kierowcy nie mam rączki (...) stad sruby musowo musza być

No i pamiętaj o tych koszykach - kostkach. Śruby z tego co wiem są identyczne do wszystkich Fiatów, no tych z lat 2000- ... , ale sprawdzcie to. Raczej napewno pasuja od Punto.

P.S. Lisek Ty masz rączkę po stronie drive.gif ???

P.S.2 To zdjęcie z Avanti, nie jest ze Stilo a raczej z Cromy i tam jest troche luzu po bokach. Na tym foto widac, że w Stilo nie ma luzu po bokach, a nawet się trochę opiera o podsufitkę, ale w niczym to nie przeszkadza i nie ujmuje funkcjonalności.

post-110575-14352491523907_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.S. Lisek Ty masz rączkę po stronie ???

Dokładnie mam rączkę ok.gif wiec sie zastanawiałem o jakich śrubkach mowa i dlaczego te od raczki nie pasuja.... wink.gif

Pewnie jakiś ksiegowy wycioł u Fiata ta rączkę w nowszych egzemplazach ... angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i pamiętaj o tych koszykach - kostkach. Śruby z tego co wiem są

> identyczne do wszystkich Fiatów, no tych z lat 2000- ... , ale

> sprawdzcie to. Raczej napewno pasuja od Punto.

> P.S. Lisek Ty masz rączkę po stronie ???

> P.S.2 To zdjęcie z Avanti, nie jest ze Stilo a raczej z Cromy i tam

> jest troche luzu po bokach. Na tym foto widac, że w Stilo nie

> ma luzu po bokach, a nawet się trochę opiera o podsufitkę, ale w

> niczym to nie przeszkadza i nie ujmuje funkcjonalności.

............były egzemplarze stilo które miały rączkę po stronie kierowcy..... po co niewiem.gif

.......kto nie ma rączki po stronie kierownika to i nie ma kostek i śrub i to nie zależnie od wersji i rocznika

...........u mnie opiera się identycznie jak na Twoim foto cool.gif, niczemu to nie umniejsza w funkcjonalności.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ............były egzemplarze stilo które miały rączkę po stronie

> kierowcy..... po co

Wersje Fiata, lewo stronne - UK i inne. Widocznie na początku produkcji Fiat "zaszalał" i wkładał rączki na 2 strony, a później przekształcał samochód w prawo lub lewo stronny hmm.gif

> .......kto nie ma rączki po stronie kierownika to i nie ma kostek i śrub i to nie zależnie od wersji i rocznika

Wydaje mi się, że Stilo po FL, to już raczej rączek nie mają. Sprawdzałem też w dymamicu i również brak.

> ...........u mnie opiera się identycznie jak na Twoim foto , niczemu

> to nie umniejsza w funkcjonalności.....

Dokładnie, równo przylega, nic nie odstaje jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie mam rączkę

No to zaoszczędzisz 10 zł skromny.gif, a przede wszystkim czas i masz ułatwiony montaż wink.gif. Ogólnie polecam montaż tego ustrojstwa bo finansowo to aż miło, a napewno się przyda smile.gif.

> Pewnie jakiś ksiegowy wycioł u Fiata ta rączkę w nowszych egzemplazach ...

Niestety nie tylko to poszło sie wietrzyć...

Chciałem zamontować podłokietnik i podpórkę mam plastikową, a nie metalową frown.gif. Niedość, że trzeba więcej wydać (ok. 100), to mocno utrudnia montaż podłokietnika, znaczy trzeba mieć specjalną nitownicę.

I pewnie jeszcze wiele innych ciekawych elementów usuneli sick.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Chciałem zamontować podłokietnik i podpórkę mam plastikową, a nie

> metalową . Niedość, że trzeba więcej wydać (ok. 100), to mocno

> utrudnia montaż podłokietnika, znaczy trzeba mieć specjalną

> nitownicę.

> I pewnie jeszcze wiele innych ciekawych elementów usuneli .

co do podłokietnika ja akurat kupiłem autko w wersji dynamic i mam dwa podlkietniki przód i tył

I powiem jedno kazde nastepne autko warukowo bedzie musiało miec to ustrojstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.