Skocz do zawartości

Żarówki


lelek

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakiś czas temu pojawiły się na rynku Tungsramy Megalight Ultra up to +90% Chciałem zapytać czy

> ktoś z Was ich używa i jak się sprawdzają, [....]

Miałem i zużyłem w czasie 2-3 miesięcy 2 komplety H7-mek. Pierwszy komplet padł po około miesiącu. Dokupiłem drugi z myślą, że ten pierwszy miał jakąś wadę i zawiodłem się - popracował 1-2 miesiące. Trzeciego kompletu tej wersji już nie zakupię no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokupiłem drugi z myślą, że ten pierwszy miał jakąś wadę i zawiodłem >się - popracował 1-2

> miesiące. Trzeciego kompletu tej wersji już nie zakupię

No cóż coś za coś, lepsze świecenie krótsza żywotność.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troszkę biednie jak tak szybko padają. Trochę szkoda, ale jak to się mówi fizyki panie nie oszukasz grinser006.gif Przerasowane żarówki muszą szybciej padać chyba, że wykonaliby włókno z jakiegoś nowego materiału rodem z NASA grinser006.gif

U mnie megalighty +60% świeciły chyba ze 2 lata (ale dużo zależy kto ile jeździ w ciągu roku, ja akurat bardzo mało).

Z drugiej strony mogę zaryzykować, bo koszt takich up to +90% to jakieś 35zł z przesyłką, więc nie jakieś straszne pieniądze jak w przypadku Philipsa. Jak padną szybko to powrócę do tych +60% za 25zł i tyle grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To troszkę biednie jak tak szybko padają. Trochę szkoda, ale jak to się mówi fizyki panie nie

> oszukasz Przerasowane żarówki muszą szybciej padać chyba, że wykonaliby włókno z jakiegoś

> nowego materiału rodem z NASA

To się zgadza. Dodatkowo dochodzi do tego podobno krótka żywotność żarówek H7. Teraz testuję siakieś tanie żarówky Helli. Narazie przejechały 15kkm i działają ok.gif

> U mnie megalighty +60% świeciły chyba ze 2 lata (ale dużo zależy kto ile jeździ w ciągu roku, ja

> akurat bardzo mało).

> Z drugiej strony mogę zaryzykować, bo koszt takich up to +90% to jakieś 35zł z przesyłką, więc nie

> jakieś straszne pieniądze jak w przypadku Philipsa. Jak padną szybko to powrócę do tych +60%

> za 25zł i tyle

Ja bym tych +90% nie kupował wink.gif Wg mnie szkoda nawet tych 35zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się zgadza. Dodatkowo dochodzi do tego podobno krótka >żywotność żarówek H7. Teraz testuję

> siakieś tanie żarówky Helli. Narazie przejechały 15kkm i działają

> Ja bym tych +90% nie kupował Wg mnie szkoda nawet tych 35zł.

Ja wcześniej miałem Osram Night Breaker tylko nie te +90% tylko jakiś inny model był i służyły mi równe pół roku. Teraz mam Philipsy jakieś plus ileś tam procent i służą mi 4 miesiące, ale i tak te Osramy lepiej mi świeciły i się zastanawiam czy nie zakupić a te philipsy zostawić na zapas.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu pojawiły się na rynku Tungsramy Megalight Ultra up to +90% Chciałem zapytać czy

> ktoś z Was ich używa i jak się sprawdzają, bo wcześniej miałem +60% i spisywały się moim

> zdaniem bardzo dobrze, ale być może te są lepsze. Na razie włożyłem jakieś zwykłe Philipsy, bo

> miałem na stanie, ale jesień/zima za oknem więc wypadałoby coś lepszego założyć.

Ja maiłem Philipsy +30% po założeniu Tungsram Megalight +90% znacząca poprawa w oświetleniu drogi przed autem. Znacząco wydłużył się obszar przed autem gdzie pada światło, pobocze bardzo pięknie doświetlone.

Jeżdżę na nich już rok i zrobiłem jakieś 23 tyś km, za tą cenę lepszych żarówek nie kupisz.

Przypomniałem sobie że po zakupie kilka dni po włożeniu spaliła mi się jedna z lamp ale zareklamowałem je i sprzedawca wymienił na nowe 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Od czwartku w Lidlu:

> http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_15798.htm

> To zapewne Tesla +50% - tanie i dobre.

> k.

20 zł za komplet H7 to chyba nie zła cena. Ale za 40 zł z wysyłką można kupić H7 osram nightbreaker +90%. (tą poprzednią wersje, bez "plus).

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 20 zł za komplet H7 to chyba nie zła cena.

Bardzo dobra cena. Tylko niestety, tym razem żarówki są marketowej marki "Ultimate speed" i można się doczytać, że producentem (importerem?) jest jakaś niemiecka firma Wotan. Poza tym wyglądają identycznie jak kiedyś Tesla. Ciekawe, czy tylko zmienili markę, a produkt został ten sam, czy przerzucili się na jakąś chińszczyznę? mad.gif

> Ale za 40 zł z wysyłką można kupić H7 osram nightbreaker

> +90%. (tą poprzednią wersje, bez "plus).

> Co myślicie?

Cena i żarówki niezłe (sam takie kupiłem), ale jakby dwa razy droższe niż lidlowe wink.gif Być może świecą trochę lepiej niż lidlowe Tesle, ale różnica jest, przynajmniej dla mnie, bardzo subtelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena i żarówki niezłe (sam takie kupiłem), ale jakby dwa razy droższe niż lidlowe

No i jakby nie patrzeć +90% poświeci krócej niż +50% ze względu na cieńszy żarnik. A to podnosi różnicę w cenie jeszcze bardziej.

Co do halogenów to od lat jestem wierny Tungsramom. Doskonała jakość za niską cenę. Polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobra cena. Tylko niestety, tym razem żarówki są marketowej marki "Ultimate speed" i można

> się doczytać, że producentem (importerem?) jest jakaś niemiecka firma Wotan. Poza tym

> wyglądają identycznie jak kiedyś Tesla. Ciekawe, czy tylko zmienili markę, a produkt został

> ten sam, czy przerzucili się na jakąś chińszczyznę?

właśnie je kupiłem, pożyjemy potestujemy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to przekłada się na oświetlenie drogi to dam znać może wieczorem.

Chyba najważniejszym wyznacznikiem "dobroci" żarówek (przynajmniej dla mnie) jest to jak żarówka oświetla mokrą, czarną szosę. Testowałem różne, od najzwyklejszych, poprzez Philipsy BV, VP, Power2Night GT150, Tungsramy Megalight, Osram Night Breaker i jeszcze jakieś, których nazw nie pomnę z różną ilością "+%" w nazwie wink.gif

Generalnie wszystkie dobre smile.gif Z żywotnością różnie, najdłużej, 2 lata wytrzymały Philipsy VP (mimo przekaźników) choć cena powala. Ale wszystkie na mokrej, czarnej szosie to porażka. Najlepsze z nich pod tym względem były żarówki marki Phoenix. Dało się w nocy po deszczu w miarę pewnie jechać.

Pewien czas temu zielik wynalazł jakiś niemiecki produkt i dał do potestowania. W zasadzie w normalnych warunkach żadna rewolucja. Porównywalne do Philipsów. Ale jak którejś nocy spadł deszcz - oniemiałem smile.gif Nareszcie było coś widać. Żarówki wytrzymują rok. Zarówno w Astrze jak i w Seacie (tam zestaw H7 H1). Rok w zestawieniu z ceną poniżej 10zł za sztukę (na allegro nawet poniżej 7 zł) i tego co w zamian zyskujemy to rewelacja.

Przykładowy link do sklepu (choć trochę drogo mają) : KLIK . Na stronie również oferta żarówek H1, H7 i H3 oraz dla fanów mocy 90/100W wink.gif

Fota, jakby link zniknął:

284603897-1409873366.jpg

Pozdroofka

post-36940-14352511247773_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wstępna relacja

> rano założyłem je, ocena tylko na podstawie obejrzenia reflektorów

> ogólnie świecą jasniej od standardowych (żadne + %) a jak to przekłada się na oświetlenie drogi to

> dam znać może wieczorem.

a te wotan z lidla to swieca na bialo jak tesla blue czy na zolto jak zwykle zarowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a te wotan z lidla to swieca na bialo jak tesla blue czy na zolto jak zwykle zarowki?

Te, które widziałem wczoraj miały bezbarwne banki więc pewnie świecą standardowo. Te "biało" świecące mają bańki malowane na niebiesko (albo całe albo "czubki").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuszony dobrą ceną (40 zł z wysyłką za 2 sztuki) kupiłem jakiś czas temu żarówki Osram NightBreaker. Założyłem kilka tygodni temu i jeszcze nawet nie miałem okazji przetestować w nocy na trasie. Zauważyłem, że bańka żarówki jest już mocno "okopcona" od środka, co na pewno znacząco osłabia światło. Trochę żarówek już zużyłem, ale taką ilość wolframu na ściankach żarówki widywałem tylko tuż przed albo już po przepaleniu. icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A chciałbym zapytać o opinie na temat tungsram sportlight +50%? jeśli ktoś używał oczywiście. Mają

> białe światło? Bo o osram nightbraker to słyszałem że mają krótką żywotność.

Ja uzywalem tych zarowek. Swieca na bialo chociaz do osram-ow nieco im brakuje za to zywotnosc dluga mi osramy padly po 2 miesiacach tungsram-y jezdzily w poprzednim aucie przez jakies 15 kkm a ich zywot zakonczyla kolizja z fiatem seicento, polecilem je znajomemu do Vectry i jezdzi na nich juz drugi rok i sobie bardzo chwali. Suma sumarum naprawde polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja uzywalem tych zarowek. Swieca na bialo chociaz do osram-ow nieco im brakuje za to zywotnosc

> dluga mi osramy padly po 2 miesiacach tungsram-y jezdzily w poprzednim aucie przez jakies 15

> kkm a ich zywot zakonczyla kolizja z fiatem seicento, polecilem je znajomemu do Vectry i

> jezdzi na nich juz drugi rok i sobie bardzo chwali. Suma sumarum naprawde polecam

Mam Bosch-a H7. Sa 2 rodzaje .Na opakowaniach są zółte gwiazdki ,na drugim białe. Mam te białe ,świeca bardzo biało na drodze oceniam na 4.Bo NB swieciły najlepiej i najdalej skromny.gif

Z tm że bosch jest zwykły ,mozna tez kupic +50% bo juz sa w sprzedaży,a NB były +90% i 2 lata swieciły clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.