Skocz do zawartości

co powiecie na temat Scenika 1.6


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> bo moge kupic takiego 99 rok i sie zastanawiam??jak z awaryjnością?

Kolega jeździ właśnie takim chyba z 99 albo 00.

Kiedyś miał jakiś problem z tłokiem... cos było nie ten teges. Palił mu jak smok. Po uporaniu sie z tym mówi że fajne autko i jemu akurat nie stwarza problemów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo moge kupic takiego 99 rok i sie zastanawiam??jak z awaryjnością?

Po liftingu czy przed? Ja jeżdże modelem po liftingu tylko, że z silnikiem diesla. Samochód bardzo wygodny, komfortowy i w przypadku mojego silnika bardzo oszczędny. Jak narazie (przebieg 150kkm z czego ja zrobiłem 30kkm) awarii brak więc w tym temacie nie mogę nic powiedzieć. wink.gif Generalnie samochód wart swojej ceny, a z opinii innych osób wiem, że nie należy do zbyt awaryjnych. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo moge kupic takiego 99 rok i sie zastanawiam??jak z awaryjnością?

nie jezdzi... biglaugh.gif znajomy ma po lifcie mocniejsza wersje na sekwencji... kiepsciutko sie zbiera, ale na miasto wystarczy... awaryjnosc?? hmm.gif on ma nalatane chyba ze 150kkm i jak narazie to mu tylko kiedys podczas jazdy sprezyna z przodu pier... strzelila znaczy sie... pozatym wszystko wymienia w terminie i nie narzeka na nic... no poza cena bo wzial w leasing i troche przeplacil... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo moge kupic takiego 99 rok i sie zastanawiam??jak z awaryjnością?

Miałem takiego firmowego

Na budziku miał prawie 300000 km

Ja nim zrobiłem 20000

Padło:

cewki - ponoć to standartowa usterka (Sagem)

pękł kolektor (dało się z tym jeżdzić a potem mi go zabrali)

+ wymiany eksploatacyjne

Wcześniej wymieniali sprzęgło - zużyło się

tarcze hamulcowe, amory

paski, rozrządy...

no i 3 razy poprawiali blacharke bo same KIEROFCE i Specjalisty za kółkiem siadały i przez przywalanie w różne inne auta i ściany wygląd biednego Scenica poprawiali

Aha wyblakły mu światła tylne p-mgielne

w kwestii spalania to mieścił się w przedziale 6,5 trasa do 11 zima miasto

Demon szybkości to to nie było max co z niego wydarłem to 150 ( z górki i wiatrem w żagle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo moge kupic takiego 99 rok i sie zastanawiam??jak z awaryjnością?

od pazdziernika mam 1.6 16V. wersja przed liftem, ale z fajnym wyposazeniem, np. ogrzewana przednia szyba.

kupilem bo na dniach spodziewam sie trzeciego dziecka i wyszlo na to ze scenic jest najmniejszym autem w ktorym mieszcza sie 3 foteliki.

przebieg 194 tys, z czego ja zrobilem ok 10 tys km. jedyny problem to wymiana pompki spryskiwacza - podobno typowa naprawa.

po drodze bylem we francji z rodzina - 1800 km w jedna strone. zero problemow z autem, cala droge do fr zrobilem na raz bez noclegu (zona kierowala jakies 200km) - bardzo wygodnie.

co do reszt to jestem bardzo zadowolony. silnik troche maly, ale da sie przezyc - zaczyna ciagnac powyzej 3500 obrotow.

co do jazdy i wygody - nie mam nic do zarzucenia. zawieszenie bardzo fajne na polskie drogi. w miare miekko i dosc dobrze jedzie w koleinach. trzeba tylko uwazac i nie przesadzac z predkoscia w niektorych zakretach - chociaz to chyba bardziej wrazenie wynikajace z pozycji za kierownica, bo do tej pory nie przydazyl mi sie jakis powazniejszy poslizg czy cos takiego.

aha, zaczyna rdzewiec na tylnych nadkolach i poczatkach progow.

generalnie jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę Scenikiem 1.6 16V z '99 od niedawna (nieco ponad 2 miechy) i odczucia mam podobne jak Adam: wygodnie, dosyć przestronnie i fajne wyposażenie. 1.6 16V to moim zdaniem minimum w tym aucie jeśli myśli się o jakiejkolwiek dynamice a nie tylko o przemieszczaniu. Włożyliśmy do niego sekwencję BRC i nie odczuwam zmiany dynamiki auta. Potwierdziła się u mnie ponoć typowa przypadłość tego modelu czyli rdza na nadkolach i początkach progów. Auto większych usterek w ostatnich latach nie miało (znam poprzedniego właściciela), ale serwisowane auto było regularnie a ni jak coś się zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.