Skocz do zawartości

nowe aveo?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

> Uciekaj od czegokolwiek co nazywa się Chevrolet.

czemu? Przebiegi roczne będą w granicach 10kkm. Wcześniej ojcu służył matiz a teraz po kasacji szuka nowego no i ten na razie cenowo najlepiej wygląda. Jest jeszcze loganus ale spalanie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu? Przebiegi roczne będą w granicach 10kkm. Wcześniej ojcu służył

> matiz a teraz po kasacji szuka nowego no i ten na razie cenowo

> najlepiej wygląda. Jest jeszcze loganus ale spalanie większe.

Hmmm....ja będę do Chevroleta zniechęcał każdego zeby.GIF Ze względu na moje przygody z Lacetti. zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Warto się ładować w nowe aveo? Cena około 31tys 5D, 1.2 z klimą.

IMO fajne autko, do miasta w sam raz. Komfortowe, w miare ładnie wykończone. Klima dodatkoym atutem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Warto się ładować w nowe aveo? Cena około 31tys 5D, 1.2 z klimą.

To zupelnie inne auto od T200 ( czyli poprzedniej generacji ). Silnik 1.2 tez jest zmodernizowany i w porowaniu do poprzedniego 1.2 jest bardziej dynamiczny i bardziej ekonomiczny. Przekonstruwane podwozie i o niebo lepsze materialy w srodku. Do miasta jak znalazl. Bardzo prosta konstrukcja pozwala na bezproblemowa jazde i bezproblemowy serwis poza ASO. W razie potrzeby bezproblemowy montaz gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Warto się ładować w nowe aveo? Cena około 31tys 5D, 1.2 z klimą.

Siedziałem w środku, ale nie jeździłem. Wnętrze wygląda fajnie, deska ładna, starannie wykończony (jak na tą klasę), np Yaris tu się chowa. Bardzo fajne autko do miasta.

Ja bym chyba wolał mimo wszystko Lacetti hb 1,4 (myślę, że za 35 kupisz już z klimą i lakierem metalik, ale to dlatego, że po prostu lubię większe auta.

W podobnej cenie możesz poszukać chyba Grande Punto 1.4 z klimą z wyprzedaży - pojeździj porównaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mnie bardzo pozytywne wrazenie zrobil..... hyundai i10.. powaznie, rozsiadlem sie wygodnie z przodu, bardzo dobre wykonczenie wnetrza... z ciekawosci otworzylem tylne drzwi i szok.... zmiescilem sie do tylu;), zamknalem drzwi... chwilke posiedzialem i powiem, ze kurcze super autko... a maly nie jestem 181 cm i waze kolo 120 kg;) wiec lekka nadwaga;)....

super pozytywnie zaskoczylo mnie to auto... fakt jest brzydkie;) ale wybierajac miedzy panda, trojaczkami czy sparkiem, mysle ze kupilbym i10... ciekawi mnie teraz i20... vo i30 to jakos mi sie nie podoba

a nowe aveo hmmm w wersi sedan i 5d tez calkiem fajne;) a te 3d to nawet ladne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Warto się ładować w nowe aveo? Cena około 31tys 5D, 1.2 z klimą.

A w moim lokalnym salonie jest za 32 tys to samo ale bez klimy! Rozmawiałeś z dealerem i taka cenę ci podał? icon_eek.gif

Ja też się szykuję na ten samochód i mam pytanie co do blachy-podobno jest słabej jakości, czy po kilku latach zaczynaja sie problemy np. z rdzewieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też się szykuję na ten samochód i mam pytanie co do blachy-podobno

> jest słabej jakości, czy po kilku latach zaczynaja sie problemy

> np. z rdzewieniem?

Problemu z rdzą w aveo raczej nie ma, przynajmniej po 3 latach użytkowania nie zauważyłem.

Ogólnie to aveo fajnym autkiem jest, można śmiało powiedzieć że udana kontynuacja lanosa waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na mnie bardzo pozytywne wrazenie zrobil..... hyundai i10.. powaznie,

> rozsiadlem sie wygodnie z przodu, bardzo dobre wykonczenie

> wnetrza... z ciekawosci otworzylem tylne drzwi i szok....

> zmiescilem sie do tylu;), zamknalem drzwi... chwilke

> posiedzialem i powiem, ze kurcze super autko... a maly nie

> jestem 181 cm i waze kolo 120 kg;) wiec lekka nadwaga;)....

> super pozytywnie zaskoczylo mnie to auto... fakt jest brzydkie;) ...

Z tym brzydactwem to nie przesadzaj wink.gif

Mama ma od sierpnia i10 i przód jest całkiem znośny. Gorzej jest z tyłu i z boku.

No i te 13 calowe koła to pomyłka jeśli chodzi o wygląd, ale już 14-tki alu zmieniają to auto dość mocno na plus.

Za to wewnątrz waytogo.gif. Siedzisz wysoko, a nad głową jeszcze sporo miejsca. Klima daje radę, elektryka 4 szyb, fabryczne audio z mp3 i 4 głośniki też może być. Ciekawostką w tym aucie segmentu A, są bardzo skuteczne hamulce tarczowe na wszystkich czterech kołach.

Ogólnie jest zadowolona smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak pali to autko i ile poleci na trasie?

> ile ma na nim najechane?

> i dlaczego wybrala i10?

Z silnikiem benzyna 1.1 66KM, latem z klimą, 4 osoby, prędkości do 120km/h, na dotarciu: spalił 6,3.

Teraz mniej 5,5 w cyklu mieszanym, bo bez klimy i trochę się dotarł. Nie wiem skąd wzięli katalogowe 4,4 w cyklu pozamiejskim grinser006.gif Może kiedyś latem sprawdzę czy bez klimy, bez wyprzedania, do 90km/h da się taki wynik osiągnąć.

Prędkość max wg katalogu ma 150, ale osobiście tego nie testowałem. Na razie do 130km/h szedł bez problemu, a pod nogą jeszcze trochę było do wykorzystania.

Najechane ma mało, coś koło 2500km.

Czemu właśnie i10 ? zlosnik.gif

Oferował najwięcej za te pieniądze (wersja Comfort 33500+1000 metalik) spośród branych jeszcze pod uwagę (Panda, Picanto, Splash, Yaris, Polo). Gratis dostała czujniki cofania, sterowanie pilotem centralnego zamka, alarm i dywaniki welur. Znaczenie miała wysokość siedzenia za kierownicą, bo mama ma 1,56m wzrostu. Poza tym zaufanie do produktów koreańskich.

Edit. Jak kupowała cena była 34500, teraz jest 33500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Warto się ładować w nowe aveo? Cena około 31tys 5D, 1.2 z klimą.

Nie chcąc zaśmiecać wątka dołączył bym się z pytaniami. A mianowicie , w tym roku czeka mnie zmiana autka i na 90% wybór padnie na Aveo sedan z klimą sedan 1,4 . I mam na razie takie pytania -

- płyta podłogowa jest nowa czy powielona z innego modelu

- na czym bazuje silnik 1,4 16V modernizacja z jakiegoś modelu czy nowa konstrukcja

- słabe punkty konstrukcyjne np. w Pandzie małe lusterka boczne (fakt) i rozbudowana konsola środkowa ( dla mnie ok.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcąc zaśmiecać wątka dołączył bym się z pytaniami. A mianowicie

> , w tym roku czeka mnie zmiana autka i na 90% wybór padnie na

> Aveo sedan z klimą sedan 1,4 . I mam na razie takie pytania -

> - płyta podłogowa jest nowa czy powielona z innego modelu

Lekka moernizacja poprzeniego modelu.

> - na czym bazuje silnik 1,4 16V modernizacja z jakiegoś modelu czy

> nowa konstrukcja

Silnik GM. Powinien byc taki sam jak w hb, czyli zmodernizowany i z wyeliminonym problemem zaworow. Jednk zdarzaja sie i z silnikiem takim jak np w lacetti ( czyt starym )

> - słabe punkty konstrukcyjne np. w Pandzie małe lusterka boczne

> (fakt) i rozbudowana konsola środkowa ( dla mnie ok.)

** w tescie zderzeniowym.

Osobiscie polecilbym Aveo ale 5D jest bezpieczniejsze i IMHO ladniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiscie polecilbym Aveo ale 5D jest bezpieczniejsze i IMHO

> ladniejsze.

Wygląd kwestia gustu 5d napewno ma ładniejszy przód a boczna linia zdecydowanie mi odpowiada w sedanie , no i priorytet bagażnik waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląd kwestia gustu 5d napewno ma ładniejszy przód a boczna linia

> zdecydowanie mi odpowiada w sedanie , no i priorytet bagażnik

Ale jest niebezpieczny!!!!! Ma tylko 2 gwiazdki w tescie zderzeniowym w tym przypadku bagaznik nie ma znaczenia bo mozna nei przezyc wiozac cos w bagazniku smirk.gif

[image]http://www.urbanpower.cl/wp-content/plugins/whi/whi.php?src=wp-content/uploads/2008/04/chevrolet-aveo-crashtest_high.jpg[/image]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jest niebezpieczny!!!!! Ma tylko 2 gwiazdki w tescie zderzeniowym

> w tym przypadku bagaznik nie ma znaczenia bo mozna nei przezyc

> wiozac cos w bagazniku

> [image]http://www.urbanpower.cl/wp-content/plugins/whi/whi.php?src=wp-content/uploads/2008/04/chevrolet-aveo-crashtest_high.jpg[/image]

Z czego te gwiazdki wynikają . W standardzie Aveo sedan ma 1 poduche i to może zaważyło . Ja chce 4 sztuki . Jeżeli płyta podłogowa jest podobna to sama gablota niewiele zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czego te gwiazdki wynikają . W standardzie Aveo sedan ma 1 poduche

> i to może zaważyło . Ja chce 4 sztuki . Jeżeli płyta podłogowa

> jest podobna to sama gablota niewiele zmienia

Oj zmienia bo to inna konstrukcja. Poduchy nie maja znaczenia, dlatego polecam hb bo jest bezpeiczniejszy.

Dach sie sklada, nie mozna otworzyc drzwi, bardzo silnie naruszona strefa pasazerska.

Chevy-Aveo-crash-test.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj zmienia bo to inna konstrukcja. Poduchy nie maja znaczenia,

> dlatego polecam hb bo jest bezpeiczniejszy.

> Dach sie sklada, nie mozna otworzyc drzwi, bardzo silnie naruszona

> strefa pasazerska.

Bede wolniuto jeździł rotfl.gif pomyślimy 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że warto. Przejechałem nim ok 9 tys. Bardzo wygodnie i miło sie pomyka tym autkiem. Jeździłem i po autostradach i w górach (ok 4 tys km). Silniczek jest niezły. Gdyby tylko był wyższy moment obrotowy to nic ująć nic dodać. Wcześniej pedałowałem Matizem, ależ to było super autko - 9 lat jazdy - 90 tys km i 500 zł na naprawy - wymiana wachaczy i kupno tłumika. Gdyby tylko to AVEO tak sie spisywało....eh - to była by rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niezdecydowanych polecam to auto.Mam od czerwca 2008 roku wersję 5 drzwiową przejechałem 10 tysięcy.Zawieszenie bardzo wygodne może tylko troszeczkę głośne na nierównościach.Silnik 84 KM radzi sobie dość dobrze w każdych warunkach.Wykończenie nie najgorsze.Tylko trzeba pamiętać aby poprawić fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne jest słabe.Na podwozie Permatex a w profile zamknięte Tectyl ML koszt całości około 200 zł plus własny czas na wykonanie.(wcześniej tym zrobiłem TICO zero ocynku i po 10 latach kupiec nie wierzył w jego wiek bo nie miał ani jednego zjawiska korozji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcąc zaśmiecać wątka dołączył bym się z pytaniami. A mianowicie

> , w tym roku czeka mnie zmiana autka i na 90% wybór padnie na

> Aveo sedan z klimą sedan 1,4 . I mam na razie takie pytania -

> - płyta podłogowa jest nowa czy powielona z innego modelu

> - na czym bazuje silnik 1,4 16V modernizacja z jakiegoś modelu czy

> nowa konstrukcja

> - słabe punkty konstrukcyjne np. w Pandzie małe lusterka boczne

> (fakt) i rozbudowana konsola środkowa ( dla mnie ok.)

Aveo nowe czy używane?

Przesiadka z pandy na aveo to tak jak zamiana siekierki na kijek.

Jedyny plus jaki ma aveo to... bagażnik (sedan) i silnik 1,4 8v (ale już ich nie spotkasz w nowych modelach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę 3 grosze, to jeśli aveo, to dlaczego sedan? Nie trzyma proporcji jak każde małe auto z doklejonym bagażnikiem i na dodatek wciskają toto zawsze na rynki "rozwijające się"

czyli tam gdzie można znaleźć klienta który potrzebuje większego auta ale bo nie kupi ( bo brak $) i zapakuje się w coś tak cudacznego.

Przy okazji - nie piszę tego złośliwie , sam miałem Cordobę, czyli małe + bagażnik i przy dziecku to rozwiązanie wcale się nie sprawdziło - nie ilość litrów pojemności się liczy tylko funkcjonalność - czyli m.in dostęp do bagażnika, hb jest tu niepokonany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli mogę 3 grosze, to jeśli aveo, to dlaczego sedan? Nie trzyma

> proporcji jak każde małe auto z doklejonym bagażnikiem i na

> dodatek wciskają toto zawsze na rynki "rozwijające się"

oceń sam czy nie trzyma proporcji...

to nie logan, talhia czy inne dziwne stwory

281871836-ext_gallery02.jpg

post-79229-14352499617686_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec wątku 270751858-jezyk.gif ojciec już kupił aveo, nie wyszło 31 tylko 35 czyli normalna cena. Całkiem fajny i przytulny samochód ok.gif podoba mi się zlosnik.gif.

I pierwsze pytanie z serii jak to działa... przy włączeniu nawiewu na szybę od razu załącza klimę, to tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra koniec wątku ojciec już kupił aveo, nie wyszło 31 tylko 35

> czyli normalna cena. Całkiem fajny i przytulny samochód podoba

> mi się .

> I pierwsze pytanie z serii jak to działa... przy włączeniu nawiewu na

> szybę od razu załącza klimę, to tak ma być?

W kazym szanujacym sie samochodzie amerykanskim tak jest zlosnik.gif IMHO mozna to wylaczyc naciskajac kilkakrotnie przycisk AC. Chociaz w innym watku ktos wspomnial, ze sie nei da hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra koniec wątku ojciec już kupił aveo, nie wyszło 31 tylko 35

> czyli normalna cena.

To tak jak z cennika: 38600 (wersja 1.2 LS) + 3000 klima - 6000 rabat = 35600. Pewnie "gratis" dostał lakier metalik, albo jakiś pakiet "Design" (alu + światła p. mgielne + spoiler)...

Jak byłem w grudniu na przeglądzie to stał w salonie Aveo 1.2 LS z klimą (srebrny met.) za niecałe 34 tys. Więc jak widzę niewiele się zmieniło w rabatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra koniec wątku ojciec już kupił aveo, nie wyszło 31 tylko 35

> czyli normalna cena. Całkiem fajny i przytulny samochód podoba

> mi się .

> I pierwsze pytanie z serii jak to działa... przy włączeniu nawiewu na

> szybę od razu załącza klimę, to tak ma być?

witamy w rodzinie brawo.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam głupie pytanie - jak to na blondynkę przystało...

Czy ktoś zakupił aveo z czujnikami parkowania - seryjnymi lub nie???

Pan zaoferował mi, że w serwisie domontują, dodatkowy wyświetlacz itp itd, śmieję się że kupi na allegro za 150, zamontuje i skasuje 679.

Myślę o kupnie Aveo Premium w wersji sedan, ale nie ma go nawet w salonie, tak żeby można było zobaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam głupie pytanie - jak to na blondynkę przystało...

> Czy ktoś zakupił aveo z czujnikami parkowania - seryjnymi lub nie???

> Pan zaoferował mi, że w serwisie domontują, dodatkowy wyświetlacz itp

> itd, śmieję się że kupi na allegro za 150, zamontuje i skasuje

> 679.

> Myślę o kupnie Aveo Premium w wersji sedan, ale nie ma go nawet w

> salonie, tak żeby można było zobaczyć...

679 to promocja jakaś hehe.gif, mnie proponowali za 1000 biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego jest wykonany znaczek Chevrolet z przodu autka? Wydawało mi się, że jest to metal ale wygląda to jak pomarańczowy plastik..... icon_rolleyes.gif. W innych modelach Chevroleta znaczek jest ładny metalowy, a w aveo hatchback jest jakiś inny. Szpeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czego jest wykonany znaczek Chevrolet z przodu autka? Wydawało mi

> się, że jest to metal ale wygląda to jak pomarańczowy

> plastik..... . W innych modelach Chevroleta znaczek jest ładny

> metalowy, a w aveo hatchback jest jakiś inny. Szpeci.

plastikowy. W innych modelach tez jest plastikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czego jest wykonany znaczek Chevrolet z przodu autka? Wydawało mi

> się, że jest to metal ale wygląda to jak pomarańczowy

> plastik..... . W innych modelach Chevroleta znaczek jest ładny

> metalowy, a w aveo hatchback jest jakiś inny. Szpeci.

Zdecydowanie plastikowy....ale amerykańsko-koreański hehe.gif, a to już coś.

Mi także proponowali czujniki parkowania za 600 zł. Kolegę od którego chceli 1000 może próbowali lekko naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam głupie pytanie - jak to na blondynkę przystało...

> Czy ktoś zakupił aveo z czujnikami parkowania - seryjnymi lub nie???

> Pan zaoferował mi, że w serwisie domontują, dodatkowy wyświetlacz itp

> itd, śmieję się że kupi na allegro za 150, zamontuje i skasuje

> 679.

> Myślę o kupnie Aveo Premium w wersji sedan, ale nie ma go nawet w

> salonie, tak żeby można było zobaczyć...

Tyle ze te czujniki za 150 to u mnie przestaly dzialac po 3 miesiacach a juz po miesiacu zimy zaczely pokazywac glupoty. Cale szczescie ze znalazlem szalenca na nie za 60 zl - dostal pelne onformacje ze sprzet jest nie do konca sprawny.

A jak ktos w ASO (znajac ich stawki za godzine) chce montowac to juz jego wybor, ale podejrzewam ze nie dostanie czegos made in china a beda to czujniki pewnie Amervox lub ewentualnie Valeo, ktore ja mialem wlozone w juz powstale dziury i dzialaly pieknie do momentu sprzedania. A wiedzialem ze jakby cos sie stalo z czujnikami to sa do nich czesci zapasowe pomimo ze na sterowniku bylo made by Valeo, produce in China.

Takze 700 za cos lepszego (24 miesiecy gwarancja) z montazem to przyzwoita cena porownujac do innych marek gdzie cena za taki bajerek kosztuje ponad 1000 (moze plus tego jest ze sa w kolorze zderzaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reasumując:

> 1. czy ktoś z grona ma Aveo z fabrycznymi czujnikami cofania?

Patrzac na cenniki na stronie Chevrolet Polska i analizujac inne strony marki Chevrolet - nie ma w specyfikacji fabrycznej czujnikow parkowania. Jest tylko jako akcesorium, na pewno montowane w serwisie lub indywidualnie przez klienta (pytanie jaka jest wtedy cena)

> 2. jak to jest rozwiązane: dodatkowy gadżet, czy...?

dodatkowy gadzet ulatwiajacy czasem parkowanie, ale nie zwalniajacy z uwagi przy cofaniu.

http://www.chevrolet.pl/aveo-4-drzwiowy/...y-X0621520.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrzac na cenniki na stronie Chevrolet Polska i analizujac inne

> strony marki Chevrolet - nie ma w specyfikacji fabrycznej

> czujnikow parkowania. Jest tylko jako akcesorium, na pewno

> montowane w serwisie lub indywidualnie przez klienta (pytanie

> jaka jest wtedy cena)

> dodatkowy gadzet ulatwiajacy czasem parkowanie, ale nie zwalniajacy z

> uwagi przy cofaniu.

> http://www.chevrolet.pl/aveo-4-drzwiowy/...y-X0621520.html

Cena spadla i to bardzo. 3 lata temu chcieli 1200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu? Przebiegi roczne będą w granicach 10kkm. Wcześniej ojcu służył

> matiz a teraz po kasacji szuka nowego no i ten na razie cenowo

> najlepiej wygląda. Jest jeszcze loganus ale spalanie większe.

a myślisz że ile spali po mieście aveo 1,2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.