Skocz do zawartości

tylne silent blocki - rocznik 2009


bapo

Rekomendowane odpowiedzi

To ja chyba jakis szczesliwy jestem bo nie slysze zadnych ziemniakow i nic nie stuka nie puka z tylu - generalnie zawieszenie glosne jest, ale nic tam nie wali. Teraz czytajac wasze wypociny smile.gif zaczynam sie zastanawiac czy nie atakowac ASO o to klotnia.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja chyba jakis szczesliwy jestem bo nie slysze zadnych ziemniakow

> i nic nie stuka nie puka z tylu - generalnie zawieszenie glosne

> jest, ale nic tam nie wali. Teraz czytajac wasze wypociny

> zaczynam sie zastanawiac czy nie atakowac ASO o to

też nie słyszałem ale mnie zmusili do pojechania i się okazało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja chyba jakis szczesliwy jestem bo nie slysze zadnych ziemniakow

> i nic nie stuka nie puka z tylu - generalnie zawieszenie glosne

> jest, ale nic tam nie wali.

a zadne zawieszenie nie jest glosne zlosnik.gif jedz na zmiane tych plastikow i zobaczysz czy faktycznie zawieszenie glosne bedzie po tej operacji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zadne zawieszenie nie jest glosne jedz na zmiane tych plastikow i

> zobaczysz czy faktycznie zawieszenie glosne bedzie po tej

> operacji

ja to się w ogóle dziwię, że tak długi watek dotyczy tego czy pojechać

i za darmo na gwarancji wymienić gdy producent dopuszcza wymianę czy może poczekać

i wywalić 500-1000 pln na wymianę po gwarancji . Jednemu stuka drugiemu

nie i co tu robić zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczęśliwy bo głuchy... Jak kojarzę Twoje posty, to chyba jednak

> jeździsz innymi drogami

Dobrze kojarzysz wink.gif Pewnie jakosc drog ma duze znaczenie.

Wydaje mi sie ze jednak poziom glosnosci pracy zawieszenia jest u mnie taki sam z przodu jak i z tylu, wiec nie wiem co o tym sadzic. No nic - zobaczymy -podjade tu do ASO i zobaczymy co powiedza. Jak powiedza ze nic takiego nie istnieje to pozostanie mi dogadanie sie po polsku juz za 3 miechy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koledzy, a w Bilexsie w mieście łodzi, ktoś już o to powalczył z

> pozytywnym skutkiem?

W Bilexie w Łodzi szlak przetarty ok.gif Jak trafisz na tą zmianę która mnie obsługiwała, to na 100% będą wiedzieli o co chodzi zlosnik.gif Jakby co to mogę podac na priv nazwisko mistrza serwisu z którym to załatwiałem, i który po mojej wizycie już na bank zna problem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czesć Opti

> Może będziesz mi w stanie też pomóc. Jadę w środę po raz 3 do serwisu

> w związku z kartoflami w bagażniku. Za pierwszym razem dokręcali

> nadkole, za drugim wymianiali mocowania górne tylnych

> amortyzatorów. Wspominałem im o tulejkach ale oni nic nie wiedzą

> o zmianach. Brak mi już słów. Serwis jest z Rybnika.

> Będę wdzieczny za jakąkolwiek pomoc. Pozdro

Jestem z Rybnika - i serwisuje auto wszedzie tylko nie tu - mam o nich złą opinię -uważam, że albo mają za mało doświadczenia albo brakuje im fachowców i najchętniej rozbiorą Ci całe auto.

Dobry serwis jest w Żorach (ten sam Euromot tylko inni fachowcy) -tyle że dobrze jest ich jednak pilnować- to bardziej się starają.

Tuleje wymieniałem w Ganinexie w Katowicach i jest super i cichutko.

Jedź do Katowic i masz problem z głowy - szkoda auta na eksperymenty w innych serwisach.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem z Rybnika - i serwisuje auto wszedzie tylko nie tu - mam o

> nich złą opinię -uważam, że albo mają za mało doświadczenia albo

> brakuje im fachowców i najchętniej rozbiorą Ci całe auto.

> Dobry serwis jest w Żorach (ten sam Euromot tylko inni fachowcy)

> -tyle że dobrze jest ich jednak pilnować- to bardziej się

> starają.

> Tuleje wymieniałem w Ganinexie w Katowicach i jest super i cichutko.

> Jedź do Katowic i masz problem z głowy - szkoda auta na eksperymenty

> w innych serwisach.

> Pozdrawiam!

Może i masz rację. Teraz czekam na auto zastępcze żeby mogli mi pół auta rozebrać. Ale mechanik twierdzi, że te stuki nie pochodzą z zawieszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może i masz rację. Teraz czekam na auto zastępcze żeby mogli mi pół

> auta rozebrać. Ale mechanik twierdzi, że te stuki nie pochodzą z

> zawieszenia...

jeśli czekasz na te auto zastępcze w Rybniku to jeszcze masz czas żeby się z tego wycofać- ja bym im pod żadnym pozorem nie dawał auta do robienia- naprawdę możesz potem żałować decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYłem dzisiaj w serwisie z problemem "kartofli" w bagażniku i stwierdzono że owszem stuki słychać, ale winna jest poduszka amortyzatora prawy tył. Cóż, czekam na części i wymianę, ale myślę niestety że skończy się na wymianie tulei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BYłem dzisiaj w serwisie z problemem "kartofli" w bagażniku i

> stwierdzono że owszem stuki słychać, ale winna jest poduszka

> amortyzatora prawy tył. Cóż, czekam na części i wymianę, ale

> myślę niestety że skończy się na wymianie tulei.

no to u mnie włąśnie tak było, że zmiana z piątku wieczór stwierdziła, że poduszka amortyzatora i wykręcili amortyzator ale że zastał ich koniec dnia to powiedzieli, zę dokończy robotę zmiana w sobotę rano (mieli być inni doradcy). Rano w sobotę przejechali się bez amortyzatora i dalej stukało więc stwierdzili, zę koledzy się mylili i padło na tuleje. Turniej wygrała poranna sobotnia zmiana a piątkowa wieczorna padła w przedbiegach :-). Strach pomysłeć co by było gdybym przyjechał wcześniej i piątkowa zmiana miałaby więcej czasu :-) - zresztą w piatek wieczór w ASO to nie liczyłem na zbyt wiele dobrze, że wogóle koła dokręcili przed jazdą próbną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to u mnie włąśnie tak było, że zmiana z piątku wieczór

> stwierdziła, że poduszka amortyzatora i wykręcili amortyzator

>

A ile czasu wymiana tulei trwała u Ciebie ? jak mniemam trzeba wyciągać calą belkę a to trochę roboty jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile czasu wymiana tulei trwała u Ciebie ? jak mniemam trzeba

> wyciągać calą belkę a to trochę roboty jest...

jakies 3,5 godz u mnie i powiedzieli, ze musieli odpowietrzać hamulce bo były demontowane przewody hamulcowe między innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakies 3,5 godz u mnie i powiedzieli, ze musieli odpowietrzać hamulce

> bo były demontowane przewody hamulcowe między innymi

No tak, to z płynem to oczywista :-) Myślałem że się dłużej grzebią przy tym, bo roboty trochę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z serwisu Ganinex w Katowicach. Mechanik jeszcze do auta nie wsiadł a już powiedzieli, że prawdopodobnie to tuleje.. smile.gif Muzyka dla moich uszu sobie pomyślałem. Ale nic, pojechaliśmy na jazdę próbną i stwierdzono na 100%, że to właśnie tuleje i jest to typowe dla bravo. Oprócz tego mechanik siedząc po stronie pasażera stwierdził, że mam jakoś za wysoko pedał sprzęgła. Nawiasem mówiąc dwukrotnie miałem wymieniany siłownik pedału sprzęgła w Rybniku i od tego czasu pedał był wyżej. Ale tam stwierdzono, że tak ma być.

A tu niespodzianka, wymienią tuleje i siłownik pedału sprzęgła bo tak być nie powinno.

Nie jestem przyzwyczajony do tak solidnej obsługi w serwisie fiata. W Ganinexie zostałem pozytywnie zaskoczony. Nie czułem się jak intruz, który ma zwidy. Nie wspomnę o tym, że w Rybniku wymieniali mi listwę podzybia dwukrotnie, jak się okazało za pierwszym razem nie wymieniali tylko pomylili się przy wpisie do książki serwisowej sciana.gif Porażka.

Teraz czekam tylko tydzień, dostanę auto zastępcze i w końcu ktoś doprowadzi mojego bravolota do sprawności... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie wróciłem z serwisu Ganinex w Katowicach.

Albo coś się zmieniło albo tam panują inne zwyczaje albo jesteś szczęściarzem bo w Ganinexie Pszczyna są tylko grzeczni i mili ale jeżeli chodzi o skuteczność to już jest kicha no chyba że chodzi o takie drobnostki jak wymiana klapki wlewu paliwa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam - mam pytanie do kolegi Bravomana2 - wymiana siłownika pedała

> sprzęgła była może spowodowana trzeszczeniem i skrzypieniem ???

> czy wymiana pomogła ? u mnie serwis coś przebąkuje o wymianie

> sprzęgła - czy to może być uzasadnione ?? Pozdrawiam

Dokładnie tak, początkowo każde wciśnięcie pedału objawiało się klikaniem, wymienili wtedy czujnik pedału sprzęgła, nic to nie dało. Wymienili wtedy siłownik, ale ten zaczął skrzypieć jak stare wyro. Wymienili go po raz drugi i jest cisza. Jedyny mankament, że go zabudowali nie ten teges bo pedał był wyżej od pozostałych. Teraz prawdziwy serwis wymieni go po raz trzeci i mam nadzieję, że będzie oki. W każdym razie wymiana siłownika zlikwidowała skrzypienie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - jest tylko wielko-mały problem - jak mówię w serwisie, że to siłownik to niestety nikt mnie nie słucha - mówią, że sprzęgło mi wymienią ... tylko po kiego grzyba ???? Co do tulei się porozumiałem zmiana na nowe - tylko sprzęt zamówili, jest tez problem z przekładnią zaczyna hałasować ... Wszystko to do roboty - mam nadzieję, że będzie to na tyle - w Grande tez tak miałem - wyleczyłem go z problemów, a potem ...... sprzedałem i wziąłem Bravo ... Taki widać mój los ... lekarza FIATA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Który euromot? Też mam o nich fatalne zdanie... ale blisko mam do

> nich.

Euromot Rybnik

Ja osobiście wolę nadłożyć kilometrów a mieć auto sprawne. Poza tym w celu usunięcia 1 wady jeździłem po kilka razy do Rybnika, więc i tak wyszło więcej kilometrów, czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tematu silent bloków niestety nie znają...

Ale kto nie zna? Carserwis czy Euromobil? Bo już się zgubiłem.

Euromobil jest trochę za daleko ode mnie, a Carserwis mam 10 minut drogi od pracy. Planuję zostawić auto rano i odebrać po pracy, już kilka razy tak robiłem i jest to najbardziej optymalne czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.