Skocz do zawartości

tylne silent blocki - rocznik 2009


bapo

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie jak większość z Was poczytałem tu kiedyś o problemie z silent blockami w bravo do grudnia 2008. Pierwotne miały jakieś plastikowe kołnieże, które powodowały stukanie (zwane "ziemniakami w bagażniku") i wymieniano je na inne z metalowym kołnierzem aby nie pukały.

Więc moje auto jest z produkcji kwiecień 2009 i będąc wczoraj przy okazji po kolege, który zostawił auto w ASO zagadałem, że chyba mi czasem klapa puka albo coś z tyłu. Dałem im auto i zdiagnozowali po jazdach, ze to silent blocki z tyłu do wymiany bo sa sprzed zmiany. Ja na to, że to nie możliwe bo mam auto z kwietnia 2009 a podobno silent blocki z plastikiem były do grudnia 2008. Okazało się, że jednak miałem te felerne od nowości i zamienili na przekonstruowane z metalowym kołnierzem (teraz już są dedykowane do bravo a nie jak do niedawna robili od stilo - tak mi powiedzili). Potwierdzili, że było zalecenie od fiata o wymianie silnetblcków ale nic nie wiedzili, żeby chodziło o grudzień 2008 jako graniczną datę (w ASO nie znali tej daty wogóle i nie umieli powiedzieć, czy i kiedy to zostało już zmienione na produkcji). Oczywiście na wzmianki o tym, że widzałem na forum info na ten temat tylko się uśmiechali albo nie komentowali wogóle.

Po wymianie tych silent blocków (na gwarancji) jest cisza jak makiem zasiał i nic już nie puka.

Tak więc już zgłupiałem na ile można wierzyć w info od fiata, ze coś już jest poprawione od tego a tego miesiąca czy numeru seryjnego. Produkcji mojego auta w 2009 jestem pewien bo widziałem papiery z fabryki z datą produkcji przed wyjęciem ich z auta przed sprzedażą. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakieś dwa tygodnie temu w Auto-RES w Rzeszowie i nie chcą mi tego wymienić, uparcie twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak wadliwe silent blocki ("mechanik" stwierdził, że auto rzucało by na boki, gdyby coś było z nimi nie tak!). Wyregulowali klapę bagażnika (oczywiście przy stwierdzeniu : "to na pewno klapa, nic innego!"). Dalej mi puka tak jak Wam pukało!

Robią mnie w ch*** jak im się podoba!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak więc już zgłupiałem na ile można wierzyć w info od fiata, ze coś

> już jest poprawione od tego a tego miesiąca czy numeru

> seryjnego. Produkcji mojego auta w 2009 jestem pewien bo

> widziałem papiery z fabryki z datą produkcji przed wyjęciem ich

> z auta przed sprzedażą.

zmiana s.b byla w 02.2009 to ze masz auto z kwietnia 2009 to nie znaczy ze musiales miec po zmianowe, po prostu ladowali te s.b ktore mieli na magazynie ot tyle w temacie, trzeba bylo stany magazynowe wyczerpac zeby dopiero klasc te po zmianowe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem jakieś dwa tygodnie temu w Auto-RES w Rzeszowie i nie chcą mi

> tego wymienić, uparcie twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak

> wadliwe silent blocki

odezwij sie do mnie na priv, wysle ci monolog ktory przedstawisz w tym aso i dzieki ktoremu oswiecisz serwis ze jednak sa po zmianowe tuleje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odezwij sie do mnie na priv, wysle ci monolog ktory przedstawisz w

> tym aso i dzieki ktoremu oswiecisz serwis ze jednak sa po

> zmianowe tuleje

Czy ten monolog to opowiastka o wymianie tulei poparta numerem i nazwą akcji serwisowej? Jeśli coś więcej to i ja poproszę na priva, bo niedługo wybieram się na przegląd "60" i zamierzam zgłosić im sprzątanie bagażnika z kartofli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście na wzmianki o tym, że

> widzałem na forum info na ten temat tylko się uśmiechali albo

> nie komentowali wogóle.

Chcesz żeby Cie poważ nie traktowali? Nie wspominaj nic o forach internetowych... Serwisy maja na to alergię. Dlatego źródło niektórych informacji lepiej zachować dla siebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ten monolog to opowiastka o wymianie tulei poparta numerem i

> nazwą akcji serwisowej? Jeśli coś więcej to i ja poproszę na

> priva, bo niedługo wybieram się na przegląd "60" i zamierzam

> zgłosić im sprzątanie bagażnika z kartofli...

pamietaj ze klient majacy wieksza wiedze niz aso nie jest mile widzianym klientem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pamietaj ze klient majacy wieksza wiedze niz aso nie jest mile

> widzianym klientem

tak chyba jest w każdej branży.

Ja na razie mam plan taki, że jak pojadę na przegląd to powiem, że coś mi się wydaje że mi stuka z tyłu. Jeśli serwis jest OK, a na pewno wie o tej akcji, to powinni nawet bez jazdy próbnej to wymienić.

Chociaż ja sam nie wiem, czy u mnie się to tłucze. Owszem zawieszenie tylne pracuje dosyć głośno, ale np. w I30 mojego ojca jest chyba jeszcze głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem jakieś dwa tygodnie temu w Auto-RES w Rzeszowie i nie chcą mi

> tego wymienić, uparcie twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak

> wadliwe silent blocki ("mechanik" stwierdził, że auto rzucało by

> na boki, gdyby coś było z nimi nie tak!). Wyregulowali klapę

> bagażnika (oczywiście przy stwierdzeniu : "to na pewno klapa,

> nic innego!"). Dalej mi puka tak jak Wam pukało!

> Robią mnie w ch*** jak im się podoba!!!

jeździj dalej do tego pseudo serwisu to będziesz miał autko bardziej popsute niż naprawione- to "coś" dawno powinno być zamknięte gdyż psuje renomę marki całej grupy fiata czacha.gif

niestety polmozbytowskie nawyki traktowania klienta "z but.gif" pozostały czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ten monolog to opowiastka o wymianie tulei poparta numerem i

> nazwą akcji serwisowej? Jeśli coś więcej to i ja poproszę na

> priva, bo niedługo wybieram się na przegląd "60" i zamierzam

> zgłosić im sprzątanie bagażnika z kartofli...

radzę posłuchac Opita - dobrze radzi i rację ma ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> radzę posłuchac Opita - dobrze radzi i rację ma

Wiem, wiem... Nie zwykłem zdradzać się ze swoimi wiadomościami w ASO. Robię to tylko w ostateczności, jak próbują wcisnąć mi jakiś kit. Ale też nie robię tego w sposób bezpośredni, a już na pewno nie powołuję się na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, wiem... Nie zwykłem zdradzać się ze swoimi wiadomościami w ASO.

> Robię to tylko w ostateczności, jak próbują wcisnąć mi jakiś

> kit. Ale też nie robię tego w sposób bezpośredni, a już na pewno

> nie powołuję się na forum...

na priv napisz w jakim aso chcesz robic, bo moze sie okazac ze pojecie maja i nie trzeba samemu ich do wiedzy namawiac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chociaż ja sam nie wiem, czy u mnie się to tłucze. Owszem zawieszenie

> tylne pracuje dosyć głośno, ale np. w I30 mojego ojca jest chyba

> jeszcze głośniej.

ja tam tylnego zawieszenia nie slysze kompletnie w nb, jest piekna cisza, slychac tylko kapcie z racji szerokosci zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem jakieś dwa tygodnie temu w Auto-RES w Rzeszowie i nie chcą mi

> tego wymienić, uparcie twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak

> wadliwe silent blocki ("mechanik" stwierdził, że auto rzucało by

> na boki, gdyby coś było z nimi nie tak!). Wyregulowali klapę

> bagażnika (oczywiście przy stwierdzeniu : "to na pewno klapa,

> nic innego!"). Dalej mi puka tak jak Wam pukało!

> Robią mnie w ch*** jak im się podoba!!!

Tam chyba jest stara komuna z Polmozbytu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak to jest. Jakiś czas temu odezwał się do mnie na priv-a

> posiadacz Bravo tez bodajże z 2009r, i też mial problem z tymi

> "kartoflami"

Dokładnie to ja :-) Potwierdzam, u mnie luty 2009 i silentbloki/tuleje do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmiana s.b byla w 02.2009 to ze masz auto z kwietnia 2009 to nie

> znaczy ze musiales miec po zmianowe, po prostu ladowali te s.b

> ktore mieli na magazynie ot tyle w temacie, trzeba bylo stany

> magazynowe wyczerpac zeby dopiero klasc te po zmianowe

no na to wyszło, co więcej oni sobie pewnie zdają sprawę, że do wymiany przyjedzie co dziesiąty bardziej dociekliwy klient a pozostałych 9 dojeździ te przedzmianowe aż do nastęnej płatnej zmiany :-) i dlatego decydują się na taki ruch. Jakby mieli potem 100% wyniemić i pokryś koszty jako gwarant to operacja czyścimy magazyny by się nie opłacała per saldo.

Poza tym pewnie w produkcji podzespoły montuje się wcześniej niż kompletną furę, i tylna oś pewnie jest wcześniej skompletowana i montowana z opóźnieniem a wcześniej leży w magazynie.

To jest ok bo taki jest cykl produkcyjny wszędzie ale powinni bardziej rzetelnie podawać graniczne numery nadwozia aut do których poszły przedzmianowe elementy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, wiem... Nie zwykłem zdradzać się ze swoimi wiadomościami w ASO.

nie ma potrzeby tam jest porada co powiedzieć zlosnik.gif

> Robię to tylko w ostateczności, jak próbują wcisnąć mi jakiś

> kit. Ale też nie robię tego w sposób bezpośredni, a już na pewno

> nie powołuję się na forum...

to juz jest osobisty wybór kazdego człowieka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma potrzeby tam jest porada co powiedzieć

Ale ja to z optim już dawno skonsultowałem. Dużo wcześniej niż u Ciebie nastała cisza... Tylko czekam do przeglądu, który będzie pewnie za kilka tygodni, bo na razie nie mam jakoś czasu i może zrobię to za jednym zamachem ok.gif

> to juz jest osobisty wybór kazdego człowieka

Zgadza się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odezwij sie do mnie na priv, wysle ci monolog ktory przedstawisz w

> tym aso i dzieki ktoremu oswiecisz serwis ze jednak sa po

> zmianowe tuleje

Czesć Opti

Może będziesz mi w stanie też pomóc. Jadę w środę po raz 3 do serwisu w związku z kartoflami w bagażniku. Za pierwszym razem dokręcali nadkole, za drugim wymianiali mocowania górne tylnych amortyzatorów. Wspominałem im o tulejkach ale oni nic nie wiedzą o zmianach. Brak mi już słów. Serwis jest z Rybnika.

Będę wdzieczny za jakąkolwiek pomoc. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czesć Opti

> Może będziesz mi w stanie też pomóc. Jadę w środę po raz 3 do serwisu

> w związku z kartoflami w bagażniku. Za pierwszym razem dokręcali

> nadkole, za drugim wymianiali mocowania górne tylnych

> amortyzatorów. Wspominałem im o tulejkach ale oni nic nie wiedzą

> o zmianach. Brak mi już słów. Serwis jest z Rybnika.

> Będę wdzieczny za jakąkolwiek pomoc. Pozdro

to weszło oficjalnie jakieś dwa/trzy tygodnie temu do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja to z optim już dawno skonsultowałem. Dużo wcześniej niż u

> Ciebie nastała cisza... Tylko czekam do przeglądu, który będzie

> pewnie za kilka tygodni, bo na razie nie mam jakoś czasu i może

> zrobię to za jednym zamachem

proponuję nie odwlekać bo u mnie były fizycznie uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czesć Opti

> Może będziesz mi w stanie też pomóc. Jadę w środę po raz 3 do serwisu

> w związku z kartoflami w bagażniku. Za pierwszym razem dokręcali

> nadkole, za drugim wymianiali mocowania górne tylnych

> amortyzatorów. Wspominałem im o tulejkach ale oni nic nie wiedzą

> o zmianach. Brak mi już słów. Serwis jest z Rybnika.

> Będę wdzieczny za jakąkolwiek pomoc. Pozdro

"Cudowny" Euromot tak się od roboty opędza?? Dobrze wiedzieć... To może do Ganinexu podjechać, nie jest daleko od Rybnika. Ja poprzednią Bravę serwisowałem poza ASO i dzięki temu nie miałem problemów z serwisami Fiat-a, ale teraz na gwarancji przyjdzie mi zmierzyć się z nimi. U mnie kartofle w bagażniku czasem się tłuką, ale bardziej przypomina mi to odgłos uderzających o siebie belek drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opti, a czy te przedzmianowe mają jakieś inne wady poza tym, że

> hałasują? Psują się, odpadają, palą czy coś?

potrzyma kolega te plastiki na aucie dlugo to sie przekona zlosnik.gif

poczawszy od zwyklych stukow poprzez mniejsza sprawosc tylnego zawieszenia do plywania tylu zlosnik.gif

ostatniej opcji jeszcze nikt nie testowal i oby nikt nie musial tego testowac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proponuję nie odwlekać bo u mnie były fizycznie uszkodzone

Wiesz, teraz przyszło mi coś do głowy...

Ostatnio miałem hałasy od opon, podobno spowodowane było to nierównym ich wytarciem... Taka była diagnoza w ASO. Wymieniłem przednie opony (poprzedni sezon jeździły na tyle) i hałasy ustały, ale tak nie do końca. Okazało się, że jeszcze delikatnie hałasuje tył. Byłem u wulkanizatora, podmienił mi na mój komplet zimówek, wykonałem kilka jazd testowych i było cicho... W tym czasie opony zostały sprawdzone przez pracownika zakładu i okazało się, że są również nierównomiernie wytarte i trochę wyząbkowane...

Tak sobie myślę, czy na to zbyt szybkie zużycie opon nie mogły mieś wpływu właśnie te tuleje hmm.gif

Mój wulkanizator ściągnął już dla mnie kolejne dwie opony, ale uzgodniłem z nim, że nie będziemy ich na razie zmieniać i jak zostawię u niego koła na zimę to on mi wtedy je założy i odbiorę je dopiero na wiosnę... Jeśli zużycie opon miałoby coś wspólnego z tymi tulejami, to nie był to głupi ruch...

A przegląd będę miał za jakiś miesiąc, więc zimówki powinienem już założyć na poprawione zawieszenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie myślę, czy na to zbyt szybkie zużycie opon nie mogły mieś

> wpływu właśnie te tuleje

moim zdaniem powinieneś chociażby w jakiejś stacji kontroli pojazdów, sprawdzić zbieżność, bo to jest najczęstsza przyczyna nierównomiernego zużycia opon. Jeżeli jest zła, to zgłaszać w ASO do poprawy, niezależnie co jest przyczyną, czy tuleje czy co innego. Do tego walczyć o nowe opony na gwarancji, bo przez złą zbieżność są wyząbkowane i nierówno wytarte.

Jeżeli zbieżność jest OK, to wyząbkowanie i nierówne zużycie opon może wynikać z jakiejś ich wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odezwij sie do mnie na priv, wysle ci monolog ktory przedstawisz w

> tym aso i dzieki ktoremu oswiecisz serwis ze jednak sa po

> zmianowe tuleje

A to tego monologu nie można umieścić w podwieszonym wątku, żeby wszyscy mogli z tego skorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego walczyć o nowe opony na gwarancji, bo przez złą

> zbieżność są wyząbkowane i nierówno wytarte.

> Jeżeli zbieżność jest OK, to wyząbkowanie i nierówne zużycie opon

> może wynikać z jakiejś ich wady.

zapomnij ze dostaniesz nowe opony na gw, czy w focusach z racji zabkowania opon na tylnej osi ford rozdawal nowe opony? nie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tak sobie myślę, czy na to zbyt szybkie zużycie opon nie mogły mieś wpływu właśnie te tuleje

nie wykluczone ze tak ok.gif jesli dobrze pamietam masz ponad 50kkm na blacie a widziales jak wygladala tuleja wyciagnieta z auta z 2007roku u fantomy ktory ma maly przebieg na wozie

u mnie po 40tys km te tuleje byly o niebo w lepszym stanie niz u fantomy, wiec jak widac nie tylko przebieg ale wiek robi swoje z tymi plastikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wykluczone ze tak jesli dobrze pamietam masz ponad 50kkm na

> blacie a widziales jak wygladala tuleja wyciagnieta z auta z

> 2007roku u fantomy ktory ma maly przebieg na wozie

> u mnie po 40tys km te tuleje byly o niebo w lepszym stanie niz u

> fantomy, wiec jak widac nie tylko przebieg ale wiek robi swoje z

> tymi plastikami

dodam że samochód był niedociążany nic nie ciągał na haku

i był jeżdżony delikatnie co oznacza że te tuleje są naprawdę kiepskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.