Skocz do zawartości

To się pochwalę


WOJTEKNR1

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie wstawiłem gaz do swojej skody filici 1.3 . Instalacja gazowa to wg homologacji: reduktor/parownik emmegas, system kontroli lambda: stagl, butla w kole 34L. za instalacje zapłaciłem 1600zł. + filtr i świece ok.100zł. Mam nadzieje że wszystkie elementy instalacji wymieniłem. Cena jak i instalacja wydaje mi się dobra, co o tym sądzicie? Na gazie jeździ super, ale zawsze coś musi być nie tak. Na benzynie jak jest zimny to strasznie nie równo pracuje i szarpie, musze z tym podjechać do gazownika, mam nadzieję że da się to ustawić, mam takie wrażenie że się ssanie nie włącza, bo po odpaleniu samochodu zawsze na jakiś czas obroty wędrowały do 1200 a teraz po odpaleniu są od razu ok800 obr. a jest coraz zimniej to powinien po odpaleniu wyższe obroty trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wreszcie wstawiłem gaz do swojej skody filici 1.3 . Instalacja gazowa

> to wg homologacji: reduktor/parownik emmegas, system kontroli

> lambda: stagl, butla w kole 34L. za instalacje zapłaciłem

> 1600zł. + filtr i świece ok.100zł. Mam nadzieje że wszystkie

> elementy instalacji wymieniłem. Cena jak i instalacja wydaje mi

> się dobra, co o tym sądzicie? Na gazie jeździ super, ale zawsze

> coś musi być nie tak. Na benzynie jak jest zimny to strasznie

> nie równo pracuje i szarpie, musze z tym podjechać do gazownika,

> mam nadzieję że da się to ustawić, mam takie wrażenie że się

> ssanie nie włącza, bo po odpaleniu samochodu zawsze na jakiś

> czas obroty wędrowały do 1200 a teraz po odpaleniu są od razu

> ok800 obr. a jest coraz zimniej to powinien po odpaleniu wyższe

> obroty trzymać.

Pozwole sobie spytac, bo ta mysl zasnac mi nie da ...

Co Cie sklonilo do wkladania gazu do felki ? To jakas nowsza sztuka ? Nie boisz sie, ze ten wydatek po prostu nie zdarzy sie zwrocic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy schodzicie z tematu mad.gif, gaz już założyłem i nie będę się zastanawiał czy to opłacalne, rocznie robie gdzieś 10 tys. km. Z gazem na pewno będzie z 2 - 3 tys. więcej bo zamiast jeździć gdzieniegdzie autobusem jak było teraz będę jeździł samochodem smile.gif. Skodziana ma 10 latek i nieduży przebieg to myślę że pojeżdżę nią z 6 lat co najmniej, o ile w tym czasie coś się z nią nie stanie frown.gif, na taki czas to na pewno się opłaci. Jak bym gazu nie zamontował to pewnie za jakiś czas próbował bym zamienić samochód na jakiś mniej paliwożerny, a sprzedając ten samochód i kupując inny na pewno więcej mi wyjdzie kasy jak za instalacje gazową. Skodziana jest fajnym pojemnym samochodem, z jedyną wada, jak na tą pojemność silnika i tą moc za dużo paliła, po założeniu gazu to się zmieni palacz.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> system kontroli

> lambda: stagl,

> Cena jak i instalacja wydaje mi się dobra, co o tym sądzicie?

No to muszę cię zmartwić, będziesz częstym gościem w warsztacie LPG na regulacjach lub zamordujesz silnik nieświadomie, obym się mylił. Stag-2L, teraz STAG-L Plus to pseudo sterownik, do porządnych samochodów się nie nadaje. Jeśli jeszcze możesz to dopłać i zamień na lepszego Staga: XL, 50 lub 100, tzn. takiego, który będzie pasował do założonej już wiązki przewodów i którego reguluje się za pomocą komputera i który ma mnóstwo opcji pozwalających dostosować go do konkretnego silnika. No i trzeba też zmienić krokowy na normalny, a nie ze śrubką.

Stag-L ma tylko kilka zworek na obudowie i diody LED informujące o jego prawidłowej lub nie pracy. Regulację można robić tylko na postoju, co się dzieje z mieszanką podczas jazdy to się już nie dowiesz, chyba, że krasnala wciśniesz pod maskę. Generalnie to jest atrapa wymyślona, żeby ominąć przepis nakazujący montaż w samochodach posiadających sondę lambda sterowniki elektroniczne (ekologia). Dobry jest do silników z gaźnikiem i sondą, a nie z wtryskiem paliwa, chociaż pierwszy raz zobaczyłem go w 2-litrowej Omedze 16V... której mało co nie zniszczył!

PS. Różnica w cenie nowy Stag-L plus i Stag-50 wynosi... 50 złotych, do Stag-100 dopłata ok. 80 zł, warto oszczędzać? Jak chcesz jeszcze 6 lat pojeździć, to silnik może tego nie doczekać, np. jazda na ubogiej mieszance wypala zawory, tłoki... a na bogatej katalizator i zawartość portfela...

Przyczyną złej jazdy na noPb przeważnie jest niewłaściwie ustawiona emulacja przebiegu sondy lambda podczas jazdy na LPG. Dokładnie to tego w Stag-L nie da się zrobić.

Poczytaj tu: klik o produktach STAG.

A co do ceny to w Gdyni w zeszłym roku w październiku za 1300 zł (a euro było wtedy dość drogie...) została zamontowana instalacja Bingo-M - do tej pory samochód nie był na żadnej regulacji!!! Jeździ perfekcyjnie!!!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał master222221. Masz założoną byle jaką, najtańszą elektronikę. Będą z tym problemy a z tego co piszesz to już są.

A tak gwoli ścisłości , wie ktoś dlaczego to przestało się nazywać STAG-2L a zaczęło STAG-L ? spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego to przestało się nazywać STAG-2L a zaczęło STAG-L?

Pewnie dlatego, aby pokazać, że firma się rozwija, wprowadza "nowe" produkty, "konkurencyjne cenowo" z innymi, ble, ble, ble... "Nowe" produkty mają chwytliwe nazwy, jak ten "Stag-2L" zamieniony na "Stag-L Plus". To jest biznes i walka o (naiwnego) klienta (bez obrazy). Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wpadka, wprowadziłem was w błąd, okazuje się że na papierze homologacyjnym mam co innego jak pod maską. Nie wiem dlaczego co innego napisali na homologacji a co innego wrzucili do środka.

Kontroler bingo s4 a nie stag-l, w sumie to odetchnąłem, bo kolega Master mnie przeraził, a bingo to już chyba nie jest atrapa.

283026176-bing.jpg

A reduktor to Tomasetto Achille. Tylko za bardzo nie wiem jaki model, chyba AT - 07, porównałem wyglądy z allegro.

283026176-Red2.jpg

283026176-Red.jpg

Pojadę do gazownika to wyjaśnię to, bo dalej na zimnym silniku mi na benzynie kiepsko chodzi. Ale ten zestaw co mam pod maską to już chyba w miarę dobry jest, sądząc po cenach na allegro

post-45559-14352505049902_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> biedny master22221 tyle się opisał.. na darmo

Nie na darmo, przyda się późniejszym pokoleniom smile.gif. Kolega master22221 daje cenne wskazówki, jutro pojadę do gazownika i powiem im że mają burdel w papierach, ale wcześniej każe im wyregulować silnik biglaugh.gif. Później napisze jak się prawa potoczyła dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery homologacyjne oddałem, za dwa tygodnie oddadzą dobre. A co do nierównej pracy na benzynie na zimnym silniku to się gazownik wypioł, i powiedział że to nie przez instalacje gazową i że nie ma pewności że wcześniej tak nie było. I wypomina mi rysy które rzekomo próbowałem zwalić na niego. A dokładnie to było tak: oddałem czysciutki samochód do warsztatu a odbierałem z małymi ryskami nad lewym nadkolem, kazałem przeczyścić to rozpuszczalnikiem żeby nie było ich widać to wmawiali mi że one już były i to nie oni i nie będą ich czyścić, drugi mechanik co tam był przetarł dwa razy szmatą i ten szef sie zamknoł.

Jutro rano odłacze zasilanie od instalacji LPG i odpale na benzynie, jak dalej będzie nierówno chodził to pojade do nich zostawie samochód i każe to poprawić. A jak nie będą chcieli to wtedy będzie trzeba coś innego kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Jutro rano odłacze zasilanie od instalacji LPG i odpale na benzynie,

> jak dalej będzie nierówno chodził to pojade do nich zostawie

> samochód i każe to poprawić....

Tylko przed odpaleniem na benzynie nie zapomnij zrobić reset kompa benzynowego, poprzez odpięcie minusowej klemy na akumulatorze na kilka minut. Tym sposobem wykasujesz błędne ustawienia, jeśli takie powstały przez instalację LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko przed odpaleniem na benzynie nie zapomnij zrobić reset kompa

> benzynowego, poprzez odpięcie minusowej klemy na akumulatorze na

> kilka minut. Tym sposobem wykasujesz błędne ustawienia, jeśli

> takie powstały przez instalację LPG.

a tak dokładnie to ile minut daje pewnośc wykasowania adaptacji screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak dokładnie to ile minut daje pewnośc wykasowania adaptacji

Dokładnie tyle, ile trzeba zlosnik.gif

Pewnie wiesz, że to zależy od rodzaju sterownika.

Jedni odpinają na kilka sekund, inni na 20 minut.

Czytałem też o odpięciu aku na całą noc biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.