Skocz do zawartości

Spryskiwacze mgłowe z perspektywy czasu


kjk

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu prawie wszyscy po kolei montowali w A. dwójkach spryskiwacze szyb od Insigni. Jeżeli ktoś jeszcze się waha, to po moich trzymiesięcznych testach szczerze polecam. W warunkach jesienno-błotnych zawsze zużywałem olbrzymie ilości płynu do spryskiwaczy. Nie prowadziłem pomiarów, ale zużycie płynu spadło mi znacznie. Przy standardowych dyszach, pomimo starannego ustawienia (a dobra regulacja jest dość trudna) część płynu porwana pędem powietrza zawsze lądowała na... szybie samochodu jadącego za mną. Teraz tego efektu nie ma - cały płyn dość równomiernie pokrywa moją szybę i to zarówno przy małych jak i autostradowych prędkościach. Ciekawe jak będzie, jak przyjdzie prawdziwa zima...

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo proszę rozwiń temat co i jak się montuje i ile to kosztuje bo

> nie mogę znależć tego wątku na kąciku. Mirek

Czytaj! Tam jest wszystko. A przy okazji, może ktoś przypadkiem wie, czy te dysze pasują do Corsy C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...) Nie prowadziłem pomiarów, ale zużycie płynu spadło

> mi znacznie. Przy standardowych dyszach, pomimo starannego

> ustawienia ... (ciach)

Dokładnie to samo zauważyłem. Zmieniałem dysze we wrześniu i od tamtej pory kupiłem dopiero trzecią butelkę płynu (4l), a psikam naprawdę często gęsto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie to samo zauważyłem. Zmieniałem dysze we wrześniu i od

> tamtej pory kupiłem dopiero trzecią butelkę płynu (4l), a psikam

> naprawdę często gęsto

Zużycie wzrasta tylko chwilowo po zmianie dysz, bo człowiek nie może się nacieszyć, że tak fajnie sika. A jak już się nacieszy, to zakup szybko się zwraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy do eFki takie spryskiwacze podejda?

Spryskiwacze w G montowane są w podszybiu, a w F zdaje się, że w masce. W związku z tym raczej w F nie da się wymiany zrobić na zasadzie plug&play. Ale lepiej niech się wypowiedzą właściciele efki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zużycie wzrasta tylko chwilowo po zmianie dysz, bo człowiek nie może

> się nacieszyć, że tak fajnie sika. A jak już się nacieszy, to

> zakup szybko się zwraca.

I tak za dużo psikam, bo wciąż mi się to bardzo podoba cool.gifsmile.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.