Skocz do zawartości

Ściąganie auta w prawo - brak mi już pomysłów


przemekb22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym Wam opisać mój przypadek choć wiem, że nie jestem pierwszy, który ma opisywany problem frown.gif Mój wóż niestety nie umie jechać prosto (ściąga w prawo) i z czasem zauważyłem, że jest co raz gorzej.

Tak to wygląda:

1. jazda po prostej drodze - ściąga w prawo

2. jazda po drodze przy lekkim pochyle w prawo - ściąga w prawo ale bardziej niż w pkt. 1

3. jazda z większym obiciążeniem, czyli kierowca + np. 2 pasażerów - ściąga ewidentnie w prawo aż miło

4. jazda na biegu czy na luzie wygląda tak samo ja wyżej w pkt. 1-3

5. podczas przyspieszania na niskich biegach ciągnie kierownicę w prawo

Co sprawdziłem i zdiagnozowałem, żeby wyeliminować kolejne czynniki wpływające na przyczyny w/w problemu:

1. po przekładce opon z tyłu na przód sytuacja nie uległa zmianie

2. dziś na stacji diagnostycznej gościowi nie podobały się tuleje wahacza i gumy tychże wahaczy

3. zauważyłem, że przy lekkim nachyleniu drogi w lewo auto albo jedzie prosto, albo lekko w lewo.

4. rok temu na tych samych oponach autko śmigało idealnie, potem problem zacząl się na letnich i trwa do dziś z tendencją do co raz większego dyskomfortu jazdy.

Generalnie co raz bardziej mnie to irytuje, bo chcąć jechać prosto trzeba cały czas lekutko trzymać kierownicę, gdyż w innym przypadku autko myka w prawo. Ja jeszcze jest jakaś koleina, czy pochył drogi to już masakra. Jazda z pasażerami wygląda jeszcze gorzej. Zatem, czy rzeczywiście owe wspomniane tuleje mogą być źródłem problemu? Dodam, że wahacz z prawej strony był wymieniany ponad rok temu, ale czy tulej też, to nie wiem. Będę wdzięczny za porady, co jeszcze sprawdzić, aby eliminować kolejne przyczyny... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w chwili jak kupowałem swoje stilo. Będąc na sprawdzeniu Aso stwierdziło że jest zle ustawiona zbieżność kół, więc zdecydowałem się na jego zakup. Po przyjechaniu na ustawienie był mój znajomy kierownik aso , (nie było go przy pierwszej mojej wizycie) z ciekawości przejechał się stilem i ztwierdził że oprócz zbieżności jest coś nie tak z wahaczami. Zdecydowałem się na wymiane obu. Jak się okazało sworzeń wachacza mił już spory luz. Po wymianie i ustawieniu zbieżności jeżdzi prosto aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kluczowe w Twojej wypowiedzi:

Quote:

2. dziś na stacji diagnostycznej gościowi nie podobały się tuleje wahacza i gumy tychże wahaczy


Ja miałem jeszcze dodatkowe efekty. Ja mu w gaz on w prawo, noga z gazu on w lewo. Czy na odwrót nie pamiętam już.

Jedź do swojego mechanika na dokładne oględziny wahaczy.

Do tego zbieżność i yay.gif powróci.

Poszukaj jeszcze szukajką o wahaczach - dużo tego było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

- Tylna belka jest wleczona na 2 tulejach jeśli jedna z nich lub 2 sie rozsypia to tylna belka lekko skręci i auto zacznie jechać bokiem lub skręcać, podobna sytuacje jest z wahaczami - czasami podróbki różnią się i po wymianie jednego auto zaczyna skręcać...

Proponuje wymienić te tuleje o ile są uszkodzone i ewentualnie 2-gi wahacz a następnie ustawić zbieżność - szkoda opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie autko lekko w praw schodzi. Wina leży po stronie opony. Testowo prawą oponę dałem na lewą stronę mimo, że są kierunkowe. Skutek tego był taki, że auto schodziło na lewą stronę. Nie przeszkadza to bardzo, więc w tym sezonie odpuszczam zakup nowych opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylne gumy w wahaczach!!! Koniec, Kropka!!!

Dziękuję Wam wszystkim. Wiem, że bez wizyty u mojego mechanika się nie obejdzie i mam nadzieje, że to będą akurat te gumy, bo wydaje się to najtańszym rozwiązaniem wink.gif W każdym razie muszę usterkę usunąć, bo w aucie tej klasy nie da się tak jeździć.

Pozdrawiam ciepło (u mnie jest teraz -18 stopni) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Pocieszę" cię, że wymiana samych gum na zamienniki jest tylko strata

> czasu i pieniędzy. Poszukaj innego wątku o wahaczach, konkluzja

> jest jasna - tylko wymiana na oryginały lub TRW rozwiązuje

> definitywnie problem!

Zapomniałem właśnie dodać, że ponad półtora roku temu był wymieniany wahacz prawy na jakiś badziew, bo koszt z tego, co pamiętam, nie był duży. Genaralnie chytry dwa raz traci oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałem właśnie dodać, że ponad półtora roku temu był wymieniany

> wahacz prawy na jakiś badziew, bo koszt z tego, co pamiętam, nie

> był duży. Genaralnie chytry dwa raz traci

Wachacze nie zużywają się jednakowo. Częściej siada prawy z tej przyczyny, że zalicza więcej dziur na naszych pięknych Europejskich drogach. I nie zawsze cały wachacz jest do wymiany bo w wielu przypadkach wystarczy wymiana sworznia wachacza i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

> Hej,

> Czyli w Stilo 1,6 Active z 2002 roku nie można wymienić sworznia??

podobno nie, tzw "pozmianowe" miały t możliwość ok.gif

> Trzeba wymieniać cały wachacz??

wahacz cały ok.gif

> Cholerka.. nie chcą mi przeglądu uznać dla mojego 10-latka..

zmień stację diagnostyczną lub zmień wahacz ok.gif

> a jeszcze czasem się przyda.. podjechać gdzieś do Castoramy albo Liroya

ano, czasem tak bywa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze, tuleje tylnej belki do sprawdzenia. Następnie co bardzo

rzadko jest brane pod uwagę - KPK kół przednich = sprawdzić czy

zwrotnice nie są krzywe. Potem amortyzatory, oczywiście opony też.

To tak na szybko.

Dodam, że wyważenie kół czasami ma też taki wpływ. Niby nic nie bije,

a ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno nie, tzw "pozmianowe" miały t możliwość

> wahacz cały

> zmień stację diagnostyczną lub zmień wahacz

> ano, czasem tak bywa

I tak myślałem..

no cóż.. trzeba chwycić Byka za rogi.. czy tam.. Stilo za wachacze...

jeszcze by człowiek. ze 2 - 3 latka pojeździł do pracy... zanim na złom odda hehe.gif

Dzieki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.