Skocz do zawartości

Licznik (zegary) - wymiana


k3848

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry przepraszam ale nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi na następującą kwestię: otóż posiadam Pandę 1.1 Actual i chciałbym wymienić sobie licznik na taki z obrotomierzem. Na Allegro oferowane są używane liczniki które by mnie interesowały jednakże z niewiadomym przebiegiem. Moja Panda jest nowa (przebieg <1kkm) więc jeśli kupię taki używany licznik i okaże się, że przebieg zapisany w nim jest znacznie większy to co wtedy? Czy jestem skazany na kupno nowego licznika czy tez istnieje opcja cofnięcia tego używanego? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Z góry przepraszam ale nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi

> na następującą kwestię: otóż posiadam Pandę 1.1 Actual i

> chciałbym wymienić sobie licznik na taki z obrotomierzem. Na

> Allegro oferowane są używane liczniki które by mnie interesowały

> jednakże z niewiadomym przebiegiem. Moja Panda jest nowa

> (przebieg

Kolega by się najpierw tutaj grzecznie przywitał.

Przebieg danego licznika dowiesz się jak podepniesz go do auta.

Druga rzecz , wątpie żeby była u Ciebie wiązka pod tripa i jak to będzie się widziało z body komputerem. Na pewno obrotek bedzie działał , ale nie wiem jak z resztą funkcji. Im nowsza Panda tym bardziej goła w kable i mniej możliwości doposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Z góry przepraszam ale nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi

> na następującą kwestię: otóż posiadam Pandę 1.1 Actual i

> chciałbym wymienić sobie licznik na taki z obrotomierzem. Na

> Allegro oferowane są używane liczniki które by mnie interesowały

> jednakże z niewiadomym przebiegiem. Moja Panda jest nowa

> (przebieg

opcja cofnięcia licznika zawsze istnieje. Otwórz gazete i poszukaj fachowca ( oni teraz dojeżdżają na miejsce) bo w ASO to zapomnij. Obawiam sie ze koszty mogą być jednak dość wysokie takiej operacji i taniej wyjdzie kupno nowego cool.gif a co do tripa to pogadaj z kolega kOr3k myśmy to omawiali/przerabiali w jego Pandzie z 2009r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opcja cofnięcia licznika zawsze istnieje. Otwórz gazete i poszukaj

> fachowca ( oni teraz dojeżdżają na miejsce) bo w ASO to

> zapomnij. Obawiam sie ze koszty mogą być jednak dość wysokie

> takiej operacji i taniej wyjdzie kupno nowego

w aso.. jak dobrze pogada z elektrykiem to tez zrobi osiowanie i ustawienie przebiegu.... za 50 zl

mnie tyle kosztowalo osiowanie i korekta przebiegu - tyle ze kasie nie placilem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega by się najpierw tutaj grzecznie przywitał.

> Przebieg danego licznika dowiesz się jak podepniesz go do auta.

> Druga rzecz , wątpie żeby była u Ciebie wiązka pod tripa i jak to

> będzie się widziało z body komputerem. Na pewno obrotek bedzie

> działał , ale nie wiem jak z resztą funkcji. Im nowsza Panda

> tym bardziej goła w kable i mniej możliwości doposażenia.

trip nie bedzie dzialal - to sprawa oczywista

mozna rozwiazac to przez wymiane dzwigni i nawet jak nie ma wiazki to doprowadzenie przewodu albo bez inwestowania w nowa dzwignie realizuje sie to za pomoca jednego monostabilnego przelacznika oraz zapinki zrownoleglajacej na przewod i przewodu....(w manualach na stronce jest piekny manual z rozpisanym w ktory przewod przy liczniku trzeba sie wpiac)

reszta funkcji... bedzie choinka migajaca i trzeba osiowac

z tego co pamietam to warunkiem jest by licznik nie byl od diezelka i jezeli koledze nie zalezy na bajerach to w zupelnosci starcza licznik od dynamica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodał kilometrów czy ujoł?

chcial ujmowac ale ja zdecydowanie chcialem dodawac i zostaly dodane

pytasz bo ponoc nei da sie cofnac przebiegu..... ale nawet jezeli nie da sie to mozna ustawic maksymalny jaki moze byc zliczony i wtedy po kilometrze stan wroci na zero - przekreci sie licznik tak jak w helmutach niektorych - liczy do 300kkm a potem leci od zera

tylko ze nie wiem przy ilu sie "przekreci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chcial ujmowac ale ja zdecydowanie chcialem dodawac i zostaly dodane

> pytasz bo ponoc nei da sie cofnac przebiegu..... ale nawet jezeli nie

> da sie to mozna ustawic maksymalny jaki moze byc zliczony i

> wtedy po kilometrze stan wroci na zero - przekreci sie licznik

> tak jak w helmutach niektorych - liczy do 300kkm a potem leci od

> zera

> tylko ze nie wiem przy ilu sie "przekreci"

Ktoś tu juz kiedyś próbował takiego patentu i jak sie nie myle była to Wiśnia i doopa była z tego co pamietam bo licznik pokazał same kreski a nie zera oink.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś tu juz kiedyś próbował takiego patentu i jak sie nie myle była

> to Wiśnia i doopa była z tego co pamietam bo licznik pokazał

> same kreski a nie zera

.... az mnie stelepalo na dzwiek pewnego nicka...

nie slyszalem o tym - jezeli proba byla taka to coz.... tak jak wspomniales - wieeelu oglasza sie ze robi korekte wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko ze w 2009 roczniku nawet pinów do tripa w kostce brak Tak,

> tak to juz sa poważne oszczedności Fiata a nie ze jakieś kable

> niepotrzebne szły. Dzięki temu samochód jest lżejszy wiec i

> szybszy

ale w liczniku jest - wiec luzik smile.gif dodaje sie igle/pin do kostki i zalatwione smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chcial ujmowac ale ja zdecydowanie chcialem dodawac i zostaly dodane

bo dodać się da bez problemu, ujmuje sie ponoć przez zczytanie czipa, korektę stanu i ponowne programowanie

> da sie to mozna ustawic maksymalny jaki moze byc zliczony i

> wtedy po kilometrze stan wroci na zero - przekreci sie licznik

> tak jak w helmutach niektorych - liczy do 300kkm a potem leci od

> zera

> tylko ze nie wiem przy ilu sie "przekreci"

możesz się mylić, przykładowo w punto II (nie FL) końcowa wartość to 399 tys ... a potem już nic nie ma..... są kreski na liczniku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo dodać się da bez problemu, ujmuje sie ponoć przez zczytanie

> czipa, korektę stanu i ponowne programowanie

czyli da sie dla troche bardziej domoroslego czleka zajmujacego sie korekta wskazan wink.gif

> możesz się mylić, przykładowo w punto II (nie FL) końcowa wartość to

> 399 tys ... a potem już nic nie ma..... są kreski na liczniku

dlatego napisalem "moze" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega by się najpierw tutaj grzecznie przywitał.

Skorzystałem, dzięki banana-wave.gif

> Przebieg danego licznika dowiesz się jak podepniesz go do auta.

Te używane z Allegro przeważnie mają większy przebieg...

> Druga rzecz , wątpie żeby była u Ciebie wiązka pod tripa i jak to

> będzie się widziało z body komputerem. Na pewno obrotek bedzie

> działał , ale nie wiem jak z resztą funkcji. Im nowsza Panda

> tym bardziej goła w kable i mniej możliwości doposażenia.

Trip mnie w tej chwili aż tak nie interesuje - bardziej obrotomierz. A jeśli chodzi o przełączanie funkcji to nie wystarczą klawisze po bokach zegarów? Czy też konieczny jest trip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skorzystałem, dzięki

> Te używane z Allegro przeważnie mają większy przebieg...

> Trip mnie w tej chwili aż tak nie interesuje - bardziej obrotomierz.

> A jeśli chodzi o przełączanie funkcji to nie wystarczą klawisze

> po bokach zegarów? Czy też konieczny jest trip?

Wszystko zależy jaki licznik kupisz. Jak emotion/100HP to wszystkie guziki sa aktywne do sterowania licznikiem a jak dynamic to środkowy po prawej stronie jest wolny grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prztyciski przy zegarach służą np do zmiany podświetlenia ustawienia zegarka etc

kasowanie licznika dziennego sprawdzanie zasięgu to już TRIp- nie musisz kupować wajchy - wystarczy 30 cm kabelka i mikrostyk za 50 groszy który sobie montujesz gdzie chcesz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Z tego co piszecie można śmiało brać używany licznik i przy odrobinie 'kombinowania' będzie wszystko ok (w sensie przebieg). No i jak kupię zegary od Dynamica to będę miał jeden guzik wolny pod który mogę sobie podpiąć ten 'mikrostyk' czy cuś i powinien trip działać czy tak mniej więcej? wink.gif Podstawowym problemem jest cena nowego licznika która na allegro wynosi 440zł a nie udało mi się znaleźć innego sprzedawcy (poza allegro i w internecie) który by oferował takie rzeczy w bardziej rozsądne cenie... więc stąd to kombinowanie blah.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napisz do tego gościa -swego czasu miał inny typ pasujący po 250

> pln

> co do pozostałych używek zalecam ostrożność - obecnie patrząc na

> allegro wiele liczników jest z Punto II i blednie podają że pasi

> do Pandy

> jest też parę Anglików

No dobra ale czy nowe liczniki faktycznie tyle kosztują? Czy z racji 'monopolu' na allegro gość je po tyle sprzedaje? Nie ma innych źródeł? BTW z tego co gdzieś czytałem to istnieje możliwość montażu licznika od punto do pandy (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia - bądź cierpliwy- poczekaj chwilkę.

obserwuję czasem aukcje i naprawdę wiele ciekawych rzeczy można do Pandy kupić. Czesto jest "wysyp" określonych elementów- tak był np z relingami , podobnie przełącznikami z "tripem" oryginalnymi alu.

co do przeszczepu z Punto -może się udać w co wątpie - nie słyszałem by ktoś z naszych userów robił taki przeszczep

oby nie było tak iż utopisz 150 pln i nic z tego nie wyjdzie - oby nie lecz ja znając troche ten samochód wątpię iż będzie p7p - dolicz jeszcze osiowanie licznika - 50-150 pln plus jego korekta - pewnie ze 100 - warto? moim zdaniem nie

co do cen - liczniki nowe Emotion kosztowały ostatnio w granicach 200-300 pln nowe

chwilowo nie ma w tej cenie

w ASO ok 1500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do przeszczepu z Punto -może się udać w co wątpie - nie słyszałem

> by ktoś z naszych userów robił taki przeszczep

A jednak robił, Wojtasssss chyba, on ma w pandzie licznik z II FL HGT, taki jaki miałem u siebie, tyle, że go chyba nie zosiował i wyświetlacz mu mruga zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli się nie udał

ale sam licznik czyli większość kontrolek obrotomierz i prędkościomierz działał ... czyli można powiedzieć, że udał się połowicznie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale sam licznik czyli większość kontrolek obrotomierz i

> prędkościomierz działał ... czyli można powiedzieć, że udał się

> połowicznie

Wojtek - nie spamuj -doskonale wiesz że nie!

ktoś przeczyta kupi i potem lament się zacznie iż został wprowadzony w błąd!

to jak kapcia złapiesz to również chwalisz sie że masz 3 koła dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wojtek - nie spamuj -doskonale wiesz że nie!

> ktoś przeczyta kupi i potem lament się zacznie iż został wprowadzony

> w błąd!

> to jak kapcia złapiesz to również chwalisz sie że masz 3 koła dobre?

4.... jak sie zlapie kapcia to 4 kola dobre wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i mam dalej ale w pywnicy zakupiłem nowego emotiona własnie za 250zł od tego goscia ze szczecina po weekendzie były juz po 440zł .

Nie osiowałem tego licznika bo kazdy śpiewał, że nawet jak nie podoła to trza bedzie wybulic 80-100zł, potem dochodziła jeszcze sprawa cofania przebiegu... examiner cywilny nie podoła i trzeba było by to enigmą ruszyć a to kolejne 100zł w dupsko, wiec darowałem sobie.

Licznik lerzy u mnie, jak ktoś by chciał kupic to niema problemu żadnego, mam jeszcze orginalny licznik "pusty" oczywiście też na sprzedaż.

Oczywiście jak ktoś ma examinera to moge podjechać do niego i możemy zobaczyć czy osiowanie działa smile.gif (wiedza, bezcenna dla całego forum, ale jak ważna hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Hej

> Po przeczytaniu kilku wątków chciałbym wymienic w Pandzie zegary. Czy te aby napewno podejdą. I czy

> FES-em zosiuje ?

Tak

> http://allegro.pl/fiat-panda-licznik-oryg-nie-anglik-i1919946469.html

ciekawe dlaczego wskazówka na 100

> http://allegro.pl/fiat-panda-zegar-licznik-i1962395478.html#tabsAnchor

ten myślę że będzie pewniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak

> ciekawe dlaczego wskazówka na 100

pewnie dlatego ze jak jest odpiety to wskazowke ustawisz doslownie jak chcesz i przestawia sie przy ruszaniu licznikiem

nie wiem czy cos sie zmienilo czy nie - ale warto zwrocic uwage na pzrebieg jaki jest na liczniku - mi gdy osiowal macher w aso stwierdzil ze przebiegu nie da sie ustawic mniejszego niz wskazywany

ale pewnie i na to tez sa sposoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie dlatego ze jak jest odpiety to wskazowke ustawisz doslownie jak chcesz i przestawia sie przy

> ruszaniu licznikiem

> nie wiem czy cos sie zmienilo czy nie - ale warto zwrocic uwage na pzrebieg jaki jest na liczniku -

> mi gdy osiowal macher w aso stwierdzil ze przebiegu nie da sie ustawic mniejszego niz

> wskazywany

> ale pewnie i na to tez sa sposoby

Czyli musiałbym kupić z mniejszym przebiegiem, Panda ma teraz 180 tyś km. Czyli by muszę kupić ponizej tego przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuje za pomoc.

> A jeszcze takie pytanie czy zosiuje zegary FES-em? + kabel ELM?

Zosiujesz i jesli masz FESa w wersji co najmniej 3.1.1 to sobie nawet dodasz przebieg na liczniku ok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat.

Czym różni się licznik od dynamita i emotiona? palacz.gif Pytam bo naprawdę nie wiem. Może jakiś link podglądowy? Poza tym czy jak podepnę taki licznik do Pandy z 2004r czy trzebaby było jakieś kable puszczać? Działałby komputer pokładowy? Przepraszam za lakoniczność ale uczę się dopiero tego auta... palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się pod temat.

> Czym różni się licznik od dynamita i emotiona? Pytam bo naprawdę nie wiem. Może jakiś link

> podglądowy? Poza tym czy jak podepnę taki licznik do Pandy z 2004r czy trzebaby było jakieś

> kable puszczać? Działałby komputer pokładowy? Przepraszam za lakoniczność ale uczę się dopiero

> tego auta...

spoko, przerabiałem w piątek temat i czekam na osiowanie - ustawianie wszystkiego profi wink.gif

Dynamic jest uboższy od Emotiona, nie ma wskazań termometru i mnóstwa innych funkcji - w instrukcji jest to jako licznik rekonfigurowalny waytogo.gif

Może być tak, że nie masz 1 kabeka od czwartego pinu gniazda w liczniku do przełącznika zespolonego, no i TRIP trzaby zrobić. Kabelek jest w manualu na stronie klubowej, w razie czego zapraszam na priv zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.