Skocz do zawartości

Zestaw naprawczy wahaczy tylnych? Trzeba wyciągać belkę?


darrkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pacjent to Fiat Brava 1.9 JTD 105 koni . Kupiłem 2 zestawy naprawcze na wahacze z tyłu? Maher mówi że trzeba wyciągać całą belkę tylną , zbiornik icon_eek.gif żeby to wymienić bo tak jest tam zapieczone wszystko i zardzewiałe że no kurcze blaszka nie da się icon_eek.gif Czy maher ma rację , czy chce po prostu zarobić ? sciana.gif Może ktoś to przerabiał już? sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy się maherowi nie chce się / bądź nie umie tego zrobić i chce mnie wydymać idąc na łatwiznę?

W zasadzie jest tak jak powiedział Patre, ale czasami śruba nie chce współpracować i bez opuszczenia zbiornika nie wypchniesz jej.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładasz się ?

Może o czymś nie wiem, ale kilka razy przymierzałem małego flexa nawet z nadwymiarową tarczą 125 mm i nie dochodzi do śruby.

Teraz to dla mnie i tak bez znaczenia, bo od pewnego czasu nie podejmuję się tej wymiany. Nie opłaca się dymać za 300 zł dobre 5 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może o czymś nie wiem, ale kilka razy przymierzałem małego flexa nawet z nadwymiarową tarczą 125 mm

> i nie dochodzi do śruby.

Ja uzywałem 230mm biglaugh.gif

> Teraz to dla mnie i tak bez znaczenia, bo od pewnego czasu nie podejmuję się tej wymiany. Nie

> opłaca się dymać za 300 zł dobre 5 godzin.

Wystarczy dospawać do łba śruby inną srubę ,dalej ,rurka, duża podkładka, i sciągacz jak sie patrzy ( zamieszczałem kiedyś zdjecia ). Dodatkowo spawanie rozgrzewa zapieczoną srubę (może nie całą bo długa) ale pomaga znacznie.

Jak ta metoda nie poskutkuje to tylko cięcie.

edit: piła "lisi ogon" działa wolniej ale też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy się maherowi nie chce się / bądź nie umie tego zrobić i chce mnie wydymać idąc na łatwiznę?

Ja u siebie wyjmowalem zbiornik i cala belke. Tyle, ze naprawa odbywala sie przed domem, bez kanału. Do cięcia flexem trzeba duża tarczę bo taka 115 czy 125 za mała i nie podchodzi, a duża tarcza to duży flex i w powietrzu 10 cm od głowy ciężko. Ale w warsztacie to inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

jestem świeżo po tym właśnie zabiegu jak już wiesz....

patrzyłem mechaniorowi na łapska i jak miał problem ze śrubą to ja polał płynem hamulcowym odczekał chwile i wykręcał... co prawda używał klucz pneumatycznego ale większych problemów nie miał... co prawda żeby z wahacza wyciągnąć stare części używał migomatu młotka i przecinaka al generalnie gładko mu to poszło...

półtorej godziny zabawy i 50zł zainkasował za ta robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7h walki i udało sie wyciągnąć wahacz od strony kierowcy, ukręcona tylko jedna srubka od staba. patent do wyciągania śruby nie zadziałał, trza bylo zeszlifować łeb śruby i przebić ja na druga strone, juz sie boje strony pasazera crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 7h walki i udało sie wyciągnąć wahacz od strony kierowcy, ukręcona tylko jedna srubka od staba.

> patent do wyciągania śruby nie zadziałał, trza bylo zeszlifować łeb śruby i przebić ja na

> druga strone,

Przy drugiej stronie spróbuj maksymalnie naprężyć śrubę przy pomocy "patentu" a następnie z całej siły za pomocą solidnego młota uderzyć w śrubę napinającą. Musi zadziałać. Skoro udało ci się przebić śrubę w drugą stronę to musiała wyjść w tą własciwą.

Śruby od staba to osobny problem . Celny strzał w łeb sruby przed próbą odkręcenia czyni cuda. Jak nie to tylko palnik.

Nie martw się mi też się urywały ale po przyspawaniu nakrętki udało się je wykręcic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącznie 18h w tym posilki, kawy jazda po inne części zlosnik.gif ale 2 strony zrobione.

Teraz juz wiem ze odrazu trzeba pilowac leb i wybijac srube w druga strone, bo takie wybicie zajmuje max 20 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.