Skocz do zawartości

wymiana rozrządu a pompa wody


saperos

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> Chciałem prosić Was o opinię - czy przy wymianie rozrządu warto wymieniać pompę wody? Mechanik

> upiera się, że tak...

> Uno 1.0 fire 99' przebieg 80.000

Zalecane jest przy wymianie rozrządu aby wymienić także pompę wody i to powie raczej każdy mechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalecane jest przy wymianie rozrządu aby wymienić także pompę wody i to powie raczej każdy mechanik

Zależy czym jest napędzana pompa wody. W przypadku silników FIRE, w których pompa jest napędzana paskiem rozrządu, to uważam, że dobrze jest ją również wymienić waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja znów mam 89kkm i też wymieniałem pasek, i mechanik posprawdzał luz na pompie i gadał że jest jeszcze ok, także tylko pasek poszedł do wymiany i uszczelniacze bo ciekły . Uno fire 999 2000 .

Nie jest to reguła że przy pasku, pompa ale jeśli masz kasę i mechanik gada że jest już wyruchana to wymień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedzi - wszystko jasne - pompa do wymiany

JEDNA UWAGA: Pompy są produkowane z dużymi łopatkami i z małymi. Ja w swoim założyłem taką z małymi, bo taką mi sprzedali i miałem w efekcie niewydolny układ chłodzenia. Gorsze ogrzewanie kabiny i przegrzewanie się silnika na wolnych obrotach. no.gif Pewnie założyłem jakieś rzemiosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalecane jest przy wymianie rozrządu aby wymienić także pompę wody i to powie raczej każdy mechanik

Wziąwszy pod uwagę książkę obsługi samochodu to zalecanych jest wiele rzeczy. Pytanie tylko czy nawet na przeglądach okresowych w czasie gwarancji wszystkie zalecenia producenta są wykonywane przez ASO. Obawiam się, że nie.

Jeżeli pompa nie ma luzu na łożysku, nie kręci się ze zbyt dużym oporem to można przemyśleć jej dalszą eksploatację, tym bardziej, że w tym modelu nawet przy zatarciu pompy i zerwaniu paska rozrządu oprócz nieprzewidzianego postoju nic nie grozi silnikowi ze względu na bezkolizyjny rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem pasek rozrządu i też sprawdziłem stan pompy... wszystko grało..

Po 1kkm musiałem pompę wymieniać bo się rozleciała....

Nowy pasek to nowe naprężenia działające na cały układ... czasem pompa wytrzyma jeszcze 50kkm a czasem tylko 1kkm...

Miałem na studiach eksploatacje i diagnostykę... i powiem wam, że znając założenia projektantów inaczej podchodzę do spraw serwisu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jak zacznie się sypać to powinno być najpierw ją słychać

chyba, że ukręci się wirnik i zacznie się luźno krecić na wałku, wtedy się 'tylko' przegrzeje silnik, ale było cicho przecież i bez luzów i wycieków

kiedy pompa napina pasek rozrządu, zawsze jest ryzyko jego uszkodzenia, a czy jest to bezkolizyjny FIRE i tak gdzieś staniesz w środku lasu o 2 w nocy i się więcej naklniesz niż przy jej wymianie 270751858-jezyk.gif

odwleczenie wydatku jest fajne, ale i tak na nas trafi, a jeszcze holowanie i nerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.