Skocz do zawartości

jak wymowic OC


knapior89

Rekomendowane odpowiedzi

> sprzedalem autko ktore niebylo zarej na mnie. czyli z umowa nigdzie sie neruszam ale OC bylo

> przepisane na mnie jak to teraz wymowic mam umowe ze sorzedalem ale bez zadnych pieczatek

Nie możesz. OC przechodzi na nabywcę - i to on może wypowiedzieć, jak nie zechce kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie możesz. OC przechodzi na nabywcę - i to on może wypowiedzieć, jak nie zechce kontynuować.

Bzdury mozna wypowiedziec w ostatnich 2 latach dwukrotnie wymawialem, kupujacy po wymówieniu ma OC przez miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdury mozna wypowiedziec w ostatnich 2 latach dwukrotnie wymawialem, kupujacy po wymówieniu ma OC

> przez miesiac.

Akurayt kolego Ty bzdury piszesz. Sprzedajacy nie moze wymowic umowy OC, umowa OC przechodzi na kupujacego. I to kupujacy moze wymowic umowe OC. Jezeli to zrobi, to sprzedajacy moze dochodzic zwrotu skladki.

Sprzedajacy moze (a wlasciwie powinien) poinformawac ZU o sprzedazy auta, aby ewentualne szkody nie szly na jego rachunek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurayt kolego Ty bzdury piszesz. Sprzedajacy nie moze wymowic umowy OC, umowa OC przechodzi na

> kupujacego. I to kupujacy moze wymowic umowe OC. Jezeli to zrobi, to sprzedajacy moze

> dochodzic zwrotu skladki.

> Sprzedajacy moze (a wlasciwie powinien) poinformawac ZU o sprzedazy auta, aby ewentualne szkody nie

> szly na jego rachunek.

> Pozdrawiam

Mowie Ci ze bzdury piszesz,na odwrocie kupna sprzedazy piszesz klauzule ze wypowiadasz umowe OC ( robi sie to w celu zwrotu gotowki za OC ) .Kupujacy sie pod tym podpisuje ze sie zgadza. Oprocz tego kupujacy rowniez idzie do przedstawiciela OC wypowiedziec umowe bo mogliby mu zaczac naliczac od nowa i musialby placic to co Tobie zwrocono.Robilem tak to wiem bo raz sam podpisywalem jako kupujacy ze sie zgadzam a sam raz sprzedawalem i mi zwrocono za 6 mies OC. Zebym tego nie robil to bym nie pisal ale dwukrotnie to przechodzilem ,jako kupujacy i sprzedajacy to chyba wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdury mozna wypowiedziec w ostatnich 2 latach dwukrotnie wymawialem, kupujacy po wymówieniu ma OC

> przez miesiac.

Quote:

1.
W razie zbycia pojazdu mechanicznego
, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia

OC posiadaczy pojazdów mechanicznych,
na nabywcę pojazdu przechodzą

prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia

ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że

nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego.

W przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem

30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego. Przepisy art. 28

stosuje się odpowiednio.


Średnio rozsądnym jest sugerowanie innym iż piszą bzdury, podczas gdy sam nie masz pojęcia o ubezpieczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> 1. W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia

> OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą

> prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia

> ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że

> nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego.

> W przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem

> 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego. Przepisy art. 28

> stosuje się odpowiednio.

> Średnio rozsądnym jest sugerowanie innym iż piszą bzdury, podczas gdy sam nie masz pojęcia o

> ubezpieczeniach.

Wyraznie opisalem co i jak ,jest to wymowienie OC przez sprzedajacego ,ktory dostaje zwrot gotowki za okres po 30 dniach od kupna sprzedazy do konca umowy.Wiec sprzedajacy moze wymowic OC a ze kupujacy musi isc rowniez je wymowic to druga sprawa.fakt jest taki ze wymowic OC sprzedajac auto mozna.

Zreszta pisze jak byk

,, Umowa ubezpieczenia

ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego. W przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego. Przepisy art. 28 stosuje się odpowiednio.

A podpisujac klauzule w umowie sporzadzonej przez sprzedajacego zgadza sie na wypowiedzenie umowy OC po 30 dniach ale idzie to ze strony sprzedajacego .Zgadza sie na warunki umowy i musi jej dotrzymac czyli robi jak chce sprzedajacy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyraznie opisalem co i jak ,jest to wymowienie OC przez sprzedajacego ,ktory dostaje zwrot gotowki

> za okres po 30 dniach od kupna sprzedazy do konca umowy.

Zacznijmy od podstaw bo chyba tych nie rozumiesz.

Umowa OC jest zawierana pomiędzy stronami jakimi są towarzystwo ubezpieczeniowe i właściciel pojazdu - załóżmy pan Kowalski. W momencie zbycia pojazdu panu Nowakowi z mocy ustawy staje się on stroną tejże umowy i tylko jemu przysługuje uprawnienie albo do wypowiedzenia umowy na podstawie cytowanego artykułu albo do kontytuowania umowy OC z zastrzeżeniami z następnych ustępów.

Nie możesz więc wypowiedzieć umowy, której stroną nie jesteś.

To, że pisałeś na odwocie jakieś bzdury nie znaczy, że TU je uwzględniło. Dostałeś zwrot tylko na podstawie faktu, iż polisę nabywca pojazdu wypowiedział, a Ty miałeś opłaconą składkę za cały rok.

Na rzeczonym odwrocie możesz nawet zażyczyć sobie żeby w wakacje była ładna pogoda. Jeśli tak się stanie to uwierz mi - nie będę Ci za to wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacznijmy od podstaw bo chyba tych nie rozumiesz.

> Umowa OC jest zawierana pomiędzy stronami jakimi są towarzystwo ubezpieczeniowe i właściciel

> pojazdu - załóżmy pan Kowalski. W momencie zbycia pojazdu panu Nowakowi z mocy ustawy staje

> się on stroną tejże umowy i tylko jemu przysługuje uprawnienie albo do wypowiedzenia umowy na

> podstawie cytowanego artykułu albo do kontytuowania umowy OC z zastrzeżeniami z następnych

> ustępów.

> Nie możesz więc wypowiedzieć umowy, której stroną nie jesteś.

> To, że pisałeś na odwocie jakieś bzdury nie znaczy, że TU je uwzględniło. Dostałeś zwrot tylko na

> podstawie faktu, iż polisę nabywca pojazdu wypowiedział, a Ty miałeś opłaconą składkę za cały

> rok.

> Na rzeczonym odwrocie możesz nawet zażyczyć sobie żeby w wakacje była ładna pogoda. Jeśli tak się

> stanie to uwierz mi - nie będę Ci za to wdzięczny.

Tak a co z niedotrzymaniem warunkow umowy kupna sprzedazy??,sprzedajacy w tej sytuacji ma prawo do zwrotu gotowki od kupujacego za okres za ktory miala zwrocona mu byc gotowka albo do odstapienia od umowy np w przypadku jesli by duzo kasy mial miec zwrocone z tytulu niewywiazania sie z umowy przez kupujacego .Wiec notabene jest tak jak opisalem sprzedajacy narzuca ze kupujacy ma wypowiedziec umowe i kupujacy zgadzajacy sie na te warunki musi ich dotrzymac. OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak a co z niedotrzymaniem warunkow umowy kupna sprzedazy??

Jakich znowu warunków?

> sprzedajacy w tej sytuacji ma prawo do

> zwrotu gotowki od kupujacego za okres za ktory miala zwrocona mu byc gotowka albo do

> odstapienia od umowy np w przypadku jesli by duzo kasy mial miec zwrocone z tytulu

> niewywiazania sie z umowy przez kupujacego.

Ma też prawo do całuska w pupkę jeśli tak w umowie ustalą. Jakieś dziwne umowy podpisujesz ale to już Twój problem. Jedno jest pewne - nie jest to obowiązek ustawowy więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowie Ci ze bzdury piszesz,na odwrocie kupna sprzedazy piszesz klauzule ze wypowiadasz umowe OC (

> robi sie to w celu zwrotu gotowki za OC ). Kupujacy sie pod tym podpisuje ze sie zgadza.

> Oprocz tego kupujacy rowniez idzie do przedstawiciela OC wypowiedziec umowe bo mogliby mu

> zaczac naliczac od nowa i musialby placic to co Tobie zwrocono.Robilem tak to wiem bo raz sam

> podpisywalem jako kupujacy ze sie zgadzam a sam raz sprzedawalem i mi zwrocono za 6 mies OC.

> Zebym tego nie robil to bym nie pisal ale dwukrotnie to przechodzilem ,jako kupujacy i

> sprzedajacy to chyba wiem.

zdanie klucz - de facto to kupujący wypowiedział umowę skoro się pod tym podpisał.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowie Ci ze bzdury piszesz,na odwrocie kupna sprzedazy piszesz klauzule ze wypowiadasz umowe OC (

> robi sie to w celu zwrotu gotowki za OC ) .Kupujacy sie pod tym podpisuje ze sie zgadza.

> Oprocz tego kupujacy rowniez idzie do przedstawiciela OC wypowiedziec umowe bo mogliby mu

> zaczac naliczac od nowa i musialby placic to co Tobie zwrocono.Robilem tak to wiem bo raz sam

> podpisywalem jako kupujacy ze sie zgadzam a sam raz sprzedawalem i mi zwrocono za 6 mies OC.

> Zebym tego nie robil to bym nie pisal ale dwukrotnie to przechodzilem ,jako kupujacy i

> sprzedajacy to chyba wiem.

Czesciowo masz racje. ALe stosujesz takie uproszczenia, ze az wprowadzasz w blad. Koledzy juz Ci wytlumaczyli.

P.S. To ze robiles to dwa razy (czy cos kolo tego), nie swiadczy ze masz o tym pojecie.

Ja to robie kilka razy dziennie. Jestem doradca ubezpieczeniowym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprzedalem autko ktore niebylo zarej na mnie. czyli z umowa nigdzie sie neruszam ale OC bylo

> przepisane na mnie jak to teraz wymowic mam umowe ze sorzedalem ale bez zadnych pieczatek

Zawarłeś umowę ubezpieczenia OC pojazdu, którego nie byłeś właścicielem? Jakim cudem?

Czy może ja czegoś w powyższym nie zrozumiałem? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Był właścicielem ale nie zarejestrował auta na siebie w WK.

Wydawało mi się, że polisę wypisuje się na podstawie DR. Dlatego ludzie, którzy chcą żeby jakiemuś członkowi rodziny zaczęły zniżki się naliczać dopisują ich w DR żeby polisą objąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydawało mi się, że polisę wypisuje się na podstawie DR. Dlatego ludzie, którzy chcą żeby jakiemuś

> członkowi rodziny zaczęły zniżki się naliczać dopisują ich w DR żeby polisą objąć.

Dokumentem wiarazacym jest umowa KS. Jezeli takowa posiadasz, to zrobie Ci ubezpieczenie na pojazd. Oczywiscie musisz miec rowniez DR tego pojazdu. Czesta praktyka, jezeli kupuje sie samochod bec OC, badz z konczacym sie OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydawało mi się, że polisę wypisuje się na podstawie DR. Dlatego ludzie, którzy chcą żeby jakiemuś

> członkowi rodziny zaczęły zniżki się naliczać dopisują ich w DR żeby polisą objąć.

Kulfi już wyjaśnił co i jak.

Obezpieczanie auta bez rejestrowania na siebie to częsta praktyka wśród np. handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obezpieczanie auta bez rejestrowania na siebie to częsta praktyka wśród np. handlarzy.

Koledze niedawno agent ubezpieczył kupiony samochód na niemieckich tablicach z przeterminowanym paskiem. 30 dni - 100pln. Nie interesowało go, co jest na tablicach, po prostu tylko miały być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledze niedawno agent ubezpieczył kupiony samochód na niemieckich tablicach z przeterminowanym

> paskiem. 30 dni - 100pln. Nie interesowało go, co jest na tablicach, po prostu tylko miały

> być.

No właśnie. Tym bardziej, że handlarzom ustawa daje możliwość zawierania umowy ubezpieczenie krótkoterminowego właśnie w celu ułatwienia pośrednictwa w kupnie i sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na drugą stronę tego oto PDF'a i przestań się upierać przy swojej, niepopartej żadnymi źródłami, wersji. Wydawcą tego formularza, jak wskazuje URL, jest jedno z towarzystw ubezpieczeniowych, więc powinno być dla Ciebie wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokumentem wiarazacym jest umowa KS. Jezeli takowa posiadasz, to zrobie Ci ubezpieczenie na pojazd.

> Oczywiscie musisz miec rowniez DR tego pojazdu. Czesta praktyka, jezeli kupuje sie samochod

> bec OC, badz z konczacym sie OC.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.