Skocz do zawartości

Dodatkowe wskaźniki Auto Gauge w SC


CCinek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Yarosz zakupił do swojego seja 3 dodatkowe wskaźniki (temp wody, temp oleju, ciśnienie oleju) wskaźniki są bez czujników.

Czy można je podłączyć pod fabryczne czujniki? Może ktoś próbował zrobić takiego moda. Czujnik temp można by założyć z ccs bo on działa liniowo i powinno pasić ale nie wiem jak wygląda sprawa czujnika ciśnienia bo temperaturę oleju to na 100% jest potrzebny czujnik.

Pochwalcie się jak macie rozwiązaną kwestię dodatkowych czujników z swoich autkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ciśnienia oleju musisz kupić czujnik o taki tylko nie z poloneza bo szybko siadają. Najlepiej go wkręcić gdzieś w blok albo bezpośrednio do miski ale tu już trzeba rzeźbić. Jeżeli wskaźnik ma skalę np 0-8 to i taki czujnik musisz zanabyć bo inaczej będą przekłamania. możesz również w miejsce seryjnego czujnika oleju wkręcić trójnik w który wkręcisz ciśnienie oleju i temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do ciśnienia oleju musisz kupić czujnik o taki tylko nie z poloneza bo szybko siadają. Najlepiej go

> wkręcić gdzieś w blok albo bezpośrednio do miski ale tu już trzeba rzeźbić. Jeżeli wskaźnik ma

> skalę np 0-8 to i taki czujnik musisz zanabyć bo inaczej będą przekłamania. możesz również w

> miejsce seryjnego czujnika oleju wkręcić trójnik w który wkręcisz ciśnienie oleju i temp

tylko nie w miskę, czujnika ciśnienia nie wkręca się w miskę zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko nie w miskę, czujnika ciśnienia nie wkręca się w miskę

Mógł byś się pochwalić jak masz u siebie zamontowane dodatkowe czujniki ?? No i w razie czego czy jesteś w stanie wykonać dla mnie trójnik w miejsce czujnika ciśnienia oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mógł byś się pochwalić jak masz u siebie zamontowane dodatkowe czujniki ?? No i w razie czego czy

> jesteś w stanie wykonać dla mnie trójnik w miejsce czujnika ciśnienia oleju?

fot nie mam, ciśnienie mam w trójniku tam gdzie oryginał. Mam załozony czujnik ,a wskazówkę oraz czujnik pod kontrolkę który pogłącze do takigo brzęczka jak od nie zapiętyvh pasów. A temperature mam w jednym z krućców w pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fot nie mam, ciśnienie mam w trójniku tam gdzie oryginał. Mam załozony czujnik ,a wskazówkę oraz

> czujnik pod kontrolkę który pogłącze do takigo brzęczka jak od nie zapiętyvh pasów. A

> temperature mam w jednym z krućców w pompie.

Ten kruciec w pompie i trójnik sam robiłeś czy jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten kruciec w pompie i trójnik sam robiłeś czy jak ??

oczywiście

[edycja]

znaczy nie tak calkiem do końca, bo trójnik w pompę to jest przerobiony oryginał z 1.1 spi, nie produkcja od podstaw ale modernizacja istniejącego zeby.GIF

DSC_0276.JPG

silnik kolegi Maćka, ale zasadniczo wykonane baaaardzo podobnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie a ja mam pytanie dot. czujnika temperatury wody. Czy wskaznik auto gauge mog? podlaczyc pod

> org. czujnik w kolektorze ? Czujnik jest dwu pinowy. Prosze o podpowiedz

ja mialem pod oryginalny i pokazywal okey ale mialem jedno pinowy pewnie z tym tez nie bedziesz mial klopotu bo jeden pin to chyba masa ale sprawdz na 100% miernikiem

on jest chyba w ceramice dlatego potrzebuje masy 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mialem pod oryginalny i pokazywal okey ale mialem jedno pinowy pewnie z tym tez nie bedziesz

> mial klopotu bo jeden pin to chyba masa ale sprawdz na 100% miernikiem

> on jest chyba w ceramice dlatego potrzebuje masy

No to przynajmniej wiem że czujnik temperatury mam z głowy. Pozostałe czujniki będzie trzeba pewnie zakupić, tylko nie wiem czy są one w sprzedaży oddzielnie bez wskaźników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/item1178991677_siemens_c35_c35i_bez_simlocka.html

> i wkręcasz czujnik ciśnienia oleju,czujnik temp oleju tak mam ja i si działa,volt-ładowanie mam

> podłączony pod zapalniczkę

> pzdr

W komórkę mam wkręcić te czujniki czy Ci się linki pomyliły ?? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie a ja mam pytanie dot. czujnika temperatury wody. Czy wskaznik auto gauge mog? podlaczyc pod

> org. czujnik w kolektorze ? Czujnik jest dwu pinowy. Prosze o podpowiedz

Odczytasz sygnał na wskaźnik... ale będzie tobie wybijał błąd "zwarcie do plusa - czujnik temp"... w tym momencie komputer odczytuje znacznie zaniżone wartości. Sprawdzałem to na własnym 1.1 MPI, podłączony pod kompa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepeij wkrecic gdzies org czujnik od wskaznika,, jak rozwiazales to u siebie ?

> Odczytasz sygna? na wska?nik... ale b?dzie tobie wybija? b??d "zwarcie do plusa - czujnik temp"...

> w tym momencie komputer odczytuje znacznie zani?one warto?ci. Sprawdza?em to na w?asnym 1.1

> MPI, pod??czony pod kompa.

> Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod ktory waz z nagrzewnicy podpiac czujnik temp wody? Ten wyzej czy nizej?

Waz pod cewkami, wychodzi z bloku krociec z czujnikiem temp na kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam nastepujacy problem ze wskaznikami. Podlaczajac pomaranczowy przewod odpowiedzialny za podswietlenie wskaznikow nie wywoluje zadnej reakcji, podswietlenie pojawia sie dopiero jak przewod czerwony podlaczam, moze mi ktos wyjasnic o co kaman ? W jakim celu jest pomaranczowy kabel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie od wskaznikow mam : pomaranczowy podwietlenie od zegarow , czerwony na plus po zaplonie, czarny masa, dajac czerwony po zaplonie odrazu mi sie rozswietlaja wskazniki.. moze za male natezenie pradu ?

> nie wiem do czego jest ani pomarańczowy, ani czerwony...

> ale szukaj takiego na którym jest 12V, najpopularniejszy jest ten, na którym jest t akie napięcie

> jak się światła włączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na schemacie od wskaznikow mam : pomaranczowy podwietlenie od zegarow , czerwony na plus po

> zaplonie, czarny masa, dajac czerwony po zaplonie odrazu mi sie rozswietlaja wskazniki.. moze

> za male natezenie pradu ?

> > jak się światła włączy

tak, podłącz czerwony pod zapłon a pomarańczowy pod światła. Jak wlączysz zapłon to zegary świecą się pełna mocą, jak włączysz światłą to lekko przygasają zeby w nocy nie śiwecić po oczach za mocno. Z doświadczenia polecam podłączyć czerwony i pomarańczowy razem pod zapłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dupowozie mam czerwony pod zapłon, a pomarańczowy na przełączniku. W ciągu dnia latam na mocnym podświetleniu, wieczorem robię pstryk i jest ciemniejsze. Wygodne i praktyczne.

Ja natomiast mam problem następujący:

Mam wskaźnik ciśnienia oleju z starszej serii smoke. Patrząc od tyłu zegara, na górze mam 3 kable do podświetlenia, które działa ok. Problem jest ze wskazaniami. Na dole mam 3 nyple do dokręcenia przewodów. "+", "-" i "S". Pod "S" podpinam sygnał z czujnika. Czujnik ma 2 nyple: pod jeden idzie przewód na wskażnik, a pod 2 podpinam masę z silnika.

I teraz: Włączam zapłon i wskaźnik wskazuje mi 8 barów. Czujnik jest nowy.

Co ciekawe, jak na "S" podam masę, wskaźnik pokazuje 0 - czyli tak jak powinien z podpiętym czujnikiem. Co robię źle? Ma ktoś może instrukcję, może zrobić fotę/skan?

Wskaźnik mam taki:

http://www.dabtuner.pl/Cisnienie_oleju-96.html Ale ze skalą jakieś 90 stopni na górze. Jutro mogę zrobić foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz: Włączam zapłon i wskaźnik wskazuje mi 8 barów. Czujnik jest nowy.

stawiam jakieś 98% na uszkodzony czujnik ciśnienia... Miałem to samo, wymiana "gruchy" na inna pomogła zeby.GIF

[edycja]

no chyba, ze gruchę masz z opla jakiegoś starszego GSI i ta grucha ma dwa wyjścia, na wskazówkę i na kontrolkę. Moze odwrotnie podłączasz wyjścia z czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czujnik jest funkiel nówka auto gałgana. Dedykowany do tego wskaźnika ( chyba, wygląda on tak: http://www.dabtuner.pl/Czujnik_cisnienia_oleju_Auto_Gauge-101.html - tylko, że mam białą naklejkę na nim zamiast żółtej ).

Twierdzisz, że to czujnik? Bo zamieniałem na nim kable, w obu konfiguracjach jest to samo. Aha, silnik przez ten czujnik jeszcze nie był odpalany ( świeżo poskładana wydumka, więc wolę mieć ciśnienie oleju w ryzach ), jest on suchy. Może go olejem zalać? Choć w sumie to znaczenia mieć nie powinno.

Najwyżej zamówię nowy czujnik w poniedziałek ( całe kosmiczne 26zł smile.gif ) i sprawdzę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.