Skocz do zawartości

Skuter Keeway?


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że polecane są skutery Kymco. A jakie opinie ma Keeway? Wiem, że raczej nie warto rometa, kingway'a i reszty podobnej maści chińczyków. Ale taki Keeway np. Hurricane lub Focus?

Nie musi być szału, ale fajnie by było, żeby pojeździło w miarę bezawaryjnie. Wypożyczałem nad morzem Kymco Agility - zrobił świetne wrażenie, cichy, dynamiczny, niebrzydki. Ale wczoraj w sklepie oglądałem Keeway'a - sprzedawca polecał, odradzał natomiast Kingway'a i jakieś Baotiany czy inne wynalazki.

To jak z tym keewayem? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że polecane są skutery Kymco. A jakie opinie ma Keeway? Wiem, że raczej nie warto rometa,

> kingway'a i reszty podobnej maści chińczyków. Ale taki Keeway np. Hurricane lub Focus?

> Nie musi być szału, ale fajnie by było, żeby pojeździło w miarę bezawaryjnie. Wypożyczałem nad

> morzem Kymco Agility - zrobił świetne wrażenie, cichy, dynamiczny, niebrzydki. Ale wczoraj w

> sklepie oglądałem Keeway'a - sprzedawca polecał, odradzał natomiast Kingway'a i jakieś

> Baotiany czy inne wynalazki.

> To jak z tym keewayem?

Mam Zip Qantinum 3 letni Daje rade dosc wygodny skuter niestety chłodzony powietrzem .Szwagier ma Peugot Speetfire 2 chłodzony cieczą ,chwali sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Zip Qantinum 3 letni Daje rade dosc wygodny skuter niestety chłodzony powietrzem .Szwagier ma

> Peugot Speetfire 2 chłodzony cieczą ,chwali sobie.

Czemu niestety? Jaka zaleta chłodzenia wodnego, poza większym skomplikowaniem tematu? Dodam, że raczej wolałbym silnik 2T, a tutaj chyba wyboru nie ma wielkiego, jeżeli chodzi o chłodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej wolałbym silnik 2T, a tutaj chyba wyboru nie ma wielkiego, jeżeli chodzi o chłodzenie?

2T to dobry wybór tego sie trzymaj. Są opcje chłodzenia wodnego w 2T i jest to lepsza opcja jak AC Ale te skutery sa droższe np Kymco Super 9. Skoro przypadł ci do gustu Kymco to może warto dołozyć i go kupić. Jesli natomiast uparłes sie na

Keewaya. To rzeczywiście z chinczyków dobry wybór. Znajomy ma huragana i silnik ma wytrzymały. Wadą jest tam bardzo słabe i miekkie zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2T to dobry wybór tego sie trzymaj. Są opcje chłodzenia wodnego w 2T i jest to lepsza opcja jak AC

> Ale te skutery sa droższe np Kymco Super 9. Skoro przypadł ci do gustu Kymco to może warto

> dołozyć i go kupić. Jesli natomiast uparłes sie na

> Keewaya. To rzeczywiście z chinczyków dobry wybór. Znajomy ma huragana i silnik ma wytrzymały. Wadą

> jest tam bardzo słabe i miekkie zawieszenie.

Nie, nie upieram się. Na razie zbieram informacje. Zapytałem o Keeway'a, bo ... cena jest dobra a skuter (akurat Hurricana widziałem) jest całkiem znośny z wyglądu i co najważniejsze - dość mały i stosunkowo lekki. Bo taki ma być z założenia. Syn ma obecnie 6 lat zlosnik.gif - oczywiście sam nie pojedzie w tej chwili, ani w przyszłym sezonie, ale im mniejszy pojazd, tym wcześniej będzie mógł sam pojeździć. A przez czas, w którym nie będzie jeszcze sięgał do ziemi - będziemy jeździć razem na wycieczki, a tatuś czasem może nawet i do pracy sobie pojedzie zlosnik.gif

A z innej beczki - nie wykluczam nowego Kymco, choć jest droższy od Keewaya (np. agility vs hurricane), ale taka opcja - nowy keeway czy używka (powiedzmy, że z małym nalotem i nie zmęczona) kymco?? Warto - czy raczej tylko nowy? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że polecane są skutery Kymco. A jakie opinie ma Keeway? Wiem, że raczej nie warto rometa,

> kingway'a i reszty podobnej maści chińczyków. Ale taki Keeway np. Hurricane lub Focus?

> Nie musi być szału, ale fajnie by było, żeby pojeździło w miarę bezawaryjnie. Wypożyczałem nad

> morzem Kymco Agility - zrobił świetne wrażenie, cichy, dynamiczny, niebrzydki. Ale wczoraj w

> sklepie oglądałem Keeway'a - sprzedawca polecał, odradzał natomiast Kingway'a i jakieś

> Baotiany czy inne wynalazki.

> To jak z tym keewayem?

Wszystko to jest jeden ****. Wszystkie skutery są Chińskie (no chyba że rozmawiamy o innych cenach typu 5tys za używke). Z tych wszystkich brałbym Rometa, ponieważ najwięcej serwisów mają. Kupująć nowy skuter mamy 2 lata gwarancji. JEst pewne że coś się zepsuje więc najlepiej kupić to czego serwis mamy najbloiżej domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym jednak bral Kymco, stanowczo lepsza marka niz keeway

ok.gif

Czy rocznik ma znaczenie w skuterze? zlosnik.gif

Przeglądam choćby allegro i widzę nowe skuty, ale z rocznika 09 albo i nawet z 08 - oczywiście ciut tańsze od tegorocznych. W sumie to chyba nie ma wielkiego znaczenia dla takiego piździka, że przestał trochę w sklepie? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy rocznik ma znaczenie w skuterze?

> Przeglądam choćby allegro i widzę nowe skuty, ale z rocznika 09 albo i nawet z 08 - oczywiście ciut

> tańsze od tegorocznych. W sumie to chyba nie ma wielkiego znaczenia dla takiego piździka, że

> przestał trochę w sklepie?

nie ma znaczenia ale pogadaj z maag'iem na temat kymco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma znaczenia ale pogadaj z maag'iem na temat kymco

no właśnie przejrzałem wczoraj archiwum na motocyklowym i rzuciło mi się w oczy, że sporo się maag produkuje w tych tematach, więc albo sprzedaje Kymco albo ma udziały w fabryce zlosnik.gif

Będziemy gadać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę Kymco Agility i jak już wspominałem na innych tematach nic się z nim nie dzieje. Ma nalatane już 13 kkm i kto mi uwierzy, że nie ruszyłem w nim nic prócz oleju? I chyba 4x czyszczenia filtra powietrza...?

Spotkałem ziomka co miał 44kkm nalatane...Mówił, że tryby na przekładni z tyłu będą za nie długo do wymiany....Reszta ok. Respekt jak dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżę Kymco Agility i jak już wspominałem na innych tematach nic się z nim nie dzieje. Ma nalatane

> już 13 kkm i kto mi uwierzy, że nie ruszyłem w nim nic prócz oleju? I chyba 4x czyszczenia

> filtra powietrza...?

> Spotkałem ziomka co miał 44kkm nalatane...Mówił, że tryby na przekładni z tyłu będą za nie długo do

> wymiany....Reszta ok. Respekt jak dla mnie...

ok.gif Właśnie Agility jest brany pod uwagę. Twój silnik to 2T, bo chyba były 2T i 4T?

Patrzę po ogłoszeniach - nie wykluczam młodej używki, ale zaczynam się gubić w modelach tego skutera. Wiem, że są odmainy RS, ale zauważyłem, że niektóre mają składane siedzenie do postaci oparcia, a inne chyba nie? Od czego to zależy? Jak oznaczane są te modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agility były 4T, fotel miały dzielony albo w całości, zależy od tego jak sobie kupisz.

Agility RS jest 2T lub 4T - do wyboru, różnią się od zwykłego właściwie tylko obudową, wyglądają na bardziej sportowe, mają inne malowanie i liczniki.

Jeszcze są Agility City 2T i 4T - są na dużych kołach 16", reszta jak w RS.

Były jeszcze starsze Agility z takimi małymi migaczami przy kierownicy i wąską przednią owiewką.

Też miałem Agility (a właściwie to moja żonka na tym śmigala) i bardzo sobie chwaliłem ten sprzęt, koło chińczyków przechodzę daleko, widziałem ostatnio jak klientowi się urwał cały silnik z kołem w jakimś chińczyku... dobrze że bardzo wolno jechał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez dwa sezony Keeway'a Focusa.

Byłem z niego naprawdę zadowolony.

Jeździłem sporo i przez ten czas nie miałem żadnych awarii czy usterek.

Niestety został mi potem skradziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Agility były 4T, fotel miały dzielony albo w całości, zależy od tego jak sobie kupisz.

> Agility RS jest 2T lub 4T - do wyboru, różnią się od zwykłego właściwie tylko obudową, wyglądają na

> bardziej sportowe, mają inne malowanie i liczniki.

> Jeszcze są Agility City 2T i 4T - są na dużych kołach 16", reszta jak w RS.

> Były jeszcze starsze Agility z takimi małymi migaczami przy kierownicy i wąską przednią owiewką.

> Też miałem Agility (a właściwie to moja żonka na tym śmigala) i bardzo sobie chwaliłem ten sprzęt,

> koło chińczyków przechodzę daleko, widziałem ostatnio jak klientowi się urwał cały silnik z

> kołem w jakimś chińczyku... dobrze że bardzo wolno jechał...

Zaczyna mi się już coś rozjaśniać, dzięki ok.gif

TEN - to 2T czy 4T - identycznego wypożyczałem i zrobił dobre wrażenie, niestety, zapomniałem zapytać, sprawdzić jaki tam był silnik zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem przez dwa sezony Keeway'a Focusa.

> Byłem z niego naprawdę zadowolony.

> Jeździłem sporo i przez ten czas nie miałem żadnych awarii czy usterek.

jaki przebieg? ten Focus też mi się podoba, a do tego kusi ceną wink.gif

> Niestety został mi potem skradziony.

przykre....można taką hulajnogę ubezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczyna mi się już coś rozjaśniać, dzięki

> TEN - to 2T czy 4T - identycznego wypożyczałem i zrobił dobre wrażenie, niestety, zapomniałem

> zapytać, sprawdzić jaki tam był silnik

To jest właśnie ta starsza wersja, z włąską owiewką, kierunkowskazy ma takie małe pod kierownicą, zwróć uwagę że w nowszych modelach kierunkowskazy z przodu są w owiewce która jest szeroka i lepiej chroni kolana przed wiatrem.

To jest prawie na pewno 4T.

Ja sprzedałem swojego w zeszłym roku rocznik 2009 za 3500 z przebiegiem 500km.

Szukał bym nowszej sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest właśnie ta starsza wersja, z włąską owiewką, kierunkowskazy ma takie małe pod kierownicą,

> zwróć uwagę że w nowszych modelach kierunkowskazy z przodu są w owiewce która jest szeroka i

> lepiej chroni kolana przed wiatrem.

> To jest prawie na pewno 4T.

> Ja sprzedałem swojego w zeszłym roku rocznik 2009 za 3500 z przebiegiem 500km.

> Szukał bym nowszej sztuki.

Jasne, że szukał będę nowszej sztuki, ale chodziło mi tylko o pokazanie modelu. Czyli jednak jeździłem 4T... hmm.gif to w takim razie wcale nie mogę narzekać na brak mocy o której wszyscy mówią. Ten sprzęt naprawdę się fajnie odpychał ok.gif

OKI, już mam jako takie rozeznanie w modelach i znam opinie, co warto kupić a od czego z daleka ok.gif

Powiedzcie mi jeszcze - jesienią warto czego szukać, by przestało w piwnicy zimę, czy lepiej zaczekać do wczesnej wiosny? A może pod koniec roku będą jakieś promocje na nowe sztuki z bieżącego rocznika albo nawet z 2009 i wtedy warto się przyczaić? Bo w tym sezonie to już raczej rekreacyjnie się nie pojeździ zbyt dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki przebieg? ten Focus też mi się podoba, a do tego kusi ceną

> przykre....można taką hulajnogę ubezpieczyć?

Co do przebiegu to nie pamiętam ile kilometrów mogłem zrobić przez dwa sezony ( może 4000 ) ale przez ten czas naprawdę nic się nie działo.

Kupiłem nowy i taki Ci polecam.

Teraz dość popularne jest kupowanie skuterów na komunię a co robią "komuniści" z nimi to można zobaczyć na youtube.

Jakbym miał trafić taki używany egzemplarz to kaplica.

Ja swój docierałem przez jakieś 300 km ( v max 45km ) i odblokowałem po pierwszym przeglądzie.

Skuter jak najbardziej można ubezpieczyć w AC.

Ja ubezpieczałem w PZU i wykupiłóem cały pakiet ( dostałęm nawet zieloną kartę zlosnik.gif)

Nie zależnie od ubezpieczenia polecam przypinać go czymś solidnym do stałego elementu krajobrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu niestety? Jaka zaleta chłodzenia wodnego, poza większym skomplikowaniem tematu? Dodam, że

> raczej wolałbym silnik 2T, a tutaj chyba wyboru nie ma wielkiego, jeżeli chodzi o chłodzenie?

Dwusuw chlodzony ciecza np. Kymco Super 9 lub Bet&Win.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie przejrzałem wczoraj archiwum na motocyklowym i rzuciło mi się w oczy, że sporo się maag

> produkuje w tych tematach, więc albo sprzedaje Kymco albo ma udziały w fabryce

> Będziemy gadać

Obecny. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie Agility jest brany pod uwagę.

> Patrzę po ogłoszeniach - nie wykluczam młodej używki, ale zaczynam się gubić w modelach tego

> skutera. Wiem, że są odmainy RS, ale zauważyłem, że niektóre mają składane siedzenie do

> postaci oparcia, a inne chyba nie? Od czego to zależy? Jak oznaczane są te modele?

Jest cala rodzinka Agility.

Sa dwie wersje kanapy w Agility 50 i Agility 50 RS.

W przypadku uzywanego sprawa jest jasna.

Nowe (2010) Agility 4T maja tylko cala kanape.

Agility 2T - tylko dzielona. Mowa o rynku PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Keeway Focus daje rade

> po zmianie rolek, sprężynek, wydechu, dyszy w gazniku leciał 75km/h

Tu kluczową sprawą jest ile ważysz.

Ja kupiłem i na forach czytałem że jednemu gna 90 drugiemu 95 a mi 75 i grosza więcej.

Koledzy z forum mieli po 15 lat i we dwóch ważyli tyle co ja grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile chcesz wydać?

Spójrz w mój temat: "Skuter do 4 tys.zł". W Media Expert zamówiłem dzisiaj nowego, czarnego Kymco Agility RS 50 4T z 2009r. za 3,5 tys.zł. Popytaj u nich- może coś znajdziesz?

Powodzenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu kluczową sprawą jest ile ważysz.

> Ja kupiłem i na forach czytałem że jednemu gna 90 drugiemu 95 a mi 75 i grosza więcej.

> Koledzy z forum mieli po 15 lat i we dwóch ważyli tyle co ja

wiadomo zlosnik.gif

znajomy ma kilka lat focusa i nie bylo awarii ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ile chcesz wydać?

> Spójrz w mój temat: "Skuter do 4 tys.zł". W Media Expert zamówiłem dzisiaj nowego, czarnego Kymco

> Agility RS 50 4T z 2009r. za 3,5 tys.zł. Popytaj u nich- może coś znajdziesz?

> Powodzenia

Wydać bym chciał oczywiście jak najmniej zlosnik.gif, ale zobaczymy. Cena za jaką kupiłeś IMO jest rewelacyjna ok.gifblush.gif

Gratuluję zakupu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie Agility jest brany pod uwagę. Twój silnik to 2T, bo chyba były 2T i 4T?

> Patrzę po ogłoszeniach - nie wykluczam młodej używki, ale zaczynam się gubić w modelach tego

> skutera. Wiem, że są odmainy RS, ale zauważyłem, że niektóre mają składane siedzenie do

> postaci oparcia, a inne chyba nie? Od czego to zależy? Jak oznaczane są te modele?

4T (innych nie ma w moim modelu)a oparcie występowało chyba w modelach do 2009r i polecam kupić nówkę z wyprzedarzy 08' albo 09' bo mają właśnie oparcia - super sprawa plecy dość odciążone, oparte i nie bolą po dłuugiej jeździe smile.gif. W sumie jedyny skuter z oparciem. W sumie nie wyobrażam sobie jazdy bez oparcia aż dziwnie mi się jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A właśnie Media Expert mają grube promocje i nie wiem skąd biorą te skuery tańsze nawet o

> 1000-1500zł od cen katalogowych zagadaj z nimi napewno ci zamówią tj. koledze wyżej Agility RS

> za 3500zł a zwykła to pewnie i poniżej 3kzł kupisz...kto wie szukaj a znajdziesz:)

Zamowic nie zamowia bo juz nie sa dystrybutorem Kymco.

Moga tylko wyprzedawac to co maja z 2009. Ale ceny sa dumpingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydać bym chciał oczywiście jak najmniej , ale zobaczymy. Cena za jaką kupiłeś IMO jest rewelacyjna

> Gratuluję zakupu

Dzięki- czasami wystarczy popytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pracowalem w salonie Z chińskimi wynalazkami i powiem czy to kingway , czy keewey, czy KYMCo, i czy to bedzie 2T czy 4T to powiem wprost, jak masz cierpliowość i worek piniendzy to możesz sobie kupać. A jak chcesz pojeździc schoć jeden sezon bez przygód to broń cie Panie od tego dziadostwa. Oczywiście sie trafiają pancerne sztuki ale od pewnego czasu wlalsnie ze wzrostem napływu tych wynalazków i momentalny spadek cen jakiego kolwiek z tych chińczyków, bo spadla strasznie ich sprzedaż , mozemy równiez zauważyć wprost proporcjonalnie spadająca jakość produkowanych teraz skuterów. Nie które z firm strach sprzedawać bo sie rozlatuja jeszcze przed sprzedaniem, A co potem sie dzieje jak to pojedzie chodźby 300 kilometrów to po prostu katastrofa.

Pozdrawiam MuleZ

Tyle mam do powiedzenia na temat chinskich skuterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Pracowalem w salonie Z chińskimi wynalazkami i powiem czy to kingway , czy keewey, czy

> KYMCo, i czy to bedzie 2T czy 4T to powiem wprost, jak masz cierpliowość i worek piniendzy to

> możesz sobie kupać. A jak chcesz pojeździc schoć jeden sezon bez przygód to broń cie Panie od

> tego dziadostwa...

Zdam relację z eksploatacji i awaryjności mojego Kymco Agility RS i porównamy ok.gif

> Tyle mam do powiedzenia na temat chinskich skuterów.

Uf- a już myślałem, że faktycznie piszesz o Kymco wazniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle mam do powiedzenia na temat chinskich skuterów.

Kymco to Tajwan zlosnik.gif

Ja zdecydowany byłem do dzisiejszego popołudnia na Kymco. Z tym, że odkładamy zakup do wiosny, wtedy będziemy szukać czegoś w przystępnej cenie. Ale, ale...wpadł mi dziś do głowy szatański trochę pomysł zlosnik.gif

Skoro mój syn sam jeszcze nie pojedzie na skuterze (6 lat zlosnik.gif), i na razie jeździlibyśmy razem na wycieczki, przejażdżki, to może poszukać czegoś z większym silnikiem i większych rozmiarów devil.gif. Prawo jazdy kat A posiadam ok.gif

Dopóki syn nie pojedzie samodzielnie na 50ccm, jeździlibyśmy dużym skutem, potem, czyli za jakieś 2-3 lata wymienił bym dużego na małą 50. Tyle tylko, że przy większych skuterach pewnie wchodzi w grę tylko używka (za te 3-4 kpln) hmm.gif.

popatrzę sobie w wolnej chwili w ogłoszenia i pomyślę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Pracowalem w salonie Z chińskimi wynalazkami i powiem czy to

czy

> KYMCo, i czy to bedzie 2T czy 4T to powiem wprost, jak masz cierpliowość i worek piniendzy to

> możesz sobie kupać. A jak chcesz pojeździc schoć jeden sezon bez przygód to broń cie Panie od

> tego dziadostwa. Oczywiście sie trafiają pancerne sztuki ale od pewnego czasu wlalsnie ze

> wzrostem napływu tych wynalazków i momentalny spadek cen jakiego kolwiek z tych chińczyków, bo

> spadla strasznie ich sprzedaż , mozemy równiez zauważyć wprost proporcjonalnie spadająca

> jakość produkowanych teraz skuterów. Nie które z firm strach sprzedawać bo sie rozlatuja

> jeszcze przed sprzedaniem, A co potem sie dzieje jak to pojedzie chodźby 300 kilometrów to po

> prostu katastrofa.

> Pozdrawiam MuleZ

> Tyle mam do powiedzenia na temat chinskich skuterów.

Ta jasne i ten chlam Kymco świetnie sprzedaje sie u niemczaków. Ja nie pracowaem w salonie ale miałem doczynienia z tymi skuterami i nie są na jednym poziomie:

1 Kymco

2 Keewey

3 Kingway

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Pracowalem w salonie Z chińskimi wynalazkami i powiem czy to kingway , czy keewey, czy

> KYMCo, i czy to bedzie 2T czy 4T to powiem wprost, jak masz cierpliowość i worek piniendzy to

> możesz sobie kupać.

Pracowales u Pilarskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Sorki że wtrące ale kazdy co ma w ofercie czajna ingineri to i Kymco bedzie w ofercie bo daleko nie odstaje. No chyba że nie weszli z jakiś powodów przedstawiciele firmy Kymco ze sklepem. Ale przwaznie każdy ma dostęp. A jeżeli chodzi o wyprzedaże to róznie bywa ale najczęsciej w lutym bym szukał bo to najbardziej załamujacy miesiąc dla kazdej z branż handlowych. Poprostu nedzia jest w tym miesiącu. I u mnie na salonie także w lutym były najlepsze ceny ale jak wcześniej wspomiałem to zależy od Szefunia.

Pozdrawiam MuleZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pracowales u Pilarskiego?

Nie nie pracowałem i nawet jak by ten kolo chciał zebym dla niego pracował to go nie stac na mnie. Proste zlosnik.gif. Pilar...... sosował od wieków tak zwaną wersje zarobku - "NA WYDRE"

czyli zakup po taniosci a sprzedaż i obsługa czy tez serwis na poziomie oplakanym. Ale nigdy nie wnikałem bo jak kazdy chwalił swoje , I ja tez sie rozczrowałem. Dlatego pisze prosto z mostu jak za kulis tego dziadostwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś poczytal troszeczke i bys poserwisował kazdego z nich zauważyl bys ze tylko nie które elementy sa jakoacią troszeczke lepsze. Firma Kingway już nawet nie istnieje bo upadła a to pech. Keeway jeszcze jest ale ciekawe jak długo z tym samycm masłem wytrzyma. Kymco fakt jedna z lepszych firm ze skośnookiej dzielni, i nawet kiedys słyszelm ze nawet japonią liznięta ale to mit.

A PEUGEOT to firma jak każda inna. Biorąc pod uwagę firmy z mojego byłego serwisu to np. APRILIA jako firma stoi jako pierwsza z awaryjności. Ale nie wnikając w szczególy , byc moze to jakies błachostki. Wiem sam od siebie ze np. w RS 50 do mopdelu RS 125 najczęsciej siadaja linki prędkościomierza i obrotomierza i to jest moim zdaniem wada fabryczna. Się poprstu ukrecają. Ale cuż to maszyna i ma sie prawo roz........ zlosnik.gif

Ale jak znam serwisy to liczony jest każdy problem czasami zwiazany z wymianą świecy czy też czyszczeniam gaźnika co ja np. nie zaliczam do USTERKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEżeli miał bym wybierac między 2T czy też 4T z tych wynalazków to moje 3 letnie doswiadczenie zawsze bedzie obstawać za 4T i niech mnie ktoś skarci ale to 4T mimo innej troszke technologi silnika jest mniej według mniej problematyczne ale od razu przypomnę że nie zawsze, to są maszyny i nikt w nich nie siedzi. I zawsze mozę sie stac jakaś głupota . Plus jest taki ze mało palą i jak ktos powie ze jes problem z nimi to ja powiem ze problemy sa takie same. Fakt 2T ma większy moment obrotowy i zawsze bedzie generował lepszą moc ale spalanie przy złym podkręceniu czy też nawet seryjne ustawienie jest dosć wyzsze od 4T ,a czasami nawet znaczne. Głupota jest zakup skutera który bedzie palił jak mały fiat cc 700 bo to niema sensu. A czasami 2T daje nam własnie takie wykresy spalania. 4T wiadomo mniej wpierdziela ale czasami nawyzywane ze awaryje bo sie gaźnik zapchnął , a to dlaczego ??Bo Znając nasze polskie drogi i widząc że nie kazde sa super czyste drogi to wiadomo brud sie wnosi ,a ze filtr nisko sobie wisi i powiewa czasami to załapie paprocha i skuteras stoi. Zabieg zapobiegawszy na drodze max 10 minut i jedzie dalej. Przy 2T własciwie podobna sytuacja ale tam jest jeszcze przecież dozownik i sprawa nie jest już tak prosta. Ale tez do opanowania ale w innymterminie. Nie ważne. Moc teraźniejszych skuterków 4T czy 2T jest podobna. Zwłaszcza Motorro niby żadna tam firma ale wiem z wałsnego doświadczenia że nie wiem jaki tam SKUTER SUPER KYMCO, a bedzie mial problem z pod świateł z np. Motorro POLLY. Co to ma za silnik 2T to nie wiem ale ma kopa, oczywisie odpowiednio pali. Tak samo Zumico IGNIS kop fajny , spalanie do pupy. Wiekszość jest blokowana modułowo i zdaża sie nawet ze mimo blokady to i tak czasami jedzie powyzej duzej nowrmy. Firma ROMET to firma która sprzedała logo za bzdurną kaske chińczykam i teraz ją na swoją korzyść sprzedaje bo wiadomo mamy sentyment do tej marki. I widac wiele modeli podobnych do np ZIPP. Jak dla mnie to jedzie z Chin z jednego garazu tylko z w innych kolorach i innym napisem.

I nadal bedę przy zdaniu TYLE MAM DO POWIEDZENIA NA TEMAT CHIŃSKICH SKUTERÓW zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie się z Tobą zgodzę, ale w Polsce zarobki nie są najwyższe i kupując skuter/motorower dla syna/córki staramy się dopasować potrzeby do możliwości. Skutery nie robią takich przebiegów jak samochody/ motocykle. Możemy sobie tutaj pozwolić na zakup nowego sprzętu nie markowego z gwarancją za rozsądne pieniądze. W moim przypadku skuter jest przejściem z poruszania się mojego syna komunikacją miejską w prowadzenie własnego motocykla. Ma 16 lat i za 2 lata zrobi prawko i będzie się czaił na coś większego. Wtedy będziemy myśleć o markowej używce. Teraz ma nauczyć się jeździć po naszych sciana.gif świetnych drogach.

Oglądaliśmy także Rometa Zetkę i GB Street'a- super wyglądają, ale... one nie jeżdżą. Są zbyt słabe. Pozostał więc skuter. Wybraliśmy mniejsze zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie się z Tobą zgodzę, ale w Polsce zarobki nie są najwyższe i kupując skuter/motorower dla

> syna/córki staramy się dopasować potrzeby do możliwości. Skutery nie robią takich przebiegów

> jak samochody/ motocykle. Możemy sobie tutaj pozwolić na zakup nowego sprzętu nie markowego z

> gwarancją za rozsądne pieniądze. W moim przypadku skuter jest przejściem z poruszania się

> mojego syna komunikacją miejską w prowadzenie własnego motocykla. Ma 16 lat i za 2 lata zrobi

> prawko i będzie się czaił na coś większego. Wtedy będziemy myśleć o markowej używce. Teraz ma

> nauczyć się jeździć po naszych świetnych drogach.

> Oglądaliśmy także Rometa Zetkę i GB Street'a- super wyglądają, ale... one nie jeżdżą. Są zbyt

> słabe. Pozostał więc skuter. Wybraliśmy mniejsze zło.

Jezeli syn ma sie nauczyc bycia motocklistą to jak najbardziej polecam GB STREET, BENZER SHAFT, BENZER ASTON 50, to sa maszyny chińskie ale robione własnie pod kątem młodych motocyklistów wiec nauczą. Siniki podobne oczywście. ASTON to nowa michina i Panie radził bym poczekac zanim minie okres dzieciństwa bo wiadomo coś nowegoto wiele problemów zanim to dopieszczą ale fajna 50ccm w 4T i 4 biegi z cylinderkiem pionwowym, chodź ja lubie te poziome stare bo one jaokos nie robią problemu, a machina praktycznie mocowo ta sama. Awaryjnośc to przede wszystkim ( ZEBATKI , ŁAŃCUCH , WACHACZ TYLNI- tulejki . Słabe strasznie jak z waty, Ale za Kwote 3500pln masz no powiedzmy motorek i to każdy z nich przynajmniej takie ceny bylu u mnie na salonie.. Wiadomo nie jedzie jak CBR ale jedzie i nauczy, wszystko jest na wieszku, co do SKUTER maszyny to zrobi z kierowcy najwyżej rowerzyste bo jak dla mnie to rower ma więcej skompliokowany proces prowadzenia jak skuter. A wiadomo jak to w polsce wszystko idzie podkręcic żeby latało lepiej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.