Skocz do zawartości

Policyjna Delta:


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

> A tu pierdo***** o plamce na wydechu.

> Płakać się chce.

plamce na wydechu? hahaha.gif

wydech to jest cały skorodowany, a plamy rdzy to są na końcówkach, które w innych samochodach nawet po kilku latach mają zero rdzy... a tu po roku.

zresztą tak jak pisałem, ta rdza na wydechu to nie jest jedyny problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rdza na tłumiku to faktycznie objaw sypania się

czy to tyczy się tylko tłumika?

Quote:

kilka przypadków z rocznej delty:

- połacie malowanego na srebrno plastiku na konsoli środkowej są już całe porysowane i wyglądają fatalnie

- gałka zmiany biegów również ma plastik który udaje aluminium - w tych miejscach gdzie się ją trzyma srebrna farba całkiem się wytarła i jest biało

- montaż nawigacji jest straszny - dookoła wystaje jakaś gąbka

- okolice obu zderzaków i reflektorów fatalnie spasowane, są takie miejsca że palec wchodzi. przy tylnym zderzaku jest plastik który zasłania dziurę między zderzakiem a karoserią - z jednej strony jest dziura taka, że śrubokręt może wpaść. plastik ten jest docinany nożyczkami (!!!, szkoda że nie zrobiłem zdjęcia)

- blacha tylnej klapy, od środka, jest na górnej krawędzi miejscami niezagięta, ostre krawędzie o które możnaby się pokaleczyć (pierwszy raz widzę coś tak niedbale zrobionego!)

- jeden reflektor jest luzem - odkręciły się śruby które go mocują (w rocznym aucie!)

- chyba puściło któreś mocowanie tłumika, całość wisi

- delta nie lubi deszczu i myjni - po jednej z wizyt na myjni ręcznej głośniki w lewych drzwiach zaczęły pierdzieć, chyba woda wlała się do złącza między karoserią a drzwiami!

- radio/nawigacja potrafi się zawiesić na godzinkę czy dwie, wyświetlając na ekranie coś takiego:

Ogólnie auto sprawia wrażenie bardzo niedbale złożonego, wiele rozwiązań jest nieprzemyślanych lub niewygodnych (na przykład obsługa tempomatu, nawigacji, czy takie sprawy jak chromowane ramki nawiewów, które w słoneczny dzień odbijają się centralnie w lusterkach wstecznych i bardzo przeszkadzają!). Jakość materiałów to kontrasty - bardzo ładnie wykończone drzwi, czy fotele na tle fatalnych srebrnych plastików, czy takich kwiatków jak mocowanie pasa do podłogi poprzez nieosłonięty, 20 centymetrowy pręt (!!!) wystający z podłogi. Albo kawał jakiegoś czarnego styropianu straszący zza atrapy chłodnicy, widać go już z 2 metrów.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak wyglądają podzespoły?

> połowa nadaje się do wymiany?

Nie zauważyłem niczego bardzo niepojącego - silnik pracuje jak należy, spalanie w normie; zawiesznie nie jest wytłuczone (cośtam słychać na dużych dziurach, ale delikatnie), hamulce też w normie, jedyne co mi się nie podoba, to mocno hacząca trójka, ale może da się to jakoś wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupujesz BMW M6, po roku rozpada się tylny most i musisz go wymienić na własny koszt, to dopiero

> obraz nędzy i rozpaczy.

Myślałem, że to watek o Lanciach, a nie BMW

> Ale o tym nikt jakoś na forum nie pisze.

A ktoś ma na forum M6? nie wiem, czy na ulicy widziałem zlosnik.gif

> A tu pierdo***** o plamce na wydechu.

> Płakać się chce.

Ja bym płakał, gdyby to moja ta Lancia była facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem, że to watek o Lanciach, a nie BMW

Napisałem to dla kontrastu, po prostu mój kolega miał i znam jego przygody z tym autem. O wiele droższe auta maja większe wpadki, a tu ludzie spuszczają się nad bzdurami.

> A ktoś ma na forum M6? nie wiem, czy na ulicy widziałem

A dla ciebie forum to wszystko. Przykro mi niezmiernie, inni mają jeszcze realne życie.

> Ja bym płakał, gdyby to moja ta Lancia była

Chyba nad sobą. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co, według Ciebie to normalne, że spod krawędzi nawigacji wystaje prawie pół centymetra

> gąbki-pianki "wygłuszającej" ?

Sama z siebie wylazła? Jedź do ASO, przy okazji zetrą ci ten nalot rdzy na tłumiku facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co, według Ciebie to normalne, że spod krawędzi nawigacji wystaje prawie pół centymetra

> gąbki-pianki "wygłuszającej" ?

Mnie zastanawia, dlacezgo Fiat kompletnie nie przyklada wagi do wykonania lancii. Wyraznei widac, ze to jedna z tych rzeczy ktora klientow najbardziej "odpycha". Czasami wydaje mi sie, ze na sile probuja doprowadzic ta marke do calkowitego upadku i znikniecia z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie zastanawia, dlacezgo Fiat kompletnie nie przyklada wagi do wykonania lancii. Wyraznei widac,

> ze to jedna z tych rzeczy ktora klientow najbardziej "odpycha". Czasami wydaje mi sie, ze na

> sile probuja doprowadzic ta marke do calkowitego upadku i znikniecia z rynku.

Wychodzi na to, że postawili na design i nic poza tym.

Samym wyglądem samochodów rynku nie podbiją. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym dizajnem to też nie jest tak różowo... delta ma mnóstwo fajnych detali, ale żeby ją dobrze

> sfotografować w całości, to trzeba się trochę napocić ...

To fakt. Na niektórych zdjęciach wygląda fatalnie. Po dogłębnej analizie jest jednak piękna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem to dla kontrastu, po prostu mój kolega miał i znam jego przygody z tym autem. O wiele

> droższe auta maja większe wpadki, a tu ludzie spuszczają się nad bzdurami.

A co mnie użytkownika np. Lanci obchodzi, że ktoś z BMW ma wieksze problemy hahaha.gif

> A dla ciebie forum to wszystko. Przykro mi niezmiernie, inni mają jeszcze realne życie.

Mi nie jest przykro, zajmij się swoim życiem zlosnik.gif

> Chyba nad sobą.

Nad tobą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co jest grane, Lancia, Alfa marki niby premium a jak patrzę to większa tragedia niż w

> fiacie

Kiedyś się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że chyba bierze się to stąd, że popularne Fiaty składają w dużych ilościach, więc po iluś tam egzemplarzach dochodzą do jako-takiej wprawy i rutyny. rotfl.gif W salonie kupiłem dwie Alfy, obydwie wymagały całkiem pokaźnej liczby poprawek po fabryce, zanim zaczęły nadawać się do użytku (wliczając w to problemy tego kalibru jak np. usunięcie poniewierających się luzem elementów pod podszybiem pochodzących nie z tego auta zlosnik.gif, uszczelnienie układu chłodniczego, itp.) - porównując to np. do Punto czy Stilo faktycznie wyglądało to dużo gorzej. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W salonie kupiłem dwie Alfy, obydwie wymagały całkiem pokaźnej liczby

> poprawek po fabryce, zanim zaczęły nadawać się do użytku (wliczając w to problemy tego kalibru

> jak np. usunięcie poniewierających się luzem elementów pod podszybiem pochodzących nie z tego

> auta , uszczelnienie układu chłodniczego, itp.) - porównując to np. do Punto czy Stilo

> faktycznie wyglądało to dużo gorzej.

U nas w 147 wyszły dość poważne sprawy po wyjechaniu z salonu - np. zamontowany pasek rozrządu z takim nadlewem, że powodował wibracje całego nadwozia (jak to przeszło kontrolę jakości?!) i jakieś niedokręcone śruby przy wahaczach sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że chyba bierze się to stąd, że popularne

> Fiaty składają w dużych ilościach, więc po iluś tam egzemplarzach dochodzą do jako-takiej

> wprawy i rutyny. W salonie kupiłem dwie Alfy, obydwie wymagały całkiem pokaźnej liczby

> poprawek po fabryce, zanim zaczęły nadawać się do użytku (wliczając w to problemy tego kalibru

> jak np. usunięcie poniewierających się luzem elementów pod podszybiem pochodzących nie z tego

> auta , uszczelnienie układu chłodniczego, itp.) - porównując to np. do Punto czy Stilo

> faktycznie wyglądało to dużo gorzej.

Przypomina to realia ale PRL-u i odbieranie auta z FSO pod koniec lat 80'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.