Skocz do zawartości

Wymina skrzyni z automatu na manual


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie . Mam na oku 406 Coupe, wszystko pasuje oprócz tego że auto jest w automacie a ja preferuje manual. Przekładka na ręczną skrzynię to oczywiście pedały, półosie, skrzynia, jakiesś tam linki, drązekk zmainy biegów. Ciekaw jestem jakby to chodziło, czy silnik normalnie zaadoptowałby się do nowej skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jak w temacie . Mam na oku 406 Coupe, wszystko pasuje oprócz tego że auto jest w automacie a

> ja preferuje manual. Przekładka na ręczną skrzynię to oczywiście pedały, półosie, skrzynia,

> jakiesś tam linki, drązekk zmainy biegów. Ciekaw jestem jakby to chodziło, czy silnik

> normalnie zaadoptowałby się do nowej skrzyni ?

Powiedz kolego, jaki silnik, i jaka skrzynia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jak w temacie . Mam na oku 406 Coupe, wszystko pasuje oprócz tego że auto jest w automacie a

> ja preferuje manual. Przekładka na ręczną skrzynię to oczywiście pedały, półosie, skrzynia,

> jakiesś tam linki, drązekk zmainy biegów. Ciekaw jestem jakby to chodziło, czy silnik

> normalnie zaadoptowałby się do nowej skrzyni ?

możliwe że ECU do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przekładka na ręczną skrzynię to oczywiście pedały, półosie, skrzynia,

> jakiesś tam linki, drązekk zmainy biegów.

W niektórych autach może to być jeszcze np. stacyjka, zegary, ECU, itp., itd. - czasem tych różnic jest na prawdę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jak w temacie . Mam na oku 406 Coupe, wszystko pasuje oprócz tego że auto jest w automacie a

> ja preferuje manual. Przekładka na ręczną skrzynię to oczywiście pedały, półosie, skrzynia,

> jakiesś tam linki, drązekk zmainy biegów. Ciekaw jestem jakby to chodziło, czy silnik

> normalnie zaadoptowałby się do nowej skrzyni ?

czy r4 czy v6 montują toto do małych peżocikó więc da się wywalić automat i wsadzić manual ale koszty spore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jak w temacie . Mam na oku 406 Coupe, wszystko pasuje oprócz tego że auto jest w automacie a

> ja preferuje manual. Przekładka na ręczną skrzynię to oczywiście pedały, półosie, skrzynia,

> jakiesś tam linki, drązekk zmainy biegów. Ciekaw jestem jakby to chodziło, czy silnik

> normalnie zaadoptowałby się do nowej skrzyni ?

Poszukaj manuala - IMO szkoda zachodu, bo będzie to rzeźba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat w XM, jeśli ta 406 jest z silnikiem 2.9 V6 ES9J4 i automatem 4hp20 to oczywiście z manualem występowały te silniki.

Ale przeróbka przynajmniej w XM i Xanti to rzeźba i spore koszty.

W 406 myśle że też rzeźba ale koszty mniejsze ze względu na większą dostępność części.Częściej występowały 406 w manualu.

Przykładowy poradnik w przypadku wymiany skrzyni w Xanti KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie moze a na pewno. Chyba, ze ma banki pod auto i manual w >jednym, wtedy tylko do przestrojenia.

Dokładnie o tym myślałem. Kolega w Hondzie przerabiał kompa po swapie. Silnik był z automatu, spięty po swapie z manualem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czym się różni ECU od manuala i automatu ??

> przecież to są dwa osobne kompy.

> brat przerobił sobie galaxego i nic poza mechaniką nie musiał dłubać

Nie mam pojecia czym sie roznia. Byc moze akurat w tym przypadku niczym. Wiem, ze chocby w Hondach trzeba miec tez komp z manuala.

Galaxy jest blizniacza konstrukcja z Sharanem a wiele kompow VW ma po prostu dwa (lub trzy) banki, w zwiazku z czym nic nie trzeba przekladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czym się różni ECU od manuala i automatu ??

> przecież to są dwa osobne kompy.

> brat przerobił sobie galaxego i nic poza mechaniką nie musiał dłubać

nie we wszystkich autach ...

znajomy w serwisie miał kłopot z komputerem w maździe i podstawiliśmy od mojej manuala do automata ... i komp nie ogarniał ... gasił silnik po wciśnięciu hamulca na D skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.