Skocz do zawartości

TurbogaugeIII - czy jest sens sprowadzić


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

> Z silnikiem benzynowym IMO powinno.

> Z dieslem, nie koniecznie.

a możesz wyjaśnić tę kwestię?

W instrukcji TG jest napisane , że rodzaj paliwa ustawiany w setupie ma wpływ tylko na dokładnośc obliczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a możesz wyjaśnić tę kwestię?

> W instrukcji TG jest napisane , że rodzaj paliwa ustawiany w setupie ma wpływ tylko na dokładnośc

> obliczeń

Auta z silnikiem benzynowym miały obowiązek obsługiwać protokół ODB II kilka lat wcześniej, niż samochody z silnikami diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Oto odpowiedź Chińczyków:

"Działa ze wszystkimi autami z USA od 1996, system OBD został wprowadzony w Europie od 2002 (benzyna) i od 2004 (diesel)"

Z tymi starszymi modelami to może spróbują podesłać odpowiedni soft

Ale sami widzicie - niedopowiedzenia to nie tylko polska specjalność zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak. Oto odpowiedź Chińczyków:

> "Działa ze wszystkimi autami z USA od 1996, system OBD został wprowadzony w Europie od 2002

> (benzyna) i od 2004 (diesel)"

Mój diesel z 2003 porozumiewa się z urządzeniem bez problemu.

> Ale sami widzicie - niedopowiedzenia to nie tylko polska specjalność

Hola, hola... wszystkie te informacje są wyraźnie podane na ich stronie internetowej. Wystarczy wejść i poczytać Support.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak. Oto odpowiedź Chińczyków:

> "Działa ze wszystkimi autami z USA od 1996, system OBD został wprowadzony w Europie od 2002

> (benzyna) i od 2004 (diesel)"

> Z tymi starszymi modelami to może spróbują podesłać odpowiedni soft

> Ale sami widzicie - niedopowiedzenia to nie tylko polska specjalność

A koledzy mieliby możliwość sprawdzić czy to działa w alfie 156 do 2000 roku? Do słów "powinno działać" nie jestem w 100% przekonany zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Twój samochód ma gniazdo OBD II?

Bo Chinole napisali że nie ma zlosnik.gif

Przysłali też jakąś aktualizację softu do TGIII

Wrzuciłem tu http://www.sendspace.pl/file/016336ca106524848c6c08f

Ale nie odpowiadam za ten plik, nawet sam go jeszcze nie próbowałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że Twój samochód ma gniazdo OBD II?

> Bo Chinole napisali że nie ma

> Przysłali też jakąś aktualizację softu do TGIII

> Wrzuciłem tu http://www.sendspace.pl/file/016336ca106524848c6c08f

> Ale nie odpowiadam za ten plik, nawet sam go jeszcze nie próbowałem

można się jeszcze załapać na to urządzonko ?

jak to się sprawdzi przy LPG ? testował ktoś ?

faktycznie kasuje błędy silnika ? przy LPG to istotna sprawa hehe

i ostatnie pytanie, jest może coś prostszego, mnie w sumie wystarczył by sam komp (spalnie itp) hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można się jeszcze załapać na to urządzonko ?

Jasne

> jak to się sprawdzi przy LPG ? testował ktoś ?

> faktycznie kasuje błędy silnika ? przy LPG to istotna sprawa hehe

> i ostatnie pytanie, jest może coś prostszego, mnie w sumie wystarczył by sam komp (spalnie itp)

Moze spytaj na kąciku gazowym smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to się sprawdzi przy LPG ? testował ktoś ?

IMO testować nie ma potrzeby. Podmieniają kompa w aucie przy dokładce LPG? Wszystkie zasadnicze czujniki w aucie pozostają.

> faktycznie kasuje błędy silnika ? przy LPG to istotna sprawa hehe

Faktycznie. Dla tej jednej funkcji Odczyt/Kasowanie błędów warto mieć to urządzonko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO testować nie ma potrzeby. Podmieniają kompa w aucie przy dokładce LPG? Wszystkie zasadnicze

> czujniki w aucie pozostają.

ok.gif

pytanie jak z kalibracją, bo jeśli ma pokazywać zafałszowane wyniki (a tak jest z kompami fabrycznymi)

to trochę bez sensu hmm.gif

chyba nikt nie używa jeszcze w aucie z LPG hmm.gif

> Faktycznie. Dla tej jednej funkcji Odczyt/Kasowanie błędów warto mieć to urządzonko.

mnie na razie nie było potrzebne, owszem czek wyskoczył, ale i tak wtedy trzeba jechać zrobić korektę ostawień LPG wink.gif

ale warto wiedzieć co się dzieje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie jak z kalibracją, bo jeśli ma pokazywać zafałszowane wyniki (a tak jest z kompami

> fabrycznymi) to trochę bez sensu

Co masz na myśli? Które dane zafałszowuje?

Jest możliwość korekty pewnych wielkoś∑ci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pokazuje spalanie na noPB a jak wiadomo spalanie na LPG jest ciut wyższe

To możesz skorygować zarówno w kompie auta (Ford) jak i na TG.

Jak mi komp wskazywał zbyt oszczędne spalanie, to zrobiłem korektę +8% , potem poprawka na +7% i teraz pokazuje w punkt.

Operacja wniesienia poprawki w MK1 to czas ok. 10-15 sekund.

Pojęcia nie mam jak to jest z LPG. Skąd TG ma wiedzieć ile jest gazu w zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że Twój samochód ma gniazdo OBD II?

> Bo Chinole napisali że nie ma

Tak ma, na pewno mam identyczne gniazdo u siebie jak w passacie w którym sprawdzałeś.

> Przysłali też jakąś aktualizację softu do TGIII

> Wrzuciłem tu http://www.sendspace.pl/file/016336ca106524848c6c08f

> Ale nie odpowiadam za ten plik, nawet sam go jeszcze nie próbowałem

Zaczekam co napisze graf czy u niego w 98 działa, jeśli u niego będzie działał to wyjdzie na to że z moim ewidentnie coś jest nie tak.

A tak z ciekawości podświetlanie włącza się wam od razu po podłączeniu do gniazda czy dopiero po połączeniu z komputerem samochodowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak z ciekawości - jak benzyna nie jest spalana to skąd są informacje o spalaniu? pomiar napięcia

> na wytrysku?

cały układ pracuje tak jak na benie, tyle że sterownik LPG odcina same wtryskiwacze benzynowe, "obrabia" sygnał i przesyła do wtrysków LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ma, na pewno mam identyczne gniazdo u siebie jak w passacie w którym sprawdzałeś.

to Chinczycy coś kręcą zlosnik.gif

> Zaczekam co napisze graf czy u niego w 98 działa, jeśli u niego będzie działał to wyjdzie na to że

> z moim ewidentnie coś jest nie tak.

No tak; szkoda że nie dali jakiego softu aby podłączyć do PC i sprawdzić

> A tak z ciekawości podświetlanie włącza się wam od razu po podłączeniu do gniazda czy dopiero po

> połączeniu z komputerem samochodowym ?

właśnie to zalezy od samochodu - u mnie w Kia od razu, a w Passacie dopiero po właczeniu zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ma, na pewno mam identyczne gniazdo u siebie jak w passacie w którym sprawdzałeś.

> Zaczekam co napisze graf czy u niego w 98 działa, jeśli u niego będzie działał to wyjdzie na to że

> z moim ewidentnie coś jest nie tak.

To już dzisiaj smile.gif

> A tak z ciekawości podświetlanie włącza się wam od razu po podłączeniu do gniazda czy dopiero po

> połączeniu z komputerem samochodowym ?

U mnie od razu. Jeśli stacyjka nie jest w pozycji 'praca' to łączy się, łączy i na końcu wywala ERROR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przysłali też jakąś aktualizację softu do TGIII

> Wrzuciłem tu http://www.sendspace.pl/file/016336ca106524848c6c08f

> Ale nie odpowiadam za ten plik, nawet sam go jeszcze nie próbowałem

Aktualizacja dokonana, reset TG i działa. Na pierwszy rzut oka nic nie widzę nowego, ale nie mam teraz czasu się przyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawości podświetlanie włącza się wam od razu po podłączeniu do gniazda czy dopiero po

> połączeniu z komputerem samochodowym ?

U mnie i w Yarisie Sedan podświetlenie świeci od razu, ale żeby komputerek zaczął funkcjonować trzeba włączyć silnik, inaczej się nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualizacja dokonana, reset TG i działa. Na pierwszy rzut oka nic nie widzę nowego, ale nie mam

> teraz czasu się przyglądać.

może ta aktualizacja to to samo co było? zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

W kazdym razie mamy soft jak by co. Ja kiedyś zrobiłem "aktualizację" w telefonie, tzn. wgrałem jeszcze raz tę wersję softu co była, ale telefon zaczął lepiej działać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ma, na pewno mam identyczne gniazdo u siebie jak w passacie w którym sprawdzałeś.

> Zaczekam co napisze graf czy u niego w 98 działa, jeśli u niego będzie działał to wyjdzie na to że

> z moim ewidentnie coś jest nie tak.

VW Polo 1.4 benzyna monowtrysk, rocznik 1998, po podłączeniu TG -> ERROR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To możesz skorygować zarówno w kompie auta (Ford) jak i na TG.

> Jak mi komp wskazywał zbyt oszczędne spalanie, to zrobiłem korektę +8% , potem poprawka na +7% i

> teraz pokazuje w punkt.

ok.gif

> Pojęcia nie mam jak to jest z LPG. Skąd TG ma wiedzieć ile jest gazu w zbiorniku?

a jak jest przy benzynie ? odczytuje sam, czy trzeba robić coś przy tankowaniu - reset ?

widzę że nikt nie testował przy LPG, będę pierwszy hmm.gifzakrecony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> a jak jest przy benzynie ? odczytuje sam, czy trzeba robić coś przy tankowaniu - reset ?

> widzę że nikt nie testował przy LPG, będę pierwszy

odświeżam temat bo dostałem podłączyłem TG w fordzie i działa bez zarzutów, nawet na LPG

tzn jest problem ze wskazaniem zasięgu i ilości paliwa w baku

więc ponawiam pytanko, czy ktoś doszedł może do ręcznego wprowadzenia tankowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odświeżam temat bo dostałem podłączyłem TG w fordzie i działa bez zarzutów, nawet na LPG

> tzn jest problem ze wskazaniem zasięgu i ilości paliwa w baku

> więc ponawiam pytanko, czy ktoś doszedł może do ręcznego wprowadzenia tankowania ?

W Setupie ustawiasz wielkość zbiornika paliwa oraz rodzaj paliwa - LPG.

Przy każdym tankowaniu wpisujesz ilość zatankowanego paliwa, co powoduje wprowadzenie poprawki wskazań komputera.

Np. wg wskazań kompa powinieneś wlać 20 litrów, a wlałeś np. 22 l.

Masz wskazania... jakoś tak

--- --> ---

20 L --> 20 L

Wciskasz wielokrotnie klawisz po prawej stronie pod wskazaniami 20 L do czasu aż wskazanie zmieni się na

--- --> +10%

20L --> 22 L

W ten sposób postępujesz kilka razy, aż wskazania po wniesionych po poprawkach będą prawidłowe.

Nie potrafię powiedzieć, czy TG wyłapuje moment tankowania. Nie wiem, bo nie korzystam z tej funkcji. Mam dobrze działający komp firmowy.

Dla pewności możesz wnieść poprawki do wskazań prędkościomierza wg GPS, aby poprawić ew. odchyłki drogomierza.

Na pewno da się to wszystko ładnie dostroić.

Edit: jeśli Twoja instalacja LPG jest nowa i ma sterownik zgodny z OBDII, to pewnikiem będziesz miał możliwość sczytywania większej ilości parametrów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie dobrze, czyli towar niezgodny z opisem wg. informacji przed zamówieniem

Nie jestem niczyim adwokatem, ale gdzie jest ta niezgodność?

Napisane jest, że urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi pojazdami zgodnymi z OBD II.

A VW z tamtych lat nie jest zgodny. To wina auta nie urządzenia.

Ta sama firma ma na swojej stronie internetowej urządzeni diagnostyki samochodów ze stajni VAG.

Trudno mieć pretensje do garbatego, że ma proste dzieci. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż widocznie źle zinterpretowałem opis samochodów z pierwszej strony, a nikt tego dokładniej nie wyjaśnił.

Dopiero teraz znalazłem sobie informację:

Quote:

OBDII i EOBD – jest to standard systemu diagnostyki pokładowej stosowanej w samochodach osobowych. Samochody sprzedawane w Europie są wyposażone w w/w systemy:

z silnikami benzynowymi od 01.01.2001

z silnikami diesla od 01.01.2004

w Polsce od 01.01.2002 .

Samochody sprzedawane w USA mają standardy OBDII EPA lub OBDII CARB już od 01.01.1996r.


I to już chyba w 100% tłumaczy z którymi samochodami będzie działac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawości: jak zamontowałeś TG? W necie jest sporo róznych opcji, np. taka, ale w Polsce

> raczej ze zrozumiałych względów odpada

dlaczego ?

u mnie na podszybiu jest element na wcisk który prawie cały kabel zamaskował

TB przykleiłem na rzepie do blaszki inpost'u i też na wcisk pod ten element

tak to mniej więcej wygląda ok.gif

284842418-DSC02608_tg.JPG

demontaż minutka

kilka uwag - bardzo jasne podświetlenie w nocy, nie wiem czy na dłuższej trasie nie będzie przeszkadzał

ciut wolno zbiera dane, tzn np spalanie chwilowe, prędkość itp przy gwałtownych zmianach nie wydala (mam ustawione normal)

no i niestety przy gazie, wszelkie dane dotyczące ilości paliwa są bezużyteczne, bo pokazuje ... nie wiem co hehe.gif

cały czas mam zasięg ok 270km, a paliwa w zbiorniku jest ok 1/4 czyli jakieś 16-20L hmm.gif

nie mogę namierzyć wskazania sondy lambda, teoretycznie powinny to być parametry B i faktycznie na B11 i B21 mam wynik, ale ni jak nie mogę go zinterpretować

jeden to coś kole 50 (od 46-52), drugi to cały czas 99,6 hmm.gif

nie za bardzo wiem jak to odczytać

post-33658-14352512172529_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego ?

bo były przypadki włamów do aut, które miały uchwyt do nawigacji na szybie, więc najprawdopodobniej navi "powinna" być w schowku frown.gif

> u mnie na podszybiu jest element na wcisk który prawie cały kabel zamaskował

> TB przykleiłem na rzepie do blaszki inpost'u i też na wcisk pod ten element

Znaczy taśmą rzepową samoprzylepną? Z moich doświadczeń wynika, że jak się auto w słońcu nagrzeje to ten klej lubi puszczać

Za jasne podświetlenie w nocy? trochę kupa; może zakładaj jakąś szybkie?

BTW a co to jest na lewo od wajchy biegów? termometr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo były przypadki włamów do aut, które miały uchwyt do nawigacji na szybie, więc najprawdopodobniej

> navi "powinna" być w schowku

ja mam uchwyt na tel i navi na stałe icon_eek.gif

a navi nie woże w aucie, a tel noszę ze sobą 270751858-jezyk.gif

szkoda szyby

> Znaczy taśmą rzepową samoprzylepną? Z moich doświadczeń wynika, że jak się auto w słońcu nagrzeje

> to ten klej lubi puszczać

a jak inaczej ? nie ma otworów montażowych hmm.gif

zobaczymy, na razie się trzyma

u mnie jest podparty z dwóch stron - leży na desce, a z tyłu jest blaszka - przy naciskaniu daje podparcie

może utrzyma ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak inaczej ? nie ma otworów montażowych

> zobaczymy, na razie się trzyma

> u mnie jest podparty z dwóch stron - leży na desce, a z tyłu jest blaszka - przy naciskaniu daje

> podparcie

> może utrzyma

zobacz tutaj

Ten uchwyt (Angle Bracket) to w Ameryce ktos sprzedaje za bodajże 10 USD. U nas pozostaje tylko blacha 0,5mm i majsterkowanie. No chyba że olewasz gwarancję, rozkręcasz TG i w tylnej ściance wiercisz otwory pod śrubki M3. Ewentualnie zakłądasz n TG obejmy z 2 opasek kablowych (trytytek), ale to już wyglada tak sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zobacz tutaj

> Ten uchwyt (Angle Bracket) to w Ameryce ktos sprzedaje za bodajże 10 USD. U nas pozostaje tylko

> blacha 0,5mm i majsterkowanie. No chyba że olewasz gwarancję, rozkręcasz TG i w tylnej ściance

> wiercisz otwory pod śrubki M3. Ewentualnie zakłądasz n TG obejmy z 2 opasek kablowych

> (trytytek), ale to już wyglada tak sobie

może utrzyma się na rzepie, była tam taśma 3M więc nie jakieś byle co

kiedyś miałem uchwyt do tel przyklejony i dwa lata się trzymał, więc bądźmy dobrej myśli grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może utrzyma się na rzepie, była tam taśma 3M więc nie jakieś byle co

> kiedyś miałem uchwyt do tel przyklejony i dwa lata się trzymał, więc bądźmy dobrej myśli

może i tak będzie smile.gif

BTW a ten rzep znaleziony w pudełku z TG nawet nie był samoprzylepny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak nie był

> był podklejony taśmą dwustronną, dociąłem na wymiar, zerwałem papierek i siedzi

widocznie u mnie ktos się pomylił przy pakowaniu zlosnik.gif

poza tym chińska tasma samoprzylepna a 3M to pewnie jest różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby dokupić taką obudowę od opla corsy, jak tutaj

http://allegro.pl/opel-corsa-b-zegarek-termometr-i1523548513.html

i wstawić TG zamiast zegarka? Chyba lepiej by wyglądało i bezpieczniej. Ciekawe czy taką obudowę mozna gdzieś dorwać nową i bez zegarka hmm.gif Ewentualnie 3 światło stop od Daewoo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem że to chyba nie miejsce na to ale gdyby ktoś chciał jeszcze kupic to chętnie odsprzedam swój

> egzemplarz, oczywiście z jakimś rabatem.

Wystaw na Allegro z licytacją, powiedzmy od 300 PLN smile.gif

Napisz że zmieniłes samochód na nowy i już nie potrzebujesz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, można gdzieś znaleźć jakie powinny być poszczególne paramtry mierzone przez TG ?

i ile napęcie aku, czy temp sa jasne, tak np zastanawia mnie odczyt tlenu ?

Zdj%C4%99cie0024.jpg

co oznaczają wartości B11 i B12 hmm.gif

powinny to być odczyty sondy lambda ? ale te podawane są w V, a tu niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, można gdzieś znaleźć jakie powinny być poszczególne paramtry mierzone przez TG ?

> i ile napęcie aku, czy temp sa jasne, tak np zastanawia mnie odczyt tlenu ?

> co oznaczają wartości B11 i B12

> powinny to być odczyty sondy lambda ? ale te podawane są w V, a tu

zapytanie do Chińczyków wysłane - czekamy na odpowiedź

BTW ktoś kupił TG na Allegro i nie umie ustawić sobie normalnych (metrycznych) jednostek typu litr czy kilometr facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.