Skocz do zawartości

...mały aktywny sub, który wybrac...


Slawek_Carlsson

Rekomendowane odpowiedzi

...nie ma zbyt wiele miejsca w bagażniku w Tigrze, dlatego wybór padł na dwa suby aktywne...

Blaupunkt EMB 800A

lub

Peiying py-bc300x

..ma to grać pod radiem Sony GT100

...chodzi mi tylko o troszkę więcej basu a nie profesjonalne nagłośnienie ok.gif poza tym ważna jest dla mnie ilość zajmowanego miejsca/kabli oraz możliwość szybkiego demontażu w razie potrzeby ok.gif

budżet 400 pln ok.gif

...pytanie brzmi - który z tych wdóch wybrać... hmm.gif a moze jakaś inna konkretna propozycja w podanym budżecie ?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym ważna jest

> dla mnie ilość zajmowanego miejsca/kabli oraz możliwość szybkiego demontażu w razie potrzeby

a nie lepiej przykręcić do małej zamkniętej skrzyni wzmacniacz. Kabli tyle samo a większa możliwość podmian, zmian i rozbudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...nie ma zbyt wiele miejsca w bagażniku w Tigrze, dlatego wybór padł na dwa suby aktywne...

> Blaupunkt EMB 800A

> lub

> Peiying py-bc300x

> ..ma to grać pod radiem Sony GT100

> ...chodzi mi tylko o troszkę więcej basu a nie profesjonalne nagłośnienie poza tym ważna jest

> dla mnie ilość zajmowanego miejsca/kabli oraz możliwość szybkiego demontażu w razie potrzeby

> budżet 400 pln

> ...pytanie brzmi - który z tych wdóch wybrać... a moze jakaś inna konkretna propozycja w podanym

> budżecie ??

Mam w bagazniku pierwszy z wymienionych przez Ciebie wooferow. Jak na takie malenstwo to jestem bardzo mocno zaskoczony tym co to potrafi. Sprawdza sie zarowno przy ciezkiej metalowej muzcye jak i przy typowym disco, wtedy dosc niezle trzesie samochodem, generujc przyjemny, miekki i gleboki bas. ok.gif

Edit: do opisanych przez Ciebie zastosowan Blaupunkt powinien wystarczyc, u mnie dosc mocno podbil niskie tony, a ma jeszcze rezerwe mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego wybrałeś blaupunkta ?

> też się zastanawiam nad czymś do matiza

300A byl za duzy

200A jest wsiekszy od blaupunkta.

chcialem maly woofer, glosnik 20 cm

mialem mozliwosc odsluchania zarowno magnata jak i bluapunkta w samochodzie wymiarami zblizonymi do mojego.

Blaupunkt mial glebszy, bardziej miekki bas, nie narzucajacy sie bas.

Magnat brzmial bardziej pusto/pudelkowato i cholernie sie wyibijal przed "orkiestre".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 300A byl za duzy

> 200A jest wsiekszy od blaupunkta.

> chcialem maly woofer, glosnik 20 cm

> mialem mozliwosc odsluchania zarowno magnata jak i bluapunkta w samochodzie wymiarami zblizonymi do

> mojego.

> Blaupunkt mial glebszy, bardziej miekki bas, nie narzucajacy sie bas.

> Magnat brzmial bardziej pusto/pudelkowato i cholernie sie wyibijal przed "orkiestre".

ok dzięki, nie wiem jakie masz auto i jaki bagażnik ale co byś polecił bardziej do matiza 170 litrów bagażnik

i jakie kupic kable proszę o linka z allegro najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok dzięki, nie wiem jakie masz auto i jaki bagażnik ale co byś polecił bardziej do matiza 170

> litrów bagażnik

> i jakie kupic kable proszę o linka z allegro najlepiej

auto - corolla e12 hatchback, pojemnosc bagaznika - c.a. 280 litrow.

Odsluch dokonywany byl w fabii hatchback, pojemnosc bagaznika c.a. 250 litrow.

Co do woofera, tak jak pisalem, po odsluchu wybor padl na blaupunkta.

Zasilany jest kablami o przekroju 10 mm2, na allergo cala masa do znalezienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To i ja bym się podłączył...

> Czy uważasz że ten Blaupunkt dałby radę sprawdzić się w sedanie?

> Zawsze miałem słabość do tej marki...

Przy okazji zakupu pierwsze pytanie sprzedawcy bylo "w jakim nadwozi bedzie gral ten woofer" ?

Balupunkt o ktorym mowimy wg. słów sprzedawcy, w sedanie bedzie gral tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..24 miesiace gwarancji...rozumiem ze Alpine i inne sie nie psują...

> dla zainteresowanych sprzet zainstalowany i gra bardzo przyjemnie jak za te pieniadze, powiem nawet

> ze mnie zaskoczyl...

Ale pozytywnie czy negatywnie ? zlosnik.gif

Czekamy na jakąś bardziej szczegółową recenzję icon_rolleyes.gif bo w sumie od jakiegoś czasu mam chęć na jakąś skrzynkę do kombi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale pozytywnie czy negatywnie ?

> Czekamy na jakąś bardziej szczegółową recenzję bo w sumie od jakiegoś czasu mam chęć na jakąś

> skrzynkę do kombi...

...zaskoczył mnie jak najbardziej pozytywnie...nie jestem znawcą car-audio wiec nie wiem czy bede mógł bardziej pomóc... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że te aktywne sub z opinii niektórych użytkowników naprawdę dają radę. Posiadam Pandę i brakuje niskiego tonu. Tak się zastanawiam nad Blaupunkt EMB 800A lub Magnat Active reflex 300A.

Narazie nie mam gdzie odsłuchać w Bielsku.

Zostaje mi zbieranie opinii.

Magnat ma pasmo przenoszenia już od 21Hz a Blaupunkt dopiero od 30Hz - chyba dobrze to opisałem choć nie jestem znawcą sprzętu audio.

Czekam na dalsze opinie i wrażenia z odsłuchów różnych sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.