Skocz do zawartości

Passat B5FL czy Vectra C ??


Sqbn

Rekomendowane odpowiedzi

> Czyli polecasz dokładną kopię z inną (brzydszą na dodatek ) budą? Ja wole oryginał.

Co do gustów to sie nie wypowiadam .... wink.gif

Co do kopi Hmmm należało by zadać pytanie co było pierwsze hehe.gif i ile jest w tym VC Fiata a ile Opla a ile Saba hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do gustów to sie nie wypowiadam ....

No i na tym skończmy.

> Co do kopi Hmmm należało by zadać pytanie co było pierwsze i ile jest w tym VC Fiata a ile Opla a

> ile Saba

VC była pierwsza od '02 a Croma od '05. Saab jest również kopią VC. To Saab w większości brał technologię od Opla, nie odwrotnie. W VC Fiata jest tylko silnik, a i to oczywiście nie wszystkie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto jest autorem tej konstrukcji - sam opel czy jakaś współpraca?

Sam Opel - jak napisane poniżej - silnik trwały, wadą jest pompa, regeneracja teraz to pewnie w granicach 1500zł.

> - na prawdę niezły silnik, a z benzyn to do wyboru do

> daje to radę w tak ciężkim aucie? Jak ze spalaniem?

Wersja bodaj 122KM jest w miarę ok, późniejsza wersja 140KM jest już bardzo fajna. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjemność z jazdy, odpowiadam za siebie

> Ale większą przyjemność z jazdy dałby mi Passat B5 FL żeby było

> w temacie. Vectra jest bezpłciowa no i to Opel

A Vectra nie daje? Wiadomo 1.6 jak moja to słabo, ale jest dużo ciekawszych silników. A ten ostatni argument pominę jako brak argumentów. Passat B5FL jest nijaki, moim zdaniem bardziej od Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjemność z jazdy, odpowiadam za siebie

> Ale większą przyjemność z jazdy dałby mi Passat B5 FL żeby było

> w temacie. Vectra jest bezpłciowa no i to Opel

Proszę Cię....... Jak właściciel Fiata, właściciela Fiata nie pisz "no i to Opel". crazy.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy awarie pompy wiążą się z takimi samymi kosztami jak w podobnej awarii w silnikach 2.0 DTi ?

> Jeśli tak to przecież wszyscy piszą "szukaj 1.9 CDTi a omijaj 2.0 DTi" ...

Takie same koszta.

Ale ja bym też polecał 1.9CDTI 150 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Vectra nie daje? Wiadomo 1.6 jak moja to słabo, ale jest dużo ciekawszych silników. A ten ostatni

> argument pominę jako brak argumentów. Passat B5FL jest nijaki, moim zdaniem bardziej od

> Vectry.

Passat B5FL ma piękną linię, jeśli miałby dobre wyposażenie, to auto

moich marzeń. Nie musi mieć skóry, ale nie jestem wybredny. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie robiąc OT, to taka regeneracja na ile starczy?

Na dużo więcej niż fabryczna robota.

Poprawiają wadę fabryczną.

Pod warunkiem, że zlecisz regenerację całej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie same koszta.

> Ale ja bym też polecał 1.9CDTI 150 km.

no dobra - nie ma wątpliwości, że najlepszy silnik dla Vectry C to ten Fiatowski, ale to w autach >2004 co wiąże się z dużą róznicą cenową w porównaniu z wczesniejszymi modelami.

Czy mam rozumieć: "jak Vectra to tylko z CDTi a jakn nie stać na CDTi to szukać czegoś innego?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Passat B5FL ma piękną linię, jeśli miałby dobre wyposażenie, to auto

> moich marzeń. Nie musi mieć skóry, ale nie jestem wybredny.

Gust jest jak wiadomo co, ale B5 w w ostatnich 2-3 latach potężnie się zestarzał, szczególnie tył kombi przypomina mi auta z pierwszej połowy lat 90-tych. No i nie wiem jak w Waszych stronach, ale w Wlkp obserwuję,że B5 kombi przejmuje pałeczkę od B4 jako auto robocze ekip glazurników, płytkarzy itp, jezdzą takie skundlone B5 z napisami amatorsko wykonanymi, pordzewiałymi klapami tylnymi aż żal patrzeć na to kiedyś przed laty ładne auto.

Vectra C szczególnie po liftingu jest o niebo bardziej świeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra - nie ma wątpliwości, że najlepszy silnik dla Vectry C to ten Fiatowski, ale to w autach

> Czy mam rozumieć: "jak Vectra to tylko z CDTi a jakn nie stać na CDTi to szukać czegoś

> innego?"

Według mnie lepiej dozbierać i kupić VC po liftingu.

Po lift wyleczony jest z bolączek przedlifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według mnie lepiej dozbierać i kupić VC po liftingu.

> Po lift wyleczony jest z bolączek przedlifta.

Też myślę i zbieram na VC w planach jest wlasnie silnik 1.9 150 KM, ale zas w wersji poliftowej nie podobają mi się te nowe światła.

Czy wersje przejsciowe czyli jakies roczniki 2004-2005 mialy już poprawione wady fabryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wersje przejsciowe czyli jakies roczniki 2004-2005 mialy już poprawione wady fabryczne?

Mam VC z czerwca 2005r i jest to jeszcze wersja przed lifftem, kolega ma z września 2005r i juz jest po lifcie. Generalnie fabryka czekała na lift aby poprawić swoje błedy grinser006.gif. Jak nie pasuje Ci przód VC po lifcie a chcesz mieć auto poprawione, to zmień pas przedni grinser006.gif.

P.S Poszukaj auta bez DPF-u waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma VC przedliftową z 1.9CDTI 120km. Silnik super oszczędny, średnio spokojnie mieści się w 6,5l, w trasie do 140km/h spala 5.3l. Kupił używany i na początku miał problemy z egr/dpf auto szarpało. W ASO wgrali nowe oprogramowanie do ecu (koszt 100zł) i auto śmiga jak nowe, żadnych problemów. DPF wypala sie co ok 1000km, trzeba tylko patrzeć na komputer spalania i uważać żeby przy wypalaniu filtra nie zgasić auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam VC z czerwca 2005r i jest to jeszcze wersja przed lifftem, kolega ma z września 2005r i juz

> jest po lifcie. Generalnie fabryka czekała na lift aby poprawić swoje błedy . Jak nie pasuje

> Ci przód VC po lifcie a chcesz mieć auto poprawione, to zmień pas przedni .

> P.S Poszukaj auta bez DPF-u

Przed liftem MY05 czyli to co Ty masz, w zasadzie sporą część poprawek już ma z tego co mi wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.