Skocz do zawartości

Uaktywnienie tempomatu Opel Scannerem


olmar

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam silnik z elektroniczną przepustnicą, więc mam zamiar dołożyć manetkę, czujnik sprzęgła i uruchomić tempomat.

Próbowałem czy da się połączyć i uaktywnić tempomat za pomocą interfejsu i programu Opel Scanner.

Po wybraniu rocznika, modelu i modułu Elecronic Cruise Control, przejściu do Startu połączenia - kontroloki połączenia migają na czerwono - nie można się połączyć!

Na razie żadne czujniki ani manetka nie są podpięte.

Może to jest przyczyną niewykrycia tempomatu ??

Albo Opel Scanner nie ma takich możliwości ??

Czytałem tutorial montażu tempomatu i aktywacja robiona byla OP-Comem.

Macie jakieś informacje do tego tematu, z góry dzięki.

Zapomniałem dodać, że próby robiłem na uruchomionym silniku - może dlatego nie było połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się atywować za pomocą opel Scanera.

Musić jechać na Techa.

Natomiast nawet jak już aktywujesz tempomat to się nie zalogujesz do modułu Elecronic Cruise Control.

Ja w swojej mam fabryczny tempomant i nie mogę się zalogować do tego modułu. To jest coś innego według mnie.

Przerobiłem juz to niestety.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Z16Xe to nie ma osobnego "modulu cruise control". tempomat jest funkcjonalnoscia sterownika silnika. Wszystko o tempomacie jest w parametrach sterownika silnika.

Niestety kodowanie OSem się nie zrobi. Potrzebny albo Tech, albo ponoć OPCOM też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a znalazłeś przy kierownicy wtyczkę do manetki ze sterownaiem tempomatem?

U mnie ta wtyczka była całkowicie owinięta i przyklejona taśmą izolacyjną do innych przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam przyłącze się do tematu panowie w tygodniu będę zakładał tempomat,chciałem się jeszcze dowiedzieć jaki interfejs kupić żeby dał radę aktywować piszecie że OPCOM daje radę może ktoś dać jakiegoś linka lub wiadomość pw jaki to fejs,lub jakiś inny nie drogi sprzęt z góry dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam przyłącze się do tematu panowie w tygodniu będę zakładał tempomat,chciałem się jeszcze

> dowiedzieć jaki interfejs kupić żeby dał radę aktywować piszecie że OPCOM daje radę może ktoś

> dać jakiegoś linka lub wiadomość pw jaki to fejs,lub jakiś inny nie drogi sprzęt z góry

> dzięki .

Op-comy sprzedawane za ok. 100 zł są podróbkami, a ich sprzedawcy i klienci są ścigani przez odpowiednie służby busted.gif

Oryginał jest do nabycia w firmie Adako za 3000 zł.

Jeśli chcesz tylko zaprogramować tempomat, to jedź do ASO, a do ewentualnego odczytywania błędów wystarczy Ci ten Tech z allegro lub interfejs zbudowany w oparciu o popularny układ ELM327, który występuje również w wersji bezprzewodowej (Bluetooth).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.