Skocz do zawartości

Czy magazynowanie opon wpływa na ich stan?


mar00ha_

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ostatnio osiadłem w temacie opon, podzielę się informacją którą znalazłem w Internecie. Nie jest nowa, ale być może Was zainteresuje.

Tu link.

Quote:

Specjaliści Michelin podkreślają, że to warunki użytkowania i obsługiwania mają największy wpływ na starzenie się opon. Opona przechowywana w magazynie starzeje się średnio 17 razy wolniej niż podczas normalnej eksploatacji


184864e383994604219b.jpg

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że ostatnio osiadłem w temacie opon, podzielę się informacją którą znalazłem w Internecie. Nie

> jest nowa, ale być może Was zainteresuje.

> Tu link.

> Quote:

> Specjaliści Michelin podkreślają, że to warunki użytkowania i obsługiwania mają największy wpływ na

> starzenie się opon. Opona przechowywana w magazynie starzeje się średnio 17 razy wolniej niż

> podczas normalnej eksploatacji

> mar00ha

Ale tu Ameryki nikt nie odkrył. Od lat wpajano mi, że opona leżąca w magazynie 3 lata jest tak samo wartościowa, jak ta wyprodukowana tydzień temu. Obniżone ciśnienie bardzo niszczy oponę, jak i felgę. Oponę używaną poznaje się po kolorze stopki, czy była jeżdżona na niskim ciśnieniu, na alufelgach też zostają ślady niedopompowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektórzy twierdzą, że magazynowana przez 2 lata opona to już szrot...

> mar00ha

Bo gdzie dwóch kierowców tam trzy opinie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektórzy twierdzą, że magazynowana przez 2 lata opona to już szrot...

Dokładnie wink.gif tylko najwiecej takich opinii mozna znaleźc na AK.... Ja nie potrafie zrozumiec jak moze się zestarzeć opona która leży w magazynie do którego nie docierają promienie słońca i nie ma zbytnich skoków temp. ale każdy robi jak chce, ja sie ciesze jak mi sie uda kupić 3 letnią nieużywaną opone z dużym rabatem wink.gif Ale zaraz nie którzy powiedzą ze jestem samobójcą hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja sie ciesze jak mi sie uda kupić 3

> letnią nieużywaną opone z dużym rabatem Ale zaraz nie którzy powiedzą ze jestem samobójcą

Zgadza się, dlatego ja wczoraj kupiłem nową oponę 185/60/15 Dunlop sport SP 01 za 100zł 893goodvibes.gif. Opona 55 tydzień 2009r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tylko najwiecej takich opinii mozna znaleźc na AK.... Ja nie potrafie zrozumiec jak

> moze się zestarzeć opona która leży w magazynie do którego nie docierają promienie słońca i

> nie ma zbytnich skoków temp. ale każdy robi jak chce, ja sie ciesze jak mi sie uda kupić 3

> letnią nieużywaną opone z dużym rabatem Ale zaraz nie którzy powiedzą ze jestem samobójcą

Dokladnie, pod warunkiem, ze jest wlasciwie przechowywana wink.gif. Tu chyba raczej chodzi o przechowywanie opon w warunkach domowych, ze szybciej sie starzeja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się, dlatego ja wczoraj kupiłem nową oponę 185/60/15 Dunlop sport SP 01 za 100zł . Opona 55

> tydzień 2009r.

Gdzie znalazłeś taką okazję? Może być na prv, żeby mi koledzy z forum nie wykupili zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja nie potrafie zrozumiec jak

> moze się zestarzeć opona która leży w magazynie do którego nie docierają promienie słońca i

> nie ma zbytnich skoków temp.

Wlasnie w sposob ich lezakowania ( Fota zamieszczona przez MaroochA'e ) tak jak na pierwszym od lewej.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektórzy twierdzą, że magazynowana przez 2 lata opona to już szrot...

> mar00ha

powiem więcej. Ten kolo z "Jazdy Polskiej" w TVN Turbo twierdził w którymś odcinków, że przeleżała roczna opona nie jest taka sama jak nówka i udowadniał to wpadając w kontrolowane poślizgi na placyku hehe.giffacepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jak najbardziej. Ale tylko w przypadku kiedy faktycznie jest przechowywana w odpowiednich warunkach. Ja często mam kontakt z klientami którzy szukają egzotycznych rozmiarów w kosmicznych cenach. W większości przypadków udaje się znaleźć jakieś 3-4 czy nawet 5 letnie leżaki które czasem można dostać w wysokości 30% nowej takiej samej gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.