Skocz do zawartości

alkomat


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

> co myslicie o tym ? chyba nie warto na tym polegać?

nie warto, nie chodzi o cene tylko o to ze za te 9,99 mozesz sobie narobic biedy gdy slepo zaufasz temu dziadostwu. Jezeli kiedykolwiek bedziesz mial watpliwosci czy mozesz jechac, a jechac bedziesz musial, to udaj sie na komende i zbadaj alkomatem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie warto, nie chodzi o cene tylko o to ze za te 9,99 mozesz sobie narobic biedy gdy slepo zaufasz

> temu dziadostwu. Jezeli kiedykolwiek bedziesz mial watpliwosci czy mozesz jechac, a jechac

> bedziesz musial, to udaj sie na komende i zbadaj alkomatem

O ile Pan Policjant będzie tak dobry, że przeprowadzi badanie a nie każe ci spadać na drzewo sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja juz 4 razy sie badałem i nie bylo zadnych problemow

To albo ty miałeś szczęścia, albo ja pecha.

Pan policjant uprzejmie oświadczył, że tego typu badań nie przeprowadzają, gdyż mogą je wykonać jedynie w przypadku "interwencji" angryfire.gif

Jak zapytałem czy to znaczy że badania nie przeprowadzą na zasadzie prewencji, ale jak wsiądę do samochodu, to za rogiem już tak, odpowiedział, że tak to właśnie wygląda. No po prostu ręce mi opadły facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile Pan Policjant będzie tak dobry, że przeprowadzi badanie a nie każe ci spadać na drzewo

Mi raz kazali "spadać na drzewo" to poprosiłem żeby Pan policjant napisał mi na papierze że odmawia mi badania alkomatem i jednak zmienili zdanie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi raz kazali "spadać na drzewo" to poprosiłem żeby Pan policjant napisał mi na papierze że odmawia

> mi badania alkomatem i jednak zmienili zdanie.

A wiesz, że o tym nie pomyślałem?

W każdym razie powinno być tak, że w ramach prewencji mają obowiązek takie badanie przeprowadzić, niechby nawet było odpłatne (żeby im się za ten ustnik i fatygę zwróciło)... no ale to nie u nas frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co myslicie o tym ? chyba nie warto na tym polegać?

Znajdź jakąś porządną aptekę i pogadaj - sprowadzą Ci coś porządnego. Ale jak napisał Kolega wyżej - szykuj minimum 3 stówy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyskubasz 30x tyle i kupisz coś porządnego pamiętaj jeszcze o konieczności wykonywania okresowych kalibracji alkomatu. Jeśli będzie Tobie potrzebny 2-3x w roku - lepiej wybrać jednorazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Odpuść szkoda kasy. Za prawie 5 stów kupiłem takie gówno:

http://www.ceneo.pl/7625351

Zwykła zabawka. W testach niby jeden z najlepszych pomijając te za kilka tysięcy.

Wyniki jakie pokazuje to najczęściej 0,000 , a jestem wtedy narąbany.

Szczytem było gdy wysączyłem 0,5l łychy , a po 4 godzinach to gówno pokazywało same zera.

Oddałem alkomat do serwisu gwarancyjnego. Stwierdzono, że urządzenie jest sprawne i pokazuje prawidłowe wyniki.

Na podstawie "urządzenia" stwierdzam, że jestem Robocop pije ile chcę wsiadam i jadę.

Taniej i lepiej by wyszło, gdybym po każdym piciu zamawiał taxi i kazał się wieźć na komisariat na sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To albo ty miałeś szczęścia, albo ja pecha.

> Pan policjant uprzejmie oświadczył, że tego typu badań nie przeprowadzają, gdyż mogą je wykonać

> jedynie w przypadku "interwencji"

> Jak zapytałem czy to znaczy że badania nie przeprowadzą na zasadzie prewencji, ale jak wsiądę do

> samochodu, to za rogiem już tak, odpowiedział, że tak to właśnie wygląda. No po prostu ręce mi

> opadły

wcisnął Ci stu procentowy kit! jeśli przychodzisz na Komisariat i prosisz (a nie żądasz) o przeprowadzenie badania alkomatem to każdy uprzejmy Policjant takie badanie przeprowadzi - a gadka, że bada się tylko podczas interwencji to bujda. Możesz też zamiast na Komisariat skierować się bezpośrednio do jakiegoś radiowozu, jak z R'ką to mają alkomat i jak poprosisz to na pewno Ci go użyczą. W razie odmowy przeprowadzenia badania na Komisariacie zażądaj pisemnego oświadczenia, że ten i ten, z takim i takim stopniem, w tym i tym dniu, odmówił wykonania prewencyjnego badania trzeźwości i każ mu się podpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wcisnął Ci stu procentowy kit! jeśli przychodzisz na Komisariat i prosisz (a nie żądasz) o

> przeprowadzenie badania alkomatem to każdy uprzejmy Policjant takie badanie przeprowadzi - a

> gadka, że bada się tylko podczas interwencji to bujda. Możesz też zamiast na Komisariat

> skierować się bezpośrednio do jakiegoś radiowozu, jak z R'ką to mają alkomat i jak poprosisz

> to na pewno Ci go użyczą. W razie odmowy przeprowadzenia badania na Komisariacie zażądaj

> pisemnego oświadczenia, że ten i ten, z takim i takim stopniem, w tym i tym dniu, odmówił

> wykonania prewencyjnego badania trzeźwości i każ mu się podpisać.

Widocznie trafiłem na jakiegoś nieuprzejmego buca frown.gif

Wtedy nie pomyślałem o pisemnym oświadczeniu i dałem się zbyć, następnym razem tak łatwo nie odpuszczę wink.gif

Chociaż... skoro nie ma obowiązku mnie przebadać, to czy ma obowiązek podpisać takie oświadczenie? Też może przecież powiedzieć żebym "spadał na drzewo" - a może nie? Jak to jest? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.