Skocz do zawartości

Wymieniać olej po 4 tyś km,12mc?


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szybkie pytanie wymieniać olej w sc 900 olej silnikowy po przebiegu 4tyś i 12mc jazdy.zegar auta 48kkm.

Olej mobli 10w40, dodam że auto jest użytkowane na krótkich trasach 1,4,16,8 km w takiej mniejwięcej częstotliwośći i stoi cały czas na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szybkie pytanie wymieniać olej w sc 900 olej silnikowy po przebiegu 4tyś i 12mc jazdy.zegar

> auta 48kkm.

> Olej mobli 10w40, dodam że auto jest użytkowane na krótkich trasach 1,4,16,8 km w takiej

> mniejwięcej częstotliwośći i stoi cały czas na dworze.

Ja kupiłem swoje auto z gigantycznym przebiegiem 15300 zlosnik.gif Poprzednia właścicielka wymieniała olej co roku, co dawało jej wynik średnio co 2000 km wymiana smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy małych przebiegach, olej powinno się wymienić najpóźniej po roku (swój wymieniłem dwa miesiące po terminie grinser006.gif).

No chyba, że co tysiąc kilometrów dolewasz litr, to sam się wymienił oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja sie podepne pod temat tez musze wymienic zaniedługo jaki olej polecacie ?? tez 900 110kk

> przejechane

zależy jaki masz bo jak masz mineralny to nie polecam połówki, a jak masz półsyntetyk to lej go dalej, np lotos 10w40 lub mobil 10w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem SC to koleś w salonie mówił żeby zmieniać olej co 10tys lub co rok. Według instrukcji obsługi olej powinien być wymieniany co 20tys lub co rok.

Najlepiej wymieniać olej po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzasadnij czemu najlepiej po zimie ?

Uzasadnienie jest bardzo proste. Jeśli ktoś nie lata ciągle po trasach to jest spora szansa że silnik bywa niedogrzany, a w tym czasie nie odparuje wilgoć i pojawia się masło pod korkiem. Po zimie zlewasz taki zasyfiony olej, zalewasz nowy i śmigasz bez masła w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.