Skocz do zawartości

urzad skarbowy wazne


knapior89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem skuter z miesiac temu za kwote duzo nizsza niz 1 tys zlotych no i gdy zapytalem poprzedniego wlasciciela powiedzial mi ze niemusze jechac do US ale ze wolalem apytac zalozylem kiedys podobny temat no i chyba Zuraw mi napisal ze moge odrau udac sie do wk no ale disaj w necie gdzies wyczytalem e chyba musze zglosic to w ciagu 14 dni (i tak minelo) jak to w koncu ztym jest? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś trzeba było, teraz już nie, więc jedź do WK i rejestruj spokojnie, temat proponuję zamknąć bo był wałkowany już wiele razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kupilem skuter z miesiac temu za kwote duzo nizsza niz 1 tys zlotych no i gdy zapytalem

> poprzedniego wlasciciela powiedzial mi ze niemusze jechac do US ale ze wolalem apytac

> zalozylem kiedys podobny temat no i chyba Zuraw mi napisal ze moge odrau udac sie do wk no ale

> disaj w necie gdzies wyczytalem e chyba musze zglosic to w ciagu 14 dni (i tak minelo) jak to

> w koncu ztym jest?

pisałem Ci już w tamtym wątku - zależy od "widzimisie" danego WK i US - w jednym US wymagają zarejestrowania umowy bez opłaty PCC w innym nie - to samo w WK - jednych nie obchodzi w ogóle US i rejestrują pojazdy nawet kupione za kwoty wyższe niż 1000zł nawet bez wizyty w US, a są takie WK (jak u mnie zlosnik.gif), że musisz najpierw odwiedzić US - niezależnie od kwoty zakupu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedyś trzeba było, teraz już nie, więc jedź do WK i rejestruj spokojnie, temat proponuję zamknąć

> bo był wałkowany już wiele razy

ale narazie odpuszczam rejestracje bo moto bedzie powoli remontowane by przeszlo przeglad i niechce by mnie us scigal clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisałem Ci już w tamtym wątku - zależy od "widzimisie" danego WK i US - w jednym US wymagają

> zarejestrowania umowy bez opłaty PCC w innym nie - to samo w WK - jednych nie obchodzi w ogóle

> US i rejestrują pojazdy nawet kupione za kwoty wyższe niż 1000zł nawet bez wizyty w US, a są

> takie WK (jak u mnie ), że musisz najpierw odwiedzić US - niezależnie od kwoty zakupu

czyli moze byc roznie tp niewiem czy mam srac po gaciach czy nie a narazie niemam mozliwosci podjechania do us przez prace grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kupilem skuter z miesiac temu za kwote duzo nizsza niz 1 tys zlotych no i gdy zapytalem

> poprzedniego wlasciciela powiedzial mi ze niemusze jechac do US ale ze wolalem apytac

> zalozylem kiedys podobny temat no i chyba Zuraw mi napisal ze moge odrau udac sie do wk no ale

> disaj w necie gdzies wyczytalem e chyba musze zglosic to w ciagu 14 dni (i tak minelo) jak to

> w koncu ztym jest?

Ja kupując auto za kwotę 950 zł na umowie poszedłem od razu do WK i bez problemu zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli moze byc roznie tp niewiem czy mam srac po gaciach czy nie a narazie niemam mozliwosci

> podjechania do us przez prace

mi po pismie us po rejestracji auto wbiło sie na stałe w łeb, jechać po pieczątke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie podali wtedy baba nabiła pieczątke, napisałem oswiadczenie że bylem chory i tyle

no to ju sie pogubilem jedni pisza by jechac inni ze nietrzeba ja wiem to tylko skuter chinskie gowno ale niechce miec problemow a najgorsze to ze niemam jak pojechac tam nawet bo niewyrwe sie z roboty confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to ju sie pogubilem jedni pisza by jechac inni ze nietrzeba ja wiem to tylko skuter chinskie

> gowno ale niechce miec problemow a najgorsze to ze niemam jak pojechac tam nawet bo niewyrwe

> sie z roboty

póki nie rejestrujesz jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli co myslis o tym

> oplacam na siebie oc skladaam pojezdze do poki niedobiore samochodu i sprzedam

serio, dzień urlopu us, wydział komunikacji, ubezpieczyciel i nie kombinowac ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> serio, dzień urlopu us, wydział komunikacji, ubezpieczyciel i nie kombinowac ale to tylko moje

> zdanie

wiem tylko pracuje od 7-17 nieprzysluguje mi za bardzo urlop a motorek mi potrebny na maks miesiac niuda mi sie go zarej bo musi miec przeglad a jak narazie sie nieuda ehh dobra moze niebede mial przez to problemow crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kupilem skuter z miesiac temu za kwote duzo nizsza niz 1 tys zlotych no i gdy zapytalem

> poprzedniego wlasciciela powiedzial mi ze niemusze jechac do US ale ze wolalem apytac

> zalozylem kiedys podobny temat no i chyba Zuraw mi napisal ze moge odrau udac sie do wk no ale

> disaj w necie gdzies wyczytalem e chyba musze zglosic to w ciagu 14 dni (i tak minelo) jak to

> w koncu ztym jest?

W przypadku PCC kwota zwolniona od podatku to 1000 PLN w odniesieniu do wartosci przedmiotu (ta moze byc inna niz cena zakupu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kupilem skuter z miesiac temu za kwote duzo nizsza niz 1 tys zlotych no i gdy zapytalem

> poprzedniego wlasciciela powiedzial mi ze niemusze jechac do US ale ze wolalem apytac

> zalozylem kiedys podobny temat no i chyba Zuraw mi napisal ze moge odrau udac sie do wk no ale

> disaj w necie gdzies wyczytalem e chyba musze zglosic to w ciagu 14 dni (i tak minelo) jak to

> w koncu ztym jest?

Jeszcze raz napisze jak to jest. Jesli kwota zakupu jest ponizej 1000zl to NIE MUSISZ zglaszac tego do US, poniewaz umowy ponizej 1000zl nie podlegaja opodatkowaniu. Mozesz spokojnie od razu isc do WK rejestrowac i zadnej pieczatki nie maja prawa zadac. To raz.

Dwa. Jesli nie chcesz przerejestrowywac samochodu to mozesz psokojnie poruszac sie tym pojazdem, byle pojazd wykupiona mial polise OC. Osobiscie mialem malucha ponad 2 lata, ktorego ani ja, ani 3 poprzednich wlascciieli nie przerejestrowalo i sam jezdzilem do ubezpieczyciela przedluzyc polise na wlasciciela figurujacego w DR informujac jedynie, ze to samochod wujka, ktory nei ejst w stanie osobiscie sie stawic celem wykupienia polisy. Jedynie skladalem swoj podpis w miejscu oplacajacego skladke.

Trzy. Dokumentem potwierdzajacym wlasnosc pojazdu jest umowa KS (lub FV, ale w tym przypadku nie ma ona zastosowania), ktorej nie wozisz ze soba. W przypadku kontroli policji zawsze mozesz powiedziec, ze samochod jest pozyczony od wujka, cioci, kuznki, kogo sobie wymyslisz lub mowisz ze jest twoj i kupiles go kilka dni temu i jescze nie pojechales przerejestrowac bo masz na to 30 dni.

Cztery. W przypadku szkody komunikacyjnej bedzie troche pod gorke, ze wzgledu na fakt, ze nei figurujesz w DR. Nie wiem w szczegolach jak to wyglada od strony ubezpieczyciela, komu wyplaciliby kase - czy osobie z DR czy tobie po okazaniu umowy KS, ze jestes wlascciielem. W tym przypadku msialby sie wypowiedziec, ktos siedzacy w ubezpeiczeniach.

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cztery. W przypadku szkody komunikacyjnej bedzie troche pod gorke, ze wzgledu na fakt, ze nei

> figurujesz w DR. Nie wiem w szczegolach jak to wyglada od strony ubezpieczyciela, komu

> wyplaciliby kase - czy osobie z DR czy tobie po okazaniu umowy KS, ze jestes wlascciielem. W

> tym przypadku msialby sie wypowiedziec, ktos siedzacy w ubezpeiczeniach.

> I tyle.

kasę oddadzą właścicielowi jak masz umowę k-s to jesteś właścicielem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze raz napisze jak to jest. Jesli kwota zakupu jest ponizej 1000zl to NIE MUSISZ zglaszac tego

> do US, poniewaz umowy ponizej 1000zl nie podlegaja opodatkowaniu. Mozesz spokojnie od razu isc

> do WK rejestrowac i zadnej pieczatki nie maja prawa zadac. To raz.

A nie jest czsami tak że US ma własny kajet i wie że cena pojazdu jest taka i taka ,a co jest na umowie K-S to ma w nosie.

U mnie tak było kupiłem pojazd sporo poniżej 1000 (udokumentowane umową K-S) ,a US w swoim kajecie wyszperał ,że wartość takiego pajazdu jest ponad 1000 ,i musiałem płacić podatek od tego co naliczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest czsami tak że US ma własny kajet i wie że cena pojazdu jest taka i taka ,a co jest na

> umowie K-S to ma w nosie.

> U mnie tak było kupiłem pojazd sporo poniżej 1000 (udokumentowane umową K-S) ,a US w swoim kajecie

> wyszperał ,że wartość takiego pajazdu jest ponad 1000 ,i musiałem płacić podatek od tego co

> naliczył.

Ale ja nie mowie o celowym zanizaniu wartosci pojazdu na umowie KS. Jelsi ktos to robi musi liczyc sie z konsekwencjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja nie mowie o celowym zanizaniu wartosci pojazdu na umowie KS. Jelsi ktos to robi musi liczyc

> sie z konsekwencjami.

sprzedalem jakis czas temu Almere z 1997 za troche ponad 1kpln wg eurotax warta powinna byc okolo 5kpln

jak myslisz co US wezmie pod uwage ? umowe K-S czy ksiazeczke smile.gif

dawno temu kupywalem swifta

unowa orginal i kasa tyle ile na umowie - wg eurotax cena powinna byc kilka kpln wiecej, zgadnij z czego US wzial se skladke sciana.gifsciana.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.