Skocz do zawartości

Podłączenie mapsensora w 1.2


Glaca

Rekomendowane odpowiedzi

> ja tez mam na dobra sprawe goły komp.... ecumaster mi zmienia czas wtrysku w podcisnieniu tak zeby

> silnik nie był przelany ze wzgledu na sporo wieksza wydajność wtrysków jakbys wsadził wtryski

> o wydajnosci takiej jak w 8v to silnik by normalnie pracował bez ecumajstra ofc bez

> nadcisnienia ;p

Ja mam dokładnie to samo co Ty tylko nazywa się to KME Diego G3 i zamiast benzynowymi to steruje wtryskami gazowymi... zasada jest IDENTYCZNA.

Co do map'a itp... u mnie też się nic nie działo długo, bo przecież te obroty nie zdechły mi od razu po swapie, czy po uturbieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ja wiem ze masz to samo dlatemu trzeba dość do tego co go boli bo to napewno jakaś głupota....

> pokolei bym odpinał mapa tps i czujnik temp albo przynajmniej pomierzył wszystkie wartosci

> czujników w stanie spoczynku z wartosciami ksiazkowymi

To już zrobiłem... nic nie odbiega spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już zrobiłem... nic nie odbiega

mowisz auto odpala ale na chwilke ? z kozery spytam jak sie ma twoja pompa paliwa ? i czy sprawdzaleś ciśnienie na listwie ?:) zobacz czy jak mu nakidasz wiecej paliwa do przepustnicy tak pare kropel czy pochodzi dluzej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mowisz auto odpala ale na chwilke ?

Nie nie, to już jest nieważne.... okazało się przecież, że miałem skopany schemat sciana.gif i jednak map jest prawidłowo podpięty.

Tak więc odpalam i obroty są za wysokie (jakieś 2000) i rosną, stopniowo sobie rosną i tak nawet do 5000.

Jak dotknę gazu to spadają i oscylują szybko w okolicach 1800 i tak do końca świata.

Krokowiec jest po prostu za bardzo otwarty, gasiłem, wyciągałem go i widziałem.

ALe.... czasem zdarzy się, że obroty nie falują tylko są za niskie... bardzo niskie i gaśnie...

Jakiś czas temu częściej gasł a od niedawna częściej faluje facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie załapał ci jakiejs nieszczelności? miedzy elementami skladowymi kolektora ssacego ? nie

> wydmuchalo jakiejś uszczelki ?

Tak dokładnie to nie sprawdzałem (chcę podpiąć kompresor i jakiegoś dymu napuścić) ale w takim razie czemu czasami są obroty za niskie?

Dzisiaj odpiąłem kompa na kilka godzin, podpiąłem, odpaliłem na benzynie.

Chodził na początku trochę za wysoko ale zaraz skorygował i obroty były ok ale nie mogłem poczekać aż się wentylator włączy bo mi się BARDZO spieszyło i jak tylko dotknąłem gazu to zaczął falować.

Jutro powtórzę (komp jest odpięty) i poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warto sprawdzic czy cokolwiek sie zmieni

Miałem chwilkę, podłączyłem ECU i odpaliłem na benzynie.

Pracował idealnie.... 3 minuty... po czym podbił obroty do 2500 i tak trzymał aż się nagrzał, dotknąłem gazu, spadł i zaczął falować w okolicach 1800 - klasyka sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym bezzwłocznie obadał czy nie ciągnie lewego powietrza za przepustnicą.

Dzisiaj przejechałem 130km.

Po podłączeniu kompa i odpaleniu obroty falowały.

Po przejechaniu 20km i zgaszeniu - odpalam i jest idealnie.

Kolejne 30km - postój.. odpalam - faluje...

Kolejny postój - idealnie....

sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj przejechałem 130km.

> Po podłączeniu kompa i odpaleniu obroty falowały.

> Po przejechaniu 20km i zgaszeniu - odpalam i jest idealnie.

> Kolejne 30km - postój.. odpalam - faluje...

> Kolejny postój - idealnie....

Kup/ załatw sobie interface i podłącz i sczytaj wartości jakie podaje ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile to kosztuje?

Z przesyłka mnie wyniosło 70pln.

Przewód KKL + przejściówka do FIAT

> Mam multum innych wydatków a wolne obroty nie są priorytetem

Tak, ale tak błądzisz we mgle, tracisz czas na szukanie, pewnie te MAP i TPS tez kupiłeś na podmiankę...to też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z przesyłka mnie wyniosło 70pln.

> Przewód KKL + przejściówka do FIAT

> Tak, ale tak błądzisz we mgle, tracisz czas na szukanie, pewnie te MAP i TPS tez kupiłeś na

> podmiankę...to też kosztuje.

No z tym miałem fart bo miałem możliwość pożyczenia no ale zobaczę, jak nie dojdę to się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z przesyłka mnie wyniosło 70pln.

> Przewód KKL + przejściówka do FIAT

> Tak, ale tak błądzisz we mgle, tracisz czas na szukanie, pewnie te MAP i TPS tez kupiłeś na

> podmiankę...to też kosztuje.

jak masz zręczne ręce i lutownice w domu + chwile czasu to taki interfejs za 10pln sobie sklecisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli suma sumarum wychodzi na to ze schemat ze strony cm jest ok jesli chodzi o mapa?

W sumie to ja go nawet nie widziałem.

Dzisiaj miałem znowu pełną losowość. Rano falowało, potem przestało, potem znowu, potem też nie... to musi być jakieś zwarcie albo ten krokowiec sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie to ja go nawet nie widziałem.

> Dzisiaj miałem znowu pełną losowość. Rano falowało, potem przestało, potem znowu, potem też nie...

> to musi być jakieś zwarcie albo ten krokowiec

krokowiec mam podobnie. tylko że jak u mnie nie dostanie nadciśnienia to sobie trzyma 1500rpm, kilka razy przegazuje i sie robi to samo, gdzies sie musi zacinać menda irked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krokowiec mam podobnie. tylko że jak u mnie nie dostanie nadciśnienia to sobie trzyma 1500rpm,

> kilka razy przegazuje i sie robi to samo, gdzies sie musi zacinać menda

eee to dziwne conajmniej ..... mam kompa z 8v a moja turbina jest o tyle niefajna ze przy 2krpm czy tego chce czy nie dmucha 0,5 bar mimo otwartego westgata....... i nie mam zadnych cyrków z obrotami wolnymi wazniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eee to dziwne conajmniej ..... mam kompa z 8v a moja turbina jest o tyle niefajna ze przy 2krpm czy

> tego chce czy nie dmucha 0,5 bar mimo otwartego westgata....... i nie mam zadnych cyrków z

> obrotami wolnymi

no ja tak mam odkąd mi sie ecumster pojawił, może gdzieś zakłócenia idą, krokowy ma ze 2 miesiące, musze pokombinować z tym ale narzie za bardzo czasu nie mam crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eee to dziwne conajmniej ..... mam kompa z 8v a moja turbina jest o tyle niefajna ze przy 2krpm czy

> tego chce czy nie dmucha 0,5 bar mimo otwartego westgata....... i nie mam zadnych cyrków z

> obrotami wolnymi

Ale Ty masz chyba innego krokowca, może tamten mniej podatny na zacinanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem się dzisiaj do tego.

Zdjąłem kopułkę, podpiąłem sprężarkę pod kolektor i dmuchałem.

Jedyne miejsce, gdzie leci powietrze to kanał od krokowca.

Tylko on jest bezpośrednio odpowiedzialny za falowanie jak i za brak wolnych czasami.. ale czy to on sam uwalony, czy kable, czy komp, czy coś innego? niewiem.gif tego nie wiedziałem ale wcurfiłem się i kupiłem oryginalną używkę za pi..one 60zł.

Założyłem i ... działa hmm.gif

Zeszmaciłem go kilka km. i dalej działa hmm.gif

Jutro zobaczymy czy to się powtórzy spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrałem się dzisiaj do tego.

> Zdjąłem kopułkę, podpiąłem sprężarkę pod kolektor i dmuchałem.

> Jedyne miejsce, gdzie leci powietrze to kanał od krokowca.

> Tylko on jest bezpośrednio odpowiedzialny za falowanie jak i za brak wolnych czasami.. ale czy to

> on sam uwalony, czy kable, czy komp, czy coś innego? tego nie wiedziałem ale wcurfiłem się i

> kupiłem oryginalną używkę za pi..one 60zł.

> Założyłem i ... działa

> Zeszmaciłem go kilka km. i dalej działa

> Jutro zobaczymy czy to się powtórzy

Pisałem już chyba wcześniej, że ja mam 4 krokowce, 3 z nich identycznie wyglądają, 2 z tej całej grupy są nowe, a tylko jeden (najstarszy ricambi) działa tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja tak mam odkąd mi sie ecumster pojawił, może gdzieś zakłócenia idą, krokowy ma ze 2 miesiące,

> musze pokombinować z tym ale narzie za bardzo czasu nie mam

Powiem Ci ze chyba problemem jest swinia, tak zauwazylem na zlocie, nie tylko u Ciebie tak jest zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem Ci ze chyba problemem jest swinia, tak zauwazylem na zlocie, nie tylko u Ciebie tak jest

nie, to nie jest to. U małego nie ma zadnej świni, "czysty" remap na starej wersji wsadu i faluje. U mnie "nowa" wersja wsadu i świnia do podstrojenia i śmiga idealnie zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, to nie jest to. U małego nie ma zadnej świni, "czysty" remap na starej wersji wsadu i faluje.

> U mnie "nowa" wersja wsadu i świnia do podstrojenia i śmiga idealnie

No ale u Ciebie tez czasem faluje raz tak a raz nie, za to ahiemu nic a nic nie faluje, zaksztusi sie raz na 3 minuty, afr skoczy i dalej normalnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale u Ciebie tez czasem faluje raz tak a raz nie, za to ahiemu nic a nic nie faluje, zaksztusi

> sie raz na 3 minuty, afr skoczy i dalej normalnie

nie, nie ma najmniejszego falowania przy normalnym uzywaniu. Co prawda wiem jak wywołać takie falowanie, ale to tylko ja "zmuszę" kompa do tego :D W czasie jazdy, po jeździe, jak zimny czy jak ciepły nie ma falowania i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.