Skocz do zawartości

156 vs 159


BravoMan

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam oferty sprzedaży 159 na otomoto i allegro , bo myślałem żeby kupić coś nowszego .......i

....doszedłem do wniosku, że 156 po lifcie podoba mi sie bardziej niż 159 - wnętrze zdecydowanie bardziej, a nadwozie- odbrobinę bardziej 270751858-jezyk.gif.

Ktoś też tak uważa, czy jestem jedyny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz 159 znacznie ładniejsze jest wg mnie od 156 po lifcie. Fakt 156 FL jest ładne w porównaniu chociażby do wersji sprzed liftingu - wg. mnie różnica bardzo duża. Ale wyobrażam sobie 159 w czarnym kolorze i na fajnej feldze i...i nie wyrabiam grinser006.gif

Co do wnętrza w pewnym sensie się zgadzam! Na początku przez bardzo długi czas nie mogłem się przekonać do tego wnętrza z 159. Szczególnie do konsoli środkowej (ostatnio już mi się jakoś opatrzyła i nawet zaczęła podobać) oraz też troche kierownica ze 159 nie podobała mi się. Uważam, że ta ze 156FL czy 147 jest ładniejsza. Zegary natomiast w 156 i 159 są bardzo ładne choć widać, że te ze 159 są nowocześniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądam oferty sprzedaży 159 na otomoto i allegro , bo myślałem żeby kupić coś nowszego

> .......i

> ....doszedłem do wniosku, że 156 po lifcie podoba mi sie bardziej niż 159 - wnętrze zdecydowanie

> bardziej, a nadwozie- odbrobinę bardziej .

> Ktoś też tak uważa, czy jestem jedyny

Nadwozie 159 jest bardzo ładne, natomiast wnętrze chyba najgorsze z alf, a totalna porażką jest kierownica - wygląda bardzo tandetnie i do tego straszliwie brzydka.

Ale i tak kupiłbym 159 a nie 156. Nowsza i lepiej dopracowana technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie tylko mnie kierownica się nie podoba grinser006.gif szczególnie część środkowa centralna tej kierownicy taka jakaś niezgrabna. Wnętrze już mi się podoba szczególnie jak dół jest jasny.

Ale nowa alfa 159 ma coś co mi się marzy..1,75 TBi 200KM. Ten silnik mógłbym mieć w swojej 147...mmmm zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Design kwestia gustu, jakośc materiałów i wykonanie 156/fl/147 mogą się tylko schowac.

A, co to za materiały zostały użyte, że te pozostałe mogą się schować ?

Wnętrze jest powielaniem starych wzorców, a do wykonania wnętrza zatrudniono szwabów. To znaczy, że wcześniej czy później (jakiś przyszły FL) zacznie być podobna do niemieckiej Helgi. A jak się tak stanie, to będzie tak wyzuta z wszelakiego piękna jak A4, A6, Passat. Stanie się toczydłem. Będziesz jechał aby dojechać, a jedyne co będzie cie cieszyło podczas jazdy, to krajobrazy.

Co do gustu - Ogólnie środek, to zmodyfikowana 156. Z zewnątrz jest ładna ale porównywalnie do 156 po fl. Z resztą nie uważam aby jej linia wiele odbiegała od 156. Ci, którym podoba się 156, będzie podobała się też 159.

Jeśli chodzi o indywidualne odczucia, to właśnie przez wnętrze odpada jedna jak i druga. Odczuwam w tym starość... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadwozie 159 jest bardzo ładne, natomiast wnętrze chyba najgorsze z alf

a co Ci się nie podoba we wnętrzu 159? imho jest bardzo ładne... przyczepić się można co najwyżej do jakości w niektórych miejscach lub funkcjonalności (np. brak uchwytu na kubek/puszkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 159 jest nawiązaniem do historii marki. Ten kształt stosowany był w starych GTV. I chwała im za

> to, że wrzucają do nowoczesnego auta takie "smaczki"

imho kierownica w 159 jest fajna, ale niestety plastik użyty na środku jest straszny. doskonale widać to na tym zdjęciu:

IMG_5147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba być ślepym, żeby patrząc na to zdjęcie, stwierdzić że środkowa część kierownicy jest z

> aluminium, a nie z tandetnego plastiku.

Nooo, old.gif nie dowidzę.

Rozdzielczość jest zbyt mała, a powiem szczerze że widzę tam jednak paski więc może to jednak ryflowane aluminium.

Nie wiem, czy piszesz ogólnie czy o konkretnym ezgemplarzu.

Aluminium w 159 jak najbardziej występuje powyżej Progression.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nooo, nie dowidzę.

> Rozdzielczość jest zbyt mała, a powiem szczerze że widzę tam jednak paski więc może to jednak

> ryflowane aluminium.

> Nie wiem, czy piszesz ogólnie czy o konkretnym ezgemplarzu.

> Aluminium w 159 jak najbardziej występuje powyżej Progression.

ŚRODKOWA część kierownicy.

Ta CZARNA część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Design kwestia gustu, jakośc materiałów i wykonanie 156/fl/147 mogą się tylko schowac.

> Proponuje zobaczyc wersję 159Ti - zmienicie zdanie

> Pozdro

te dwie małe literki wiele zmieniają smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Design kwestia gustu, jakośc materiałów i wykonanie 156/fl/147 mogą się tylko schowac.

>> Proponuje zobaczyc wersję 159Ti - zmienicie zdanie

> te dwie małe literki wiele zmieniają

Ti ?

To znaczy, tak zmieniają.

Do wersji Distinctive doadano:

1. skórzane koło kierownicy i gałka skrzyni biegów obszyte czerwoną nicią

2. ciemniejsze aluminiowe wnętrze kokpitu

3. aluminiowe nakładki na pedały

4. aluminiowa listwa progowa z emblematem TI

5. czerwona obudowa hamulców

6. alusy 19-tki

7. znaczek Ti z boku.

To, nie jest powalające. Bez obrazy ale powiem, że takie zmiany posiada nie jeden ders w Golfie wink.gif Bardziej przydałby się FL tyłu samochodu, bo jest dość podstarzały, a nie wypada aby nowa laska miała tyłek byłej żony smile.gif

No ale co z tym cudownym wykończeniem i wspaniałymi materiałami powalającym 156 i 147 na łopatki ? Wydaje mi się, że to mocno subiektywne odczucie.

Na marginesie, to zastanawiam się nad jednym... Co się stało z Bose w 159, bo w 147, 156, Lanci to jest miodek na uszy, a w 159 i też w Ti są opinie w rodzaju

"Ekran jest nieczytelny, przycisków mnóstwo, poza tym cały system gra tak marnie, że... najlepiej go przełączyć w tryb komputera pokładowego." I faktycznie jak tego posłuchać, to gra jak "tranzystor" z lat 60-tych w porównaniu do Bose w innych modelach frown.gif

Ale może się czepiam, po przecież słuchanie wysokiej jakości dźwięku w samochodzie, to jak kąpiel pod prysznicem w piance do nurkowania wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na marginesie, to zastanawiam się nad jednym... Co się stało z Bose w 159, bo w 147, 156, Lanci to

> jest miodek na uszy, a w 159 i też w Ti są opinie w rodzaju

> "Ekran jest nieczytelny, przycisków mnóstwo, poza tym cały system gra tak marnie, że... najlepiej

> go przełączyć w tryb komputera pokładowego." I faktycznie jak tego posłuchać, to gra jak

> "tranzystor" z lat 60-tych w porównaniu do Bose w innych modelach

Z tego co wiem, Bose gra w 159 "jak tranzystor" tylko w połączeniu z nawigacją od Magnetti Marelli (Instant Nav) - nie potrafili tego zgrać i wypuścili kiszkę. (Gdzieś nawet był wątek, bodajże na alfaholikach.) Standardowe radio w połączeniu z nagłośnieniem Bose gra o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem, Bose gra w 159 "jak tranzystor" tylko w połączeniu z nawigacją od Magnetti Marelli

> (Instant Nav) - nie potrafili tego zgrać i wypuścili kiszkę. (Gdzieś nawet był wątek, bodajże

> na alfaholikach.) Standardowe radio w połączeniu z nagłośnieniem Bose gra o niebo lepiej.

A to nie tylko w 159.

W 156 było/jest dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem, Bose gra w 159 "jak tranzystor" tylko w połączeniu z nawigacją od Magnetti Marelli

> A to nie tylko w 159.

> W 156 było/jest dokładnie tak samo.

Tego nie wiedziałem. Miałem okazję słyszeć, w takim zestawieniu tylko w 159 i byłem załamany. Chociaż, słyszałem w takim zestawie w Lybrze i wydaje mi się, że dźwięk był całkiem OK.

Kurcze mogli się postarać, bo Bose uważam za jedną z zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.