Skocz do zawartości

Szum przy wyciśnietym sprzęgle...


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

... mam następujący problem chyba ze sprzęgłem albo ze skrzynią... przy puszczonym sprzęgle wydobywa sie z jego okolic szum (jednostajny szum bez stuków) po wciśnieciu sprzęgła szum ustaje... dobrze obstawiam ze to wina skrzyni? Czy to może być łożysko wałka skrzyni? a może takie efekty powodować brak oleju (bo nie jest wykluczony :D ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łożysko oporowe szumiałoby raczej przy wciśniętym sprzęgle, poza tym ono raczej tak postukuje

> nieregularnie... tu jest piękny jednostajny szumik

hmm jeśli mnie pamięć nie myli to przynajmniej w cento tak jest, że szumi łożysko przy puszczonym, przy wciśniętym ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm jeśli mnie pamięć nie myli to przynajmniej w cento tak jest, że szumi łożysko przy puszczonym,

> przy wciśniętym ustaje.

no to ja miałem w BMW na odwrót jak łożysko mówiło "papa" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm jeśli mnie pamięć nie myli to przynajmniej w cento tak jest, że szumi łożysko przy puszczonym,

> przy wciśniętym ustaje.

i tak samo jest w palio, co ciekawe miałem dokładnie takie same objawy, ale TYLKO w zimie, obecnie problem nie występuje niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łożysko oporowe szumiałoby raczej przy wciśniętym sprzęgle, poza tym ono raczej tak postukuje

> nieregularnie... tu jest piękny jednostajny szumik

Mylisz oporowe z wyciskowym. Oporowe jest osadzone w wale korbowym, wyciskowe jest przymocowane do łapy sprzęgła i porusza się wzdłuż wałka sprzęgłowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... mam następujący problem chyba ze sprzęgłem albo ze skrzynią... przy puszczonym sprzęgle

> wydobywa sie z jego okolic szum (jednostajny szum bez stuków) po wciśnieciu sprzęgła szum

> ustaje... dobrze obstawiam ze to wina skrzyni? Czy to może być łożysko wałka skrzyni? a może

> takie efekty powodować brak oleju (bo nie jest wykluczony :D ) ?

dwa razy miałem podobny objaw przy małej oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mylisz oporowe z wyciskowym. Oporowe jest osadzone w wale korbowym, wyciskowe jest przymocowane do

> łapy sprzęgła i porusza się wzdłuż wałka sprzęgłowego.

masz rację... wink.gif

na początek zmienię olej i zobaczymy smile.gif jak to nic nie da to trza będzie rwać skrzynię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.