Skocz do zawartości

Chevrolet Epica


Cichy303

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu Chevroleta Epici na TAXI. Miał być stary Superb 1.8T, ale jest sporo droższy, skromniej wyposażony i ogólnie nie wiele lepszy, poza tym trudno kupić z tym silnikiem.

I teraz pytanie do właścicieli Chevroletów, jak jest z częściami jeżeli chodzi o dostępność i ceny, jak jest z Serwisem. Wiele zamienników podobno pasuje z Daewoo, ale mam wrażenie że niektórych części w ogóle nie ma i trzeba długo na nie czekać co dyskwalifikuje to auto na TAXI.

Poza tym, jako że nie wiele jest o tym aucie w internecie to co ciekawego możecie powiedzieć o silnikach benzynowych w Epice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, przymierzam się do zakupu Chevroleta Epici na TAXI. Miał być stary Superb 1.8T, ale jest

> sporo droższy, skromniej wyposażony i ogólnie nie wiele lepszy, poza tym trudno kupić z tym

> silnikiem.

> I teraz pytanie do właścicieli Chevroletów, jak jest z częściami jeżeli chodzi o dostępność i ceny,

> jak jest z Serwisem. Wiele zamienników podobno pasuje z Daewoo, ale mam wrażenie że niektórych

> części w ogóle nie ma i trzeba długo na nie czekać co dyskwalifikuje to auto na TAXI.

> Poza tym, jako że nie wiele jest o tym aucie w internecie to co ciekawego możecie powiedzieć o

> silnikach benzynowych w Epice?

W Sosnowcu jedna Epica na TAXI jezdzi. Moze macie jakies wewnetrzne uklady i sie z gosciem dogadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum poważnych usterek nie zanotowaliśmy, benzyna jest do ogarniecia przez większość warsztatów No Moze oprócz tego rzedowego grinser006.gif diesel tylko Aso. Jak czegoś nie ma w potaku i inter Cars to Aso zostaje. Na gazie smiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz pytanie do właścicieli Chevroletów, jak jest z częściami jeżeli chodzi o dostępność i ceny,

Zasadniczo się nie psuje więc ciężko powiedzieć

> jak jest z Serwisem.

ASO jest do d... Mi nie potrafili naprawić czujników cofania po dziś dzień więc odpuściłem grinser006.gif

> Poza tym, jako że nie wiele jest o tym aucie w internecie to co ciekawego możecie powiedzieć o

> silnikach benzynowych w Epice?

Benzyna jest super. Chodzi jedwabiście, ciągnie od dołu jak diesel i gazuje się łatwo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę głównie po mieście dieslem i żadnych problemów.

Mam porównanie Epica diesel vs Pb skłaniam się jako prywatny użytkownik za dieslem. Zaraz mnie zlinczują, ale R6 jest w codziennej jeździe mułowaty, diesel dużo mnie pali ( u mnie w łódzkich megakorkach ok. 8,5 litra ), ma fajną dynamikę bez piłowania. Brakuje tylko 6 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, dobra...

O losie, toć ta epica to szrot jak takie rzeczy się dzieją, serwisu tego nie ma, oddałbym do ASO Chevroleta, które podobno jest na poziomie Lanosa i tydzień by mi trzymali auto, wystawili papier na 2 koła a ja przez ten tydzień miałbym 4 tysiące straty z braku pracy

Chyba jednak poszukam Superba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jednak poszukam Superba.

tak poszukaj dojechanego superba skręconego na 198kkm

nie daj boże trafisz jeszcze na druciarza od gazu i silnik do remontu po jednym sezonie

koleżanka szukała rok temu suberba lub vectre C, to co jest w ogłoszeniach z przebiegiem 150-200kkm i wygląda ładnie na fotkach to okazuje się totalnym szrotem na żywo.

Epica też możesz trafić dojechaną ale jest sporo w małymi przebiegami i co najważniejsze tego prawie nikt nie ściąga po dzwonie z niemiec

a swoją drogą...jeździsz lanosem na taxi, kup sobie astrę H i też Ci wystarczy, a odwdzięczy się bezawaryjną jazdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eva różni sie tylko budą i silnikiem od Epci cała zawiecha jest identyczna

Oj chyba nie. Jeżdżę teraz zastępczą Evandą i wydaje mi się, że po zakrętach można lepiej "poszaleć" niż Epicą. Tylko "łoooomatko" ten silnik - żeby utrzymać takie samo tempo jak w Epice to trzeba trzymać ją pomiędzy 4-6 tysięcy obrotów.

Mimo wszystko - biorąc pod uwagę stosunek gabaryty/wyposażenie/rocznik to Evanda nie ma konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak poszukaj dojechanego superba skręconego na 198kkm

> nie daj boże trafisz jeszcze na druciarza od gazu i silnik do remontu po jednym sezonie

> koleżanka szukała rok temu suberba lub vectre C, to co jest w ogłoszeniach z przebiegiem 150-200kkm

> i wygląda ładnie na fotkach to okazuje się totalnym szrotem na żywo.

> Epica też możesz trafić dojechaną ale jest sporo w małymi przebiegami i co najważniejsze tego

> prawie nikt nie ściąga po dzwonie z niemiec

> a swoją drogą...jeździsz lanosem na taxi, kup sobie astrę H i też Ci wystarczy, a odwdzięczy się

> bezawaryjną jazdą

Wiem, że trudno kupić teraz samochód. Wiem że Epice łatwiej kupić krajową z papierami i dlatego mnie zainteresowała. Odnośnie gazu się nie martwię, byle by kupić bez gazu.

Epica zawieszenie ma to samo co leganza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Epica zawieszenie ma to samo co leganza ?

Przed Epica mialem Leganze. Zupelnie inna bajka. Gdy jechalem leganza po rondzie to tylem niezle zamiatalo. Epica swietnie trzymala sie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ma identyczne na 100000% TIS też identyczny w dziale zawieszenie, jak kupowałem wahacze tył

> góra (zatarte tuleje pływające) to właśnie brałem do Epci.

Co co jest TIS? Skoro ma identyczne to po co brałeś od Epici, jak do leganzy są pewnie dwa razy tańsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic, pisałeś że nie miałeś problemów, a jednak coś tam się działo.

To jest nic hehe.gif Od dwóch tygodni chcę pojeździć Passatem CC na jeździe testowej i nie idzie. W grę wchodzi tylko sobota, ale od dwóch tygodni prezesa Audi za ponad 0,5 mln stoi rozkraczone z powodu elektroniki i jeździ tymczasowo tym CC hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co co jest TIS? Skoro ma identyczne to po co brałeś od Epici, jak do leganzy są pewnie dwa razy

> tańsze ?

Od leganzy?? od Evandy ! cena była identyczna bo kupowałem poza ASO. W ASO nr katalogowe części do Evandy i Epici różnią się - ceną też - cwaniaki ale są to takie same części w sensie zawieszenia oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde z tych aut ma plusy i minusy.

Evanda ma bardzo tanie czesci zamienne, kazdy serwis Daewoo Ci ja naprawi. Bardzo wytrzymale zawieszenie.

Slabostki-lubia padac czujniki ABS.

Epica - nowsza konstrukcja , serwis Opla niestety drogi i malo profesjonalny.

Arek Epica LMV 09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kazde z tych aut ma plusy i minusy.

> Evanda ma bardzo tanie czesci zamienne, kazdy serwis Daewoo Ci ja naprawi. Bardzo wytrzymale

> zawieszenie.

> Slabostki-lubia padac czujniki ABS.

> Epica - nowsza konstrukcja , serwis Opla niestety drogi i malo profesjonalny.

> Arek Epica LMV 09

W pierwszych Epicach też te czujniki padały, później zmienili konstrukcję przewi=odu i teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ma identyczne na 100000% TIS też identyczny w dziale zawieszenie

To nie prawda nono.gif

Są pewne elementy wspólne, ale generalnie części nie są współzamienne.

Na niektórych rynkach "stara" Evanda nazywała się właśnie Epica, stąd nieścisłości w TIS - klik

Np. hamulce są zupełnie inne, choć możesz kupić np tarcze na przód 256mm niby do Epiki (oznaczenie w katalogu Intercars i na pudełku). Tylko że nie ma takiej Epiki w PL, do której one pasują hehe.gif, tu są tarcze 277mm i zupełnie inne klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pierwszych Epicach też te czujniki padały, później zmienili konstrukcję przewi=odu i teraz jest

> ok.

U mnie też padł ABS w jednym przednim kole. Sprawę załatwiła wymiana piasty, czujniki są z nią zintergrowane. Koszt całej piasty - ok. 300 zł (zamiennik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Katalog IC niestety ma takich błędów całą masę.

ok zgoda, ale otwierasz TIS-a i masz Evanda / Epica jak klikniesz np rok 2005 to otworzy się Evanda jak np. 2007 Epica, wybierzesz dział zawiedzenie porównasz wnikliwie rysunki i wszystko identyczne jest (ale mi się napisało - Gwiezdne Wojny ostatnio oglądałem hahaha.gif). Oczywiście ASO właścicieli Epic jako produkt GM ma za bogaczy i ceny części prawie 2 x wyższe iż dla biedaków z Evandą DU. Ale najbardziej rozbawiła mnie cena wahacza tylngo górnego (część podlegająca częstej wymianie z uwagi na zacierające się tuleje pływajace). Jeśli kupujesz poza ASO to jest to część identyczna w przypadku obu aut, jest oryginalna GM (innych nie ma) i kosztuje 300-350 zł. Oczywiście w ASO do Evandy kosztuje 650 zł, a do Epici 1000 zł. Oczywiście nr katalogowe GM są inne chociaż część identyczna. Jak koledzy z ASO kogoś lubią co ma Epcie to doradzą "kup od Evy" - piwko postawi i jeszce jest do przodu, jak nie lubią to buli, w myśl starej zasady chytry 2 razy traci hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cena wahacza tylngo górnego (część podlegająca

> częstej wymianie z uwagi na zacierające się tuleje pływajace).

A tak a ciekawości - jaki jest objaw tego zatarcia (bo coś mi się zaczyna dziać z tyłu, ale jeszcze nie wnikałem za bardzo...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak a ciekawości - jaki jest objaw tego zatarcia (bo coś mi się zaczyna dziać z tyłu, ale jeszcze

> nie wnikałem za bardzo...)?

Podczas ruszania, szczególnie w upalny - suchy dzień słychać pyknięcie / stuknięcie tulei w tylnym nadkolu, w poźniejszym czasie będzie równeż stukało na dołach. Tuleje są pływajaca więc chodzi metal w metalu z udziałem plastiku. Do środka dostaje się woda bo tuleje są nad kołami i zatarcie gotowe. Kiedyś próbowałem uruchomić zatartą tuleję smarowałem ją namiętnie i się nawet uruchomiła, po zamontowaniu do auta dostała za kilka dni takiego luzu, że stukało jak diabli. Jest jeszcze jeden sposób na sprawdzenie, otwierasz tylne drzwi, siadasz na tylną kanapę z impetem tyłkiem (mile widziana nadwaga) jak pyknie to tuleje do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba to mam...

Myślałem że to coś w bagażniku się przewala, ale wyjąłem wszystko i nadal jak mocniej ruszę (przysiądzie tył) to mam takie puknięcie. Jak się mocniej oparłem w bagażniku to też się pojawiło... jest jedno "puk" i potem już cisza nawet jak się dalej buja autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Potaku mają w cenniku coś takiego:

110 TULEJKA WAHACZA GÓRNEGO TYLNEGO LH 96499160 88.01 zł SZT

111 TULEJKA WAHACZA GÓRNEGO TYŁ PRAWA 96440047 88.01 zł SZT

112 TULEJKA WAHACZA GÓRNEGO TYŁ PRZEDN 96440014 88.63 zł SZT

Trzeba całe wahacze zmieniać, czy można same tuleje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba to mam...

> Myślałem że to coś w bagażniku się przewala, ale wyjąłem wszystko i nadal jak mocniej ruszę

> (przysiądzie tył) to mam takie puknięcie. Jak się mocniej oparłem w bagażniku to też się

> pojawiło... jest jedno "puk" i potem już cisza nawet jak się dalej buja autem.

to właśnie idealnie to, zatarta tuleja jak ruszy jakiś czas (zwykle 5 minut) nie puka, a później znowu... jeden strzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w Potaku mają w cenniku coś takiego:

> 110 TULEJKA WAHACZA GÓRNEGO TYLNEGO LH 96499160 88.01 zł SZT

> 111 TULEJKA WAHACZA GÓRNEGO TYŁ PRAWA 96440047 88.01 zł SZT

> 112 TULEJKA WAHACZA GÓRNEGO TYŁ PRZEDN 96440014 88.63 zł SZT

> Trzeba całe wahacze zmieniać, czy można same tuleje?

Uwaga na nich !!!!

po pierwsze mają w cenniku ale na stanie zwykle brak...

Lepszym rozwiązaniem jest dobranie zwykłej tuleii gumowej i dotoczenie, u mnie tak zrobiono i spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam szybkie pytanko a te wahacze tył góra (zatarte tuleje pływające) w Evandzie, to po jakim czasie

> zazwyczaj lecą?

nie ma zasady i nie zależy od przebiegu, u mnie 4 lata później powtórka po 2, te tuleje padają we wszystkich autach niestety z powodu dostawania sie wody i korozji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.