Skocz do zawartości

Jak sie dobiera dystanse ?


Apachos

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć dystanse do swojej ibi

autko stoi na 17" FR-owskich i posadzone jest na gwińcie przód i tył Weitec-ustawione jakieś -45 mm.

przód jest raczej na styk-ale tył bym chciał poszerzyć.....bo jest spora luka od opony do nadkola

jak to wymierzyć i czym się kierować by poprawić wygląd i nie zepsuć prowadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to wymierzyć i czym się kierować by poprawić wygląd i nie zepsuć prowadzenia?

Kiedyś czytałem narzekania pewnej osoby która zastosowała szersze dystanse na tyle... ponoć auto znacznie gorzej się prowadziło. Poszukaj na internecie info ok.gif

Co do grubości dystansu... to po prostu zmierz ile felga ma wystawać, albo dowiedz się jaka max felga wchodzi (musisz znacz szerokość felgi i ET) i porównaj to ze swoją felga - będziesz wiedział jaki dystans zastosować ok.gifKLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyloz cos dlugiego do blotnika z tylu, np poziomice i zmierz jaka jest odleglosc od poziomicy do felgi, bedziesz wiedzial jaki dystans masz dac, najwyzej odejmij pare mm zeby opona o rant nie chaczyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś czytałem narzekania pewnej osoby która zastosowała szersze dystanse na tyle... ponoć auto

> znacznie gorzej się prowadziło.

Z tyłu to pół biedy, bo tam jest zawsze prosto, ale nawet cienkie dystanse z przodu powoduja zmiany w geometrii co może mieć wpływ na prowadzenie i zachowanie samochodu przy skręconych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tyłu to pół biedy, bo tam jest zawsze prosto, ale nawet cienkie dystanse z przodu powoduja zmiany

> w geometrii co może mieć wpływ na prowadzenie i zachowanie samochodu przy skręconych kołach.

... i na trwałość łożysk zlosnik.gif

Ja np. byłem zadowolony po wsadzeniu felg z mniejszym ET ok.gif Teraz dla próby chce założyć dystanse 5mm... mam za darmo, więc spróbować nie zaszkodzi hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to wymierzyć i czym się kierować by poprawić wygląd i nie zepsuć prowadzenia?

Zacznij od określenia płaszczyzny koła do boku samochodu w wersji z najszerszym dla tego modelu seryjnym ogumieniem i felgami. Do tego powinieneś dążyć u siebie grinser006.gif. Jeżeli dalej jest mało, to można dodać dystans, ale zwracając uwagę na możliwość ocierania koła o nadkole. Przesada z wystawieniem koła powoduje karykaturalny wygląd samochodu i często nie jest zgodne z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tyłu to pół biedy, bo tam jest zawsze prosto, ale nawet cienkie dystanse z przodu powoduja zmiany

> w geometrii co może mieć wpływ na prowadzenie i zachowanie samochodu przy skręconych kołach.

ok.gif

zmieniając ET felgi lub zakładając dystanse zmienia się promień zataczania co skutkuje w/w i możliwością znoszenia samochodu przy hamowaniu kiedy koła znajdują się na powierzchni o różnej przyczepności idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym założyć dystanse do swojej ibi

> autko stoi na 17" FR-owskich i posadzone jest na gwińcie przód i tył Weitec-ustawione jakieś -45

> mm.

> przód jest raczej na styk-ale tył bym chciał poszerzyć.....bo jest spora luka od opony do nadkola

> jak to wymierzyć i czym się kierować by poprawić wygląd i nie zepsuć prowadzenia?

wklej fotki zada ibi ale wydaję mi się , że do Ciebie na tył to coś ok 15 a najlepiej 20 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym założyć dystanse do swojej ibi

> autko stoi na 17" FR-owskich i posadzone jest na gwińcie przód i tył Weitec-ustawione jakieś -45

> mm.

> przód jest raczej na styk-ale tył bym chciał poszerzyć.....bo jest spora luka od opony do nadkola

> jak to wymierzyć i czym się kierować by poprawić wygląd i nie zepsuć prowadzenia?

Ja bym się bardziej przejmował kołnierzem centrującym. Jeśli dystans będzie szerszy niż 5mm to raczej na pewno zasłoni kołnierz piasty i felga nie wycentruje się. Szersze dystanse (zazwyczaj od 15mm) mają własne kołnierze centrujące... np. coś takiego klik

U siebie mam z przodu dystanse 5mm i dzięki temu koła nie obcierają mi o nadkola przy max. skręcie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.