Skocz do zawartości

Powitanie na nowym kąciku


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadaczy francuskiej myśli technicznej. Od dzisiaj jestem posiadaczem Laguny I 1,9 dCI z 2000 roku, która ma za zadanie dzielnie zająć miejsce po Chevrolecie Lacetti. Po pierwszych kilometrach stwierdzam tylko, że to autko pomimo swojego wieku jest wygodniejsze niż 4-letnie Lacetti. Jak oni to robią? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam posiadaczy francuskiej myśli technicznej. Od dzisiaj jestem posiadaczem Laguny I 1,9 dCI z

> 2000 roku, która ma za zadanie dzielnie zająć miejsce po Chevrolecie Lacetti. Po pierwszych

> kilometrach stwierdzam tylko, że to autko pomimo swojego wieku jest wygodniejsze niż 4-letnie

> Lacetti. Jak oni to robią?

Witaj.

Nubira była wygodnie kanapowa, widać Lacetti usztywnili smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj.

> Nubira była wygodnie kanapowa, widać Lacetti usztywnili

Wcześniej miałem stilo i po przejściu do Lacetti był efekt kanapy. Ale po przejściu do Laguny to jest królowa kanap zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miękkie welurowe fotele to jest to

> Tu się siedzi jak na fotelu (kanapie) a nie jak na stołku.

Zgadzam się z tym. Mam fotele tzw. pół skóra, i jest wygodnie jak na kanapie w domu. Przez kilka dni ujeżdżam Fusiona teściowej i tam to jest przy Lagunie drewniana ławka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wcześniej miałem stilo i po przejściu do Lacetti był efekt kanapy. Ale po przejściu do Laguny to

> jest królowa kanap

Obyś złapał bakcyla i zanabył dobrze utrzymane Safrane.

Wtedy zobaczysz co znaczy królować wśród kanapowców. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następnym podejściu przymierz się do jakiejś cytryny. Potwierdzam spostrzeżenie co do grupy VW. Citroen przyciągnął mnie wrażeniem przestronności wnętrza. Już w C3 picasso miałem wrażenie przestronności wnętrza. W VW i pokrewnych mimio niemałych gabarytów auta czułem się przytłoczony i ściśnięty we wnętrzu. A efekt kanapowy występuje również. I lepszy niż w lagunie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jeszcze nic, weź wsiądź do jakiegoś auta z grupy VW. Tam poczujesz się jak na stołku nabitym

> gwoździami.

To chyba twoje doświadczenia pochodzą z VW Garbusa , rok produkcji tak mniej więcej 1959 zlosnik.gif

Miałem 3 lata Borę (taki G IV w wersji sedan) rok produkcji 2000.

I w kategorii tzw. "przytulności wnętrza" to autko naprawdę daje radę.

Może nie ma welurków jak w większości francuzów (miałem kiedyś R19 bez welurów) ale np. w porównaniu z obecnym Aurisem (nówka salon) to naprawdę kosmos i luksus.

Chociaż na Tojkę też nie narzekam. Może materialy są mniej "mięciutkie" ale i tak jest wygodna - twarde fotele wbrew pozorom są w długiej trasie zaletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wsiądź do C5

Lepiej do C6 z hydro-tam dopiero zobaczy co to jest wygoda.Choć ja na hydrowygodę w C5 nie narzekam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam posiadaczy francuskiej myśli technicznej. Od dzisiaj jestem posiadaczem Laguny I 1,9 dCI z

> 2000 roku, która ma za zadanie dzielnie zająć miejsce po Chevrolecie Lacetti. Po pierwszych

> kilometrach stwierdzam tylko, że to autko pomimo swojego wieku jest wygodniejsze niż 4-letnie

> Lacetti. Jak oni to robią?

Bardzo dobry wybór claps.gif bezawaryjnej jazdy życzę a francuzki są po prostu komfortowe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wsiądź do C5

Rozważałem zakup C5, ale w kwocie jaką mogłem przeznaczyć na zakup to były cytryny, które po sprawdzeniu VIN faktycznie miały przebiegi 200 kkm, ale sprzedawca zapominał napisać, że kilka lat temu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obyś złapał bakcyla i zanabył dobrze utrzymane Safrane.

> Wtedy zobaczysz co znaczy królować wśród kanapowców.

Jako były użytkownik Safi potwierdzam

Królowa kanapowców

285073359-safi.JPG

mój zestaw (były)

285073359-s.JPG

post-27005-14352513124911_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to nie ta klasa auta.

> Omega vs Safrane

> Vectra vs Laguna

Ale nie o klasę auta wtedy chodziło - wiesz o co chodzi więc nie ściemniaj zlosnik.gif

I żeby było jasne - w końcu mamy "francę" więc to nie kwestia uprzedzeń, do tego Lalka II do tej pory baaardzo mi się podoba, ale nawet na forum Laguny odradzali zakup tego auta ze względu na awaryjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lalka II do tej

> pory baaardzo mi się podoba, ale nawet na forum Laguny odradzali zakup tego auta ze względu na

> awaryjność.

Powinieneś dodać, że chodzi o Lalkę II ph I, bo ta po lifcie po 2006 czyli II ph II już jest cacy. zlosnik.gifPoprzednią mechanicy nazywali "królową lawet". zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinieneś dodać, że chodzi o Lalkę II ph I, bo ta po lifcie po 2006 czyli II ph II już jest cacy.

> Poprzednią mechanicy nazywali "królową lawet".

taaaaaaa

a świstak .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam posiadaczy francuskiej myśli technicznej. Od dzisiaj jestem posiadaczem Laguny I 1,9 dCI z

> 2000 roku, która ma za zadanie dzielnie zająć miejsce po Chevrolecie Lacetti. Po pierwszych

> kilometrach stwierdzam tylko, że to autko pomimo swojego wieku jest wygodniejsze niż 4-letnie

> Lacetti. Jak oni to robią?

-- a mówią, że francuskie to tylko wino zlosnik.gif

powitać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.