Skocz do zawartości

palio 1.6 16v jaka instalacja?


kojdus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono "gazowników"!

Jaką instalację założyć do palio 1.6 16v.

zależy mi na tym żeby poprostu działał.

nie musi być super oszczędna

nie musi dawać super mocy i świetnych osiągów

samochód służy jako wół roboczy,poprostu ma sie przemieszczać.

zastanawiam sie czy taka zwykła instalacja(nie sekwencja) spełni powyższe wymogi.

z góry dziekuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanowne grono "gazowników"!

> Jaką instalację założyć do palio 1.6 16v.

> zależy mi na tym żeby poprostu działał.

> nie musi być super oszczędna

> nie musi dawać super mocy i świetnych osiągów

> samochód służy jako wół roboczy,poprostu ma sie przemieszczać.

> zastanawiam sie czy taka zwykła instalacja(nie sekwencja) spełni powyższe wymogi.

> z góry dziekuje za podpowiedzi.

Miałem w Palio 1.6 (aluminiowy kolektor) instalację II generacji i jakoś to jeździło, obecnie silnik 1.6 (plastikowy kolektor) zabudowany w Multipli posiada instalacje sekwencyjną BRC. Jeśli różnica kilkuset zł w cenie instalacji jest bardzo istotna, to zakładaj II generację, jednak ja nie wróciłbym już do takiej instalacji. Sekwencja jest dużo lepsza i komfortowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem w Palio 1.6 (aluminiowy kolektor) instalację II generacji i jakoś to jeździło, obecnie

> silnik 1.6 (plastikowy kolektor) zabudowany w Multipli posiada instalacje sekwencyjną BRC.

> Jeśli różnica kilkuset zł w cenie instalacji jest bardzo istotna, to zakładaj II generację,

> jednak ja nie wróciłbym już do takiej instalacji. Sekwencja jest dużo lepsza i komfortowa.

> Pozdrawiam

jak zapłace kilka stówek wiecej to z głodu nie umrę,kwestia czy jest sens zakładać droższą instalacje do takiego samochodu.

czy da sie w palio założyć butle w innym miejscu niż bagaznik?

mam na myśli miejsce podwieszanego koła zapasowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zapłace kilka stówek wiecej to z głodu nie umrę,kwestia czy jest sens zakładać droższą

> instalacje do takiego samochodu.

sens jest jak najbardziej , obudowa filtra powietrza droga , 1 strzał i po obudowie biglaugh.gif

> czy da sie w palio założyć butle w innym miejscu niż bagaznik?

> mam na myśli miejsce podwieszanego koła zapasowego

podwieszana butla jak najbardziej waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sens jest jak najbardziej , obudowa filtra powietrza droga , 1 strzał i po obudowie

może rzeczywiście warto dołożyć i mieć spokój

> podwieszana butla jak najbardziej

a ta informacja cieszy mnie najbardziej ok.gif

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zapłace kilka stówek wiecej to z głodu nie umrę,kwestia czy jest sens zakładać droższą

> instalacje do takiego samochodu.

Warto zainwestować więcej, przynajmniej, ja nie zainstalowałbym teraz nic innego tylko BRC z 24 miesieczna gwarancją

> czy da sie w palio założyć butle w innym miejscu niż bagaznik?

> mam na myśli miejsce podwieszanego koła zapasowego

Oczywiście butla pod spodem i koło w pokrowcu w bagażniku lub dojazdówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz też patrzeć z drugiej strony a nie, że sekwencja och, ach a II gen. beee. Jeżeli masz aluminiowy kolektor a samochód to wół roboczy to po co się pchać w koszta.

II gen. ma taką przewagę nad sekwencją, że jest mało elementów do zepsucia podczas montażu. Pełno samochodów z LPG zamontowanym w "stodole u Pana Henia" jeździ i ma się dobrze.

Poza tym tutaj możesz odpalić samochód i po paru sekundach przełączyć na gaz co przy sekwencji nie jest możliwe. Nie wiem jakie samochód ma robić odcinki ale przy założeniu że małe to te pierwsze km na benzynie trochę wyniosą wink.gif

Oczywiście jest możliwość wybuchu ale przy dobrze wyregulowanej instalacji nie ma to miejsca ( a poza tym można zamontować klapy przeciwwybuchowe wink.gif )

Takie kilka elenentów do przemyślenia. Oczywiście jest dużo więcej za i przeciw ale nie można pisać że jedno dobre drugie bee wink.gif

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO masz dwa wyjścia:

1. II generacja za 1500zł

2. Sekwencja za 3000zł

Jak zamontujesz po kosztach na byle jakich wtryskach sekwencję za 2000-2200zł szybko będą problemy i wydatki.

Na pytanie czy do tego auta warto pchać instalację wartą niewiele mniej niż samochód musisz sam odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO masz dwa wyjścia:

> 1. II generacja za 1500zł

> 2. Sekwencja za 3000zł

> Jak zamontujesz po kosztach na byle jakich wtryskach sekwencję za 2000-2200zł szybko będą problemy

> i wydatki.

> Na pytanie czy do tego auta warto pchać instalację wartą niewiele mniej niż samochód musisz sam

> odpowiedzieć.

Manipulujesz kwotami, Instalacja BRC, chyba jedna z droższych to wydatek około 2500 brutto, a II generację za 1500 ciężko będzie znaleźć. Realna różnica w cenie instalek to 600 - 700 zł brutto. Jeśli gość ma firmę to po wrzuceniu w koszty różnice są jeszcze mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sens jest jak najbardziej , obudowa filtra powietrza droga , 1 strzał i po obudowie

Nie przesadzaj, mam Sienę 1,6 16V i II gen. po zamontowaniu gazu a przed wymiana świec miałem dwa strzały. Na rurze z dolotu powietrza jest zamontowana taka opaska antywybuchowa i filtr cały. Instalacja zamontowana pięć lat temu i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzaj, mam Sienę 1,6 16V i II gen. po zamontowaniu gazu a przed wymiana świec miałem dwa

> strzały. Na rurze z dolotu powietrza jest zamontowana taka opaska antywybuchowa i filtr cały.

> Instalacja zamontowana pięć lat temu i zero problemów.

a ja widziałem palio w którym sie masa reduktora ukruszała, było kila strzałów i mimo klapy antywybuchowej obudowa poszła w kosz smirk.gifna sekfencji obudowa była by cała palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Mialłem Palio 1,6 na II gen i powim tylko tyle , ten silnik powinien mieć sekwencje ,II gen rozjeżdżała mi mapy wtrysków samochód nie chciał jeżdzić na PB strzelał we filtr i ciągłe problemy sprzedałem szybko i zapomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zamontujesz po kosztach na byle jakich wtryskach sekwencję za 2000-2200zł szybko będą problemy

> i wydatki.

Dokładnie. Lanos ma krotkie czasy wtrysku i zeby było dobrze wymaga szybkich i precyzyjnych wtryskiwaczy.

Edit: upss... to nie lanos, nie wiem czemu mi sie tak skojarzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO masz dwa wyjścia:

> 1. II generacja za 1500zł

> 2. Sekwencja za 3000zł

> Jak zamontujesz po kosztach na byle jakich wtryskach sekwencję za 2000-2200zł szybko będą problemy

> i wydatki.

> Na pytanie czy do tego auta warto pchać instalację wartą niewiele mniej niż samochód musisz sam

> odpowiedzieć.

Dobrze powiedziane, sekwencja na porządnych wtryskach a nie plastikowych elektrozaworkach u dobrego fachowca a nie gaziarza-druciarza kosztuje 2800-3000zł. Za 2200zł masz spartolony montaż i niewystarczające podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.