Skocz do zawartości

Zdjęcie z fotoradaru, motocykl i pytanie


Chuchras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem dzisiaj mandat za przekroczenie prędkości na motocyklu.

Fotoradar wykonał zdjęcie od przodu, 200m dalej stał patrol i zostałem zatrzymany.

Mandat oczywiście przyjąłem, ale zadałem panom teoretyczne pytanie co jeśli

bym go nie przyjął. Na zdjęciu jest motocykl bez numerów, kierowca jest w kasku,

w jaki sposób mieliby udowodnić w sądzie że to ja? Jedyne co odpowiedzieli, że na

takim odcinku nie ma możliwości żeby pojawił się inny motocyklista (chociaż

w praktyce jest tam wjazd/wyjazd z osiedla) i że nie miałbym szans w sądzie.

Czy jednak jest tak rzeczywiście? Z kierowcy widać jedynie, że ma okulary zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Dostałem dzisiaj mandat za przekroczenie prędkości na motocyklu.

> Fotoradar wykonał zdjęcie od przodu, 200m dalej stał patrol i zostałem zatrzymany.

> Mandat oczywiście przyjąłem, ale zadałem panom teoretyczne pytanie co jeśli

> bym go nie przyjął. Na zdjęciu jest motocykl bez numerów, kierowca jest w kasku,

> w jaki sposób mieliby udowodnić w sądzie że to ja? Jedyne co odpowiedzieli, że na

> takim odcinku nie ma możliwości żeby pojawił się inny motocyklista (chociaż

> w praktyce jest tam wjazd/wyjazd z osiedla) i że nie miałbym szans w sądzie.

> Czy jednak jest tak rzeczywiście? Z kierowcy widać jedynie, że ma okulary

W PL sadzie nie mialbys szans. Slowo funkcjonariusza przeciw Twojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź naiwny.

Prawo nie jest po to żebys mógł się bronić. "Wyciurali" by cię na maxa rotfl.gif

No, chyba że udowodniłbyś że nie jesteś wielbłądem i był w tym czasie 500 km od tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to było 200m to raczej Cię widzieli w momencie wykonania zdjęcia .

Na zdjęciu widać kask , strój , typ motoru .... Wystarczająco ,żeby udowodnić ci, że to Ty byłeś .

Jasne mógłbyś nie przyjąć , tłumaczyć w sądzie , że to nie TY , opłacić świadków . Tylko koszta :D i czas , po co ?

Poza tym przy odmowie policjant by zrobił zdjęcie twojego motoru , stroju i kasku i już by to porównali do zdjęcia z fotoradaru

podsumowując

Nie miałbyś szans uniknąć mandatu / grzywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wskazać w "takim przypadku" kto prowadził twoj moto/auto... Pozatym mandatów sie nie przyjmuje tylko bierze skierowanie do sędziego, który nie może ci przyznać pkt karnych, ale koszta wzrastaja o troszke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz wskazać w "takim przypadku" kto prowadził twoj moto/auto... Pozatym mandatów sie nie

> przyjmuje tylko bierze skierowanie do sędziego, który nie może ci przyznać pkt karnych, ale

> koszta wzrastaja o troszke

PKT karnych można było tylko uniknąć nie wskazując kierującego , podobno w nowej ustawie dot . fotoradarów już się to zmieniło.

W każdym innym przypadku nie da się uniknąć pkt karnych, nawet w sądzie , jeśli udowodnią ,że to podejrzany jest winny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się troszkę podłączę do tematu.

Na początku maja pstryknęło mi fotkę - radar stacjonarny w doskonale znanym mi miejscu w Rumi. Środek nocy, godz. 1.30 w sobotę. Ruch zerowy. Ograniczenie do 40. Jadę około 50 no i bach zdjęcie.

Co ciekawe 30 sekund wcześniej pasażerce, którą wiozłem opowiadam na temat tego właśnie fotoradaru, że często jest pełny i że koniecznie trzeba uważać facepalm%5B1%5D.gif

Około miesiąc później przychodzi zdjęcie, na którym absolutnie nie widać twarzy kierowcy, jest tylko i wyłącznie plama. Z trudem odczytano również tablice, zdjęcie tak słabej jakości. Wysokość mandatu - 50 zł i dwa punkty, Straż Miejska w Rumi.

Zmierzając do sedna, do załączonej dokumentacji dołączono świadectwo legalizacyjne fotoradaru - co ciekawe według niego radar pracuje bez legalizacji od około roku. Co w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz wskazać w "takim przypadku" kto prowadził twoj moto/auto... Pozatym mandatów sie nie

> przyjmuje tylko bierze skierowanie do sędziego, który nie może ci przyznać pkt karnych, ale

> koszta wzrastaja o troszke

Sąd nie nałoży pkt, dostanie je od policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli to było 200m to raczej Cię widzieli w momencie wykonania zdjęcia

Nie widzieli, spisywali poprzedniego klienta, policjant wybiegł dopiero po info od obsługującego radar zlosnik.gif

> Na zdjęciu widać kask , strój , typ motoru .... Wystarczająco ,żeby udowodnić ci, że to Ty byłeś .

Hmm no nie wiem, a jakbyś dostał fotkę z radaru z autem takim jak Twoje,

na którym nie widać kierowcy i numerów rejestracyjnych?

Pozdr smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się troszkę podłączę do tematu.

> Na początku maja pstryknęło mi fotkę - radar stacjonarny w doskonale znanym mi miejscu w Rumi.

> Środek nocy, godz. 1.30 w sobotę. Ruch zerowy. Ograniczenie do 40. Jadę około 50 no i bach

> zdjęcie.

> Co ciekawe 30 sekund wcześniej pasażerce, którą wiozłem opowiadam na temat tego właśnie fotoradaru,

> że często jest pełny i że koniecznie trzeba uważać

> Około miesiąc później przychodzi zdjęcie, na którym absolutnie nie widać twarzy kierowcy, jest

> tylko i wyłącznie plama. Z trudem odczytano również tablice, zdjęcie tak słabej jakości.

> Wysokość mandatu - 50 zł i dwa punkty, Straż Miejska w Rumi.

> Zmierzając do sedna, do załączonej dokumentacji dołączono świadectwo legalizacyjne fotoradaru - co

> ciekawe według niego radar pracuje bez legalizacji od około roku. Co w tej sytuacji?

jeśli przekroczenia jest nie więcej niż 10km/h to zdaje się zgodnie z nowymi przepisami możesz ich posłać na szczaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli przekroczenia jest nie więcej niż 10km/h to zdaje się zgodnie z nowymi przepisami możesz ich

> posłać na szczaw

Zapomniałem dopisać. Przekroczenie jest o 11 km na h. Między bajki można włożyć gadanie, że radary ustawia się na +20 do dopuszczalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałem dopisać. Przekroczenie jest o 11 km na h. Między bajki można włożyć gadanie, że radary

> ustawia się na +20 do dopuszczalnej.

A jaki SM ma interes, żeby fotoradary ustawiać na +20? smirk.gif

No i fotoradar ma swój błąd pomiaru, któy podany jest w jego dokumentach legalizacyjnych (przy <100km/h wynosi najczęściej coś około +/- 3km/h).

Więc pytanie jest, czy było +11? Bo może było +14, a może +8 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki SM ma interes, żeby fotoradary ustawiać na +20?

Już tak kolego nie smirkuj tylko sam się zastanów ile razy w życiu słyszałeś, że fotoradary są ustawiane na plus 20?

Ja też słyszałem to wielokrotnie i wiele razy zdarzało mi sie przelecieć około 10/15 km za szybko niż ograniczenie i za każdym razem się upiekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W PL sadzie nie mialbys szans. Slowo funkcjonariusza przeciw Twojemu.

Byłem w dokładnie takiej sytuacji - słowo policjantów kontra moje w sytuacji

gdzie wykroczenie było popełnione przez prawie identyczny samochód jadący

z przodu - w sądzie przegrałem z kretesem 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widzieli, spisywali poprzedniego klienta, policjant wybiegł dopiero po info od obsługującego

> radar

Skoro Ty możesz twierdzić że Cię tam nie było, to oni mogą twierdzić że Cię widzieli.

> (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już tak kolego nie smirkuj tylko sam się zastanów ile razy w życiu słyszałeś, że fotoradary są

> ustawiane na plus 20?

Wiele, jak również opcje +30 i +5.

Ale ponieważ fakt użycia fotoradarów przez SM w wielu przypadkach nie miał, jako podstawowego celu, poprawy bezpieczeństwa, więc raczej nie ma to znaczenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem w dokładnie takiej sytuacji - słowo policjantów kontra moje w sytuacji

> gdzie wykroczenie było popełnione przez prawie identyczny samochód jadący

> z przodu - w sądzie przegrałem z kretesem

kiepskiego mialeś adwokata...

rozumiem, że nie odwoływałeś się od wyroku do wyższej instancji... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.