Skocz do zawartości

Kilka pytań o umowę kupna-sprzedazy samochodu


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dotąd nie kupowałem autka na umowę k-s a dziś będę podpisywał umowę kupna. Pojawiają się więc pytanka smile.gif

Chcę by autko było zarejestrowane na dwie osoby. Rozumiem, że obie muszą być wpisane w umowie? Jeżeli tak to czy trzeba wpisywać wszystkie dane obu osób czy może wystarczy tylko imię i nazwisko drugiej a PESEL, nr dow. osob. itd. tylko jednego? Czy obaj właściciele muszą podpisać umowę kupna, czy wystarczy, że zrobi to jeden?

I drugie. Będę też sprzedawał autko zarejestrowane na dwie osoby. Czy sytuacja jest taka jak wyżej? Tzn oboje w umowie muszą być wpisani w umowę i oboje muszą podpisać sprzedaż?

PS. w załączniku jest umowa (pik w Wordzie). Czy coś trzeba jeszcze dopisać? Czy styknie takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dotąd nie kupowałem autka na umowę k-s a dziś będę podpisywał umowę kupna. Pojawiają się więc

> pytanka...

Lepiej spisać wszystkie dane, zarówno sprzedających jak i kupujących. Ja ostatnio napisałem sobie umowę dotyczącą kupna motocykla i w żadnym urzędzie nie było problemów... Wzór w załączeniu.

285333267-UmowaMOTO.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszą być pełne dane obu osób i obie muszą się podpisać.

> W Urzędzie może zarejestrować jedna ale musi mieć pełnomocnictwo podpisane przez ta druga osobę

> (muszą tam też być pełne dane obu osób z numerami dowodów osobistych)

ale podpisać tez obie muszą??? yikes.gif

Jadę dziś podpisać umowę i odebrać autko. Chce je zarejestrować na siebie i żonę. To znaczy, że muszę ją zabrac ze sobą i ona tez musi się podpisać pod umową, czy wystarczy tylko podpis sprzedającego i mój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale podpisać tez obie muszą???

> Jadę dziś podpisać umowę i odebrać autko. Chce je zarejestrować na siebie i żonę. To znaczy, że

> muszę ją zabrac ze sobą i ona tez musi się podpisać pod umową, czy wystarczy tylko podpis

> sprzedającego i mój?

Muszą być oba podpisy.

Niech żonka podpisze wcześniej obie umowy i będziesz miał z głowy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej spisać wszystkie dane, zarówno sprzedających jak i kupujących. Ja ostatnio napisałem sobie

> umowę dotyczącą kupna motocykla i w żadnym urzędzie nie było problemów... Wzór w załączeniu.

dzieki. Zrobiłem mixa z obu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadę dziś podpisać umowę i odebrać autko. Chce je zarejestrować na siebie i żonę.

Możesz kupić sam (tylko Ty na umowie) a następnie darować małżonce jakiś udział w samochodzie (darowizny między małżonkami podlegają zwolnieniu podatkowemu).

Nie ciągnąłbym żony po samochód - dla niej to będzie nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.S jakie autko ?

> Chyba, że to tajemnica to priv

Tajemnica? Nie zlosnik.gif kupuję niedużą, 17 letnia terenówkę i powolutku będę z niej dłubał przeprawówkę. Ale w serii tez daje radę. zlosnik.gif jak podpiszę umowę to napisze jaki model (co by nie zapeszyć). W piątek byłem ją oglądać, pojeździłem w terenie. Troszkę na początek będę musiał w nia wsadzić (myślę, że w 2tys się zmieszczę) a potem sukcesywnie będzie dłubana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz kupić sam (tylko Ty na umowie) a następnie darować małżonce jakiś udział w samochodzie

> (darowizny między małżonkami podlegają zwolnieniu podatkowemu).

> Nie ciągnąłbym żony po samochód - dla niej to będzie nudne.

Kolega ma rację, ja tak zrobiłem: na umowie jeden podpis a w WK dostaliśmy świstek gdzie wpisałem małżonkę jako współwłaściciela no i jej podpis(osobiście oczywiście) i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tajemnica? Nie kupuję niedużą, 17 letnia terenówkę i powolutku będę z niej dłubał przeprawówkę.

> Ale w serii tez daje radę. jak podpiszę umowę to napisze jaki model (co by nie zapeszyć). W

> piątek byłem ją oglądać, pojeździłem w terenie. Troszkę na początek będę musiał w nia wsadzić

> (myślę, że w 2tys się zmieszczę) a potem sukcesywnie będzie dłubana.

Czekam na info dot. marki zlosnik.gif Powodzenia w zakupie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam na info dot. marki Powodzenia w zakupie

w zasadzie to chyba mogę napisać. Daihatsu Rocky II. kanciasty brzydal z podobno trudno dostępnymi częściami ale mam magika od tych modeli, poza tym znajomi też jeżdżą takim i jakoś problemów z dostępnością części nie ma. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale podpisać tez obie muszą???

> Jadę dziś podpisać umowę i odebrać autko. Chce je zarejestrować na siebie i żonę. To znaczy, że

> muszę ją zabrac ze sobą i ona tez musi się podpisać pod umową, czy wystarczy tylko podpis

> sprzedającego i mój?

zastanow sie nad ta rejestracja na 2 osoby i czemu ona ma sluzyc?

bo to tylko ewentualne problemy i w razie czego koniecznosc obecnosci 2 osob nie tylko przy kupnie

co do podpisu: to jak sobie wyobrazasz, ze ktos cos kupuje i sie pod tym nie podpisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanow sie nad ta rejestracja na 2 osoby i czemu ona ma sluzyc?

> bo to tylko ewentualne problemy i w razie czego koniecznosc obecnosci 2 osob nie tylko przy kupnie

> co do podpisu: to jak sobie wyobrazasz, ze ktos cos kupuje i sie pod tym nie podpisze?

rejestracja na dwi osoby ma słuzyc np w moim wypadku znizkom na ubezpieczenie korzystam z60% zniki ojca co pozwlala mi zaoszczedzisc na samym Oc jakies 600-800zł na rok.

przypominam ze trzeba wpisac wartosc ulamkowa lub procentowa zakupu. np kupujesz 90% auta a zona 10%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rejestracja na dwi osoby ma słuzyc np w moim wypadku znizkom na ubezpieczenie korzystam z60% zniki

> ojca co pozwlala mi zaoszczedzisc na samym Oc jakies 600-800zł na rok.

> przypominam ze trzeba wpisac wartosc ulamkowa lub procentowa zakupu. np kupujesz 90% auta a zona

> 10%...

piszesz bzdury jakieś, nigdy się nie spotkałem z takimi zapisami, bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przypominam ze trzeba wpisac wartosc ulamkowa lub procentowa zakupu. np kupujesz 90% auta a zona

> 10%...

auto jest współwłasnością niezależnie od tego czy jest zarejestrowane na obojga małżonków czy tylko na jednego, chyba że jest podpisana intercyza

więc nie pisz głupot o jakichś procentach własności w małżeństwie...przy rejestracji auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.