Skocz do zawartości

Brak świateł wstecznych


stilo12

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Mam pytanko czy ktos wie co mogło sie stac że nie mam świateł wstecznych.

Żarówki wymieniłem na nowe bo myślałem że tamte są złe.

Wtyczke przewdmuchałem i popsikałem kontaktem.

Dalej nie mam pojęcia co mam jeszcze zrobic.

Nie świeci mi po obydwóch stronach.Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siemanko.

> Mam pytanko czy ktos wie co mogło sie stac że nie mam świateł wstecznych.

> Żarówki wymieniłem na nowe bo myślałem że tamte są złe.

> Wtyczke przewdmuchałem i popsikałem kontaktem.

> Dalej nie mam pojęcia co mam jeszcze zrobic.

> Nie świeci mi po obydwóch stronach.Prosze o pomoc.

Czujnik wstecznego do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siemanko.

> Mam pytanko czy ktos wie co mogło sie stac że nie mam świateł wstecznych.

> Żarówki wymieniłem na nowe bo myślałem że tamte są złe.

> Wtyczke przewdmuchałem i popsikałem kontaktem.

> Dalej nie mam pojęcia co mam jeszcze zrobic.

> Nie świeci mi po obydwóch stronach.Prosze o pomoc.

po pierwsze

włączyć wycieraczki przednie

wbić wsteczny i zobaczyć czy działa wycieraczka wsteczna

jeżeli nie zadziała do wymiany czujnik w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po pierwsze

> włączyć wycieraczki przednie

> wbić wsteczny i zobaczyć czy działa wycieraczka wsteczna

> jeżeli nie zadziała do wymiany czujnik w skrzyni

A jeśli działa wycieraczka, to co to moze jeszcze byc.

Gdzie moge znaleśc ten czujnik bo niemam pojecia gdzie on jest.

I jeszcze jedno czy dam rade go sam wymienic czy raczej do mechanika trza bolid odstawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie świeci mi po obydwóch stronach.Prosze o pomoc.

to na 99% czujnik. U mnie jest to samo, nie ma świateł, nie włącza sie wycieraczka.

Masz u siebie skrzynie c151 w 1.2 (taka sama jest w 1.6) smile.gif Oczywiście nie pasują zamiennie 270751858-jezyk.gif

Wracając do tematu, czujnik znajduje się "od góry" skrzyni, wkręcony w wybierak od przodu.

Na zdjęciu zaznaczony na czerowno. Wymiana banalnie prosta, dasz radę sam.

skrzynia.JPG

Poza tym czujnik powinien pasować od każdego fiata SC/Punto/Stlo/Palio/Siena które ma skrzynie z rodziny c514 z podciąganym wstecznym (większość silników 1.1, 1.2 8v i 16v, 1.4 8v i 16v, punto 1.3jtd, 500 1.4 tjet i jeszcze pewnie sporo innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to na 99% czujnik. U mnie jest to samo, nie ma świateł, nie włącza sie wycieraczka.

> Masz u siebie skrzynie c151 w 1.2 (taka sama jest w 1.6) Oczywiście nie pasują zamiennie

> Wracając do tematu, czujnik znajduje się "od góry" skrzyni, wkręcony w wybierak od przodu.

> Na zdjęciu zaznaczony na czerowno. Wymiana banalnie prosta, dasz radę sam.

> Poza tym czujnik powinien pasować od każdego fiata SC/Punto/Stlo/Palio/Siena które ma skrzynie z

> rodziny c514 z podciąganym wstecznym (większość silników 1.1, 1.2 8v i 16v, 1.4 8v i 16v,

> punto 1.3jtd, 500 1.4 tjet i jeszcze pewnie sporo innych.

A dam rady od góry czy lepiej się za to zabrac od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A więc czujnik wymieniony na nowy napięcie sprawdzone podaje prąd ale za to nie ma napiecia na

> tylnich lampach czy ktos wie może czy czasem niema tam jakiegoś przekaźnika i on czasem nie

> jest winny wszytkiemu.

wszystko idzie przez BC, posprawdzaj tam wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko idzie przez BC, posprawdzaj tam wtyczki?

Właśnie przyjechałem od dobrego elektryka sprawdził napięcie przy wtyczce od czujnika idą tam 2 kabelki biały i jak mi sie nie zdaje to zielony w białym jest napiecie a w tym zielonym niema jestem ciekaw dlaczego i co sie mogło stac najgorsze jest to że trza bedzie od bezpieczników szukac az do samej wtyczki albo 2 bezpiecznik założyc

Aha przez jakie BC co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie przyjechałem od dobrego elektryka sprawdził napięcie przy wtyczce od czujnika idą tam 2

> kabelki biały i jak mi sie nie zdaje to zielony w białym jest napiecie a w tym zielonym niema

> jestem ciekaw dlaczego i co sie mogło stac najgorsze jest to że trza bedzie od bezpieczników

> szukac az do samej wtyczki albo 2 bezpiecznik założyc

> Aha przez jakie BC co to jest?

ale jak sprawdzał

na odpiętym czy podpiętym czujniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w JTD 115 też jest tak na widoku i za takie pieniążki ?

> Bo właśnie straciłem oba światła wstecznego, tylna wycieraczka nie włącza się automatycznie i

> przestały działać czujniki cofania . Bezpiecznik od wstecznych OK.

Właśnie mam to samo co ty.Nie włącza sie automatycznie wycieraczka a bezpieczniki są ok jest prąd tylko przy czujniku w jednym kabelku niema.Elektryk zaproponował mi że zrobi mi 2 bezpiecznik i wszystko bedzie spoko ale jakos niechce tak na 2 bezpieczniku wole jak troszke poszuka po kabelku co sie stało i naprawi mi to jak ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w JTD 115 też jest tak na widoku i za takie pieniążki ?

> Bo właśnie straciłem oba światła wstecznego, tylna wycieraczka nie włącza się automatycznie i

> przestały działać czujniki cofania . Bezpiecznik od wstecznych OK.

tak

ściągniesz koło lewe i powinieneś mieć dojście do niego

na upartego przy skręconych kołach też niby by się dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak

> ściągniesz koło lewe i powinieneś mieć dojście do niego

> na upartego przy skręconych kołach też niby by się dało

właśnie ja sciągłem te koło i nie mam dostepy zato jak podniose maske to miedzy aku a silnikiem tam jest dostep widac go jak na dłoni ide zrobic zdjecie zaraz wciepne

20111002009.jpg

20111002010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze rozumie kolegę: wbity bieg wsteczny i robiony pomiar miernikiem gdzie jest prąd; prąd tylko na jednym przewodzie

proponuję zmostkować te 2 przewody i zobaczyć czy świeci wsteczny, jeżeli tak to do wymiany czujnik w skrzyni

(taki czujnik działa jak zwykły włącznik: cały czas na jednym przewodzie jest prąd w momencie wbicia biegu wstecznego na końcu czujnika atakowana jest kulka - zamykany jest obwód i drugim przewodem zaczyna płynąć prąd aby zasilić żarówkę wstecznego cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy dobrze rozumie kolegę: wbity bieg wsteczny i robiony pomiar miernikiem gdzie jest

> prąd; prąd tylko na jednym przewodzie

> proponuję zmostkować te 2 przewody i zobaczyć czy świeci wsteczny, jeżeli tak to do wymiany czujnik

> w skrzyni

> (taki czujnik działa jak zwykły włącznik: cały czas na jednym przewodzie jest prąd w momencie

> wbicia biegu wstecznego na końcu czujnika atakowana jest kulka - zamykany jest obwód i drugim

> przewodem zaczyna płynąć prąd aby zasilić żarówkę wstecznego

Tak tylko że jak wbije wsteczni to tam nie ma pradu w tym kabelku aha i na zdjęciu jest wymieniony czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek zrób tak jak pisałem- zworka we wtyczkę i obserwacja lamp z tyłu, jeżeli się zaświecą to wykręć czujnik ze skrzyni podłącz wtyczkę i wciśnij kulkę jeżeli światła się zaświecą to problem jest z elementem w skrzyni który atakuje kulkę czujnika, wtedy zostaje poszukanie dłuższego czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na początek zrób tak jak pisałem- zworka we wtyczkę i obserwacja lamp z tyłu, jeżeli się zaświecą

> to wykręć czujnik ze skrzyni podłącz wtyczkę i wciśnij kulkę jeżeli światła się zaświecą to

> problem jest z elementem w skrzyni który atakuje kulkę czujnika, wtedy zostaje poszukanie

> dłuższego czujnika

a wiesz że o tym nie pomyślałem wcale dłuższego czujnik czyli z wiekszym sutkiem tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wiec tak.

Stilo było u Elektryka w sprawie tych świateł wstecznych.

Elektryk mi powiedział że pod skrzynka bezpiecznikową ta przy akumulatorze był dobry kawał zgnitego przewodu z jakieś 10 cm,ale dlaczego jak tam wogóle przecież woda sie nie dostaje.

Wszystko wszytkim ale ciesze sie że mój bolid znów świeci wstecznymi a to dlatego iż przy markecie na byle jakim parkingu nie umie wyjechac do tyłu bo nikt nie widział światełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

> tak

> ściągniesz koło lewe i powinieneś mieć dojście do niego

> na upartego przy skręconych kołach też niby by się dało

Czy we wszystkich modelach jest taki sam? Chciałem po Eper znaleźć na allegro ale nici, Chodzi mi konkretnie o 1.9 jtd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Czy we wszystkich modelach jest taki sam? Chciałem po Eper znaleźć na allegro ale nici, Chodzi mi

> konkretnie o 1.9 jtd.

Nie wiem czy wszystkie posiadają taki sam , ale podobno pasuje* od Daewoo Lanosa i Nexii. A koszt w sklepie motoryzacyjnym to 14 pln. smile.gif W hurtowni za ori Fiat zawołali 130 pln yikes.gifbylo.gif

Jutro idę kupić bo mnie też dopadła ciemność przy cofaniu sciana.gif

*informacja z zaprzyjaźnionego sklepu z częściami motoryzacyjnymi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy we wszystkich modelach jest taki sam? Chciałem po Eper znaleźć na allegro ale nici, Chodzi mi

> konkretnie o 1.9 jtd.

Ja kupowałem w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym i dałem chyba 35 zeta o ile się nie myle ale to było rok temu. Mówisz że chcesz do JTD i CI dobiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupowałem w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym i dałem chyba 35 zeta o ile się nie myle

> ale to było rok temu. Mówisz że chcesz do JTD i CI dobiorą.

Zakupiony wczoraj jak pisałem wcześniej od Daewoo czujnik za 14 pln ma numer 96192077. Jak ma ktoś możliwośc niech sprawdzi gdzieś w katalogach i odpisze. Na razie nie mam czasu na wymianę więc nie napiszę czy działa. Ale wiedza ze względu na cenę będzie na Forum bezcenna smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakupiony wczoraj jak pisałem wcześniej od Daewoo czujnik za 14 pln ma numer 96192077. Jak

> ma ktoś możliwośc niech sprawdzi gdzieś w katalogach i odpisze. Na razie nie mam czasu na

> wymianę więc nie napiszę czy działa. Ale wiedza ze względu na cenę będzie na Forum bezcenna

Allegro czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Zakupiony wczoraj jak pisałem wcześniej od Daewoo czujnik za 14 pln ma numer 96192077. Jak

> ma ktoś możliwośc niech sprawdzi gdzieś w katalogach i odpisze. Na razie nie mam czasu na

> wymianę więc nie napiszę czy działa. Ale wiedza ze względu na cenę będzie na Forum bezcenna

Czujnik wymieniony. Działa w 100%. Polecam bo...po co przepłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.