Skocz do zawartości

WSK M06B3 1978 - odbudowa


Rekomendowane odpowiedzi

Uff.. skończyłem szpachlowanie, nareszcie zlosnik.gif

Wszystkie elementy dotarte, to co potrzebowało szpachli - wyszpachlowane...w sobotę mam zamiar rzucić lakier. W związku z tym pytanie:

- szpachlowałem zbiornik i błotniki, na te elementy muszę położyć jeszcze warstwę podkładu. Czy dam radę w jeden dzień rzucić podkład, lekko go przytrzeć i położyć akryl??

Podkład novola - schnie bardzo szybko, ale czy po kilku godzinach można bezpiecznie go przetrzeć i kłaść akryl, czy wskazane jest odczekanie np 24h?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie, mnie na mieszalni zawsze gość pyta czy chce w bazie czy w akrylu Wiec moze liczy sie

> tylko receptura na uzyskanie koloru

Lakier kupowałem z allegro, oczywiście nie w ciemno, tylko był polecany na innym forum (ktoś lakierował tym akurat też WSK zlosnik.gif) i widziałem efekty. W opisie było, że to lakier z palety Q7 - nie bardzo w to wierzę, bo może to być wabik na klientów, ale z drugiej strony nie interesuje mnie to - ma być czarny, mocno czarny i podobno taki jest. Mam nadzieję, że w sobotę przetestuję wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz dodać przyspieszacz novol plus 750 , 1% na objętość podkładu , ważna jest temperatura

> musisz mieć powyżej 20stopni ale i tak do bezpiecznej obróbki będzie się nadawał nie wcześniej

> niż po 3 godzinach

Jeżeli po 3h to spokojnie - dam mu nawet więcej czasu. Rano polecę drugą warstwę podkładu na szpachlowane elementy (zbiornik i błotniki) potem wezmę się za resztę elementów w akrylu a po południu, jak już zapodkładowane będą do użytku przeszlifuję je i polecę akrylem.

Temp ok. 20 będą miał ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lakier kupowałem z allegro, oczywiście nie w ciemno, tylko był polecany na innym forum (ktoś

> lakierował tym akurat też WSK ) i widziałem efekty. W opisie było, że to lakier z palety Q7 -

> nie bardzo w to wierzę, bo może to być wabik na klientów, ale z drugiej strony nie interesuje

> mnie to - ma być czarny, mocno czarny i podobno taki jest. Mam nadzieję, że w sobotę

> przetestuję

czemu kupujez lakier na allegro mając w centrum Ciechanowa mieszalnię DuPont ? hmm.gif

na przeciwko dworca pks skręcasz w prawo w jednokierunkową (nie pamiętam nazwy) i zaraz po prawej stronie , w kamienicy jest sklep z farbami i tam jest mieszalnia DuPont ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu kupujez lakier na allegro mając w centrum Ciechanowa mieszalnię DuPont ?

hmm...bo nie wiedziałem o niej?

Auto-Moleda?

EDIT - teraz będę wiedział gdzie, w kolejce czekają inne motorki, więc namiar się przyda ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu kupujez lakier na allegro mając w centrum Ciechanowa mieszalnię DuPont ?

> na przeciwko dworca pks skręcasz w prawo w jednokierunkową (nie pamiętam nazwy) i zaraz po prawej

> stronie , w kamienicy jest sklep z farbami i tam jest mieszalnia DuPont

Ni cholery nie wiem gdzie to :D

Jak możesz to podaj ulicę, albo zaznacz na mapie, bom też ciekaw wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ni cholery nie wiem gdzie to :D

> Jak możesz to podaj ulicę, albo zaznacz na mapie, bom też ciekaw

Opis nie jest jednoznaczny, ale mnie się kojarzy, że to gdzieś na Powstańców Warszawskich - jest jednokierunkowa i obok PKS...podjadę tam w wolnej chwili i się rozejrzę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opis nie jest jednoznaczny, ale mnie się kojarzy, że to gdzieś na Powstańców Warszawskich - jest

> jednokierunkowa i obok PKS...podjadę tam w wolnej chwili i się rozejrzę

przepraszam Was , pomyliłem mieszalnie i miasta screwy.gif za długo już pracuję w tej branży biglaugh.gif

GLASURIT na Pułtuskiej

ewentualnie (jeżeli do wawy śmigasz 7ką) proponuję firmowy sklep NOVOL - Spectral w Łomiankach przy kolejowej 42 (7ka w kierunku Płońska) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przepraszam Was , pomyliłem mieszalnie i miasta za długo już pracuję w tej branży

> GLASURIT na Pułtuskiej

> ewentualnie (jeżeli do wawy śmigasz 7ką) proponuję firmowy sklep NOVOL - Spectral w Łomiankach przy

> kolejowej 42 (7ka w kierunku Płońska)

Wielkie dzięki, namiary się przydadzą w przyszłości ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się polakierować...Nie do końca jestem zadowolony, bo idealnie nie jest frown.gif Warunki w jakich przyszło mi lakierować, nie były zbyt dobre - szczególnie brakowało mi dobrego oświetlenia frown.gif

W kilku miejscach pojawiła się "skórka pomarańczowa". Zbiornik i błotniki pójdą jeszcze w polerkę, jak ta niewiele pomoże, to wiosną te 3 elementy pójdą w lakier po raz kolejny ok.gif

bak1.jpg

rama1.jpg

Więcej zdjęć na blogu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udało się polakierować...Nie do końca jestem zadowolony, bo idealnie nie jest Warunki w jakich

> przyszło mi lakierować, nie były zbyt dobre - szczególnie brakowało mi dobrego oświetlenia

> W kilku miejscach pojawiła się "skórka pomarańczowa". Zbiornik i błotniki pójdą jeszcze w polerkę,

> jak ta niewiele pomoże, to wiosną te 3 elementy pójdą w lakier po raz kolejny

> Więcej zdjęć na blogu

Paweł , zmatuj to szarą matą ultra fine , i połóż klar na równe warstwy tzn , polecam 570 z NOVOLA ok.gif

1 warstwę zrób na pół mokro , taka cienka wylana

2 warstwę zrób pełną mokrą

czas odparowania między warstwami dla utwardzacza szybkiego i rozcieńczalnika szybkiego , dla temperatur dzisiejszych to ponad 20 minut , by to było suche na dotyk (zewnętrzną krawędzią dłoni sprawdzasz w mało widocznym miejscu czy brudzi czy nie , jeśli nie brudzi to +5 minut i malujesz biglaugh.gif)

skoro masz "skórkę pomarańczy" tzn malujesz zachowawczo , zbyt daleko od elementu i farba spada bzbyt "sucha" by się rozlać , maluj blizej , i elementy takie jajowate jak zbiornik maluj od spodu do góry wtedy będzie mniej smieci i lepiej rozlany lakier ok.gif

ale najpierw naucz się / poćwicz malować blisko i szybko , to podstawa do malowania zbiorników , w moto ok.gif

powodzenia ok.gif

albo zadzwoń i coś pomalujemy razem byś zobaczył w czym rzecz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paweł , zmatuj to szarą matą ultra fine , i połóż klar na równe warstwy tzn , polecam 570 z NOVOLA

> 1 warstwę zrób na pół mokro , taka cienka wylana

> 2 warstwę zrób pełną mokrą

> czas odparowania między warstwami dla utwardzacza szybkiego i rozcieńczalnika szybkiego , dla

> temperatur dzisiejszych to ponad 20 minut , by to było suche na dotyk (zewnętrzną krawędzią

> dłoni sprawdzasz w mało widocznym miejscu czy brudzi czy nie , jeśli nie brudzi to +5 minut i

> malujesz )

> skoro masz "skórkę pomarańczy" tzn malujesz zachowawczo , zbyt daleko od elementu i farba spada

> bzbyt "sucha" by się rozlać , maluj blizej , i elementy takie jajowate jak zbiornik maluj

> od spodu do góry wtedy będzie mniej smieci i lepiej rozlany lakier

> ale najpierw naucz się / poćwicz malować blisko i szybko , to podstawa do malowania zbiorników , w

> moto

> powodzenia

O widzisz, dzięki za cenne rady ok.gif Ja się uczę, więc błędów pewnie jeszcze trochę popełnię zlosnik.gif. Mogłem to oddać do znajomego lakiernika, ale z premedytacją wziąłem się za to sam, mimo, świadomości, że mogę coś spieprzyć zlosnik.gif. Wykorzystam Twoje rady co klaru - może się uda zlosnik.gif. Ale to chyba jednak na wiosnę...Na razie skladam moto z tym co mam - błotniki i zbiornik zawsze zdejmę w kilka chwil. Będę się z tym bawił do skutku, zresztą - mam drugi zbiornik do WSK, więc tamten też będzie do treningu ok.gif

> albo zadzwoń i coś pomalujemy razem byś zobaczył w czym rzecz

Dzięki, ale mam za daleko i zbyt mało czasu, by Cię odwiedzić, gdyby nie to, bardzo chętnie bym skorzystał ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O widzisz, dzięki za cenne rady Ja się uczę, więc błędów pewnie jeszcze trochę popełnię . Mogłem

> to oddać do znajomego lakiernika, ale z premedytacją wziąłem się za to sam, mimo, świadomości,

> że mogę coś spieprzyć . Wykorzystam Twoje rady co klaru - może się uda . Ale to chyba jednak

> na wiosnę...Na razie skladam moto z tym co mam - błotniki i zbiornik zawsze zdejmę w kilka

> chwil. Będę się z tym bawił do skutku, zresztą - mam drugi zbiornik do WSK, więc tamten też

> będzie do treningu

> Dzięki, ale mam za daleko i zbyt mało czasu, by Cię odwiedzić, gdyby nie to, bardzo chętnie bym

> skorzystał

jestem mobilny i to ja dojeżdżam biglaugh.gif na koszt NOVOLA biglaugh.gif

daj fona na priva , bo w piątek wracam z Ostródy , to wpadnę i pogadamy , (Pyrek mnie zabjie biglaugh.gif bo będę .....) godzina mnie nie zbawi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestem mobilny i to ja dojeżdżam na koszt NOVOLA

> daj fona na priva , bo w piątek wracam z Ostródy , to wpadnę i pogadamy , (Pyrek mnie zabjie bo

> będę .....) godzina mnie nie zbawi

Tjaa...pracuję do 17, a dodatkowo w piątek po pracy ruszam do stolicy...ale jak kiedyś będę w Twoich okolicach, to przedryndam i może uda się spotkać. Może będziesz miał dla mnie kolejną motorynkę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie było, że nic się nie dzieje - może trochę wolniej, ale prace idą do przodu.

W tej chwili remont przechodzi przednie zawieszenie - lagi nieruchome zostały wyprostowane, czekają na dotoczenie nowych prowadnic teflonowych i zmontowanie z nowymi uszczelnieniami. Obręcze kół są w lakierni proszkowej, bębny się polerują.

Więcej oczywiście na blogu zlosnik.gif - na zachętę foto (marne, bo myślałem, że ten telefon robi lepsze zdjęcia oslabiony.gif)

285454631-ramama%B3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podoba mi się podejście Novola do klienta, zwłaszcza szkolenie na którym byłem w Komornikach w

> sierpniu

> Technik Rafał jest przekozakiem

> EOT

jaki Masz nick na lakierowanku , moze być na priv ok.gif

właśnie była 2 grupa forumowiczów z lakierowanka na szkoleniu w Komornikach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam robiłeś?

No sam zlosnik.gif Kolega trochę pomógł przy toczeniu prowadnic teflonowych, bo jak zobaczył, że w marynarce staję do tokarki, to mnie wygnał hehe.gif

ale polerkę robiłem sam (założyłem fartuszek roboczy zlosnik.gif). Mogło by być ciut lepiej, bo pod światło widać trochę ciemniejszych miejsc - ale robiłem to po raz pierwszy, więc nie mam jeszcze wprawy. Trzeba dobrać odpowiednie obroty i docisk do filcu. Mam nadzieję, że kapy silnika będą już idealne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś tam się dzieje... wolno, bo czasu mało, ale do przodu

> Więcej na blogu

> P.S. Tak, widzę, że zdjęcia porażają jakością Nokia napisała na telefonie 5Mpix, ale chyba obudowę

> mi założyli od innego modelu

Nie rób z bliska, to będzie lepsza ostrość. Takie aparaty w telefonach (słabsze ) nie tolerują zdjeć robionych poniżej 0,5m. Potem wytnij to co Cię interesuje i będzie ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rób z bliska, to będzie lepsza ostrość. Takie aparaty w telefonach (słabsze ) nie tolerują

> zdjeć robionych poniżej 0,5m. Potem wytnij to co Cię interesuje i będzie ostre.

Spróbuję następnym razem. Problem w tym, że normalny aparat mam trochę nieporęczny, by zabierać go do warsztatu. Poza tym nie chciałbym uszkodzić lustrzanki, albo upaprać jej łapskami w smarze zlosnik.gif. Telefon mam pod ręką, ale jak widzę to przy dobrym oświetleniu jeszcze coś tam widać, natomiast to co telefon robi przy słabszym świetle - to widać powyżej rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tłumacz się nie tłumacz, pewnie malowanie nie wyszło i chcesz żeby AK'owcy się nie śmiali

To jest inny temat zlosnik.gif Ale pisałem już, że chciałbym, aby moto było idealne, nawet lepsze niż gdy opuszczało fabrykę w 1978 roku. Z tego też powodu zbiornik i błotniki będą i tak ponownie lakierowane na wiosnę. W tej chwili nie ma tragedii - lekka polerka i mogłoby zostać, ale ponieważ dążę do perfekcji - poprawię lakier. A aparat w telefonie mam taki, jak widać na zdjęciach hehe.gif

> Na kiedy planujesz koniec?

Wiosną chciałbym wykonać badanie techniczne, przerejestrować w końcu moto na siebie (nie mogę tego aktualnie zrobić, bo ostatni przegląd był w roku 1987 zlosnik.gif. Myślę, że się uda. Nie zostalo już wiele. Muszę dokonać jeszcze kilku zakupów:

1. nowe opony (nie mam zaufania do tych 30 kilku letnich zlosnik.gif)

2. nowy łańcuch sprzęgłowy i napędowy wraz z zębatkami

3. nowy tłumik i kolanko wydechowe (w momencie zakupu był zamontowany tłumik z modelu 175 - nie mam zamiaru do montować, a kolanko - cóż, nie wygląda idealnie wink.gif

Muszę też wykonać nową instalację elektryczną, zapleść i wycentrować koła. Ale pomału do przodu - właśnie wróciłem od Wieśki. Zawieszenie przednie prawie na miejscu. Prawie - bo nie jest jeszcze zalane olejem i nie zamontowałem sprężyn. Żona zadzwoniła z pytaniem, czy mam zamiar spać dzisiaj z nią czy z Wiesławą hehe.gif, więc nie zdążyłem dokończyć prac z zawiechą zlosnik.gif

285494176-1.jpg

Za ponownym lakierowaniem zbiornika przemawia też mały wypadek, który dziś się przydarzył zlosnik.gif. Podczas zakładania zawieszenia przedniego moto oparło mi się o ścianę facepalm%5B1%5D.gif i zbiornik się zarysował sciana.gif

trzeba być zdolnym, by zaliczyć obcierkę na moto, które jeszcze nie jeździ, prawda? hehe.gif

285494176-2.jpg

post-6413-14352514634925_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może coś będzie.... wczoraj mi kumpel zaczął temat o jakiejś WSK, która nawet jeździ. Za kilka dni

> pewnie poznam szczegóły.

Wszystko zależy od miedzi.

Bo jak ktoś nie ma miedzi to w garażu nie siedzi zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powolutku do przodu...

> I już babcia Wiesia zaczyna przypominać motocykl - niestety - stare koło razi i nie pasuje do

> niej, ale oczywiście jest tymczasowe:)

> Trochę więcej tradycyjnie na blogu

Pięknie wygląda ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....jak sądzicie, zostawić tak, czy jednak jak w oryginale - czarny kolor??

A może by tak się rozpędzić i siedzenie też zrobić w jasnej skórce?

Znalazłem podczas porządków spory kawałek kremowej skórki, którą wykańczałem kiedyś swoją nubirę zlosnik.gif. Poszedłem po zbiornik WueSKi i sam nie wiem...jest to odejście od oryginału, ale wygląda chyba nieźle....

bak3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm....jak sądzicie, zostawić tak, czy jednak jak w oryginale - czarny kolor??

> A może by tak się rozpędzić i siedzenie też zrobić w jasnej skórce?

> Znalazłem podczas porządków spory kawałek kremowej skórki, którą wykańczałem kiedyś swoją nubirę .

> Poszedłem po zbiornik WueSKi i sam nie wiem...jest to odejście od oryginału, ale wygląda chyba

> nieźle....

Fajne, tylko skórę obszyć, szczególnie przy korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym czarną zostawił, jjak się cos przy tankowaniu na jasne uleje to imo nieciekawie bedzie potem

> wygladać

będzie czarne jak w oryginale ok.gif

za kilka dni, jak wrócę z delegacji z helmutowa, zrobię wersję z czarną skórą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.