Skocz do zawartości

Mycie auta w myjni bezdotykowej


Lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Przy jakiej najniższej temperaturze myliście auto w myjni bezdotykowej....

Pytam bo zauważyłem, ze lepiej brud odpada zlosnik.gif to znaczy pięknie przykleja się do lodu który powstaje w trakcie mycia i odchodzi całymi płatami ja gdzieś przy -13,4 C ale auto było rozgrzane.... z dwa lata temu a wczoraj przy -11 C i przy nierozgrzanym aucie... zlosnik.gif

Zaraz dodam, ze w garażu mam +10C inaczej bym tego nie zrobił old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy jakiej najniższej temperaturze myliście auto w myjni bezdotykowej....

> Pytam bo zauważyłem, ze lepiej brud odpada to znaczy pięknie przykleja się do lodu który powstaje

> w trakcie mycia i odchodzi całymi płatami ja gdzieś przy -13,4 C ale auto było rozgrzane....

> z dwa lata temu a wczoraj przy -11 C i przy nierozgrzanym aucie...

> Zaraz dodam, ze w garażu mam +10C inaczej bym tego nie zrobił

przy ok. -35 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na myjni raczej nie , ale karcherem z gorącą wodą przy ok -20

> poza tym przy opadach śniegu często odśnieżam samochód gorącą wodą z karchera

To co polecacie takie mycie? Bo właśnie zastanawiam się czy w takie mrozy warto umyć samochód i zostawić pod chmurką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co polecacie takie mycie? Bo właśnie zastanawiam się czy w takie mrozy warto umyć samochód i

> zostawić pod chmurką?

jak masz garaz to wyschnie po tym jak zamarznie ,jak nie masz garazu to auto bedzie wygladało jak sopel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz garaz to wyschnie po tym jak zamarznie ,jak nie masz garazu to auto bedzie wygladało jak

> sopel.

Trzy dni temu umyłem na automacie, temperatura otoczenia -12, po wyjeździe z myjni auto do dzisiaj stoi pod chmurką, żadnych sopli nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel takiej myjni (Ehrle) to powiem że możesz myć w każdych warunkach, a czy otworzysz drzwi w następny dzień to już twoje smile.gif

Myjnia bezdotykowa jako sama w sobie powinna wytrzymać do -15 (moja daję radę i w takie mrozy), czyli ciągłość obiegu zamkniętego wody z lanc i pełne ogrzewanie posadzek, co zimniej to już na własne ryzyko właściciela i dlatego czasem można spotkać zamknięte takie myjnie, ale również z powodu małego ruchu na takiej myjni. Bo po co utrzymywać ogrzewanie posadzki na maxa, to tylko koszty bez zwrotu w tym czasie.

Zasada jest taka jak przy myciu w ciepły dzień, lecz mikroproszek z pierwszego programu zamarza w moment, ale idzie myć. Przy -20 sopel na całym aucie jest do nieuniknięcia, ale garaż czy dłuższa trasa robi swoje, ale w słoneczny dzień. Jak przyjedziesz nie nagrzanym w środku to po myciu skrobiesz szyby smile.gif

Ja swoje auto w takie mrozy myje tylko w słoneczny dzień, po myciu otwieram wszystkie drzwi, czekam jak ładnie woda na uszczelkach zamarznie i potem "skuwam" lód, do tego silikon spray i heja.

Samo mycie zajmuję więcej czasu co za tym idzie więcej złotówek, właśnie ze względu na zamarzający mikroproszek, dla którego trzeba poświęcić więcej czasu na pozbycie się z karoserii. Możesz myć 1-3-4 bo spłukiwanie w taką pogodę mało da, tzn. bardziej będziesz ten mikroproszek odrywał z lakieru niż go rozpuszczał ciepłym woskiem.

PS Tylko pamiętajcie i to wszyscy, jak już myjecie autko w normalnej temperaturze otoczenia i chcecie używać wosku, umyjcie dobrze pierwszym programem, bo woskiem tylko zakonserwujecie niedomyty brud i potem takie gadanie że "niedokładnie to myje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzy dni temu umyłem na automacie, temperatura otoczenia -12, po wyjeździe z myjni auto do dzisiaj

> stoi pod chmurką, żadnych sopli nie widzę.

na automacie a kolega pyta się o bezdotykową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy jakiej najniższej temperaturze myliście auto w myjni bezdotykowej....

dzisiaj u mnie pokazywalo -17 i.. zaryzykowalem (po 1200 km w 3 dni autko bylo jednym wielkim ulepkiem z soli) z tym ze autko bylo nieco nagrzana a potem zaraz po myciu bylo jezdzone jeszcze przez paredzisiat km

autko mylem na zapalonym silniku i wlaczonym na maksa ogrzewaniu i nadmuchu na szyby zeby przynajmniej na nich nie zrobila mi sie skorupa z lodu

oczywiscie skorupa z lodu na budzie sie zrobila ale poza tym nic nie poprzymarzalo itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale bedzie bez soli... czy moze jednak poczekac do temp. powyzej 0?

Przy mocno ujemnych temperaturach ta sól na aucie niewiele mu szkodzi smile.gif Warunek, że na noc nie wstawisz go do ogrzanego garażu i nie dasz soli pola do popisu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PS Tylko pamiętajcie i to wszyscy, jak już myjecie autko w normalnej temperaturze otoczenia i

> chcecie używać wosku, umyjcie dobrze pierwszym programem, bo woskiem tylko zakonserwujecie

> niedomyty brud i potem takie gadanie że "niedokładnie to myje".

Wosku nie używam .... sam ręcznie woskuję z trzy razy do roku i starcza... wink.gif ale faktycznie mikro proszek momentalnie przymarza przy tak niskich temperaturach tylko że odpadając zabiera z sobą cały ten brud z karoserii.... bez zabezpieczonych uszczelek smarem silikonowym pewnie bym ich nie otworzył zlosnik.gif i czekał w garażu aż odtaje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co polecacie takie mycie? Bo właśnie zastanawiam się czy w takie mrozy warto umyć samochód i

> zostawić pod chmurką?

Zdecydowanie nie pod chmurką :no jesli chcesz umyć to jedź na szczotki - tam po umyciu wydmucha resztki wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie nie pod chmurką :no jesli chcesz umyć to jedź na szczotki - tam po umyciu wydmucha

> resztki wody

na którym automacie wydmucha "resztki wody"? co najwyżej z grubsza zdmuchnie wodę z karoserii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.