Skocz do zawartości

rozgrzanie auta


Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam pytanie do użytkowników BBM z instalacja gazowa.chodzi mi konkretnie o to,ile w obecnych warunkach mija czasu od zapłonu silnika,do przejścia na lpg w waszych BBMach???u mnie przy tych mrozach gaz załącza się po przejechaniu ok 4km w mieście,a na postoju po ok 6-8minutach i tak się zastanawiam czy to norma???instalacja BRC sequent24 ok.gifdla porównania znajomemu w Mitsubishi Eclipse z tą samą instalacją gaz załącza się już po 500 metrach yikes.giftemp załączenia gazu w mojej maryśce jest ustawiona na 35st.c ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.mam pytanie do użytkowników BBM z instalacja gazowa.chodzi mi konkretnie o to,ile w obecnych

> warunkach mija czasu od zapłonu silnika,do przejścia na lpg w waszych BBMach???u mnie przy

> tych mrozach gaz załącza się po przejechaniu ok 4km w mieście,a na postoju po ok 6-8minutach i

> tak się zastanawiam czy to norma???instalacja BRC sequent24 dla porównania znajomemu w

> Mitsubishi Eclipse z tą samą instalacją gaz załącza się już po 500 metrach temp załączenia

> gazu w mojej maryśce jest ustawiona na 35st.c

Moj SQ 24 ustawiony jest na 30 stopni i przelacza sie po ok 2-3 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.mam pytanie do użytkowników BBM z instalacja gazowa.chodzi mi konkretnie o to,ile w obecnych

> warunkach mija czasu od zapłonu silnika,do przejścia na lpg w waszych BBMach???u mnie przy

> tych mrozach gaz załącza się po przejechaniu ok 4km w mieście,a na postoju po ok 6-8minutach i

> tak się zastanawiam czy to norma???instalacja BRC sequent24 dla porównania znajomemu w

> Mitsubishi Eclipse z tą samą instalacją gaz załącza się już po 500 metrach temp załączenia

> gazu w mojej maryśce jest ustawiona na 35st.c

Powiem CI, że nie masz źle. Ja u siebie na początku to jechałem 10km zanim się przełączył przy -10 stopniach na dworze.... potem zrobiłem mały tuning. "Ogaciłem" przewody wodne parownika i odizolowałem termicznie czujnik w parowniku bo był wystawiony na nadmuch ze zderzaka, w zderzaku zatkałem po prostu wlot w tym miejscu.

Teraz przy -26 przełącza mi się po 2-3km a jak chwilkę postoi przed ruszeniem to i po 1km ale to nadal nie to. Ogólnie ten kloc się wolno nagrzewa, ciepło w kabinie mam po 10km w duże mrozy (no ale i kabina spora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdzałem. Temperatura otoczenia -8, odpalam, od razu jadę, po 0,5 km mam skrzyżowanie, stoję jakieś 10-20 sekund, jadę dalej, główną drogą, na wysokich biegach 4-5 i po kolejnych 1,5 km przełącza się na lpg. W sumie wychodzi jakieś 2 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje usprawnienie - podgrzewacz płynu chłodzącego przed reduktorem LPG

Podgrzewacz od jakiegoś HDI

https://picasaweb.google.com/lh/photo/9hbLbKcDzWxvAjY2PA2UoQ?feat=directlink

Elektrozawór odcinający nagrzewnicę na czas podgrzewania układu

https://picasaweb.google.com/lh/photo/P498m45EZ-saT6F2ef2CPw?feat=directlink

Zespół przekaźników sterujących elektrozaworem i świecami

https://picasaweb.google.com/lh/photo/5VExXMyDg6ZtXSMCENSodg?feat=directlink

Instalacja brc seqwent 24

temperaturę przełączania obniżyłem (mam interfejs) do 33 stopni (miałem 39) i czasy przed przełączeniem też poobniżałem. Na zdjęciu widać podłączone 2 świece -obecnie 3 zastanawiam się nad 4. Ogólnie spadło zapotrzebowanie na paliwo - w wakacje 5-6 tyś km około 12 litrów.

Po dopaleniu podgrzewacza napięcie z 14,4 spadło na 13,6 - altek daje radę.

Do układu przyklejony jest termostat rozłączający układ po osiągnięciu ok 50 stopni na obudowie podgrzewacza . Obecnie -10 - garaż blaszak - wyjazd z garażu , zamknięcie go , przejazd 500 - 700 metrów i przepina się na gaz.

Koszty.

elektrozawór 30 z przesyłką

podgrzewacz 40

Przewody, przekaźniki - na szrocie

przełączniki, diody ,zaciski- w sklepie

całość wyszła jakieś 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.