Skocz do zawartości

rejestracja pojazdu, a brak przeglądu


pawli82

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem autko bez ważnego przeglądu i chciałem je zarejestrować. Czy muszę najpierw zrobić przegląd / przed rejestracją na siebie /, czy mogę je zarejestrować i wtedy z nowym dowodem iść na podbicie przeglądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakupiłem autko bez ważnego przeglądu i chciałem je zarejestrować. Czy muszę najpierw zrobić

> przegląd / przed rejestracją na siebie /, czy mogę je zarejestrować i wtedy z nowym dowodem

> iść na podbicie przeglądu?

kupiłem takie autko jakiś czas temu

przegląd podbiłem sam

dowodu jeszcze nie zmieniłem, zamierzam rejestrować jakoś w tym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pojazd bez badania tech. 3 lata temu. Ostatnie było w 1987r zlosnik.gif. Do tej pory nie mogę go przerejestrować, bo na badanie tech jeszcze się nie kwalifikuje...ale już niedługo na szczęście zakończę reanimację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez ważnego przeglądu wydz. komunikacji nie powinien zarejestrować Tobie samochodu.

Bo?

Rejestracja to jedno, a dopuszczenie do ruchu to zupełnie inna sprawa.

Odmówić rejestracji nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo?

> Rejestracja to jedno, a dopuszczenie do ruchu to zupełnie inna sprawa.

> Odmówić rejestracji nie można.

teoretycznie może tak, w praktyce Pani odeśle z kwitkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo?

> Rejestracja to jedno, a dopuszczenie do ruchu to zupełnie inna sprawa.

> Odmówić rejestracji nie można.

Można, bo w Polsce rejestracja pojazdu jest równoznaczna z dopuszczeniem pojazdu do ruchu - to po pierwsze... taka zresztą jest interpretacja radców prawnych, a nie chce mi się teraz marnować czasu na szukanie podstaw prawnych.

Po drugie, w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dn. 22 lipca 2002 r. w § 2. pkt. 8 jest zapis

Quote:

8.Jeżeli wymagane jest badanie techniczne pojazdu, właściciel pojazdu do wniosku o rejestrację dołącza zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu.


ZTCW zarówno w systemie rejestracji pojazdów, jak i w DR jest miejsce na informację o terminie badania technicznego... z powyższego rozporządzenia MI wynika, że zaświadczenie o ważnym badaniu technicznym jest wymagane do zarejestrowania pojazdu - jak dla mnie prosty z tego wniosek, że w przypadku braku aktualnych badań technicznych, panie przed okienkiem w urzędzie mają prawo odesłać delikwenta-petenta do uzupełnienia tego dokumentu, niezależnie od tego jak będzie mocno tupał nogą grinser006.gif

Edit:

a przypadkiem znalazłem, to już wrzucę... PORD art.71 ust. 1

Quote:

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.


Tak więc, jak dla mnie, z powyższego zapisu ewidentnie wynika, że zarejestrowanie pojazdu (wydawany przy tej czynności dowód rejestracyjny) = dopuszczenie do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo?

> Rejestracja to jedno, a dopuszczenie do ruchu to zupełnie inna sprawa.

> Odmówić rejestracji nie można.

Próbowałeś ostatnio składać wniosek o rejestracje bez ważnych badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyglada na to, ze jak ktos kupuje niesprawne auto i zamierza go naprawiac przez dluzej niz miesiac, to musi zlamac prawo.

Bo zarejestrowac bez przegledu sie nie da, ale z drugiej strony trzeba zarejestrowac w ciagu 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wyglada na to, ze jak ktos kupuje niesprawne auto i zamierza go naprawiac przez dluzej niz

> miesiac, to musi zlamac prawo.

> Bo zarejestrowac bez przegledu sie nie da, ale z drugiej strony trzeba zarejestrowac w ciagu 30

> dni.

Niestety, mam ten sam problem, co Grzaniec - niektóre sprzęty w stanie nie na chodzie i dlatego nie przerejestrowane. blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wyglada na to, ze jak ktos kupuje niesprawne auto i zamierza go naprawiac przez dluzej niz

> miesiac, to musi zlamac prawo.

> Bo zarejestrowac bez przegledu sie nie da, ale z drugiej strony trzeba zarejestrowac w ciagu 30

> dni.

Niestety tak właśnie jest... cóż, na szczęście za przekroczenie tego 30-to dniowego terminu nie grożą na chwilę obecną jakiekolwiek konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wyglada na to, ze jak ktos kupuje niesprawne auto i zamierza go naprawiac przez dluzej niz

> miesiac, to musi zlamac prawo.

> Bo zarejestrowac bez przegledu sie nie da, ale z drugiej strony trzeba zarejestrowac w ciagu 30

> dni.

to już wiem...dziwny przepis, nie ma co spineyes.gif...tak więc, najpierw reanimuję mietka, zrobię przegląd i pójdę zarejestrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wyglada na to, ze jak ktos kupuje niesprawne auto i zamierza go naprawiac przez dluzej niz

> miesiac, to musi zlamac prawo.

> Bo zarejestrowac bez przegledu sie nie da, ale z drugiej strony trzeba zarejestrowac w ciagu 30

> dni.

Poczekaj.

Jeśli rejestracja samochodu jest postępowaniem administracyjnym, a zdaje się jest, to razem z wnioskiem o rejestrację należy złożyć wniosek o wstrzymanie postępowania do czasu uzupełnienia dokumentacji (zaświadczenie od diagnosty po naprawieniu), powiedzmy na rok.

Pewny nie jestem, nich się ktoś znający lepiej prawo wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.