Skocz do zawartości

korozja powierzchniowa, a perforacja korozyjna


sstefan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem odpowiedż z FORD Polska odnośnie bąbli na tylnym prawym nadkolu, zaznaczonych podczas przeglądu perforacyjnego, o treści -

" W ocenie naszego inżyniera na błotniku jest korozja powierzchniowa, a nie perforacja korozyjna. Z tego też powodu serwis nie wyraził zgody na wykonanie naprawy w ramach gwarancji."

Moje pytanie - czym różni się korozja powierzchniowa od perforacji korozyjnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokładnie wypytywałem.

Jeżeli są ślady wypiaskowania bądź innych uszkodzeń mechanicznych nici z naprawy.

Jeżeli na błotnikach nie ma śladów mechanicznych a zaczynają się wykwity korozji trzeba zacząć walczyć, każdy się wypina bo to nikomu nie na rękę robota gwarancyjna.

Mi się udało wywalczyć nawet ponowne lakierowanie maski po zaciekach od spryskiwaczy więc wszystko się da, ale trzeba mieć dobry upór wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze dopisek o treści -

" Jeżeli zleci Pan naprawę odpłatną i po usunięciu lakieru okaże się, że pod spodem jest jednak perforacja korozyjna, zmienimy kwalifikację naprawy na gwarancyjną i naprawimy błotnik na nasz koszt."

tzn. mam tam być obecny 24 godz. aby uwierzyć i przekonać się co do rodzaju korozji? a co za tym idzie - koszty naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest jeszcze dopisek o treści -

> " Jeżeli zleci Pan naprawę odpłatną i po usunięciu lakieru okaże się, że pod spodem jest jednak

> perforacja korozyjna, zmienimy kwalifikację naprawy na gwarancyjną i naprawimy błotnik na nasz

> koszt."

> tzn. mam tam być obecny 24 godz. aby uwierzyć i przekonać się co do rodzaju korozji? a co za tym

> idzie - koszty naprawy.

pisz pismo do kierownictwa salonu i równolegle do Ford Polska.

Znajdź odpowiednie zapisy w umowie gwarancyjnej i masz czarno na białym. Jeśli będzie odmowa pisz pozew sądowy uproszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisz pismo do kierownictwa salonu i równolegle do Ford Polska.

> Znajdź odpowiednie zapisy w umowie gwarancyjnej i masz czarno na białym. Jeśli będzie odmowa pisz

> pozew sądowy uproszczony.

to jest właśnie odpowiedż Ford Polska pisane poprzez ASO Rzeszów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest właśnie odpowiedż Ford Polska pisane poprzez ASO Rzeszów

zaproś ekipę TVN Turbo, pisz pismo do sądu, nic więcej nie możesz zrobić legalnie, chyba że chcesz pobić dyrektora ds. reklamacji w FP zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zauwazyłem w c-max z 2007r czegos podobnego u ojca. On ma tam chyba 3 dysze .czyli co pryska i

> co siedzieję?

c-max ma gdzie indziej dysze mocowane.

zaraz na poczatku/koncu maski, na tej plastikowej czesci.

wiec tutaj problemow nie ma z zalozenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno focus III ma juz mgiełkowe bez feleru.

> żal.pl żeby nowoczesne auto jeździło pozmarkane po masce - podobnie mają fiesty, mondeo....

Jak kupiłem Fiestę to mnie zaskoczyło to, że Forda przerosło skonstruowanie spryskiwaczy facepalm%5B1%5D.gif Primo to smarka i po zimie są widoczne zacieki (po paru latach będą super), secundo na autostradzie pryska fajnie całą szybę i dach, ale w mieście to się nie sprawdzają no.gif.

Na forum fiesty w UK niedawno wyczytałem, że podobno "mgłowe" spryskiwacze z Focusa III pasują - zamierzam przetestować to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kupiłem Fiestę to mnie zaskoczyło to, że Forda przerosło skonstruowanie spryskiwaczy Primo to

> smarka i po zimie są widoczne zacieki (po paru latach będą super), secundo na autostradzie

> pryska fajnie całą szybę i dach, ale w mieście to się nie sprawdzają .

> Na forum fiesty w UK niedawno wyczytałem, że podobno "mgłowe" spryskiwacze z Focusa III pasują -

> zamierzam przetestować to rozwiązanie.

Pasują, są identyko.

Będę musial też we fiestach pozakładać.

A co do zacieków - przestań lać dziadowski płyn to zacieków nie będzie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasują, są identyko.

> Będę musial też we fiestach pozakładać.

> A co do zacieków - przestań lać dziadowski płyn to zacieków nie będzie

Na płynie zdecydowanie nie oszczędzam - zawsze leję płyn z BP, ale niestety na czarnym wszystko widać 270751858-jezyk.gif W zeszłym roku na szczęście zniknęły takie ślady po glinkowaniu i polerowaniu - mam nadzieję, że teraz też znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> c-max ma gdzie indziej dysze mocowane.

eee tam grinser006.gif

ford_focus_c_max_01.jpg

> zaraz na poczatku/koncu maski, na tej plastikowej czesci.

> wiec tutaj problemow nie ma z zalozenia.

tylko te poliftowe ok.gif

u mnie cieknie jak w FF

w sumie to racja, bo ja mam focusa c-max, a ten nowy to dopiero c-max zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.