Skocz do zawartości

W maju jak w raju ;) - spam wątek


Swiko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie,

Wraz z dniem 14 stycznia, dzięki Waszym głosom, kącik CTT stał się kącikiem technicznym. Rzućcie więc okiem na zaktualizowany regulamin. Postanowiliśmy z Ironem otworzyć Wam jednak furtkę na dyskusje nie tyczące się spraw technicznych. W tym, podwieszonym przez nas wątku.

Piszemy więc o wszystkim i o niczym, prosimy jednak aby miało to jakiś sens ok.gif.

Do dzieła więc 20.GIFwaytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas padalo cala noc, a teraz slonce i 20*C, a Croma czysta, schowana w garazu

ja właśnie walcze ze sobą czy wychodzić na ten skwar i swoje bydło umyć czy skosić trawe ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja właśnie walcze ze sobą czy wychodzić na ten skwar i swoje bydło umyć czy skosić trawe ;p

Umyci i kosic trowa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wrrrrrrrrrrrrrrrrrr

> żalę się................

> zgubiłem dziś tablicę rejestracyjną z tyłu............

> trasa Katowice-Olkusz; WJ7......

I 250zł w pizdu.

Tzn. Proponuję wyrobić nowe numery jeśli zamierzasz tym autkiem wyjeżdżać poza Polskę bo np. Niemcy nie znają pojęcia naszego wtórnika i spotkanie z nimi może potrwać 24h.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jak maj, to jak pogoda u Ciebie w IRL??

Nie pytaj, jak jestem tutaj 7 lat tak nie pamiętam tak paskudnego kwietnia sick.gif. Temperatury w okolicach 7C i ciągły deszcz z mega mocnym wiatrem zabijają. Jest to trochę dziwne, bo w marcu był tydzień z temperaturami bliskimi 20C smile.gif. Podobno od jutra ma być już normalnie ~ 17C yay.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pytaj, jak jestem tutaj 7 lat tak nie pamiętam tak paskudnego kwietnia .

A u nas kolejny dzień upalnego lata wiosną , ciekawe czy w lato nie zrobi się jesień wink.gif

Jest przed południem i już 27oC w cieniu bbq.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A u nas kolejny dzień upalnego lata wiosną , ciekawe czy w lato nie zrobi się jesień

> Jest przed południem i już 27oC w cieniu

Na pomorzu tak ciepło nie jest .... +24oC do słonka na termometrze ale czuć chłodne - powietrze mimo tego, ze pogoda piękna a niebo bezchmurne .... rano było +3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A u nas kolejny dzień upalnego lata wiosną , ciekawe czy w lato nie zrobi się jesień

> Jest przed południem i już 27oC w cieniu

Wczoraj cały dzień piękne słoneczko i czyste niebo - 17C, wypas...

Dzisiaj leje zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj b/z , +27 w cieniu , słońce daje ostro , ale pojawiło się teraz parę chmurek i słychać jakieś grzmoty w oddali grinser006.gif

Wczoraj po południu chwilę popadało i się schłodziło do 22 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny żal.

Zauwazyłem od niedawna delikatny stuk na nierównościach np kostka brukowa. Dziś trochę czasu miałem i zawitałem na SKP jako, że 15 maja przegląd rejestracyjny się kłania.

Pan diagnosta posprawdzał wszystko i poprosiłem, żeby zawias dobrze sprawdził.

Szarpaki nic nie wykazały, podniósł przednią oś, chwycił koło lewe "w poziomie" i zaczął ruszać a tu stukot.

Drążek kierowniczy rzekł Pan diagnosta mad.gif. Z prawej podobna sytuacja.

frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny żal.

> Zauwazyłem od niedawna delikatny stuk na nierównościach np kostka brukowa. Dziś trochę czasu miałem

> i zawitałem na SKP jako, że 15 maja przegląd rejestracyjny się kłania.

> Pan diagnosta posprawdzał wszystko i poprosiłem, żeby zawias dobrze sprawdził.

> Szarpaki nic nie wykazały, podniósł przednią oś, chwycił koło lewe "w poziomie" i zaczął ruszać a

> tu stukot.

> Drążek kierowniczy rzekł Pan diagnosta . Z prawej podobna sytuacja.

Jeśli to drążki to jest to koszt 120 za oba plus zbieżność. Niestety może to też być wyrobiony magiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> , 130tyś przejechane

Musisz zdjąć gumowe osłony przegubów i dokładnie sprawdzić, w którym miejscu jest luz. Możesz też podjechać do zakładu regenerującego magle i poprosić o diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> , 130tyś przejechane

Jesli masz garaz z kanałem i zdolnosci manualne to sam wymienisz to.

I przy okazji wymiany drazka, warto wymienic koncowke drazka kierowniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie do cromy z przed fl http://allegro.pl/kierownica-skorzana-multinumkcja-fiat-croma-fl-i2295100652.html ?

Jadę oglądać a jak spasuje to cenę targuję, bo dużo piniędzy chcą.

Płaci żona 270635636-JUMP2.gif , muszę się streszczać bo się jeszcze rozmyśli.

Niestety stuki usuwane ze składek tzw. "na cromę". Coś mnie tknęło co by takie składki odprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj też masz ładną i taniej o 50zł

jakiś tekst

jeśli masz B&M to musiałbys klawisze przełożyć, jeśli nie to podejdzie P2P, sama wymiana trwa max 30min. Jedynie trzeba uważać na osadzenie kierownicy na wieloklinie bo za pierwszym razem koło kierownicy miałem o kilka stopni przekręcone w stosunku do kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tutaj też masz ładną i taniej o 50zł

> jakiś tekst

> jeśli masz B&M to musiałbys klawisze przełożyć, jeśli nie to podejdzie P2P, sama wymiana trwa

> max 30min. Jedynie trzeba uważać na osadzenie kierownicy na wieloklinie bo za pierwszym razem

> koło kierownicy miałem o kilka stopni przekręcone w stosunku do kół

No i wyrwałem za 150zł yay.gif, jutro powinna być, mam sterowanie tylko radiem więc wersja podstawowa ale uciecha będzie jak będę ją trzymał w rękach smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i wyrwałem za 150zł , jutro powinna być, mam sterowanie tylko radiem więc wersja podstawowa

> ale uciecha będzie jak będę ją trzymał w rękach

no i fajnie, kierownica bardzo wygodna i chyba jakbym miał crome przed FL od tego bym zaczął przygode z Cromą wink.gif

Ja dziś spotkałem kolejną bliźniaczkę wink.gif

Zdjcie965_reqrqae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy posiadam Cromę to też widzę jakby więcej Crom na ulicach smile.gif.

Pracuję niedaleko "FAP" i wszystkich tych spółek wkoło fiata co są to nawet sporo Crom mają "firmowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kiedy posiadam Cromę to też widzę jakby więcej Crom na ulicach .

> Pracuję niedaleko "FAP" i wszystkich tych spółek wkoło fiata co są to nawet sporo Crom mają

> "firmowych".

W FAP-ie Bielskim praktycznie większość kierownictwa średniego szczebla jeździ Cromami wink.gif. W zeszłym roku jak odbierałem swoją to akurat wydawali swoim pracownikom bodajże 6 czarnych Cromek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą oglądałem archiwalny odcinek TopGear sezon 13 odcinek 1. Ten, w którym okazało się że dotychczasowym Stig'iem był Michael Schumacher. Napytanie Jeremy'iego czym jeździ odpowiedział Fiatem 500 Abarth, a na pytanie "a z rodziną" odpowiedział Fiatem Croma...... claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed chwilą oglądałem archiwalny odcinek TopGear sezon 13 odcinek 1. Ten, w którym okazało się że

> dotychczasowym Stig'iem był Michael Schumacher. Napytanie Jeremy'iego czym jeździ odpowiedział

> Fiatem 500 Abarth, a na pytanie "a z rodziną" odpowiedział Fiatem Croma......

Tak powiedzial, ale czy nia rzeczywiscie jezdzil confused.gifconfused.gif tego nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak powiedzial, ale czy nia rzeczywiscie jezdzil tego nie wiemy.

Tak jeździł .. podobno wersją z silnikiem od Maseratti ... była krótka seria takich Cromek... dawałem link.... zresztą pracował wtedy jeszcze dla Fiata więc nie mógł jeździć Mercedesem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed chwilą oglądałem archiwalny odcinek TopGear sezon 13 odcinek 1. Ten, w którym okazało się że

> dotychczasowym Stig'iem był Michael Schumacher.

to że jezdził Cromą to już nie raz słyszałem, ale że był Stigiem to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed chwilą oglądałem archiwalny odcinek TopGear sezon 13 odcinek 1. Ten, w którym okazało się że

> dotychczasowym Stig'iem był Michael Schumacher. Napytanie Jeremy'iego czym jeździ odpowiedział

> Fiatem 500 Abarth, a na pytanie "a z rodziną" odpowiedział Fiatem Croma......

Trochę źle go zrozumiałeś, dialog wyglądał mniej więcej tak:

J: Czym jeździsz teraz?

S: Mam ładnego Fiata 500.

J: Abarth?

S: Yeah.

J: To jest fantastyczny samochód.

S: Yeah.

J: A czym jeździsz zazwyczaj(przez większość czasu)?

S: Samochodem rodzinnym takim jak Croma eee lub...

J: Fiat Croma?

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uśmiałem się wczoraj niezmiernie jak moją skodziną w gazie objechałem pastucha b5 'w tedeiku hehe.gif I to nie raz nie dwa, bo trzy razy - akurat tak się zdarzyło, że była po drodze seria czerwonych świateł no i taki sprint od świateł do świateł gość nie miał szans, do prędkości 80-100, wiadomo że później to by mnie zostawił w tyle. Ale mu piana na pysk wyszła rotfl.gif Wiem, wiem - napiszecie że różnica masy, tu diesel tu benzyna, inna charakterystyka itd itp, ale i tak fajnie było smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uśmiałem się wczoraj niezmiernie jak moją skodziną w gazie objechałem pastucha b5 'w tedeiku I to

> nie raz nie dwa, bo trzy razy - akurat tak się zdarzyło, że była po drodze seria czerwonych

> świateł no i taki sprint od świateł do świateł gość nie miał szans, do prędkości 80-100,

> wiadomo że później to by mnie zostawił w tyle. Ale mu piana na pysk wyszła Wiem, wiem -

> napiszecie że różnica masy, tu diesel tu benzyna, inna charakterystyka itd itp, ale i tak

> fajnie było

mała rzecz a cieszy biglaugh.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez foto sie nie liczy

no dobra, jest i fota ale z telefonu zastrzegam

20120511.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pięknie leży w rękach, skóra wydaje mi się trochę twarda ale nie ma co wybrzydzać, w końcu to prezent od lubej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pięknie leży w rękach, skóra wydaje mi się trochę twarda ale nie ma co wybrzydzać, w końcu to

> prezent od lubej.

faktycznie skóra jest twardsza w GP była mięciutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halojpg_rwhwera.jpg

halogeny aktywowane, licznik już nie miga biglaugh.gif

Gdzieś na AK czytałem że Cromy mają doświetlanie zakrętów, w mojej coś się nie doświetlają, w FES również takiej opcji nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> halogeny aktywowane, licznik już nie miga

> Gdzieś na AK czytałem że Cromy mają doświetlanie zakrętów, w mojej coś się nie doświetlają, w FES

> również takiej opcji nie znalazłem

No teraz ladnie sie prezenci ok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to byłoby super gdyby yani coś takiego zaimplementował w FES i dałoby to się włączyć w Cromie

no to kto tu pisał że w Cromie jest doświetlanie, nawet się ze mna spierał że na 100% to u siebie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to kto tu pisał że w Cromie jest doświetlanie, nawet się ze mna spierał że na 100% to u siebie

> ma

Nie wiem kto pisał, ale mogę to potwierdzić, że po moim osiedlu kręci się taka Krowa, która ma doświetlanie zakrętów, więc możliwe, że była taka opcja.

Niestety nie znam właściciela tamtej Krowy, żeby wpakować mu się do autka z FES i monitorem CAN i przesłać Yaniemu logi.

Najśmieszniejsze jest to, że w eperze jest tylko jeden rodzaj lamp p/mgielnych(tzn. jest lewa i prawa), żeby było śmieszniej, tak samo jest w NB, więc jeśli jest to ta sama lampa jedno żarówkowa to powinno się dać to włączyć.

Jeśli chodzi o Yaniego to mam wrażenie, że nie przejawia większego zainteresowania tematem, więc jakby ktoś mógł podbić tamten wątek to może Yani by się zainteresował.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najśmieszniejsze jest to, że w eperze jest tylko jeden rodzaj lamp p/mgielnych(tzn. jest lewa i

> prawa), żeby było śmieszniej, tak samo jest w NB, więc jeśli jest to ta sama lampa jedno

> żarówkowa to powinno się dać to włączyć.

są to dokłanie lampy z N.Bravo no jedną kupowałem z rozbitka, a siedza tam żarówki H11 więc to raczej nie w nich problem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.