Skocz do zawartości

Schemat elektryczny - Fiat 126.


Rekomendowane odpowiedzi

Co do korka wlewu oleju do skrzyni to odnalazłem go pod grubym kożuchem starego błota pomieszanego z olejem i smarem. Żeby go odkręcić to musiałem przyspawać nakrętkę 14, potem klucz, kawałek rury do przedłużenia i puściło.

zlosnik.gif

A wracając do tematu.

Ponieważ mój zespół napędowy z Fiata 126 będzie napędzał drezynę dlatego będę musiał zrobić od nowa i trochę inną instalację elektryczną.

Na początek chciałbym uruchomić silnik. Dodam, że rozrusznik mam na linkę, jest tam tradycyjny przerywacz bez kopułki i tradycyjna cewka.

Co do zasilania rozrusznika to raczej sobie poradzę.

Jednak nie bardzo wiem jak podłączyć układ zapłonowy, który kabel gdzie ma być podpięty itp.

Gdyby ktoś mógł poratować schematem elektrycznym Fiata 126 z rozrusznikiem na linkę, tradycyjnym przerywaczem bez kopułki i tradycyjną cewką to byłby wdzięczny.

A gdyby ktoś dysponował schematem elektrycznym samego układu zapłonowego silnika to też byłoby fajnie?

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie czekam na jeszcze jakieś schematy.

Zobaczę czy coś w ogóle mam, bo mam jakąś taką dziwną książkę i tam jest wiele rysunków technicznych poszczególnych części. Mam nadzieję, że i schemat będzie smile.gif

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobaczę czy coś w ogóle mam, bo mam jakąś taką dziwną książkę i tam jest wiele rysunków

> technicznych poszczególnych części. Mam nadzieję, że i schemat będzie

> Pozdrawiam!

Podlacze sie troche do tematu, ale moglbys zobaczyc czy posiadasz i wrzucic gdzies schemat elektryki malucha wyposazengo w pokretlo regulacji predkoscia pracy wycieraczek. Wlasnie taki schemat potrzebuje i za grzyba nie moge go znalezc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podlacze sie troche do tematu, ale moglbys zobaczyc czy posiadasz i wrzucic gdzies schemat

> elektryki malucha wyposazengo w pokretlo regulacji predkoscia pracy wycieraczek. Wlasnie taki

> schemat potrzebuje i za grzyba nie moge go znalezc...

Mam schemat do wersji K - Komfort z 1984. Jutro zeskanuję i wrzucę. Komfort miał regulator wycieraczek - zerkniesz, czy jest to na schemacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u siebie mam regulator, z tego co widziałem to jest on wpinany w instalację zaraz przy skrzynce

> bezpieczników, jakbyś coś potrzebował to daj znać. Trzeba przyznać, zarypisty gadżet

Schemat potrzebuje, bo w bisie jest inny regulator predksoci wycieraczek i chce instalacje i tak dosc mocno zmieniona dostosowac do potensjometru, tylko nei wiem gdzie sie wpiac, bo nie ma wyprowadzonej kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Schemat potrzebuje, bo w bisie jest inny regulator predksoci wycieraczek i chce instalacje i tak

> dosc mocno zmieniona dostosowac do potensjometru, tylko nei wiem gdzie sie wpiac, bo nie ma

> wyprowadzonej kostki.

wepnij w 4 przewody idące do skrzynki bezpieczników - tam w bisie był oryginalnie przerywacz pracy wycieraczek.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wepnij w 4 przewody idące do skrzynki bezpieczników - tam w bisie był oryginalnie przerywacz pracy

> wycieraczek.

> pozdr

No wlasnei okazuje sie, ze nei tak hop siup bo cos zrodla przewodo sa inne. Albo ja mam jakas dziwna wiazke bisa, co jest mocno prawdopodobne, bo po jej podlaczeniu spalil sie jeden z przewodo - jakis baran co ja skladal pomylil piny i pod mase podlaczyl prad po stacyjce... Caleszczescie ogarnalem to na poczatku, ale mi np dzialaja wszystkie urzadzenia po wylaczeniu zaplonu - swiatla wszystkie moge wlaczyc, wentylator nadmuchu, swiatlo cofania, wycieraczki. Musze tego pilnowac zeby wylaczyc przy wysiadaniu i nei zostawiac samochodu na wstecznym, bo rozladuje aku....

No i fakt, ze nawet nie wiem gdzie jest fuckup trudno mi go usunac. Analogicznie z przerywacem - musze miec schemat, zeby przedzwonic wiazke pod katem zrodel przewodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie sa do kapliczki, zaden do FLa.

A to prawda - FL jest od 1985, a schematy są od wersji 1984. Wersja komfort miała w tym roczniku regulator prędkości wycieraczek (po lewej stronie kapliczki). Nie spotkałem natomiast nigdy FLa z takim regulatorem icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiszę Ci co mam, a Ty zdecyduj co Ci potrzebne to zeskanuję:

1. Schemat ideowy instalacji elektrycznej w samochodach

wyprodukowanych DO połowy 1977r.

2. Schemat ideowy instalacji elektrycznej w samochodach wyprodukowanych OD połowy 1977r.

3.Schemat instalacji elektrycznej połączenia świateł.

4. Schemat instalacji elektrycznej wycieraczki z przekaźnikiem i elektryczną pompką spryskiwacza szyb.

5. Schemat instalacji elektrycznej w samochodach produkowanych DO połowy 1977r.

6. Schemat instalacji elektrycznej w samochodach produkowanych OD połowy 1977r.

7. Schemat instalacji elektrycznej szyby ogrzewanej 80W.

8. Schemat instalacji elektrycznej sygnalizacji zaciągnięcia ręcznego i niskiego poziomu płynu hamulcowego.

9. Schemat układu zapłonowego bezrozdzielaczowego.

10. Schemat ideowy instalacji elektrycznej w samochodach wersji "face lifting".

11. Schemat instalacji elektrycznej w samochodach wersji "face lifting".

Sądzę że o 9teczkę chodzi? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wypiszę Ci co mam, a Ty zdecyduj co Ci potrzebne to zeskanuję:

> 1. Schemat ideowy instalacji elektrycznej w samochodach

> wyprodukowanych DO połowy 1977r.

> 2. Schemat ideowy instalacji elektrycznej w samochodach wyprodukowanych OD połowy 1977r.

> 3.Schemat instalacji elektrycznej połączenia świateł.

> 4. Schemat instalacji elektrycznej wycieraczki z przekaźnikiem i elektryczną pompką spryskiwacza

> szyb.

> 5. Schemat instalacji elektrycznej w samochodach produkowanych DO połowy 1977r.

> 6. Schemat instalacji elektrycznej w samochodach produkowanych OD połowy 1977r.

> 7. Schemat instalacji elektrycznej szyby ogrzewanej 80W.

> 8. Schemat instalacji elektrycznej sygnalizacji zaciągnięcia ręcznego i niskiego poziomu płynu

> hamulcowego.

> 9. Schemat układu zapłonowego bezrozdzielaczowego.

> 10. Schemat ideowy instalacji elektrycznej w samochodach wersji "face lifting".

> 11. Schemat instalacji elektrycznej w samochodach wersji "face lifting".

> Sądzę że o 9teczkę chodzi?

Mam silnik z normalnym tradycyjny rozdzielaczem z przerywaczem i ze zwykłą cewką. Nie chce nic zmieniać i dlatego potrzebuję schemat instalacji elektrycznej takiego właśnie układu zapłonowego.

Może być też schemat całej instalacji elektrycznej.

Z którego roku był mój Malacz to nie wiem, bo był bez tabliczki, częściowo wypatroszony i bez papierów.

Miał już ten większy zestaw wskaźników, nowszy tym felg, czarne zderzaki ale te mniejsze, odpalany był ręcznie, no i posiadał wspomniany układ zapłonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> To jest kura Panie Generale. Zwykla literowka

Panowie, mam te schematy poskanowane i poklejone bo jeden był na dwóch stronach A4 i zrobiłem go w całości, tylko rozdzielczość duża bo aż 2k x 3k.

Gdzie to udostępnić?

Pliki jpg. Największy 2,5mb pozostale poniżej 1mb

Do moderatora Ariibyd leci mail, może będzie miał jakiś pomysl co z tym fantem zrobić smile.gif

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, mam te schematy poskanowane i poklejone bo jeden był na dwóch stronach A4 i zrobiłem go w

> całości, tylko rozdzielczość duża bo aż 2k x 3k.

> Gdzie to udostępnić?

> Pliki jpg. Największy 2,5mb pozostale poniżej 1mb

Najlepiej tak aby nie poginęły, może na którejś ze stron naszych fanów fiacika? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, mam te schematy poskanowane i poklejone bo jeden był na dwóch stronach A4 i zrobiłem go w

> całości, tylko rozdzielczość duża bo aż 2k x 3k.

> Gdzie to udostępnić?

> Pliki jpg. Największy 2,5mb pozostale poniżej 1mb

> Do moderatora Ariibyd leci mail, może będzie miał jakiś pomysl co z tym fantem zrobić

> Pozdrawiam!

Podeslij i na maila [email protected], wrzuce do siebie na serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostał skany?

> Wysłałem Ci dzisiaj jeszcze jednego maila z prośbą o wypełnienie ankiety Sorka za spam, ale

> potrzebuje do licencjata

Dostal, tylko hasla zapomnial do serwera ftp...

A ankiete wurzucilem, bp myslalem, ze to spam od obcego. No i ja nei mam dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.