Skocz do zawartości

Silnik Fiata 126 - filtr oleju.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał się z usprawnieniem układu smarowania silnika Fiata 126 polegającej na zamontowaniu w jakiś sposób w tym silniku mocowania do bocznikowego filtra oleju?

Gdzieś kiedyś słyszałem o takich przeróbkach tylko, że było to baaaardzo dawno i nie pamiętam jak to było zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś spotkał się z usprawnieniem układu smarowania silnika Fiata 126 polegającej na

> zamontowaniu w jakiś sposób w tym silniku mocowania do bocznikowego filtra oleju?

> Gdzieś kiedyś słyszałem o takich przeróbkach tylko, że było to baaaardzo dawno i nie pamiętam jak

> to było zrobione.

Tak, jak najbardziej. Ludevit Matuska, Slowak, ma u siebie w maluchach tak porobione i maly filtr oleju na zewnatrz wymieniany. Dekle przystosowane do takiej modyfikacji pochodza rtynku wloskiego i nie naleza do najtanszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, jak najbardziej. Ludevit Matuska, Slowak, ma u siebie w maluchach tak porobione i maly filtr

> oleju na zewnatrz wymieniany. Dekle przystosowane do takiej modyfikacji pochodza rtynku

> wloskiego i nie naleza do najtanszych.

To jednak dobrze pamiętałem. smile.gif A jest może jakiś link pokazujący jak to wygląda, w jaki sposób to się montuje, co przerabia, jakieś zdjęcia lub więcej informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jednak dobrze pamiętałem. A jest może jakiś link pokazujący jak to wygląda, w jaki sposób to

> się montuje, co przerabia, jakieś zdjęcia lub więcej informacji?

Montuje sie specjalna pokrywe rozrzadu z wyprowadzeneim na filtr oleju, pokrywa - jak pisalem wczesniej - z rynku wloskiego tania nie jest. Jelsi chodzi o zdjecia to musze pogrzebac gdzies ws woich zbiorach bo mam to przed oczami, ale dawno nei ogladalem. Jak znajde o wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Montuje sie specjalna pokrywe rozrzadu z wyprowadzeneim na filtr oleju, pokrywa - jak pisalem

> wczesniej - z rynku wloskiego tania nie jest. Jelsi chodzi o zdjecia to musze pogrzebac gdzies

> ws woich zbiorach bo mam to przed oczami, ale dawno nei ogladalem. Jak znajde o wrzuce.

To musi być ciekawy patent. Nie wiesz może jak to działa? Wiem, że filtruje ale w jaki sposób to jest rozwiązane przy tej pokrywie?

Miałeś z tym styczność osobiście?

Da się taki zestaw jeszcze gdzieś kupić?

Takie cuś znalazłem, ale do Fiata 500 i nie widzę tam takiego jakiegoś zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To musi być ciekawy patent. Nie wiesz może jak to działa? Wiem, że filtruje ale w jaki sposób to

> jest rozwiązane przy tej pokrywie?

> Miałeś z tym styczność osobiście?

> Da się taki zestaw jeszcze gdzieś kupić?

> Takie cuś znalazłem, ale do Fiata 500 i nie widzę tam takiego jakiegoś zestawu.

Tu masz:

http://www.fiat500sport.com/cooling-syst...ilter-0212.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O masz. Nie zauważyłem. Ta cena za pokrywę z chłodnicą niezła. Razem z przesyłką to podskoczyłaby

> może nawet do 2000zł.

> Fajne te zestawy.

Tyle że do twojej drezyny to bardziej niż zbędne.

Silnik będzie tam pracował pod niedużymi w miarę stałymi obciążeniami, więc znakomicie wystarczy zwykły filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O masz. Nie zauważyłem. Ta cena za pokrywę z chłodnicą niezła. Razem z przesyłką to podskoczyłaby

> może nawet do 2000zł.

> Fajne te zestawy.

Taniej będzie Ci zmieniać olej 2-3 razy częściej.

Jak boisz się o przegrzewanie i masz miejsce w tej drezynie to po wyspawaj większą miskę olejową, albo kup to http://servizioabarth.istore.pl/pl/miska-oleju-abarth-35l.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że do twojej drezyny to bardziej niż zbędne.

> Silnik będzie tam pracował pod niedużymi w miarę stałymi obciążeniami, więc znakomicie wystarczy

> zwykły filtr.

Wiem, wiem. Tak tylko pytałem, bo miałem nadzieję, że nie będzie drogie i łatwiej dostępne.

Ale marzy mi się kupno jakiegoś starego silnika i i skrzyni biegów i wyremontowanie go na bazie większości tych wszystkich gadżetów.

Podejrzewam, że cały zespół napędowy by łby wart potem około 15000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.