Skocz do zawartości

Dzień dobry


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

> Już wyczytałem że poprzednio też dieslem jeździłeś

> Jasne jest że dla Ciebie jest kulturalnie

Moje uszy chcą słuchać grinser006.gif

Jak wygląda sprawa rdzy w 159?

Wyczytałem ze ranty błotników dostają, bo źle fabrycznie spasowane nadkola frown.gif

Są jakieś słabsze miejsca?

Nie mówimy oczywiście o aucie wypadkowym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje uszy chcą słuchać

> Jak wygląda sprawa rdzy w 159?

> Wyczytałem ze ranty błotników dostają, bo źle fabrycznie spasowane nadkola

> Są jakieś słabsze miejsca?

> Nie mówimy oczywiście o aucie wypadkowym

nie wiem czy Tobie to pomoze, ja stosuje mase ktora sie wypelnia przy laczeniu blach - nawet niezle to chroni przed wilgocia. mozna nakladac pedzlem, pomalowac nawet bitexem nawet od razu. 1 kg tego szuwaksu kosztuje z 30 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy Tobie to pomoze, ja stosuje mase ktora sie wypelnia przy laczeniu blach - nawet niezle

> to chroni przed wilgocia. mozna nakladac pedzlem, pomalowac nawet bitexem nawet od razu. 1 kg

> tego szuwaksu kosztuje z 30 pln.

Nigdzie nie zaobserwowałem rdzy.

Czytając różne fora takie informacje wyczytałem zlosnik.gif

Ten środek ma jakąś nazwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza puszka

to nie jest na rdze tylko zeby na wszelki wypadek jej nie bylo bo ranty w "fiatach" nie sa super zabezpieczone czy nadkola przy w lewie paliwa.

jesli pamietasz Krzysztof82 - ten co narzekal ze fiaty rdzewieja - to jednak troche racji ma.

pedzelkiem takim sie dobrze naklada.

tylko nie wiem czy boll to super producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsza puszka

> to nie jest na rdze tylko zeby na wszelki wypadek jej nie bylo bo ranty w "fiatach" nie sa super

> zabezpieczone czy nadkola przy w lewie paliwa.

> jesli pamietasz Krzysztof82 - ten co narzekal ze fiaty rdzewieja - to jednak troche racji ma.

> pedzelkiem takim sie dobrze naklada.

> tylko nie wiem czy boll to super producent?

Podziękował smile.gif

W weekend pooglądam dokładnie wszystkie miejsca obok nadkoli wink.gif

Czy jest to super producent, nie wiem. Nigdy nie używałem nic z tej firmy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> udało się zrobić lepsze foty

Kurna, pierwszej foty aż się przestraszyłem, groźne spojrzenie ma bestia devil.gif

Bella machina serduszka.gifclaps.gif

Na spód,ranty progów masa uszczelniająca, jasno-szara, jak pisał Seba, nałożyć 2-3mm, pomalować barankiem, i będzie dobrze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurna, pierwszej foty aż się przestraszyłem, groźne spojrzenie ma bestia

> Bella machina

> Na spód,ranty progów masa uszczelniająca, jasno-szara, jak pisał Seba, nałożyć 2-3mm, pomalować

> barankiem, i będzie dobrze

Jak tylko znajdę czas będę się bawił z rantami 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie mechanik się opierdziela

Podobno mechanik to dobry znajomy i robi wszystko dokladnie "tak jak dla siebie"

Niemniej jednak zycze bezawaryjnosci zlosnik.gif

I kola zmien ... smile.gif

Ps Czy sa jakies orginalne dokladki zderzakow i cos na progi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno mechanik to dobry znajomy i robi wszystko dokladnie "tak jak dla siebie"

> Niemniej jednak zycze bezawaryjnosci

> I kola zmien ...

> Ps Czy sa jakies orginalne dokladki zderzakow i cos na progi??

Czy jest coś do zderzaków to nie mam pojęcia, progi chyba z wersji Ti można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To fakt, w kombi taki baaaardzi rasowy.

sedan to zło zlosnik.gif

> Autko fajne, jedynie kolor wnętrza i felgi trochę nie w moim guście :-(

kolorystyka też nie jest w moim guście, poza tym nie lubię skóry.

Fele troszkę małe i IMHO też nie z tej parafii - ale to można jeszcze naprawić rotfl.gifrotfl.gif

> Za to silnik męski :-)

true ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> ważne że żona cała i zdrowa

> Będzie klepanie czy porzucisz włoszke?

Chyba się wyklepie. Zniszczenia nie są jakieś istotne. Wygląda to tylko dosyć nietypowo jak na prędkość przy której się zdarzyło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciesz sie ze jechala Alfa, a nie SC.

W SC też by się nic nie stało.

Chyba nawet jakby jechała z wózkiem dziecięcym to by się niewiele stało. zlosnik.gif

Córkę dwumiesięczną wiozła z przodu.

Tak nietypowe uderzenie było.

Żona wyjeżdżała z podporządkowanej ulicy, w jednokierunkową ulicę.

Popatrzyła w lewo i wyjeżdżała. Ledwo dzioba wychyliła i się okazało że trafiła na "mur" zlosnik.gif Okazało się że po tej ulicy jechało rzeczone Volvo. Volvo cofało.

Żona trafiłą idealnie w moment, kiedy to Volvo było centralnie przed nią. Volvo miało lekko bok przerysowany, ale w Alfie przesunęło zderzak w bok. A jak zderzak to i maskę, później błotnik lewy (bo zderzak wypchął). Błotnik się tak zagiął, że drzwi się przyblokowały. zlosnik.gif Najlepiej wygląda rejestracja. Dostała się gdzieś między Volvo i jest taka fajna harmonijka wink.gif

Do wymiany te części blacharskie + ksenon lewy, ale żadne wzmocnienia nie miały prawa ucierpieć.

Alfa wróciła o własnych siłach do domu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pierwszy rzut oka botnik/maska/zderzak/lampa/spryski.

> Ale pewnie coś tam jeszcze wyjdzie

Drzwi do lakierowania, bo się obtarły o błotnik przy otwieraniu.

Być może czujniki parkowania dostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> O tym samym pomyślałem, jak będzie to działać zimą

> Również uważam że dobrze jest gdy nie pamięta po wył auta.

Dobra, wrócę do tematu, bo w nowym aucie auto wycieraczki działają tak jak logika nakazuje.

Jak zostawiłem wycieraczki w trybie auto, to one po zapaleniu kluczyka i wykryciu że jest mokro na szybie machną i wytrą co trzeba zlosnik.gif. Nie muszę ich specjalnie znowu włączać.

Podobnie podczas jazdy. Jest sucho a wycieraczki od wieków są na auto, o oczywiście nie działają. Jak spadnie deszcz, albo coś wjedzie w kałużę stojącą na drodze i mi wrzuci wodę na szybę to wycieraczki też się włączą natychmiast. I uważam to za zdrowy objaw ok.gif

To czy się silnik spali jak wycieraczki zamarzną, uważam za problem pomijalny zlosnik.gif W wielu autach zawsze odśnieżałem szybę wycieraczkami i jakoś się nic nie spaliło wink.gif Co nie oznacza że tak się stać nie może ok.gif

Ja tam wolę jak tryb "auto" to jest faktycznie auto. I nie dlatego że akurat teraz tak mam. W Alfie taki tryb pracy wycieraczek wydawał mi się dziwny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To czy się silnik spali jak wycieraczki zamarzną, uważam za problem pomijalny W wielu autach

> zawsze odśnieżałem szybę wycieraczkami i jakoś się nic nie spaliło

Problem nie polega na tym, że silnik się spali - problem polega na tym, że po każdym takim "zapomnieniu" masz pióra wycieraczek do wymiany. zlosnik.gif

Ja mam taki absolutnie bezsensowny patent w Civicu - z tego powodu ubiegłej zimy siedem razy kupowałem nowe pióra wycieraczek zlosnik.gif - zapomniałem wyłaczyć "automat", po uruchomieniu auta wycieraczki przejechały po oblodzonej szybie (zwykle zanim zdązyłem wyłączyć - dwa razy), w skutek czego z piór w perfekcyjnym stanie robił się śmieć. Dwa razy przymarznięty kawałek pióra został na szybie, w pozostałych przypadkach gumki uszkodziły sie "tylko" tak, że zostawiały potem potworne smugi. Pomijam tu już kwestię ceny kompletu piór (choć prawie trzy stówki piechotą nie chodzi), ale kupienie od ręki piór wycieraczek np. o 5 rano może być dużym problemem - ja akurat mogę się zwykle przesiąść do innego auta, ale jak to jest jedyne, to może być nieciekawie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem nie polega na tym, że silnik się spali - problem polega na tym, że po każdym takim

> "zapomnieniu" masz pióra wycieraczek do wymiany.

Zapomniałem napisać "Nie dotyczy Daniela_I" zlosnik.gif

Tak jak pisałem. Wielokrotnie odśnieżałem wycieraczkami sobie szyby.

W Holandii widziałem totalny hardcore. Kierowcy w ogóle nie skrobali szyb skrobaczkami. Odpalali auta, siedzieli w środku, a wycieraczki sobie chodziły po lodzie. Jak się auto ogrzało i lód zniknął, to ruszali ok.gif

Cała Holandia widać jeździ na śmieciowych wycieraczkach zlosnik.gif

O ile pamiętam, to Ty reklamowałeś dosyć ciekawe rzeczy w ASO grinser006.gif I to chyba w każdym posiadanym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak pisałem. Wielokrotnie odśnieżałem wycieraczkami sobie szyby.

Między odśnieżaniem (czyli zgarnianiem luźnego śniegu) a szorowaniem wycieraczkami po lodzie jest róznica - to drugie zwyczajnie masakruje wycieraczki. Jeśli są mocniej przymarznięte (np. mokry śnieg wieczorem i spory mróz w nocy), to masz duże szanse na porozrywanie części roboczych piór. Wyjechanie autem z tak zniszczonymi wycieraczkami w zimie po zmroku gdzieś dalej niż krótka przejażdżka po mieście to skrajna nieodpowiedzialność: w zmie w trasie wycieraczek używa się praktycznie cały czas, światło aut jadących z przeciwka jest rozpraszane przez brud na szybie - przez pomazaną szybę widać niewiele.

> O ile pamiętam, to Ty reklamowałeś dosyć ciekawe rzeczy w ASO I to chyba w każdym posiadanym

> aucie.

To zwyczajnie źle pamiętasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, średnio mnie to ineresuje. Ten cały tryb auto. Nie używam tego zlosnik.gif

Jak pada deszcz, wł wycieraczki i sobie chodzą itd.

Rozwalam się przed tv, w aucie nie jest dla mnie problemem aby wł wycieraczki jak pada deszcz zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif Wręcz odwrotnie, wkurza mnie jak sam by mi machał kiedy mu się podoba grinser006.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.