Skocz do zawartości

Pasy w 126p


Rekomendowane odpowiedzi

> Prawda to...?

jako inżynier z tej branży powiem Ci (mimo iż nie zajmowałem się zbyt dogłębnie tworzywami sztucznymi a głównie materiałami konstrukcyjnymi), że jeżeli to prawda (nie wiem czy to faktycznie jest "plastik") to niema sie co obawiać, gdyż dobre i dobrze przygotowane tworzywo sztuczne może posiadać lepsze właściwości wytrzymałościowe niż kiepska stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że ktoś, kto to pisał nie miał zielonego pojęcia jak działa ten mechanizm... facepalm%5B1%5D.gif

Kulka i ten niebieski plastikowy element służy do blokowania pasów w razie dachowania. Mechanizm bezwładnościowy jest pod tym czarnym "kołem zębatym". Poza tym wszystkie plastikowe elementy służą jedynie do uruchamiania blokady wysuwania pasa (która już jest metalowa, ale jaki to konkretnie metal, stal czy żeliwo to nie pamiętam) i przenoszą bardzo małe obciążenia obciążenia (raptem minimalnie większe niż sam ciężar kulki) ok.gif Generalnie to cały mechanizm jest schowany wewnątrz i ktoś kompletnie bez znajomości tematu wypisuje takie bzdury... smirk.gif

EDIT: Identyczny mechanizm jest nie tylko w 126p grinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.