Skocz do zawartości

Mandat za parkowanie?


trychu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest, dzisiaj w Chorzowie parkuję samochód i idę na zakupy, wracam a za wycieruchą karteczka/kwitek za nie uiszczenie opłaty w parkomacie, no dobra- rozglądam się i owszem stoi takowy ale wróciłem się do znaku i nie ma tam mowy o płatnym parkingu...

ocb?

z tego co wiem to na znaku"P" powinno być zaznaczone że płatne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest, dzisiaj w Chorzowie parkuję samochód i idę na zakupy, wracam a za wycieruchą

> karteczka/kwitek za nie uiszczenie opłaty w parkomacie, no dobra- rozglądam się i owszem stoi

> takowy ale wróciłem się do znaku i nie ma tam mowy o płatnym parkingu...

> ocb?

> z tego co wiem to na znaku"P" powinno być zaznaczone że płatne...

Może też być postawiona dużo wcześniej (nawet parę skrzyżowań) strefa płatnego parkowania.

Np. coś takiego:

strefa_platnego_parkowania_nad_morzem.jpg

Znak nazywa się D-44 a odwołuje go D-45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest, dzisiaj w Chorzowie parkuję samochód i idę na zakupy, wracam a za wycieruchą

> karteczka/kwitek za nie uiszczenie opłaty w parkomacie, no dobra- rozglądam się i owszem stoi

> takowy ale wróciłem się do znaku i nie ma tam mowy o płatnym parkingu...

> ocb?

> z tego co wiem to na znaku"P" powinno być zaznaczone że płatne...

Tak jak nizej kolega napisal - pare skrzyzowan wczesniej mogl byc znak ze zaczyna sie STREFA platnego parkowania. W tej strefie juz byles , wiec nie musi byc powtorzenia na znaku ze parking platny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest, dzisiaj w Chorzowie parkuję samochód i idę na zakupy, wracam a za wycieruchą

> karteczka/kwitek za nie uiszczenie opłaty w parkomacie

Ja czekam już coś koło dwóch lat, aż sobie to 50zł potrącą, ale jakoś cisza...

> ocb?

By wydoić jak najwięcej. Chyba na Truchana dałem się tak podejść "od tyłu" - wtedy był oznakowany tylko wjazd do strefy płatnego parkowania, gdzieś tam stał. Zauważyłem go, kiedy się dobrze rozglądałem, jadąc wqu....... do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest, dzisiaj w Chorzowie parkuję samochód i idę na zakupy, wracam a za wycieruchą

> karteczka/kwitek za nie uiszczenie opłaty w parkomacie, no dobra- rozglądam się i owszem stoi

> takowy ale wróciłem się do znaku i nie ma tam mowy o płatnym parkingu...

> ocb?

> z tego co wiem to na znaku"P" powinno być zaznaczone że płatne...

Informacja może być i przy wjeździe do miasta. I parkomat tak dla jaj ani do zbierania wolnych datków nie jest postawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czego maja potracic?

> Podatek?

> TO chyba bedzie wiecej niz 50, odsetki nalicza...

Ja też tak czekałem aż w końcu nagle dostałem postanowienie o zajęciu rachunku bankowego. Całego rachunku, nawet ponad kwotę należności. Przykładowo - należność 100 zł a ja zablokowane miałem wszystko na rachunku więc było lekkie zdziwko jak nie mogłem za paliwo na stacji kartą zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> biega o kase. Licza ze sie sploszysz i zaplacisz. Za wycieraczka to ci moze conajwyzej golab

> narobic. Wycieraczka to nie jest miejsce na skutecznie doreczone pisma urzedowe

tak sie akurat sklada ze pracuje w MZUiM w Chorzowie ktorego jednostka jest miejska sluzba parkingowa zajmujaca sie strefa platnego parkowania. Zawiadomienie bo o tym jest mowa nie jest zadna forma pisma urzedowego, jest jedynie informacja, ktora nie jest obowiazkowa. O obowiazku oplaty mowi jedynie znak D-44. Twoje "pismo urzedowe" otrzymasz w pozniejszym terminie jako upomnienie, gdy nie zaplacisz. Pismo oczywiscie za potwierdzeniem odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest, dzisiaj w Chorzowie parkuję samochód i idę na zakupy, wracam a za wycieruchą

> karteczka/kwitek za nie uiszczenie opłaty w parkomacie, no dobra- rozglądam się i owszem stoi

> takowy ale wróciłem się do znaku i nie ma tam mowy o płatnym parkingu...

> ocb?

> z tego co wiem to na znaku"P" powinno być zaznaczone że płatne...

"P" oznacza tylko wyznaczone miejsce postojowe. O obowiazku oplaty mowi D-44, ktory definiuje Strefe Płatnego Parkowania czyli obszar objety oplata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak sie akurat sklada ze pracuje w MZUiM w Chorzowie ktorego jednostka jest miejska sluzba

> parkingowa zajmujaca sie strefa platnego parkowania. Zawiadomienie bo o tym jest mowa nie jest

> zadna forma pisma urzedowego, jest jedynie informacja, ktora nie jest obowiazkowa. O obowiazku

> oplaty mowi jedynie znak D-44. Twoje "pismo urzedowe" otrzymasz w pozniejszym terminie jako

> upomnienie, gdy nie zaplacisz. Pismo oczywiscie za potwierdzeniem odbioru

W Bytomiu chyba dodatkowo zdjęcia robią.

Kwit powinien być umieszczony w widocznym miejscu, nie widać kwitu to chyba biorą jako niezapłacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Bytomiu chyba dodatkowo zdjęcia robią.

> Kwit powinien być umieszczony w widocznym miejscu, nie widać kwitu to chyba biorą jako

> niezapłacone.

no oczywiscie my tez robimy zdjecia bo to jest podstawa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I parkomat tak dla jaj ani do zbierania wolnych

> datków nie jest postawiony.

Kiedyś w niedzielę (w Sopocie) się zapomniałem i zapłaciłem za parking. Dopiero jak wyciągnąłem kwitek to zauważyłem na wyświetlaczu, że parking bezpłatny. Mój błąd ale skoro automat na weekend nie jest zablokowany to oznacza, że czekają na "wolne datki".

Kiedyś czytałem jeden regulamin i doczytałem się, że można się odwołać pokazując opłacony w ciągu określonego czasu od wystawienia mandatu kwitek. Przydatny bajer bo jeśli np. dopiero co wydrukowali mandat to możesz podbiec do parkomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś w niedzielę (w Sopocie) się zapomniałem i zapłaciłem za parking. Dopiero jak wyciągnąłem

> kwitek to zauważyłem na wyświetlaczu, że parking bezpłatny. Mój błąd ale skoro automat na

> weekend nie jest zablokowany to oznacza, że czekają na "wolne datki".

> Kiedyś czytałem jeden regulamin i doczytałem się, że można się odwołać pokazując opłacony w ciągu

> określonego czasu od wystawienia mandatu kwitek. Przydatny bajer bo jeśli np. dopiero co

> wydrukowali mandat to możesz podbiec do parkomatu.

dlatego my w Chorzowie mamy strefe od 10-18 pon-pt. i gdy ktos wrzuci pieniazki poza czasem platnym to parkomat wydrukuje bilet i obliczy czas od nastepnego dnia gdy bedzie platne. Oczywiscie to wszystko widac na wyswietlaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mamy strefe od 10-18 pon-pt. i gdy ktos wrzuci pieniazki poza czasem platnym

> to parkomat wydrukuje bilet i obliczy czas od nastepnego dnia gdy bedzie platne.

Czyli co: ktoś płaci (niepotrzebnie) np. w sobotę, to parkomat niejako "rezerwuje" mu miejsce w poniedziałek? Gdzie w tym sens? Nie można - zgodnie ze zdrowym rozsądkiem - wyłączyć parkomaty na weekendy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co: ktoś płaci (niepotrzebnie) np. w sobotę, to parkomat niejako "rezerwuje" mu miejsce w

> poniedziałek? Gdzie w tym sens? Nie można - zgodnie ze zdrowym rozsądkiem - wyłączyć parkomaty

> na weekendy?

Sens jest taki, że zostawiasz auto załóżmy w sobotę i wiesz, że wrócisz po nie w poniedziałek o 12, więc płacisz w sobotę za te 2 poniedziałkowe godziny i dostajesz bilet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co: ktoś płaci (niepotrzebnie) np. w sobotę, to parkomat niejako "rezerwuje" mu miejsce w

> poniedziałek? Gdzie w tym sens? Nie można - zgodnie ze zdrowym rozsądkiem - wyłączyć parkomaty

> na weekendy?

Akurat to jest dla tych, którzy zostawiają samochód w niedzielę wieczorem, z myślą, że będą spać do południa w poniedziałek i nie chcą zarobić mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co: ktoś płaci (niepotrzebnie) np. w sobotę, to parkomat niejako "rezerwuje" mu miejsce w

> poniedziałek? Gdzie w tym sens? Nie można - zgodnie ze zdrowym rozsądkiem - wyłączyć parkomaty

> na weekendy?

Trzeba patrzeć na znaki informacyjne, na pewno są w widocznych miejscach, na nich są napisane godziny płatnego parkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.