Skocz do zawartości

Detailing


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was korzystal z uslug firmy zajmujacej sie detailingiem?

Co myslicie o powlokach ochronnych np diamond bright?

Mam na masce i dachu kilka wgniotek. Poczatkowo chcialem pomalowac maske i wypolerowac auto u lakiernika lecz zobaczylem,ze firmy zajmujace sie detailingiem czesto w ofercie maja naprawy tego typu uszkodzen bez lakierowania, tyle ze maska u mnie jest z amelinium, ciekawe czy da sie cos takiego wyciagnac.

Sam za polerowanie sie brac nie chce bo nie mam zadnego kosmetyku, auto myje szamponem do wlosow, a ceny glinek, szmatek, past, szamponow, pedzelkow pian i woskow dobrych firm a przedecwszystkim myjki cisnieniowej sa na tyle wysokie ze chyba lepiej poswiecic te pieniadze na specjalistow z odpowiednim pomieszczeniem, tym bardziej ze pewnie polowy zawartosci opakowan nie zdaze zuzyc zanim sie te kosmetyki zestarzeja.

Macie doswiadczenia z takimi firmami? A moze kogos mozecie polecic w centralnej PL?

dzieki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do macherów od wgniotek najpierw, niech sie wypowiedzą apropo wyciągania tego, a potem dopiero sie zajmij detailingiem.

No i jesli chcesz postawic na detailing to musisz zainwestować te 30zł za porządny szampon, bo jak dalej będziesz chcial auto myć czym popadnie, to efekt może się szybko stracić... A to jednak droga zabawa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktos z Was korzystal z uslug firmy zajmujacej sie detailingiem?

nie- sam potrafię zadbać o autko grinser006.gif

> Co myslicie o powlokach ochronnych np diamond bright?

Ja tam wolę powłoki kwarcowe typu C1 Gtehniq lub C-Quartz

- w dużym stopniu zabezpieczają przede wszystkim przed porysowaniem np wskutek mycia czy polerowania ( choć po nałożeniu tego typu powłok już się nie woskuje)

filmik - klik

no i bardzo mocny tzw weet look

59885868.th.jpg95786321.th.jpg58488202.th.jpg86703823.th.jpg

68300314.th.jpg1006433e.th.jpg1006436.th.jpg1006437.th.jpg

1006438g.th.jpg1006440o.th.jpg1006429r.th.jpg

> Mam na masce i dachu kilka wgniotek. .....

> Macie doswiadczenia z takimi firmami? A moze kogos mozecie polecic w centralnej PL?

musisz szukać firmy usuwającej wgniotki (usługi typu smart repair) a następnie detalingowej- w Twojej okolicy jest jedna znana klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha. I woskuje się , woskuje

No możesz woskować ale

po 1. Osłabiasz działanie powłoki

po 2. pytanie zasadnicze- po co? skoro ma b. dobre właściwości hydrofobowe a woskiem tylko tą właściwość zniekształcamy grinser006.gif

co jakiś czas wystarczy 50 % roztwór IPA i po kłopocie. ok.gif

Ja stosuje jeszcze po umyciu do osuszania last touch ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No możesz woskować ale

> po 1. Osłabiasz działanie powłoki

> po 2. pytanie zasadnicze- po co? skoro ma b. dobre właściwości hydrofobowe a woskiem tylko tą

> właściwość zniekształcamy

> co jakiś czas wystarczy 50 % roztwór IPA i po kłopocie.

> Ja stosuje jeszcze po umyciu do osuszania last touch

w jaki sposób woskiem naturalnym osłabiam działanie kwarcu ? Przecież ta powłoka stworzona została do ochrony przed kwaśnymi deszczami i innymi czynnikami które są chyba mniej szkodliwe niż wosk naturalny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w jaki sposób woskiem naturalnym osłabiam działanie kwarcu ? Przecież ta powłoka stworzona została

> do ochrony przed kwaśnymi deszczami i innymi czynnikami które są chyba mniej szkodliwe niż

> wosk naturalny ?

wosk na kwarc to tak jakbysmy kromke chleba posmarowali maslem, a potem margaryna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega pisze, że wosk osłabia kwarc, sie pytam w jaki sposób

w taki o to że poprzez "zasmalcowanie" nie dajesz możliwości pokazania powłoce pełni swoich możliwości. Inne właściwości chemiczne ma powłoka kwarcowa a zupełnie inne ma wosk.

tu masz dowód- zobacz właściwości hydrofobowe na masce gdzie w ramach testu na kwarc położono wosk a zobacz boki autka- po bokach dużo szybciej odpływa woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słuchaj, powiedz mi jak to jest z kwarcem - mam na W108 w tym momencie Zymola Glasour ale na wiosnę

> chciałem własnie zrobić sobie kwarc. Czy kwarc nadaje się na lakiery starszego typu które -

> wiadomo - mają już swoje lata?

jeśli coś nadaje się na nowe lakiery, to na stare tym bardziej

stare lakiery są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż nowoczesne, bo dziś wszystko musi być dużo bardziej eko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słuchaj, powiedz mi jak to jest z kwarcem - mam na W108 w tym momencie Zymola Glasour ale na wiosnę

> chciałem własnie zrobić sobie kwarc. Czy kwarc nadaje się na lakiery starszego typu które -

> wiadomo - mają już swoje lata?

Ale lakier jest po korekcie?

Kwarc podobno "podbija" efekt rys jeśli nakładany jest na zniszczony lakier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słuchaj, powiedz mi jak to jest z kwarcem - mam na W108 w tym momencie Zymola Glasour ale na wiosnę

> chciałem własnie zrobić sobie kwarc. Czy kwarc nadaje się na lakiery starszego typu które -

> wiadomo - mają już swoje lata?

Jak najbardziej się nadaje i uważam że na starszych - szczególnie metalizowanych efekt jest dużo ciekawszy, lecz musisz zrobić wcześniej pełną korektę lakieru ( pozbyć się zarysowań i zmatowień- im mniej rysek tym efekt lepszy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słaby ten test. Trzeba było połowę maski nawoskować. Tak to wiesz Średnio rozgarnięty szympans wie

> że woda spłynie szybciej z powierzchni pionowej niż z poziomej.

Wybacz - średnio rozgarnięty szympans zauważy jak ucieka woda na kwarcu a jak na woskowanej powierzchni i to niezależnie czy na pionowej poziomej czy skośnej powierzchni

efekt hydrofobowy powierzchni kwarcowej z dodatkową warstwą wosku jest po prostu krótszy.

> Kwarc owszem zabezpiecza. Nie ma dyskusji. Ale dopiero wosk wyciągnie z lakieru to co najlepsze.

Tu się nie zgodzę - efekt zależy głównie od typu lakieru koloru etc. W mojej ocenie żaden wosk nie dorówna w tzw "weet loook-u" powłoce kwarcowej tym bardziej, iż trwałość takiego wyglądu jest mocno zależna od relacji czas- warunki pogodowe-sposób mycia.

Dobrze przygotowana powierzchnia pod kwarc (pozbawiona rysek) powoduje znaczne zwiększenie głębi lakieru które jest trwałe- żaden wosk temu nie dorówna.

A do odświeżenia wystarczy przetarcie IPĄ

Ja wiem że osobom zajmującym się detalingiem jest to niewygodne, ale takie są fakty.

Przy wosku dla utrzymania efektu musisz glancować co 2-3 miesiące aby utrzymać przyzwoity efekt, a prawdopodobieństwo porysowania jest dużo dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.