Skocz do zawartości

Świst powietrza w silniku


adimali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Pojawił mi się wczoraj problem. Nie wiem czy jestem przewrażliwiony, ale chodzi o to, że przy przyspieszaniu Stilonem powyżej około 1800 obrotów słychać spod maski gdzies w okolicach lewego koła (? tam gdzie aku itp) głośny świst powietrza. Czy to może być jakieś coś złego? Coś mi tam się rozszczelniło czy to raczej minie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu bym polemizował.... nic tak nie zabija turbiny jak brak smarowania lub obciążenia na wylocie....

W pełni podzielam twoje obawy - ECU próbuje osiągnąć i utrzymać zadane doładowanie co przy nieszczelności za turbo przekłada się na zwiększenie obrotów wirnika w stosunku do normalnych warunków , im większa dziura tym wirnik musi się kręcić szybciej , co po pewnym czasie zależnym od stylu jazdy doprowadzi do przedwczesnego zakończenia żywota turbo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nadkolu tam nic nie mogę znaleźć zbytnio. Możliwe że jest coś przetarte przy osłonie silnika albo gdzieś dalej:P Nie wykluczam też aktywności gryzoni, bo w zeszłym tygodniu w garażu zaczęły się panoszyć, a kiedyś z porzednim samochodem miałem podobne problemy.

Ogólnie bardzo dobrze mi się jeździ znacznych problemów nie ma:) Jedynie jakieś eksploatacyjne wymiany. Jestem w pełni zadowolony:)

Dwa tygodnie temu zaczeły sie problemy ogolne, bo akumulator nie wytrzymał, okazało się że alternator padł razem ze swoim sprzęgiełkiem. I niestety aku tez do wymiany bo go to dobiło. Drążki do wymiany również w planie bo lekki luz się pojawił:) No i to gwizdanie, w poniedziałek dopiero do pana doktora będzie jechał na dokładną diagnostykę. A przebieg 267 tysięcy:) Już po dwóch wymianach oleju i filtrów. Lakiernika niestety jeszcze się nie doczekał:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opisany przypadek nr 2 z mojej listy KLIK

Dwa pozostałe przypadki pozostają Ci do sprawdzenia poprzez zdjęcie przedniego lewego koła. Będzie widać kolanko rury turbina-IC i będzie ono opierać się o dolną lewą osłonę silnika - tam się przeciera. Drugie miejsce gdzie się przeciera to rura IC-kolektor (to jest ta sama co dałem linka), aby sprawdzić musisz odkręcić nadkole bo ta rura ociera się o nadkole od wewnętrznej strony i przeciera się na kolanku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, ale tam powinna być gwarancja na ten aku może uda Ci się wydębić coś w ramach gwarancji? smile.gif Może warto spróbować? Co do lakiernika to takie samo podejście miałem po zakupie, że zrobię zrobię i jak widzisz nie zrobiłem. Pewnie i Ty tego nie zrobisz 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na gwarancji już był i oczywiście Centra stwierdziła destrukcję czynnika aktywnego itp. Z tego co czytałem to ich standardowa wypowiedź. Nie znaleziono tam żadnych wad fabrycznych wiec odpowiedz negatywna.

Jednak dmuchając na zimne elektryk sprawdził instalację i faktycznie okazało się że alternator szwankuje. Lekko przeładowywał aku. Alternator wymieniony teraz aku szukam.

Tak na marginesie slyszalem ze Centra odrzuca czesto gwarancję i ogólnie aku nie jest polecany:) A z drugiej strony jak czytam tutaj na forum zapewne większość Stilonów na Centrze smiga:) Elektryk polecił mi Vartę, Bosha tez zganił. Tak czy siak do wymiany.

Teraz do poniedziałku czekać może zrobią coś z tym świstem, bo wiem ze Stiloi to boli:D a jak boli jego to i mnie:D I pewnie kolejny tydzień bede zmotoryzowany inaczej:D

Co do rury to kolanko przy nadkolu jest całe, jedynie czuć w jednym miejscu zmniejszenie oporu pod palcem. Jest oprócz tego zostawia na palcach czarne mokre ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu masz opisany przypadek nr 2 z mojej listy KLIK

> Dwa pozostałe przypadki pozostają Ci do sprawdzenia poprzez zdjęcie przedniego lewego koła. Będzie

> widać kolanko rury turbina-IC i będzie ono opierać się o dolną lewą osłonę silnika - tam się

> przeciera. Drugie miejsce gdzie się przeciera to rura IC-kolektor (to jest ta sama co dałem

> linka), aby sprawdzić musisz odkręcić nadkole bo ta rura ociera się o nadkole od wewnętrznej

> strony i przeciera się na kolanku.

U mnie też gwiżdże od dłuższego czasu już grinser006.gif Muszę w końcu obczaić temat.

BTW:Czy są jakieś alternatywy dla oryginalnych fiatowskich rur? O ile dobrze kojarzę, to całkiem sporo za te gumy sobie liczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW:Czy są jakieś alternatywy dla oryginalnych fiatowskich rur? O ile dobrze kojarzę, to całkiem

> sporo za te gumy sobie liczyli.

Jeśli przetarcie pod akumulatorem rury IC-kolektor to nie ma co kombinować tylko kupować orginał 135zł. Druga rura IC-turbo to koszt około 230zł.

Jeśli problem tkwi w przetartych klankach gumowych to można przeciąć wstawić tuleję fi 50-55 i skręcić opaskami zaciskowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli przetarcie pod akumulatorem rury IC-kolektor to nie ma co kombinować tylko kupować orginał

> 135zł. Druga rura IC-turbo to koszt około 230zł.

> Jeśli problem tkwi w przetartych klankach gumowych to można przeciąć wstawić tuleję fi 50-55 i

> skręcić opaskami zaciskowymi.

Jak wykryć dziurę? Namydlić i patrzyć gdzie bąbelkuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec udało mi się wszystko zalatwic w miare tanim kosztem. Z tym swistem okazala sie poluzowana rura wychodzaca z turbiny (tak mi to okreslil mechanik nie wprowadzajac w szczegoly), a dokladnie zacisk na niej. Koszt 45zl i bardzo ladnie:)

Co do akumulatora to wymienilem juz tez na Bosch`a 74Ah 780A, i smiga poki co ladnie:) Bosch przynajmniej mowi jasno w gwarancji co i jak. Jest specjalny blankiecik na ktorym jesli co kwartal bedzie wypelniane w stacji kontroli pojazdow napiecie spoczynkowe, napiecie ladowania itp. to bedzie podstawa do reklamacjii:)

Teraz tylko opony na zimowe, i drazki:) Nie wiem jeszcze bo od wczoraj wyczulem lekkie drgania samochodu jakby drobne przerywania silnika mikrosekundowe na obrotach 1500... Albo opony letnie juz sa tak twarde i kolibie go, albo bede dalej to obserwowal, bo jak zwykle moze cos mi sie wydawac:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawdopodobnie masz typową usterkę stilo JTD czyli

> 1. przetarte o nadkole kolanko rury IC

> 2. dziurę w rurze IC w okolicy pod akumulatorem powstającą na skutek przetarcia o przewód masowy

> 3. przetarą o osłonę dolną lewą silnika rurę IC (turbina - IC)

czy ewentualnie naprawa w warunkach domowych (czytaj: pod gołym niebem) jest kłopotliwa, też mi wczoraj zaczęło szumieć, ale jutro dopiero pójdę zlokalizować przyczynę, objawy takie jak koledzy opisują więc zakładam że to to jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ewentualnie naprawa w warunkach domowych (czytaj: pod gołym niebem) jest kłopotliwa, też mi

> wczoraj zaczęło szumieć, ale jutro dopiero pójdę zlokalizować przyczynę, objawy takie jak

> koledzy opisują więc zakładam że to to jest....

sie uprze to zrobi. Trzeba zrzucic przednie lewe kolo , nadkole, ogolnie ogarnac z plastikow. Kanal by sie przydal ok.gifno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.